Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה איכות רכבים עולה בקנה מידה עם גודלם?

Trilandian
שימו לב! השרשור הזה בן 2632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התשובה לשאלה המקורית: בגלל הביקוש. אנשים שמשלמים יותר כסף על הרכב, בדרך כלל מעדיפים לקבל יותר רכב באותו כסף, כדי שכולם יראו שהרכב שלהם יקר יותר. לשלם הרבה ולהסתגר בקופסת פח קטנה זה לא ממש מרגיש תמורה לכסף, אפילו אם יש לדים, USB, מחשב דרך עם מסך צבעוני, וישרים אוטומטיים.

יש כמה יוצאי דופן, זה מיני, סמארט, ודגמי ספורט לרכבי מיני/סופר מיני. אלה הם רכבים נישה לאנשים מיוחדים.

וגם, על רכב קטן פחות נעים לעשות נסיעות ארוכות (רכבי מיני.סופר מיני מיועדים לעיר ופרברים - תנועות מרכב, רגישות לרוחות, בידוד רעשים וכו'). לנסיעות בעיר הם מיועדים, שם מרחקים יחסית לא ארוכים, שהות ברכב קצרה יחסית, היתרונות כמובן שהם תופסים פחות מקום בחניה.

ודבר האחרון:

מה מונע מיצרנים להכניס יותר אבזור ומנועים יותר חזקים ברכבים יותר קטנים בלי להקפיץ את המחיר שלהם ברמה לא הגיונית (ועדיין להשאיר את רמת האבזור שלהם מתחת לזו של רכבים גדולים וזולים יותר)? או שאולי יש משהו בתמונה פה שאני מפספס?

מה מונע? הלקוחות.

נניח יש אלטו שעולה במקום 50Kש"ח, בדגם המאובזר 115K, כולל מנוע טיפה יותר חזק (1 ליטר טורבו 100 סוסים), אבזור הרבה יותר עשיר, ריפוד איכותי יותר.

אז אנשים יגידו: "מה! לשלם מעל כפול על רכב קטן? עוד קצת אני מוסיף וקונה רכב אמיתי".

חוץ מזה, חסרים רכבים כמו קליאו 0.9T או 1.2T, פאביה, פולו וכד'?

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמו כן אתה יכול לראות בחול גרסאות מאובזרות יותר ממה שמוכרים בארץ כי יש להם הרבה יותר גמישות בנושא מאשר בשוק הישראלי.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, אז צוויפר ויואב ענו לי על השאלה.

תיארתי לעצמי שזה עניין של ביקוש ו/או חוסר מגוון בשוק הרכב הישראלי, אבל חשבתי שאולי יש משהו מעבר שאני לא רואה.

בסדר. אם זה מה יש אז זה מה יש. כמו בכל תחום, אם הביקוש שלך הוא נישה, או שאין לך היצע, או שההיצע שיש יקר בצורה לא פרופורציונאלית.

מקווה שבעתיד הלא רחוק "זחילת הגודל" של הסופר מיני תעלה גם את תקרת הגימור שלהן בארץ, ואז יהיה רכב בדיוק בפרמטרים שאני צריך ובמחיר שפוי.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק שזה יקרה בקרוב בארץ. לאנשים פה יותר מידי חשוב שופוני.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, אז צוויפר ויואב ענו לי על השאלה.

תיארתי לעצמי שזה עניין של ביקוש ו/או חוסר מגוון בשוק הרכב הישראלי, אבל חשבתי שאולי יש משהו מעבר שאני לא רואה.

בסדר. אם זה מה יש אז זה מה יש. כמו בכל תחום, אם הביקוש שלך הוא נישה, או שאין לך היצע, או שההיצע שיש יקר בצורה לא פרופורציונאלית.

מקווה שבעתיד הלא רחוק "זחילת הגודל" של הסופר מיני תעלה גם את תקרת הגימור שלהן בארץ, ואז יהיה רכב בדיוק בפרמטרים שאני צריך ובמחיר שפוי.

איזה אבזור אתה מחפש שחסר לך בסופר-מיני שנמכרת בארץ? הסיבה שלא מייבאים את כל הרמות גימור כמו שיואב אמר זה בגלל תמחור - צריך למכור את מה שימכר בכמות שתצדיק ייבוא ותקינה של הרכב, אי אפשר להחזיר את הרכב לאירופה פשוט ברגע שהוא הגיע לנמל.

