Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות רכישה\ליסינג מעט מורכבת בגלל הקורונה

Gil Kovalchuk
שימו לב! השרשור הזה בן 1341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

קצת אובד עצות אשמח לעזרה מכם.

אני עצמאי וממרץ ההכנסות ירדו משמעותית, לא רעב ללחם אבל בהחלט לא מרוויח כמו שהרווחתי שהיה מכובד והחזיק אותי בלי תלונות. למזלי בעסק שלי אין לי ככ הוצאות קבועות במידה והעסק לא עובד

כרגע בעסקת ליסינג על סקודה קארוק כבר שנתיים, עסקה שכוללת - ביטוח,ביטול השבה לקדמות,ביטול השתתפות עצמאית ו25 אלף קילומטר בשנה. כמובן טיפולים גם כלולים.

משלם כ2900 ש"ח בחודש כולל מע"מ. 

נמצא במצב שקשה לי להחזיק רכב בשווי כזה אבל אני לא באמת יודע כמה זמן זה ימשך כך 

מה הייתם עושים

קונים רכב ישן ב30-40 אלף ומחכים לראות מה יהיה? לקחת בחשבון איבוד ערך + את העובדה ששוק הרכב נמצא במצב חרא וזה כאב ראש וזמן 

ללכת על עסקת ליסינג זולה יותר על רכב חדש? 

ראיתי שיש ליסינג על רכבי יד שניה, יש למישהו נסיון? איך זה עובד האם זה כדאי מבחינת תנאים? 

שורה תחתונה אני צריך לרדת מלשלם 2900 לגג 2000 בחודש כולל ביטוח 

תודה תודה לעונים ♥

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורא נורא תלוי בעומס בעבודה, הרכב עושה במשולבת כ 1 ל15 

כשיש הרבה עבודה אני יכול להגיע מעל ל1000 ש"ח בחודש. 

כשאין תדלוק אחד מחזיק אותי 

טוטאל בשנה כ25 אלף קילומטר ויכול להיות גם 30, שוב תלוי בעומס 

השאלה רלוונטית למה שכתבתי או אתה שואל בכללי ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גובה הקנס אם תחליט להחזיר את הרכב הנוכחי ולקחת סידור אחר?
מה גודל הרכב המינימלי איתו תוכל להסתדר?
רנו קליאו/ יונדאי i20 בליסינג פרטי ( רכב חדש ) ייכנסו למגבלה הזאת של 2000₪ כולל חבילת שירות ( עם מגבלה ל 20 אלף קילומטרים בשנה ).

לגבי רכב משומש - מה זה אומר מבחינתך להוציא 30-40 אלף₪ על רכב משומש? זאת הוצאה מיידית לא קטנה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות הנסועה השנתית היא רק מדד אחד. השאלות היא היכן אתה נוהג (וחונה), כמה נוסעים ברכב וכמה מטען עליו לשאת, מה תקציבך לרכישת ואחזקת רכב אם תחזיר את הקארוק, וכמובן מה עלות ביטול החוזה הקיים.

ויש עוד צדדים - למשל מבחינת מיסוי. כאן יהיה עליך להוועץ ברואה החשבון שלך לגבי תכנון נכון של רכישת או חכירת הרכב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vladclar כתב:

מה גובה הקנס אם תחליט להחזיר את הרכב הנוכחי ולקחת סידור אחר?
מה גודל הרכב המינימלי איתו תוכל להסתדר?
רנו קליאו/ יונדאי i20 בליסינג פרטי ( רכב חדש ) ייכנסו למגבלה הזאת של 2000₪ כולל חבילת שירות ( עם מגבלה ל 20 אלף קילומטרים בשנה ).

לגבי רכב משומש - מה זה אומר מבחינתך להוציא 30-40 אלף₪ על רכב משומש? זאת הוצאה מיידית לא קטנה.

תודה על התשובות חברים מעריך את ההתרמות ♥

הקנס שגם אותו יש סיכוי שאצליח לבטל הוא 2800 ש"ח לכל היותר.

קליאו וI20 קטנות לי מידי, אני צריך משהו שהוא בסגנון אם נלך על סקודה אז פאביה\אוקטביה - פרייבט סטנדרטית בגז גדול

לגבי הכסף, הכוונה שיש לי אפשרות לגרד סכום של כ30-40 אש"ח ולקנות רכב יד שניה אבל זה כסף שלא מיועד לזה ובכללי מעדיף לא לנהוג על רכבים ישנים בגלל הרגישות של העבודה שלי,  אם נתקעתי אין לי אופציה למחליף או דחיה של העבודה, אבל זאת אופציה זמנית שיכולה לעבוד כי כרגע העבודה דלה השאלה אם כלכלית נכונה לLONG TERM 

לפני 4 שעות, noknok כתב:

מה הנסועה השנתית שלך?.

בשנה רגילה של עבודה ללא קורונה והרפתאות 27 אלף קילומטר 

לפני 3 שעות, sperial כתב:

כמות הנסועה השנתית היא רק מדד אחד. השאלות היא היכן אתה נוהג (וחונה), כמה נוסעים ברכב וכמה מטען עליו לשאת, מה תקציבך לרכישת ואחזקת רכב אם תחזיר את הקארוק, וכמובן מה עלות ביטול החוזה הקיים.

