Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיע הזמן להחליף את הדוד-איך מומלץ לרכוש ?

Octavia-TSI11
שימו לב! השרשור הזה בן 2695 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז חזרנו לנמרוד אם כך? גם הדוד שלי על סף התפגרות אם כי אני נוטה להאמין שאשרוד איתו את החורף ורק בקיץ הבא יוחלף.

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הבנתי למה הייתי בטוח שנמרוד זה ציפוי מלט:

http://archive.is/cONip

"רמי טרבולסקי, מנכ"ל חברת נמרוד ויו"ר איסו"ל, אמר: "לא הוכח מדעית מה טוב יותר - ציפוי אמייל או ציפוי מלט. אני לא יודע למה משרד הבריאות מתנגד למלט. "

כנראה שזה פס ייצור חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על חבר הפורום אבישי אל קמינו.

http://www.carsforum.co.il/vb/member.php?24579-elkmino

אני גם ראשלצ"י ואצלי הוא התקין דוד של כרומגן במחיר טוב ושירות מעולה.

גם אני ממליץ! העביר אצלנו דוד שמש בין הגגות וגם אח"כ הפנה לחבר שמתעסק בדודים סולאריים !

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין תשתית מוכנה מדובר בהשקעה גדולה, שלא לדבר על בלגן של פתיחת קירות בחצי דירה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי נמנע מכל דוד שאין לו ציפוי אמייל. ציפויי אפוקסי, צבע או פוליטון פחות איכותיים מתקלפים עם הזמן ולפעמים מיושמים בעובי בלתי מספיק.

מצד אחד אתה כותב כאילו אתה מתמצא, מצטט סוגי ציפויים וממליץ, ומצד שני לא ידעת שנמרוד מצפה בציפוי אמייל הרבה עשרות שנים.

לתחושתי, ואני מתנצל מראש אם טעיתי, הידע שלך שאוב מהאינטרנט ומכתבות ולא נובע מהבנה אישית ומהתנסות.

אתה כותב שעובי הציפוי חשוב ולדעתי הרבה יותר קריטי מקדם ההתפשטות התרמי של הציפוי ביחס להתפשטות חומר הדופן של הדוד, וכן שהציפוי יהיה אטום ולא נקבובי.

הפרשים גדולים במקדם ההתפשטות יגרמו לכוחות גזירה ולנתק בין הציפוי למתכת הדופן.

מניסיון שלי ושל רבים אחרים האמייל נשמר לאורך זמן. הוכחה מאד מובהקת לכך הוא קצב התכלות (התמוססות) נמוך יחסית של אלקטרודת המגנזיום. כשציפוי הדופן הפנימית שלם כמעט אין פגיעה במגנזיום.

בשיחה שקיימתי פעם עם מהנדס מומחה מחברת כרומגן הוא סיפר שבאוסטריה (נדמה לי) היה מקובל לבודד חשמלית את אלקטרודת המגנזיום מהפלנג' ולהוציא מוליך מהאלקטרודה החוצה. מחוץ לפנים הדוד בוצע גשר מוליך (קצר חשמלי) בין המגנזיום (באמצעות המוליך) ובין הפלנג'. ההתחכמות לא הפריעה להגנה הקטודית שמספק המגנזיום אבל אפשרה למדוד את הזרם בין המגנזיום לגוף הדוד. פעם בשנה היה מגיע טכנאי ובעזרת גלוונומטר (מד זרם ישר רגיש) היה מודד את הזרם במעגל המגנזיום. כשהבידוד של הדופן (כלומר שלמות הציפוי) היה תקין הזרם היה נמוך, וכשהציפוי נפגם הזרם עלה (כמובן כל עוד המגנזיום שרד), וזה איפשר להתריע שהדוד לא מוגן ושיש להחליפו לפני שיזל.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הבנתי למה הייתי בטוח שנמרוד זה ציפוי מלט:

http://archive.is/cONip

"רמי טרבולסקי, מנכ"ל חברת נמרוד ויו"ר איסו"ל, אמר: "לא הוכח מדעית מה טוב יותר - ציפוי אמייל או ציפוי מלט. אני לא יודע למה משרד הבריאות מתנגד למלט. "

כנראה שזה פס ייצור חדש.

מצד אחד אתה כותב כאילו אתה מתמצא, מצטט סוגי ציפויים וממליץ, ומצד שני לא ידעת שנמרוד מצפה בציפוי אמייל הרבה עשרות שנים.

יוסי

איך בדיוק הם מצפים "הרבה עשרות שנים" אם התגובה של המנכ"ל מ 2014 ? גם באתר שלהם הם מציינים שהטכנולוגיה שלהם חדשה והקו עבר השקעה של שני מיליון דולר.

