Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית פיז'ו 308SW

טל32
שימו לב! השרשור הזה בן 1397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

שואל לעצתכם, מתלבט מאוד האם לקנות רכב פיז'ו 308SW שנת 2016 עם 160 אלף ק"מ מנוע בנזין.

הרכב במצב מצויין יד ראשונה מליסינג, עשה אומנם המון ק"מ אבל טופל בזמן.

הרכב מוצע במחיר מצויין.

אני חושש , האם קיים סיכון בשל  הקילומטרז'' הגבוה? האם יש ליקויים נוספים ידועים ברכב זה? לציין כי מספר שנים אני נוסע ברכבים שונים ולא התנסתי ברכבי פיז'ו החדשים.

תודה מראש לכל העונים!!!

עריכה אחרונה על ידי טל32
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא כדאי.

א. כי יהיה לך מאוד קשה למכור אותו, אם וכאשר

ב. כי בכל זאת, הפוטנציאל לתקלות בק"מ כזה גבוה יותר

ג. כי בכל זאת, טיפולי ליסינג הם לא תמיד הכי אכפתיים

כמובן שכל זה לא משנה כלום אם מציעים לך אותו נניח ב-10k,ואז קנה ותמכור לברזל בתקלה היקרה הראשונה, אבל אני מניח שזה לא המחיר ואפילו מאוד רחוק משם. אם ההפרש בינו לבין רכב עם ק"מ סביר (נניח 100k) הוא אלפים בודדים, לא הייתי חושב על הרכב הספציפי הזה בכלל.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear
  • אהבתי 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, pooh-bear כתב:

לדעתי לא כדאי.

א. כי יהיה לך מאוד קשה למכור אותו, אם וכאשר

ב. כי בכל זאת, הפוטנציאל לתקלות בק"מ כזה גבוה יותר

ג. כי בכל זאת, טיפולי ליסינג הם לא תמיד הכי אכפתיים

כמובן שכל זה לא משנה כלום אם מציעים לך אותו נניח ב-10k,ואז קנה ותמכור לברזל בתקלה היקרה הראשונה, אבל אני מניח שזה לא המחיר ואפילו מאוד רחוק משם. אם ההפרש בינו לבין רכב עם ק"מ סביר (נניח 100k) הוא אלפים בודדים, לא הייתי חושב על הרכב הספציפי הזה בכלל.

היי...תודה על התגובה...הרכב מוצע בסביבות ה 27 אלף...עדיין רכב 2016 עם רמת מחיר כזו, די מפתה.

מבחינתי שישרוד שנתיים והמחיר הצדיק את הקניה..הבעיה היא האם ישרוד שנתיים...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשרוד הוא בוודאי ישרוד. השאלה כמה זה יעלה.

בסוף, כמו כל רכב משומש, זה הימור. הבעיה בהימור כאן הוא שאם אתה נופל (כלומר, נתקל בתקלה יקרה לתיקון די מהר), הברירות היחידות שלך יהיו לתקן את התקלה או לזרוק את הרכב.

אם אחרי שנתיים הוא ילך לפח תפסיד 13.5 כל שנה - זה ממש לא מעט. אם תקנה רכב ב-50 ותמכור אחרי שנתיים תפסיד כנראה כמה אלפים פחות.

זה הימור שיכול להיות משתלם אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לתקופה ארוכה (נניח 4-5 שנים) ונוסע יחסית מעט. אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לשנתיים ולהגיע איתו ל-190, לדעתי תפסיד המון במכירה. אם במקרה גם תיתקל בשתיים שלוש תקלות בדרך זה לא באמת משתלם.

כמובן שאם אתה לא יכול לקנות רכב ב-50 ואתה חייב רכב משפחתי מרווח ובטוח, והרכב הספציפי הזה באמת שמור (ואני קצת סקפטי בעניין, אבל עוד באירופה וגו') יכול להיות שזה הכי טוב שיש.

בקיצור, משתלם זה עניין של גאוגרפיה.

• אהבתי 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, pooh-bear כתב:

לשרוד הוא בוודאי ישרוד. השאלה כמה זה יעלה.

בסוף, כמו כל רכב משומש, זה הימור. הבעיה בהימור כאן הוא שאם אתה נופל (כלומר, נתקל בתקלה יקרה לתיקון די מהר), הברירות היחידות שלך יהיו לתקן את התקלה או לזרוק את הרכב.

אם אחרי שנתיים הוא ילך לפח תפסיד 13.5 כל שנה - זה ממש לא מעט. אם תקנה רכב ב-50 ותמכור אחרי שנתיים תפסיד כנראה כמה אלפים פחות.

זה הימור שיכול להיות משתלם אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לתקופה ארוכה (נניח 4-5 שנים) ונוסע יחסית מעט. אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב לשנתיים ולהגיע איתו ל-190, לדעתי תפסיד המון במכירה. אם במקרה גם תיתקל בשתיים שלוש תקלות בדרך זה לא באמת משתלם.

כמובן שאם אתה לא יכול לקנות רכב ב-50 ואתה חייב רכב משפחתי מרווח ובטוח, והרכב הספציפי הזה באמת שמור (ואני קצת סקפטי בעניין, אבל עוד באירופה וגו') יכול להיות שזה הכי טוב שיש.

בקיצור, משתלם זה עניין של גאוגרפיה.

שוב תודה על התשובה המושקעת והמהירה.

