Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

S MAX לאחר החלפת מנוע וגיר הזדמנות או לא לגעת?

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 1848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כאחד שמחזיק SMAX שנתון 2011 עם ק"מ לא נמוך אני רוצה להכניס דברים לפרופורציה:

אני מתעד את כל ההוצאות שלי על הרכב. לאורך 4 שנים, אחזקת הרכב עולה לי 850 שח בחודש (כולל טסט, צמיגים, מצבר, טיפולים ותיקונים). בעבר טיפלתי במוסך מורשה ולאחרונה אצל מוסכניק לא מורשה שאני סומך עליו וזה מוזיל לי עלויות.

לשם השוואה, האחזקה של פריוס 2014, שהוא רכב מאוד אמין, לאורך שנתיים עולה 470 בחודש (כולל טסט, צמיגים, מצבר, טיפולים ותיקונים, ואחריות לסוללה).

האם זה פער שמצדיק פסילה של SMAX? לדעתי לא.

מסכים שהחסרון העיקרי של הפורד זה המזגן. חוץ מזה, אחלה רכב.

השוואה בין ה- smax לפריוס, מבחינת עלויות כספיות בלבד, היא השוואה לא טובה, שכן הבדלי העלויות די גדולים.

קודם כל צריך לחשב עלויות לאורך תקופה אחזקה ולא חודשית, אחרת זה כמו המבצעים האלו, המסטיק הזה עולה לך רק שקל אחד ליום כלום כסף...

אז כבר לגבי הבדלי העלויות שציינת, בין ה- smax לפריוס, בטווח של 3 שנים, הם יעמדו על כ- 14 אלף ₪.

תוסיף גם הבדלי עלויות בצריכת דלק של לפחות 5,000 ₪ בשנה כבר בנסיעה ממוצעת של 15,000 ק״מ בשנה תגיע לעוד 15 אלף ₪ בשלוש שנים.

דהיינו 29 אלף ₪ הבדלי עלויות בשלוש שנים.

דרך אגב יש הבדל נוסף לרעת ה- smax בירידת ערך גדולה יותר מהפריוס באחוזים ואולם לאור כך שמחיר המחירון שלו נמוך יותר משל הפריוס (מחיר המחירון של הפורד שנת 2011 הוא כ- 40 ₪ ומחיר המחירון של הפריוס שנת 2014 הוא כ- 70 אלף ₪ וירידת הערך בשקלים תהיה דומה. אבל אם תשווה תפוזים לתפוזים, דהיינו פורד שנת 2014 שמחיר המחירון שלו הוא כ- 60 אלף ₪, אז ירידת הערך של הפורד תהיה גבוהה יותר משל הטויוטה בלפחות 1,500 ₪ לשנה, דהיינו עוד 4,500 ₪ בשלוש שנים.

סה״כ כ- 33,500 ₪ בשלוש שנים (וזה בלי תקלות קטסטרופליות בפורד).

די הרבה כסף בייחוד שמדובר ברכבים משומשים.

לגבי הסובארו b4 תוריד את הבדלי העלוית של הדלק וכנראה גם בירידת הערך מול הפורד (עלויות דומות) ואז תיוותר עם הבדלי העלויות שציינת שיהיו כנראה דומים לפריוס, סה״כ הבדל יהיו כ- 14 אלף ₪ בשלוש שנים, לעומת הפורד, שזה כבר סביר (כמובן תלוי למי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על טיול בחו"ל עם המשפחה...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

בס"ד

שטות כזאת, הרבה זמן לא קראתי..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, שהבחור דיבר על תחזוקה בשנה האחרונה של 30,000 שקל, באמת דיברתי שטויות, כי שלושים אלף שקל, זה הרבה יותר מטיול בחו"ל, לקחתי את הזמן וקראתי גם את השרשור של הבחור שקנה את האס מקס, הוא דיווח גם על מערכת היגוי בעייתית בעלות 7000 שקל, תכל'ס אחלה אוטו ליסינג שהיה חדש למי שגר בצפת. מעבר לזה אי אפשר להמליץ על רכב כזה בתור רכב יד שנייה. עדיף לקנות רכב חדש ולשלם תשלומים לבנק מאשר לקנות רכב ישן ולשלם תשלומים למוסך

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוואה בין ה- smax לפריוס, מבחינת עלויות כספיות בלבד, היא השוואה לא טובה, שכן הבדלי העלויות די גדולים.

ברור, ברור.