ראה צילום המסך שסיפק IRON-MAN : http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?618941-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A2-%D7%94%D7%96%D7%9E%D7%9F-%D7%9C%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%A3-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%93%D7%95%D7%93-%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%9C%D7%A5-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%A9&p=5296427&viewfull=1#post5296427

לתחושתי, ואני מתנצל מראש אם טעיתי, הידע שלך שאוב מהאינטרנט ומכתבות ולא נובע מהבנה אישית ומהתנסות.

אתה כותב שעובי הציפוי חשוב ולדעתי הרבה יותר קריטי מקדם ההתפשטות התרמי של הציפוי ביחס להתפשטות חומר הדופן של הדוד, וכן שהציפוי יהיה אטום ולא נקבובי.

הפרשים גדולים במקדם ההתפשטות יגרמו לכוחות גזירה ולנתק בין הציפוי למתכת הדופן.

מניסיון שלי ושל רבים אחרים האמייל נשמר לאורך זמן. הוכחה מאד מובהקת לכך הוא קצב התכלות (התמוססות) נמוך יחסית של אלקטרודת המגנזיום. כשציפוי הדופן הפנימית שלם כמעט אין פגיעה במגנזיום.

בשיחה שקיימתי פעם עם מהנדס מומחה מחברת כרומגן הוא סיפר שבאוסטריה (נדמה לי) היה מקובל לבודד חשמלית את אלקטרודת המגנזיום מהפלנג' ולהוציא מוליך מהאלקטרודה החוצה. מחוץ לפנים הדוד בוצע גשר מוליך (קצר חשמלי) בין המגנזיום (באמצעות המוליך) ובין הפלנג'. ההתחכמות לא הפריעה להגנה הקטודית שמספק המגנזיום אבל אפשרה למדוד את הזרם בין המגנזיום לגוף הדוד. פעם בשנה היה מגיע טכנאי ובעזרת גלוונומטר (מד זרם ישר רגיש) היה מודד את הזרם במעגל המגנזיום. כשהבידוד של הדופן (כלומר שלמות הציפוי) היה תקין הזרם היה נמוך, וכשהציפוי נפגם הזרם עלה (כמובן כל עוד המגנזיום שרד), וזה איפשר להתריע שהדוד לא מוגן ושיש להחליפו לפני שיזל.

יוסי

א. אתה מאשרר את מה שהמלצתי לגבי ציפוי האמייל, אפילו מחזק עם סיפור נחמד.

ב. אתה מעשיר את הדיון ומוסיף את נושא המאמצים הטרמיים,יפה מאוד, אני משער שמאמצים טרמיים הם שיקול בבחירת חומר הציפוי, אבל מה זה קשור לחשש שלי מציפויים שמתקלפים או שמיושמים בעובי נמוך מהתקן ? דווקא את מה שרשמתי בדקו בתחקיר שטח ששודר בזמנו על דוודי שמש, (אם אמצא את התחקיר אצרף קישור) ככה שזו הייתה בדיקה "מהתנסות".

ג. תחושתך לא מדוייקת, אני משתדל ללמוד מכל מקור אפשרי, אחד מהם (ואפילו אחד העיקריים) הוא האינטרנט. במקרה הזה יצא לי לפתוח כמה דוודים, ולראות במו עיניי דוודים עם ציפוי אמייל שנראים כחדשים לאחר שנים של שימוש. ללא קשר לציפויים יצא לי גם לבצע מדידות שונות בדודי שמש סולרים. אבל מה זה רלוונטי לעניין? אם אדם טוען טענה התיחס למה שטען, אם יש טעות בדברים תקן אותו.

לומדים רק מניסיון? למידה תאורטית וחקירת נושאים היא לא לגיטימית בעינייך?

ד.בכל מקרה אני רחוק מלהיות מומחה לדוודים, ולא טענתי אחרת.זה שפגשת מומחה מכרומגן זה נחמד, גם לי יצא לבקר במדור אנרגייה במכון התקנים, היכן שבין השאר בודקים נצילות קולטים, אבל שוב, זה לא רלוונטי ולא נותן לגיטימציה לפסול טענות כאלו או אחרות. אם יש טעות, בשמחה, או שאתה רוצה לתרום מהידע שלך לחברי הפורם, זה מבורך. לנסות לעשות די-לגיטימציה לדבריו של אדם על סמך הטענה: "הידע שלך שאוב מהאינטרנט ומכתבות ולא נובע מהבנה אישית ומהתנסות" זה לא לגיטימי לדעתי, מה גם שלא מדוייק במקרה זה.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי שאם לא צדקתי אני מתנצל מראש, ובכל זאת אגיב לדבריך.

