Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרסיבר

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 1251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם היית טורח לקרוא את השרשור ולא מתפרץ לדלת פתוחה, היית קורא את קריאתי להיעזר ברסיבר עם מיקרופון ומערכת כיול ואת שאר ההערות הבונות שפיזרו פה כל מיני מגיבים בנושא האקוסטיקה.

במיוחד בקולנוע ביתי.

לגבי השאלה של בארי - זה עניין של תקציב, כמו כל דבר אחר. תתחיל קודם כול מרסיבר מודרני שתומך בפורמטים עדכניים ויש לו מיקרופון כיול. זה כבר יעלה לא מעט, אגב. עדיף כמובן ש-5 הרמקולים יהיו מאותה משפחה (קדמיים, סנטר ואחוריים) אבל אפשר להתפשר על אחוריים פשוטים יותר. 

יש מחנה מסוים שטוען שאין צורך ברמקול סנטר במידה והרמקולים הקדמיים בעלי "במה" טובה, לדעתי זה לא נכון ויש לא מעט סרטים שבהם יש חשיבות עצומה לסנטר, חלק בלתי נפרד מהחווייה האמנותית.

אני לא יכול להמליץ על סאבים, לא מכיר מה הולך בתחום (בבית יש משהו שהרכבתי לבד ובמקרה יצא בובה'לה). לדעתי אגב סאב הוא חלק בלתי נפרד גם ממערכת סאונד שמיועדת למוסיקה בלבד.

כמובן שכל מה שכתוב לעיל ^ הוא דעתי האישית והבלתי מחייבת בעליל.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 24 דקות, hans כתב:

אני לא יכול להמליץ על סאבים, לא מכיר מה הולך בתחום (בבית יש משהו שהרכבתי לבד ובמקרה יצא בובה'לה). לדעתי אגב סאב הוא חלק בלתי נפרד גם ממערכת סאונד שמיועדת למוסיקה בלבד.

הוא חלק בלתי נפרד מכל מערכת

איך אפשר לשמוע סאונד בלי נמוכים ?  זה קורע לך את האוזניים

ולא משנה כמה נמוכים הכנסת לשאר הרמקולים

סאב תמיד צריך

יש אנשים שהאוזן שלהם לא רגילה  לזה  ולא רואים בעיה

באופן מאוד כללי

ראיתי מערכות שהסאב לא קשור לחברה של הטופים נניח

ונשמעו מעולה

עוד פעם כל עוד מי שכיוון אותן תותח 

אני בטוח שחלק גדול מהאנשים שמדברים על כיוונים לא יודעים בכלל איך זה אמור להשמע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב נזיל יחסית, זה יותר עניין של שנאה לשלם הרבה כשאפשר בחצי מחיר לקבל 95%.

בוא נגיד, כרגע זה אפילו ברמה של התלבטות בין משהו בסגנון של מערכת שמבוססת על KEF T205 ורסיבר, לסאונד בר עם סאב בסגנון klipsch bar 48 וזוג klipsch surround 3 כרמקולים אחוריים. בקיצור, פתוח לגמרי לרעיונות. הסלון לא גדול, 4.15 מטר רוחב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על מערכת עם סנטר \ קדמיים \ סאב \ אחורים

ולא על סאונד בר

אם אתה לא הולך לשבת כל היום מול המסך תתחיל במשהו לא משוגע מדי ואתה תרגיש לבד באוזן אם אתה צריך יותר מזה

רוב האנשים לא באמת מבינים למה צריך באס, למה אני חושב שהגבוהים שלהם צורחים, למה אני אומר שהמערכת לא מכוונת

מי שלא יודע לשים לב לזה לא צריך להשקיע כסף במערכת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Transporter כתב:

הוא חלק בלתי נפרד מכל מערכת

תקרא שוב את מה שכתבתי!!! 🤨

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Transporter כתב:

הייתי הולך על מערכת עם סנטר \ קדמיים \ סאב \ אחורים

ולא על סאונד בר

אם אתה לא הולך לשבת כל היום מול המסך תתחיל במשהו לא משוגע מדי ואתה תרגיש לבד באוזן אם אתה צריך יותר מזה

רוב האנשים לא באמת מבינים למה צריך באס, למה אני חושב שהגבוהים שלהם צורחים, למה אני אומר שהמערכת לא מכוונת

מי שלא יודע לשים לב לזה לא צריך להשקיע כסף במערכת

קודם אומר שהוא ירגיש לבד אם צריך "יותר מזה" (מאיפה הוא יודע מה יותר ומה פחות?)