ההשוואה לפריוס היתה רק כדי להמחיש שעלויות האחזקה השוטפות של ה-SMAX (לא כולל דלק ופחת) אינן מפלנטה אחרת. הפריוס הוא רכב מאוד אמין ולכן הוא נותן מדד טוב להשוואה מול ה-SMAX, כדי להבין שהשד לא נורא. מי שקורא את השרשור יכול להתרשם שכדי להחזיק SMAX צריך למכור כליה, וזה לא המצב. כן, הוא יותר יקר לאחזקה מקורולה, אבל לא בסדרי גודל. הוא גם נותן ערך מוסף יותר גדול מקורולה.

אני מניח ש-B4 מתישנת לא משמעותית יותר זולה לאחזקה מה-SMAX, אם בכלל. גם צריכת הדלק (אצלי 1/9-10) אני מניח די דומה.

לגבי ירידת ערך: ה- SMAX שיש היום למכירה בשוק הן זולות יחסית לרכישה ולכן ירידת הערך כבר לא נוראית.

עריכה אחרונה על ידי ETAA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לגבי ה-b4, לה יש את ההוצאות שלה, החלפת צמיגים ברביעיות שמנים לדיפרנציאלים ועוד.

מה גם, שהאסמקס ממוצבת הרבה יותר גבוה בתמורה שהיא נותנת, גם מבחינת המנוע וגם מבחינת האינטיריור, לעומת זאת צריכת הדלק שווה פחות או יותר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנהג על B4, אחרי זה תרד מהרכב ותנהג על אסמקס, אם עדיין אתה רואה יתרונות ל B4 מול האסמקס - קטונתי.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל נהגתי בשתי הרכבים ב B4 מהדגם המדובר כמה שנים. (זו השלישית שלי) ובאסמקס בנסיעות מבחן לפני רכישה.

למה אני קניתי סובארו לבסוף? קודם כל אני עדיין לא ממש צריך 7 מקומות. + הסיבות כדלהלן

-מזגן (טורנדו בB4 חלשלוש באסמקס/מונדאו)

-נוחות נסיעה (באסמקס עקב הצמיגים/קשיחות או לא יודע מה הרכב לא היה לי נוח בנסיעה עירונית הוא פשוט נוקשה מדאי. אבל שוב זה על חשבון דינאמיות אז זו העדפה אישית בלבד)

-אמינות(כל השרשור דובר על כך)

-עלות תיקונים אם וכאשר משהו מתקלקל (זה נכון כללית. ולי אישית יש נחות מאוווד גדולות בסובארו לא רלוונטי לכולם לי כן)

-שמירת ערך (קצת נבואה וקצת מבוססת. רכבים עם עלויות תיקונים כ"כ גבוהות בד"כ נגרטים מהר יותר עקב אי שווי באחזקה. מה שגורר ירידת ערך מטורפת בתורה. אבל בלי קשר סובארו/פורד קחו לדוגמא מונדאו עם המנוע האטמוספרי שאמינה ומרווחת והכל הן נמכרות בגרושים ממש. למה? ככה! סובארו שומרות הרבה יותר על ערכן)

-לגבי מיצוב/עיצוב/פאר זה כבר אישי. את העיצוב החיצוני של פורד אני הרבה יותר מאוהב. פנים לדעתי הסובארו מנצחת ובגדול בגירסת הבז' זה הרבה יותר בולט היא פשוט נראית הרבה יותר טוב. אבל שוב טעם וריח....

בכללית ההשוואה לא במקומה זו הייתה אמורה להיות השוואה בין מונדאו לB4 ולא אסמקס.

היתרון של הפורד המקבילה היא בעיקר בגזרת הכוח מהמנוע ועיצוב חיצוני.

הערת אגב. לו לא היו לי הנחות בסובארו באחזקה ובמחיר הקנייה הייתי קונה מונדאו אטמוספרית מקבילה ללא ספק. (והיא עולה חצי מסובארו מקבילה)

אמינה מרווחת נוחה ויפה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם סובארו אני קונה היום בגרושים - זה לא איזה רכב ששומר על מחירון במיוחד לאור התכונות הלא כלכך מושכות שיש לו להציע - את מי זה מעניין 4*4 ברכב מנהלים של קו ישר בלי הרבה כח גם ככה כדי שיהיה לו להקצות למערכת ההנעה, תוסיף לזה 4 צמיגים בהחלפה אחת, תחזוק מערכת 4*4 ותקבל הופה, עוד עלויות..

שמירת ערך היום שמורה לרכבים מיוחדים ונדירים, רוב הרכבים היום סובלים משוק חלש במיוחד רכבי מנהלים - ע"ע מזדה 6 מול מזדה 3, קורולה מול קאמרי... מבין לאן אני חותר.

אם היית מוצא למשל מונדאו 2.3 2011 - לדעתי עדיף אותה על פני הסובארו.

והסובארו היחידה שאני מת למצוא זה SPEC B ידנית 3 ליטר... זה מיוחד.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...