1.מדובר ברכב שני למשפחה שאמור לשרת אותי, מראש אני לא בונה על רווח במכירה בעוד שנתיים או שלוש, הרי הוא אמור להיקנות גם כך בחמישים אחוז פחות מהמחירון...

2.רכב דומה עם קילומטרז סביר נמכר בלובינסקי בתוספת של 15 אלף שח...ואז מקבלים שנתיים אחריות...האם.שווה לשלם 15 אלף ולקנות שקט לשנתיים?

שוב כמו שאמרת מדובר במזל...ואני באמת מתלבט ולא יכול לקבל החלטה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבי ליסינג כאלה שהם נראים יפה אך די גמורים מכנית,

יש לי חבר שקנה אחת 2015 עם כ150K ק"מ, לא בדק את הרכב, שאני אמרתי לו בפירוש לא לוותר על בדיקה לרבות בדיקת מצב מנוע, בגלל סוגיית הטיימינג המתפורר, שבליסינג בדר"כ לא יהיה להם ממש אכפת מהחלפה למק"ט החדש,

בקיצור, בחודש הראשון לא הצליח לנסוע שבוע אחד בלי שתדלק לו מנורת מנוע והרכב ייתקע, ובסוף שם לב שהרכב שואב שמן בצורה לא הגיונית, אחרי התעקשות של חודש/חודשיים מול חברת הטרייד איו, החליפו לו מנוע לחדש יותר משנת 2016, שעדיין היה יכול להיות עם הרצועה, גם כאן אמרתי לו, אל תנסה לחסוך ולך תחליף אותה ויעשו ניקוי, גם לא הקשיב לי, בינתיים אין לו תלונות, אך מאמין שיגיעו כל עוד לא יחליף את הרצועה לחדשה יותר.

מסקנה, תבדוק את האוטו במוסך בדיקה לפני קניה, אם מצב הרכב טוב והמנוע הקומפרסיה תקינים, אז לך על זה, רק תוודא לעבור בדיקת הטיימינג במוסכים מומלצים, ובעת הצורך להחליפה לחדשה כדי לחיות עם זה בראש שקט ואז הרכב ישרוד בכיף גם 5 שנים.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שקצת מגזימים פה ביחס לרכה וה"אסונות" שהוא עלול להביא אם חלילה תרכוש אותו.

החזרתי רכב בדיוק כזה לליסינג אחרי קצת יותר משלוש שנים ומעל 130 אק"מ.

אפס תקלות ב 3 שנים.
רכב טופל כמו שעון במוסך מורשה (הרכב מחברת פריים ליס בבעלות לובינסקי).

יש לא מעט ברשת וגם פה בפורום סיפורים על הרצועה המתפוררת, אז קח בחשבון ששניה אחרי הקניה אתה נוסע למוסך להחליף רצועה ואתה בראש שקט.

בכל זאת מדובר על רכב 2016 וגם עם הצרפתיות לא מזדקנות יפה (לא שאני חושב שהקוריאניות מזדקנות עדיף) בדגמים מהשנים האחרונות הם מציגים אמינות טובה.

בסופו של דבר הכל עניין של אלטרנטיבות ובמחיר הזה תחשוב איזה רכב תוכל לרכוש ואיזה שנתון.

בהצלחה

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב...לאחר קריאת התגובות ומחשבה נוספת...בהנחה והמוכר יוריד את עלות הרצועה אלך על הקניה....אעדכן בהמשך באם נרכש.

תודה לכולם על התשובות המושקעות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מוסך שמכיר. גם מוסך גבע.

ניתן להחליף בלבד ( בלי ניקוי ): ₪1350 במורשה יבואן. פחות מומלץ. הגעת : תעשה עבודה עד הסוף.

אין צורך לצטט הודעה עוקבת. אני רואה מתי נכנסת הודעה חדשה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, טל32 כתב:

היי...תודה על התגובה...הרכב מוצע בסביבות ה 27 אלף...עדיין רכב 2016 עם רמת מחיר כזו, די מפתה.

מבחינתי שישרוד שנתיים והמחיר הצדיק את הקניה..הבעיה היא האם ישרוד שנתיים...?

ראשית לכל אי אפשר לדעת, אבל זה נכון לכל אוטו וגם אם סטטיסטית סביר פחות, גם לקילומטראז' נמוך בהרבה. הסיכוי שיחזיק שנתיים בלי שום בעיה רצינית גבוה משמעותית מאשר שלא, אחרי הכל מנועים בנויים לכסות קילומטראז' גבוה בהרבה בלי להתפגר, כך שאם האוטו מטופל כיאות ומתנהג טוב, אין להערכתי סיכון גבוה מדי ברכישה כזו. כפי שצויין כאן למעלה חפש מוסך טוב ואמין שייתן לך חוות דעת על מצב מכני ושילדה, עלות תיקוני יישור קו אם נדרשים, ותוכל אז לדעת אם כדאי או לא. 

עריכה אחרונה על ידי רועי5
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, טל32 כתב:

מוסך גבע...היכן ממוקם? אני צריך מוסך אמין וטוב בצפון..

אני מחיפה, קניתי לפני חצי שנה פיג'ו 208, ונסעתי לגבע, החלפתי את הרצועה ומאז אני די מרוצה שגם אין צריכת שמן, להבדיל מהרבה אחרים שסבלו מצריכת שמן בגלל הנזק מהרצועה, בגלל זה אמרתי לך מקודם, לא לוותר על בדיקת המנוע כדי לוודא שהוא לא כבר גמור.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...