אחרי זה הסברת שאם אין סאב זה בטוח יישמע לא טוב (לא נכון. באוזניות אין סאב, עדיין זה לא חייב "לצרוח")

בסוף אמרת שאם לא שמים לב, חבל על הכסף...

אני חושב שאתה טועה בגישה, גם אנשים שלא מבינים בסאונד, מרגישים כשהסאונד לא טוב, ואז פשוט מחלישים, או שלא בא להם להקשיב למערכת.

אבל להגיע לסאונד טוב זו באמת טירחה גדולה, אפילו אם יש מודעות, וזה לא תמיד מתיישב טוב עם עיצוב הסלון, אז אף אחד כמעט לא נכנס לזה.  מי שכן, זה מסתכם אצלו בקניית ציוד "נחשב", אבל מבחן ההצלחה הוא מבחן ההאזנה בפועל. אם בווליום האזנה גבוה המערכת נשמעת כמו קקפוניה, זה סימן לכישלון, ואם בווליום נמוך לא שומעים טוב, זה גם.

לגבי סאב, באסים לא טובים (גלים עומדים) זה מחריב סאונד לא פחות מטווטרים צורחים. זה כמו לכסות אוכל בקטשופ, משתלט על כל הטעמים... תדרים האחרים, ודופק את כל תחושת הקצב. זה לגמרי לגיטימי לוותר על באסים נמוכים (בטח בחדרים קטנים), אבל זה לא אומר שהסאונד של שאר התדרים לא צריך להיות מאוזן.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שכל מה שכתוב לעיל ^ הוא דעתי האישית והבלתי מחייבת בעליל.

רשמת שזו דעתך ולכן מה שאני רושם לא פונה ישירות רק אליך אלא כמידע לשאר הקוראים:

יש להבדיל בייעוד המערכת, אם היא מיועדת למוסיקה בלבד כפי שרשמת את התצורה הנכונה היא ללא סאב (מונו) אלא רק זוג ערוצי סטריאו.
לכן אתה רואה רמקולים רצפתיים.
רמקול רצפתי טוב לסטריאו הוא קודם כל רמקול שיודע להשתלט טוב על הנמוכים, שבעצם יחידות הבאס שלו ידעו לתת את כל טווח הנמוכים ב-סטריאו.

כך גם ברוב הרסיברים הרב ערוציים שתבחר באופציית הסטריאו יעבדו רק זוג הרמקולים הקדמיים ללא הסאב.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השליטה על הנמוכים היא לא פחות פונקציה של האקוסטיקה מאשר של הרמקול (אם לא יותר). בגלל זה, בעקבות מחקרים שנעשו, ההמלצה היא כיוונון נכון של הבאס באמצעות שני סאבים (המהדרין שמים ארבעה... אבל וואללה, הגזמתם). 

אישית, אני מעדיף בלי באסים נמוכים מאשר באס בומי או מהדהד. כבר שמעתי מערכות בהמון כסף, בדירות לא גדולות, שפשוט נשמעו עמומות.

מה שנשאר זה לשחק עם המיקום של הרמקולים, אבל הכלל האקוסטי אומר שרמקול נשמע הכי הטוב בנקודה בחדר בה הוא הכי מפריע.

https://www.audioholics.com/room-acoustics/history-of-multi-sub-sfm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, gsi16v כתב:

כך גם ברוב הרסיברים הרב ערוציים שתבחר באופציית הסטריאו יעבדו רק זוג הרמקולים הקדמיים ללא הסאב.

