Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם טיפולים עצמיים לרכב מסירים ביטוח?

itayvaizman
שימו לב! השרשור הזה בן 1362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח ואני מחליף רפידות בלמים, דיסק או כל טיפול טכני שאפשר לעשות לבד בבית ולא לרוץ למוסך עליו - האם הביטוח מסיר אחריות מעליו במידה ונגרמה תאונה ויוכיחו קשר בין התאונה לבין הרכיב שהוחלף? במידה בטסט מגלים שמשהו שהוחלף עצמאית, האם זה מעלה שאלות? האם זה מעלה חשד?

מסקרן אותי לדעת, אני בור בנושא 😬

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק היבש רק למוסך מורשה משרד התחבורה מותר לטפל ברכב. 

קשה להוכיח שביצעת טיפול לבד, אבל אם יצליחו להוכיח את זה תהיה בטוח שחברת הביטוח תשתמש בזה נגדך.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, save כתב:

אני בטוח שיש להם סעיף כזה באותיות הקטנות ביותר.

לפני 9 דקות, discoTD5 כתב:

תניח שיעשו הכל כדי להתנער ממך. 

לפני 6 דקות, shugiflex כתב:

לפי החוק היבש רק למוסך מורשה משרד התחבורה מותר לטפל ברכב. 

קשה להוכיח שביצעת טיפול לבד, אבל אם יצליחו להוכיח את זה תהיה בטוח שחברת הביטוח תשתמש בזה נגדך.

וואו, אז אתם בעצם אומרים שזה לא חוקי לבצע טיפולים פשוטים לרכב עצמאית.

ובכל זאת, הרבה חברי פורום עושים זאת בעצמם 😬

טוב לדעת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, אז אתם בעצם אומרים שזה לא חוקי לבצע טיפולים פשוטים לרכב עצמאית.
ובכל זאת, הרבה חברי פורום עושים זאת בעצמם [emoji51]
טוב לדעת
טיפולים פשוטים מותר, ביטיחותיים - אסור.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ תוכל לצטט את לשון החוק?

אגב, אני מאמין שאם מישהו יתלבש עליך, ואין באמת הוכחה שתאונה נגרמה מכשל בטיחותי כלשהו שקשור לעבודה שלך ברכב, בבית המשפט דברים יראו אחרת.

כלומר, אם נעשתה תאונה כי לא שמרת מרחק לדוגמא, והביטוח יקבע שהבלמים שלך לא תקינים, יהיה עליהם להוכיח שהבלמים שלך אכן לא תקינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, EliC25 כתב:

^ תוכל לצטט את לשון החוק?

אגב, אני מאמין שאם מישהו יתלבש עליך, ואין באמת הוכחה שתאונה נגרמה מכשל בטיחותי כלשהו שקשור לעבודה שלך ברכב, בבית המשפט דברים יראו אחרת.

כלומר, אם נעשתה תאונה כי לא שמרת מרחק לדוגמא, והביטוח יקבע שהבלמים שלך לא תקינים, יהיה עליהם להוכיח שהבלמים שלך אכן לא תקינים.

היי אחפש , אבל כמה שזכור לי (לפחות בתור מכונאי אופנועים ) , אסור לבעל הרכב ללא הידע והכלים המתאימים (הכוונה הסמכה ) לבצע שום עבודה ברכב למעט 

פנצ'ר , זה למדתי במכונאות 01 , אף אחד כנראה לא יהרוג אותך על החלפת שמן ופילטרים , אבל כחוק יבש , לא חוקי.

עריכה :

1. בצו זה –
"הרשות" – מנהל האגף לרכב ושירותי תחזוקה במשרד התחבורה, לרבות אדם שמנהל האגף לרכב ושירותי תחזוקה העביר אליו את סמכויותיו לפי צו זה, כולן או מקצתן;
"מפעל" – מקום שבו נעשית מלאכה ברכב או ברכב מנועי כמשמעותם בפקודת התעבורה, או ניתן להם שירות, לרבות מוסך נייד;
"מוסך שירות" – מפעל שבו ניתנים שירותי אחזקה ותיקונים לרכב או לרכב מנועי מתוצר או מדגם מסויים;
"בעל מפעל" – לרבות מנהל המפעל ואדם האחראי לניהולו;
"גרור" – רכב שאינו רכב מנועי המיועד לפי מבנהו להיגרר על ידי רכב מנועי מאחוריו, בין שהוא משמש ובין שאינו משמש להובלה, למעט רכב צדי;
"תעודה" – כמשמעותה בתקנות למניעת מפגעים (זיהום אויר מכלי רכב) (תקן של מבחן הרטרידג'), תשכ"ד-1963;
"קורס" – קורס מקצועי שנותן גוף שאישרה אותו הרשות לפי תכנית שאישרה;
"רשיון" – לרבות כתב הסמכה, אישור ניהול לפי צו זה ולרבות בקשה לחידוש רשיון;
"שירות" – בין לצורך עצמי ובין לזולת, למעט תיקוני רכב קלים ללא תמורה לצורך היחלצות מהדרך כדי להגיע למפעל;

