Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - יונדאי I30N

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע איזה עיתונאי מקבל כסף מיבואן על בחינה של רכבים.

כלומר... לא משנה.

אם אתה רוצה להציע לעיתונאי רכב מכובד ומוכר שלישי לבחון את הרכב, הוא ישמח מאוד. ואם הסיוויק תהיה טובה יותר מהיונדאי, אני אחזור לפה ואגיד את זה. כמו שלא הייתה לי בעיה להעדיף אישית את הגולף GTI PP על פני הפיג'ו 308 אחרי שמאוד לא התחברתי לשלוש הגולפים הקודמות (7.7, 7, 6).

אז הנה, הכפפה מונחת.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 164
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה מה שהסקת מהכתוב? כי זו "יונדאי"?

לא. זה בגלל שהיא עושה כניסת בכורה לקטגוריה ויכולות ואבזור זה לא תמיד מספיק כשאין מסורת של ספורט וביצועים.

האמת, שמרוב הדעות ההשליליות ורוטנות על המחיר זה נשמע יותר בגלל צרימת השם יונדאי, פחות מכניסת הבכורה...כל לי זה נשמע לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההתנפלות על הבוחנים לגבי ה R? איך בדיוק אתם רוצים שאנשים יחוו דעה על רכב שהיבואן בצורה אקטיבית מונע נסיעות מבחן? להגיד שה R הכי טובה בקטגוריה בלי לבחון אותה זה מטופש. למען האמת, בכלל לדבר עליה כשהיבואן לא מאפשר נסיעות מבחן לקונים פוטנציאלים זה מטופש. בואו נתחיל לדבר על פוקוס RS. אה אנחנו לא עושים את זה, למה? כי היא לא פה. מבחינתי רכב בצפונה מרבע מיליון שקל שאני לא יכול לבחון לפני רכישה - מקביל לרכב שלא פה.

לדעתי היונדאי עושה הכל סבבה, ולכן היא אבסולוטית טובה. המחיר קצת גבוהה. קצת, לא שערוריה, קצת.

לגמרי רואה אנשים שיעדיפו אותה על ה 308, הגולף או הקופרה.

לי אישית זה פחות מתאים. לי אישית היה משעמם ברכב. לי אישית היה כיף ב 308.

לי אישית גם היה משעמם בקופרה וכמעט נרדמתי בגולף.

ולכן זה טוב שיש הרבה אופציות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א, מעניין להשוות את המקדם הדינאמי של ההוט האץ' בסגמנט C

----------------

מהו מקדם דינאמי?

בעקרון, מכונית מתנהגת טוב יותר ככל שגלגליה סמוכים יותר לארבע פינותיה. (יתרון נוסף: בסיס גלגלים ארוך יחסית מבטיח ניצול טוב יותר של שטח הרכב לטובת תא הנוסעים). המשטחים הנמצאים לפני הסרן הקדמי ומאחורי הסרן האחורי הינם סרחי עודף , הפועלים כמטוטלת ופוגמים בהתנהגות המכונית ובנוחות הנסיעה.

שיטה אפשרית למדידת יעילות התכנון של מכונית היא בדיקת המקדם הדינמי שלה: הכפלת מפשק הגלגלים באורך בסיס הגלגלים (מרחק הסרנים), וחלוקת התוצאה באורך הכולל של המכונית. ככל שהתוצאה גבוהה יותר, המקדם הדינמי טוב יותר. כמובן שעל התנהגות המכונית משפיעים גם השילדה, חלוקת המשקל, צורת ההנעה, מירווח הגחון ומרכז הכובד, אבל המקדם הדינמי הוא נתון מעניין ומשמעותי שכדאי להתחשב בו.

(קרדיט לאתר Netcar)

--------------------------

הונדה סיוויק TypeR - מקדם של 0.97

סיאט לאון cupra - מקדם של 0.94

גולף GTI - מקדם של 0.95

פיז'ו 308 GTI - מקדם של 0.97

יונדאי i30N - מקדם של 0.96

סתם מעניין.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתון חשוב, אבל במכונית שמבוססת על מכונית נוסעים פחות מצביע על התכנון לספורט, אלא יותר על מוכנות האילוץ המקורי.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א, מעניין להשוות את המקדם הדינאמי של ההוט האץ' בסגמנט C

----------------

מהו מקדם דינאמי?

בעקרון, מכונית מתנהגת טוב יותר ככל שגלגליה סמוכים יותר לארבע פינותיה. (יתרון נוסף: בסיס גלגלים ארוך יחסית מבטיח ניצול טוב יותר של שטח הרכב לטובת תא הנוסעים). המשטחים הנמצאים לפני הסרן הקדמי ומאחורי הסרן האחורי הינם סרחי עודף , הפועלים כמטוטלת ופוגמים בהתנהגות המכונית ובנוחות הנסיעה.