בתור ברירת מחדל, כן, אבל בכל רסיבר אפשר לקנפג כך שישלח את האות גם לסאב במצב של סטריאו.

לגבי זוג רמקולים שמסוגלים לשחזר את כל התדרים, כולל באס, בצורה סבירה - לרוב הם יהיו יקרים למדי

ולכן אני ממליץ באופן אישי ובלתי מחייב בעליל על פשרה בסגנון

״קח את הקדמיים הכי טובים/מפורטים/מדויקים שהתקציב מאפשר אבל בלי באס עמוק ותצרף להם סאב״.

החלוקה הזאת נוצרה לא במקרה - הרבה יותר קל לתכנן שני רמקולים שונים

שכל אחד תופס טווח אחר של תדרים ולתת למערכת הכיול לפתור ביניהם את העניינים

מאשר תיבה אחת שאיך שהוא צריכה לעשות הכול - שלא לדבר על ריבוי אלמנטים שמסבך עוד יותר את התכנון.

אני עדיין לא מבין איך מצליחים לא להבין אותי - אבל זה כנראה כשל בניסוח שלי - אני בעד סאב בכל מצב.

(או רמקולים קדמיים יוצאי דופן בטווח התחתון. אין כאלה בתקציב אנושי סביר).

סאב טוב ומדויק, לא בום בום, אבל סאב. בהחלט. יש לי פסנתר עומד רגיל בדירה, והתו התחתון שלו הוא 27.5 הרץ,

אז אני לא קונה את הטענות ש״סאב זה רק לסרטים״.

עובדות.

אודיו ועובדות.

קשה קשה.

לפני 1 דקה, hans כתב:

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לסאב עוד יתרון ענק. אתה יכול לשחק עם המיקום שלו בנפרד מהרמקול. בהתחשב בזה שכמעט לא ניתן לתקן בעיות באס נמוך באמצעים אקוסטיים (בדירה), זה מגדיל את האפשרות לפתור בעיות הדהוד

וכמובן, גם מוריד עומס מההגברה. 

ובנוסף, ניתן לשלוט בווליום של הסאב עצמאית. השמיעה שלנו לא לינארית, ועדיף להיות מסוגל להגביר את באס בעוצמות נמוכות, לפיצוי 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשאל שאלה יותר קלה, אתם מכירים כתבות מקצועיות שעושות השוואה בין מערכת 5.1 "סטנדרטית" לסאונדבר (שמגיע עם סאב ורמקולים אחוריים לצורך העניין)? או בכלל מדבר על נושא הסאונדבר מול מערכת רסיבר+רמקולים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבות יש אינסוף. ברצינות. מה יעזרו לך דיבורים בנושא, או אפילו כתבות וידאו?

רק אתה והאוזניים שלך יכולים להחליט עד כמה הפשרה סבירה, זה אישי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיבורים בנושא יכולים לעזור לי להבין באיזה layout של החדר יש יותר סיכוי להבדל משמעותי, או במה מתמצת הפשרה מבחינת סאונד בר, אם בכלל.

מסכים שאידיאלית הייתי בודק כמה מערכות אצלי בבית, אבל ברור שאין דרך לעשות את זה... יש דרך אחרת ופרקטית יותר לנסות לאמוד את ההבדלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, falou כתב:

קודם אומר שהוא ירגיש לבד אם צריך "יותר מזה" (מאיפה הוא יודע מה יותר ומה פחות?)

אחרי זה הסברת שאם אין סאב זה בטוח יישמע לא טוב (לא נכון. באוזניות אין סאב, עדיין זה לא חייב "לצרוח")

בסוף אמרת שאם לא שמים לב, חבל על הכסף...

אני חושב שאתה טועה בגישה, גם אנשים שלא מבינים בסאונד, מרגישים כשהסאונד לא טוב, ואז פשוט מחלישים, או שלא בא להם להקשיב למערכת.