בכל מקרה יש גם בישראל רכבים שכן נמכרים ברמת גימור גבוהה - הפולו הרגילה לדוגמא נמכרת ברמת הגימור הכי גבוהה שלה בארץ עם כל האבזור האפשרי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה אבזור אתה מחפש שחסר לך בסופר-מיני שנמכרת בארץ?

בוא נאמר שאם וכאשר הייתי בא לקנות רכב עוד כ-4-5 שנים, הייתי מסתפק ברמת האבזור של הגולף קומפורטליין עם מנוע בהתאם. הבעיה שאת זה אפשר למצוא בסופר מיני רק במותגי הפרמיום במחירים מנופחים.

בכל מקרה יש גם בישראל רכבים שכן נמכרים ברמת גימור גבוהה - הפולו הרגילה לדוגמא נמכרת ברמת הגימור הכי גבוהה שלה בארץ עם כל האבזור האפשרי.

http://www.icar.co.il/compare/?compare-version[]=1366&compare-version[]=11573

כמו שרואים כאן, לפולו הכי מאובזרת יש מנוע הרבה יותר חלש ואבזור דל משמעותית מלגולף הכי מאובזרת (בפולו אפילו אין בקרת אקלים :|).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ICAR לא תמיד מתעדכן.

שוב , אמנם יש פולו עם 1.4 TSI , אבל באיזה מחיר ימכרו אותה? מי ירצה לקנות פולו במחיר כזה?

צ'מפיון מעדיפים למשל להביא את הA1 עם המנוע הזה, אבל היא עולה החל מ163 אלף, שאת זה הם יכולים להצדיק עם הסמל.

לך תצדיק שיווק של פולו כזו יקרה ולא דגם ספורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על זה בכיף. רכב קומפקטי עם מנוע חזק ומאובזר מכל הטוב במחיר תחרותי? מה רע?

ואגב לאותו ה-A1 בכל רמות הגימור יש אבזור דל יותר מלגולף (גם לפי מפרט היבואן) ומחיר גבוה בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר תחרותי ביחס למה? למשפחתיות? סופרמיני מאובזרת במחיר של משפחתית? אתה בין הבודדים שיהיו מוכנים לשים כסף על סופרמיני כזו. (מסכים שזו תמורה טובה יותר לכסף מאשר אאודי A1 אבל עדיין , לא הייתי קונה דבר כזה).

תראה למשל את המקרה של ההונדה ג'אז אלגנס, אם אני לא טועה הסופרמיני הלא יוקרתית הכי יקרה בשוק שנמכרת ב120 אלף.

49 כאלה נמכרו , לעומת 1729 קומפורט ,ו654 טרנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, כבר הפנמתי שזו בעיה של ביקוש נישה בשוק יחסית קטן.

אפשר לשאול למה אתה אומר שלא היית קונה את זה? כי אתה לא אוהב סופר מיני, או כי אתה לא מוכן לשלם על סופר מיני מעל רף מחיר מסויים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אם אני משלם על סופרמיני מחיר כזה אז רק בשביל הגרסה הספורטיבית.

לא רואה טעם לשלם כל כך הרבה על סופרמיני רק בשביל מנוע גדול יחסית לסגמנט ועוד קצת אבזור, עדיף לטעמי כבר לעלות למשפחתית אם צריכים משהו פרקטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ניקח בחשבון תמחור של רכב שכזה - 125 או 130 אלף שקל,

באיזור ה135 אפשר להשיג את האיביזה קופרה או ה208 GTI מצד אחד או את הגולף 1.4 מהצד השני, אתה מבין שמדובר על קבוצת נישה קטנה ביותר שתסכים לשלם על הסופר מיני הנ"ל כ"כ הרבה?.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לטעמי כבר לעלות למשפחתית אם צריכים משהו פרקטי.

הבעיה שלי היא שפרקטיות מבחינתי זה לא יתרון אלא חיסרון. עוד גודל שמוקדש להרחבת מקומות הישיבה מאחור ותא המטען זה בשבילי סתם משקל עודף בנסיעה וס"מ נוספים שאני צריך לדחוק לתוך מקום חנייה.

אתה מבין שמדובר על קבוצת נישה קטנה ביותר שתסכים לשלם על הסופר מיני הנ"ל כ"כ הרבה?.

אני מבין שזה המצב בשטח. כנראה שזה כמו שיואב אמר שכשאנשים משלמים יותר על רכב רובם רוצים יותר "פרקטיות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...