2. לא יפתח אדם ולא ינהל מפעל, לא יעשה בו עבודה או מלאכה ולא יתן בו שירות אלא לפי רשיון מאת הרשות ובהתאם לתנאי הרשיון, ובלבד שלא יעשה אדם בדיקת פליטת עשן מרכב לצורך הוצאת תעודה אלא לפי הרשאה בכתב מאת הרשות ובהתאם לתנאים שקבעה.

צו הפיקוח על מצרכים ושירותים (מוסכים ומפעלים לכלי רכב), תש"ל-1970

ציטוט חלקי 
עריכה אחרונה על ידי ProCC
  • רעיון טוב! 1

מכונאי BMW

BMW X5 4800 V8 2010 - N62

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרו לפני, חברת ביטוח תעשה הכל כדי להתנער ממך.

בנוסף, לטפל לבד ברכב שלך אכן מהווה עבירה על החוק.

אחרי שאמרנו את זה, חשוב להגיד שהם לא באמת יכולים לעשות הכל ועל מנת להתנער מפוליסה הם יצטרכו לעבוד קשה מאוד.

קח דוגמה.

אדם נהג שיכור (עבירה על החוק) וללא רישיון (עוד עבירה), משטרה סימנה לו לעצור, הוא ברח (עוד עבירה), נסע נגד כיוון התנועה (עוד עבירה) ופגע ברכבים חונים.

חברת הביטוח התנערה, וטענה שבגלל שנהג שיכור וביצע עבירות על החוק, הם לא מחויבים לפוליסה וסירבה לשלם את הנזק.

בעלי הרכבים שניזוקו פנו לבית המשפט.

השופט קבע שהם חייבים לשלם אך חילק את התשלום בין חברת הביטוח והפוגע. חברת הביטוח קודם כל שילמה את כלל הסכום (על מנת לא לפגוע בנפגעים עוד יותר) ואז הנהג הפוגע היה חייב להחזיר לחברת הביטוח 40% מהסכום.

קישור למקרה

בקיצור, חברות ביטוח יגידו ויעשו הכל על מנת להתנער, בפועל זה לא כזה פשוט. במקרה הזה הם הצליחו להתנער חלקית, וכמובן שמדובר פה במקרה של בן אדם מאוד טיפש.

אז במקרה שאתה מתאר פה, בהנחה ותגרום לתאונה שתהיה אשם בה, חברת הביטוח תוכל לנסות להתנער ממך כי טיפלת ברכב לבד (אם היא בכלל תדע את זה) אבל כנראה ששופט יחייב אותם לשלם בכל מקרה כי זה טיעון הזוי.

בנוסף, חברת הביטוח תצטרך להוכיח שהתאונה נגרמה בגלל הטיפול שעשית, ולא בגלל משהו אחר. היא תצטרך להוכיח קשר בלתי נסיבתי בין הדברים.

אם עשית תאונה כי דיברת בטלפון, הם לא יוכלו לטעון שבגלל שהחלפת שמן לבד, אין לך כיסוי.הם גם לא יוכלו לטעון שבגלל שדיברת בטלפון אין לך כיסוי.

סתם כאנקדוטה, קח עוד משהו מעניין. נניח ושיקרת לחברת הביטוח לגבי הנתונים שלך (גיל, ותק, היסטורית תביעות, שלילות, לא משנה מה) ועשית פוליסת ביטוח.

עשית תאונה וגילו ששיקרת. הם עדיין חייבים לשלם את פוליסת ביטוח החובה (נזקי גוף), אך הם זכאים להוריד מהסכום המשולם 10,000 ש"ח.

מפוליסת המקיף (נזקי רכוש) הם יוכלו להתנער.

לאחרונה ניהלתי דיון כזה בדיוק עם כמה חברים בעלי הכשרה וניסיון בתחום המשפט והביטוח והם אומרים דברים דומים.

*הכותב אינו עו"ד או מומחה כלשהו בתחום הביטוח או המשפט וכותב רק את דעתו על סמך מקרים שקרא וידע שצבר וייתכן כי המידע שרשם אינו מדויק במאת האחוזים* *ט.ל.ח* 

עריכה אחרונה על ידי GhostBuster
  • אהבתי 1

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ProCC כתב:

1. בצו זה –

מה שאני קורא פה זה שאסור לפתוח מקום שמשמש לצרכי תיקון רכב, גם אם זה לעצמך וכו' וכו'...