אבל להגיע לסאונד טוב זו באמת טירחה גדולה, אפילו אם יש מודעות, וזה לא תמיד מתיישב טוב עם עיצוב הסלון, אז אף אחד כמעט לא נכנס לזה.  מי שכן, זה מסתכם אצלו בקניית ציוד "נחשב", אבל מבחן ההצלחה הוא מבחן ההאזנה בפועל. אם בווליום האזנה גבוה המערכת נשמעת כמו קקפוניה, זה סימן לכישלון, ואם בווליום נמוך לא שומעים טוב, זה גם.

לגבי סאב, באסים לא טובים (גלים עומדים) זה מחריב סאונד לא פחות מטווטרים צורחים. זה כמו לכסות אוכל בקטשופ, משתלט על כל הטעמים... תדרים האחרים, ודופק את כל תחושת הקצב. זה לגמרי לגיטימי לוותר על באסים נמוכים (בטח בחדרים קטנים), אבל זה לא אומר שהסאונד של שאר התדרים לא צריך להיות מאוזן.

האוזן שלנו לאט לאט לומדת להבחין בפרטים

אם בהתחלה אתה עובר מרמקולים של טלוויזיה  למערכת והכל נשמע לך מושלם (אפילו שהיא על הפנים)

לאט לאט אתה תתחיל לשים לב לצלילים צורמים, תחקור תרצה להבין למה

תלך לחברים ותראה שאצלהם  נשמע יותר טוב

ואז תתחיל לשאול שאלות ותבין (או שלא תבין כי סאונד זה לא משהו שחבר יכול ללמד אותך)

ככל שתשב עם המערכת אתה תשים לב לחסרונות שלה, פתאום יהיה חסר לך באס שמאזן לך את הגבוהים וכו'

כמו שאמרתי זה עניין של זמן

אתה צודק לפעמים משהו בסאונד מפריע ומנמיכים...אבל רוב האנשים לא יודעים להצביע על זה שהסאונד צורם דווקא בגלל שחסר באס..

יש אנשים שאומרים הסאונד צורם אז למה צריך באס, הוא יצרום עוד יותר

אני בכלל לא מדבר על זה שרוב האנשים לא יודעים בכלל איפה באיקיו אתה משפיע על ווקאל ואיפה אתה משפיע על רעשי רקע, יריות, מנגינות וכו'

כמו שאמרתי לבוא ולקחת סלון ולצפות לסאונד טוב כשיש לך מרפסת  שם זה בעיה. אבל רוב המשתמשים לא מסתכלים על מה שאני ואולי אתה מסתכלים

באס לגמרי יכול להרוס

כמו שאמרתי, הרבה אנשים שחושבים שהם מבינים באודיו לרכב מפוצצים את הרכב בבאס ואתה פשוט רוצה לקבור את עצמך כי הבאס הורג אותך

זאת בדיוק הסיבה שמכוונים מערכת ולא מחברים אותה לחשמל ואומרים יופי מושלם 

אני במקומו לא הייתי משתגע, מתחיל עם משהו במחיר סביר

שיהנה ממנו כמה חודשים ותמיד אפשר למכור ולהחליף

מכרתי בחיים מערכות יותר יקרות מקולנוע ביתי, בגלל טעות בבחירה :)

לפני 46 דקות, BarryG כתב:

דיבורים בנושא יכולים לעזור לי להבין באיזה layout של החדר יש יותר סיכוי להבדל משמעותי, או במה מתמצת הפשרה מבחינת סאונד בר, אם בכלל.

מסכים שאידיאלית הייתי בודק כמה מערכות אצלי בבית, אבל ברור שאין דרך לעשות את זה... יש דרך אחרת ופרקטית יותר לנסות לאמוד את ההבדלים?

לא הבנתי

אתה רוצה להבין אם סאונד בר עדיף על מערכת קולנוע?

ד"א אם הצלחת להבין בין השורות

גם החדר עצמו משפיע על איך שהסאונד ישמע

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שלאור המחיר המעולה נרכשו זוג kef t301 באמזון גרמניה. לצערי את הסנטר כרגע לא שולחים לארץ, נחכה להזדמנות, וכנ"ל לגבי אחוריים (t101) בצבע לבן. אחרי זה נשאר למצוא סאב ורסיבר 😌

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...