הדרך שבה הצגת את אזהרתך ובמיוחד השימוש הקולח בסוגי ציפויים - כולל כינוי מסחרי של אחד מהם, פוליטון - יוצר רושם של מבין עניין, ומצד שני אתה מסתמך על פרסום בכלכליסט שכל מה שהוא מוכיח זה שמנכ"ל נמרוד מייצג את יצרני הדוודים בתחום. לא ברור מכך שנמרוד עצמו משתמשים בציפוי אחר מאשר אמייל.

לי יש דוד מצופה אמייל של נמרוד 25 שנים. האזכור בפרסום שמישהו העלה לגבי קו ייצור מתקדם מתייחס לכך שהציפוי לדוד מתבצע לאחר שכל הצנרת רותכה אליו, לאו דווקא לכך שהטכניקה הקודמת של נמרוד לא היתה ציפוי אמייל בשיטה פחות מתקדמת.

יש לי קושי עם סלחנות כלפי אנשים המזהירים בשער מפני מוצרים/תהליכים/שיטות/נהלים כשהאזהרה מתברר כלא מדויקת.

להזכירך, הפורום מלא בתמימים, איש איש בדרכו. דיון הוא כעקרון הליך מפרה אבל כשמישהו מצטייר כמבין הוא חייב להקפיד בדבריו כפליים.

אם תעקוב אחרי הניסוחים שלי תראה בעצמך שאני מקפיד מאד להפריד בין ידע אישי/הנדסי/מדעי ובין שמועה או סיפור ששמעתי, אנקדוטות שליקטתי וכדומה.

וכבר אמרו לפני ש'אחד ראיתי שווה מאה שמעתי'. היום הייתי מוסיף ואלף קראתי באינטרנט.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי שטעיתי לגבי הציפוי של דוד נמרוד, ואם לך יש דוד ישן שלהם עם ציפוי אמייל אז כנראה שהם באמת עובדים כך הרבה שנים.

אני תמיד משתדל לדייק, ולא הצגתי את עצמי כמומחה או מבין גדול, קורה שטועים, וגם הודאתי שהתבלבתי בסוג הציפוי ( היה זכור לי משום מה שהם השתמשו בציפוי אחר).

בין זה לבין לנסות להטעות תמימים בפורום יש הבדל גדול, מה גם שההמלצה על סוג הציפוי הגיונית (אתה בעצמך חיזקת אותה).

וכבר אמרו לפני ש'אחד ראיתי שווה מאה שמעתי'. היום הייתי מוסיף ואלף קראתי באינטרנט.

יוסי

אני עדיין חושב שהאינטרנט הוא מקור מידע חיוני ועדכני, כמובן שצריך לבדוק את מקורות המידע שלך תמיד ולוודא את אמינותם. אגב, זה מזכיר לי שבתחילת ימיי הפורום הזה תקפו הרבה בעלי ניסיון את אחד מחברי הפורום הזה (חבר פעיל ותורם) והאשימו אותו שהוא מכונאי PDF, כאשר היה מצרף הנחיות יצרנים והמלצות שונות מהאינטרנט.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים בכדי ליהנות משקט נפשי ,שווה לשלם יותר.

אחרי שהגיע המתקין שהציע נמרוד ב1800 ,ללא תעודת אחריות על הדוד וללא אף מדבקה על הדוד שתעיד על כך שהוא עומד בתו תקן כלשהו, החלטתי לפנות ישירות לחברת נמרוד.

נקנה דוד שמש עם מאיץ חום ,150 ליטרים.

הדוד מצופה אמייל, על הדוד פרטים מזהים כולל עמידה בתו תקן.

כולל אחריות מלאה ל-4 שנים.

כולל ברז חדש למים קרים+צינור חדש למים חמים.

כמובן כולל התקנה ופינוי .

מחיר סופי 2700 ש"ח.

מצד אחד המחיר די גבוה אך מצד שני לדוד יש "אמא ואבא".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2700 לדוד חדש - או 1800 ל"משופץ" - אין לי ספק במה אני בוחר. בטווח היותר רחוק גם חסכת, כיון שהדוד החדש יחזיק יותר שנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר כל כך את הנושא, אבל לפני כשנה הייתי נוכח בדיון על דודי שמש בחו"ל והתברר שבגרמניה למשל אחת החברות המובילות

הינה חברה מישראל בכלל.

מה שהצחיק שבגרמניה האחריות הינה ל 10 שנים בניגוד למה שנותנים בישראל.

אני לא זוכר את שם החברה הישראלית שמייצרת את המערכות אבל בטוח שיש כאן אנשים שיוכלו לאתר מוצר טוב ואמין

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...