לשון החוק לא כותבת בבהירות על מצב בו אני פשוט מחזיק כלים בבגאז' או בבית ולוקח אותם איתי ברכב ומטפל באיזשהו מקום, חניה ציבורית או חניה של חבר לדוגמא. אפשר להתפלסף על זה קצת אבל הבנת את הרעיון, בכל אופן, יש אלפי אנשים שמטפלים לבד ברכב שלהם בחניה ומן הסתם שאף אחד לא יכניס אותך לכלא על זה שהחלפת שמן ופילטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטסט לא שואלים ולא בודקים מי החליף מה, אז מטסטים אין לך מה לדאוג.
לגבי חברות ביטוח, צריך לקרוא את הפוליסה שלך מילה במילה.
בגדול - יש בארץ מאות אנשים (אני ביניהם) שמטפלים עצמאית, לא שמעתי עדיין על בעיות עם הביטוח.
יש בפייסבוק קבוצה בשם 'תשאלו כנופצון', שם תמצא יותר מידע בנושא.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה וחברת הביטוח תגלה שהחלפת בלמים לבדך הם ינסו להתנער מהתביעה גם אם לא קשורה. ינסו כיוון שזה לא עולה להם כסף וגם אם ילך למשפט סוללת עורכי הדין שלהם מקבלת שכר גם ככה.

עקרונית אסור לך לגעת באוטו ללא רישיון מכונאי מוסמך וזה כולל טיפול במערכת הבלמים, מותך לך להחליף גלגל במקרה ויש פנצ'ר, נורות שרופות וכל תיקון אחר שאינו כולל שימוש בכלי עבודה (מלבד ג'ק ומפתח גלגלים) ולכן לחברת הביטוח יש עילה להסיר ידיה מהביטוח של הרכב, וגם למשטרת ישראל אגב יש קייס להאשים אותך בגרימת מוות ברשלנות ובקלות דעת במידה ותאבד בלמים בירידה ותכניס איזו משפחה לסטטיסטיקה העגומה של קורבנות הכבישים.

קח עצה ידידותית- אל תעלה שאלות קיטבג באינטרנט.

קח עוד עצה, התחלתי את ההיכרות שלי עם עולם הרכבים עוד כנער בכיתה י"א כשהלכתי לעבוד כשוליה של מכונאי אחרי בית הספר אי שם באמצע שנות ה90 של האלף הקודם, אני יודע דבר או שניים על מה שהולך מתחת למכסה המנוע, אני בהחלט יודע להחליף בלמים ועדיין לא מחליף בלמים לבד ולא נוגע בשום אביזר בטיחות ברכב שלי  או אצל אף אחד אחר ותמיד לוקח את האוטו למוסך...

אולי אני פרייאר אבל יש דברים שעדיף לא לשחק איתם גם בשביל הסיכוי הקלוש שיקרה משהו.

מעולם לא שמעתי על חברת ביטוח שעשתה עניין מטיפול עצמי ברכב אבל זה לא אומר שזה לא קרה ובטח שאתה לא רוצה להיות הראשון כיוון שזה לא רק עניין ביטוחי אלא אם ישנם נפגעים ותהיה חקירה העניין יהפוך כבר לפלילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל הסיכוי הקלוש שיקרה משהו, עדיף לשבת בבית, בחדר מרופד.

מערכת הבלמים היא מערכת פשוטה מאד ולהחליף בה חלקים לא דורש יותר מדי ידע או כלים.

אני מאמין שאני יכול ללמד כל נער בתיכון להחליף רפידות בלם בפחות משעה.

בטח כשבמוסכים עובדים נערים עם 0 השכלה מקצועית, או במקרה הטוב בעלי תעודת מכונאי ממכללות כמו משלב, שבוא... רמת ההוראה והתלמידים שם מביישת חטיבת ביניים ממוצעת.

אז אפשר להחנות את הפניקה בפייסבוק או משהו ולא לדחוף אותה לפורום חובבי רכב.
אם אתה יודע להחליף כי זה המקצוע שלך ובוחר שלא להחליף מפחד, זאת הבחירה האישית שלך. אני למשל חושב שרוב המוסכים בארץ לא מבינים כלום במקצוע שלהם, עובדים על הלקוחות ומזלזלים בעבודה, אני לא סומך עם החיים שלי עליהם.

ועם מילים כמו "תכניס איזו משפחה לסטטיסטיקה" תהיה תסריטאי בנטפליקס, כי זה מאד מפחיד, היית גם צריך לכתוב שילדים ישארו יתומים והכלבלב של הילדה עם הקוקיות ידרס.

• אהבתי 5
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...