שיטה אפשרית למדידת יעילות התכנון של מכונית היא בדיקת המקדם הדינמי שלה: הכפלת מפשק הגלגלים באורך בסיס הגלגלים (מרחק הסרנים), וחלוקת התוצאה באורך הכולל של המכונית. ככל שהתוצאה גבוהה יותר, המקדם הדינמי טוב יותר. כמובן שעל התנהגות המכונית משפיעים גם השילדה, חלוקת המשקל, צורת ההנעה, מירווח הגחון ומרכז הכובד, אבל המקדם הדינמי הוא נתון מעניין ומשמעותי שכדאי להתחשב בו.

(קרדיט לאתר Netcar)

--------------------------

הונדה סיוויק TypeR - מקדם של 0.97

סיאט לאון cupra - מקדם של 0.94

גולף GTI - מקדם של 0.95

פיז'ו 308 GTI - מקדם של 0.97

יונדאי i30N - מקדם של 0.96

סתם מעניין.

בעיקרון זה באמת נכון ומעניין, אבל כמו שאמר רומן - זה נכון למכוניות ספורט (למשל F1 או קארט) או לכל מיני הזיות מוטוריות שפשוט "קרו בטעות" כמו מיני מיינור.

בפועל, לדעתי הרבה יותר חשובה חלוקת המשקל וגודלם של הסרחים עצמם. סרח קדמי גדול וכבד יפגום בהתנהגות הרבה יותר מאשר סרח אחורי גדול וכבד (פחות או יותר כל אאודי מאז ומעולם). לעומת זאת, גם חלוקת משקל מוגזמת אחורה עם אפס משקל על האף עשויה לפגום משמעותית בהתנהגות (רנו טווינגו).

ככה לצמצם תחום כל כך רחב של "התנהגות" לכדי מספר בודד נראה לי הרבה יותר מדי פשטני.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה לצמצם תחום כל כך רחב של "התנהגות" לכדי מספר בודד נראה לי הרבה יותר מדי פשטני.

אני מסכים, אך יחד עם זאת חושב שזהו מדד שמראה על הפוטנציאל של מכונית ולרב יש קורלציה טובה למדי בין האיכות הדינאמית של מכונית למדד זה ואורך סרחי העודף מבוטא במדד. כמובן יש יוצאים מהכלל.

עריכה אחרונה על ידי menir1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד החישוב לא כולל את המשקל הממשי האמיתי של הסרחים העודפים, הוא חסר משמעות לחלוטין.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקסטר היא דוגמא לכך שמכונית מצטיינת בתחום הדינמי יכולה לעשות זאת בלי שהנתון מעיד על כך. ויש מגוון דוגמאות ל 2 הכיוונים.

לא ערוך כעת למספיק דוגמאות אבל ממליץ על:

סרטוני KM77

ZEPERFS

מבחנים במגזינים מובילים - כרגע זכור לי הסופרטסט של אוטו מוטור אונד ספורט.

תחפור קצת שם ותראה נתונים על זמני מסלול, G צידי ועוד.

מכונית היא מכלול ולא רק נתון אחד.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שמכונית היא מכלול, אך כמו בכל תחום מחפשים פרמטרים שמספקים תובנות. ה"מקדם הדינאמי" משקלל את יחס סרחי העודף מול אורך המכונית ונותן איזה פוטנציאל שמייצג נאמנה בהרבה מכוניות. אני מחפש מדדים נוספים. דווקא לא התרשמתי מהמבחן של KM77 - היו שם מכוניות מתנהגות שלא הצטיינו במבחן הנ"ל.

עריכה אחרונה על ידי menir1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בגלל זה KM77 כל כך טוב עיני.

זה לא שיעור זימרה ומילים מכובסות - קשה להתווכח עם מה שרואים. והרבה פעמים כל נושא ההתנהגות הוא מורכב ולא פשטני.

מכונית מתנהגת יכולה גם להיות מסוכנת או כל מני צירופים נוספים שהגדרות פשטניות או מלל לא מקצועי עלולים להטעות.

ממליץ לראות סרטון של מאזדה CX3 ושל פורד פיאסטה ופורד פוקוס וגם של M2. אפשר ללמוד מזה לא מעט.

במקרה של KM77, כל המכוניות עוברות אותו מבחן. הם גם מספיק הוגנים להגיד שלפעמים הייתה בעיה של הנהג.

אם תרד לרזולוציה תראה שיש משמעות שונה לניסיון הראשון לעומת האחרים ועוד לא מעט דקויות.

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...