ויש עוד צדדים - למשל מבחינת מיסוי. כאן יהיה עליך להוועץ ברואה החשבון שלך לגבי תכנון נכון של רכישת או חכירת הרכב.

אני גר ביפו אין בעיית חניה יש חניוך עפר צמוד כך שלגודל אין משמעות, נוסע בכל הארץ אך בעיקר במרכז, עם הקאורק הסתדרתי 

נוסעים אני בדרכ לבד אבל לפעמים 2-3 דיי נדיר אני לא מסיע מתוקף תפקידי

אני יכול לגרד כ30-40 אשח ששמורים לי לימים שחורים

תקציב החזקה אני כרגע משלם כמעט 3000 לא כולל דלק, שהדלק תלוי בהכנסה, יש עבודה הדלק יכול להגיע ל1500 חודשי אין עבודה יכול להסתפק בתדלוק בודד

הייתי רוצה לא לשלם יותר מ2000 ש"ח חודשי, אבל בתקציב הזה נכנסים לי רק רכבי מיני\סופר מיני וזה לא מסתדר לי עם העבודה

חשבתי על ליסינג יד שניה אבל ולד נתן לי משהו שלא חשבתי עליו וזה שזה רכב שנגמרה לו לרוב האחריות והיה בליסינג 

תודה שעניתם מעריך 

עריכה אחרונה על ידי Gil Kovalchuk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי ליסינג תמיד יוצא יותר יקר.
במידה ויש אפשרות לקחת הלוואה בתנאים טובים שווה לשקול כזו של 50,000 ל - 50 חודשים (ייצא סביבות 1100 לחודש כולל ריבית + 400 לביטוח מקיף).
בתקופה של 3 שנים אם מצאת רכב שמור והמשכת לשמור אותו, תוכל אפילו לקזז את ההוצאה החודשית בדיעבד.
שווה לחפש רכב אמין כמו מאזדה 3 עם קילומטרז׳ נמוך והיסטוריית טיפולים מלאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שנשארה לך שנה לעסקה הנוכחית ואתה מנסה לרדת ב- 900 ש"ח לחודש אזי מדובר בחיסכון של 10,800 ש"ח לשנה, לדעתי הסכום לא מצדיק את הטרטור שבחיפוש אחר רכב אחר, לבטח אותו, לעשות טסט וטיפולים ולשלם על תקלות באם יהיו, יכול להיות קנס בגין החזרה מוקדמת.

הייתי נשאר עם הרכב הנוכחי, לא נוגע בסכום למקרי חירום ולא מתעסק בריבית על הלוואות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיסכון של 10k לשנה זה לא סכום מבוטל בכלל.
אם יחסוך אותו, יוכל תוך 3 שנים לקבל כמעט את אותו הסכום שיש לו כרגע בצד.
מה גם שבמידה ואין דמי יציאה זה אפילו יותר משתלם.
בהנחה שיש לא מעט משתנים, עדיף לנסות לשמור את הסכום החודשי כמה שיותר נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דובר על שלוש שנים אלא על שנה שנותרה לעסקה הנוכחית שלאחריה הוא יכול לחשב מסלול מחדש.

10K זה אכן סכום לא מבוטל בהנחה ואין עלויות של טיפולים שוטפים, טסט, תקלות לא צפויות, צמיגים, מצבר, איבוד ערך, הוא לא יכול לחשב את העלויות האלו מראש בעוד בליסינג הכל מכוסה, ה- 10K יכולים להימחק די מהר ברכישת רכב.

הוא צריך להוציא כסף ששמור לו לימים שחורים בשביל רכב שהוא לא חדש מהסוכנות.

עריכה אחרונה על ידי dorondoron
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה במצוקה תזרימית הייתי עושה כך, מחזיר את הסקודה.
מקצה כ 15 אש"ח לרכוש רכב שיקח אותי מנקודה לנקודה ביעילות מקסימלית (משהו בסגנון של 301 למשל , בת 6-7).
הייתי מחפש רכב מטופל לפי הספר.
אפשר לרכוש בתשלומים , ולהשאיר את המזומן אצלך.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי ממש לא,

נעזוב רגע את הבחירה ב301 שאולי היא אמינה אבל ממש לא מאוד אמינה וישנם תקלות קטנות והבחור ציי שאין לו אפשרות מחליף ואם הוא לא יוצא אין כסף,

רכב ב15K לרוב זה יהי רכב שמצריך אחזקה שוטפת+ לפחות לצפי נסועה של 25K בשנה,

אני הייתי ממתין עוד חודש לראות אם יש שיפור, ובמקביל מתחיל משא ומתן עם הליסינג להחזרה ללא קנס, הצלחת תמשיך הלאה לרכב זול יותר, תנסה בעיסקאות של  התחייבות לשנה בלבד בתקווה שעד אז ימצא החיסון לקורונה ותחזור לעניניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...