Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן השוואתי: פיאט 500 מול אופל אדם מול קיה פיקנטו ספורט

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחן מעולה ולדעתי עשיתם בשכל שהוספתם למשוואה את הפיקנטו שבהחלט יכולה לבוא כאופציה "שפויה" או סטנדרטית יותר למי שמתלבט אם ללכת את האקסטרה מייל לכיוון ולשלם יותר על הרכבים המעוצבים או יותר, או להסתפק במשהו סטנדרטי יותר כאמור.

את האדם עוד לא ראיתי במציאות, אבל בין ה-500 ל-פיקנטו אין ספק ה500 פשוט מקסימה. גם היום אחרי כל כך הרבה שנים.

התיבה שלה מבאסת מאוד והורסת את החבילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

גרסת ה1.4 של ה500 אינה רלוונטית כיוון שאינה נמכרת עוד כחדשה.

לא הפתיעה אותי העובדה שאדם זכתה למקום הראשון, ההפתעה הגיעה כשראיתי את הפיקנטו במקום השני ועוד בפער קטן לעומת האדם, למה הפתעה? כי הביקורת על הפיקנטו הייתה פושרת במיוחד בעוד שהאדם קצרה מחמאות רבות.

צודקת, נזכרתי שהיום יש רק את ה 500S עם המנוע 0.9.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והפיקנטו ספורט לא קשורה ממש לרשימה לדעתי.

גם הפיאט פנדה קופה לא ממש קשורה לרשימה לדעתי...

ועכשיו ברצינות -

הפיקנטו ספורט היא בעבור הפיקנטו בדיוק מה שה-500 היא בעבור הפיאט פנדה - גרסת 3 דלתות מעוצבת עם קצת יותר שיק. רק שקיה עשתה טעות ולא קראה לרכב בשם חדש לחלוטין, נניח "קיה K500". לא נורא, מסתבר שלקוריאנים יש עוד הרבה מה ללמוד מהאירופאים בכל הקשור לעיצוב תאי נוסעים וגימיקים שיווקים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הפיאט פנדה קופה לא ממש קשורה לרשימה לדעתי...

ועכשיו ברצינות -

הפיקנטו ספורט היא בעבור הפיקנטו בדיוק מה שה-500 היא בעבור הפיאט פנדה - גרסת 3 דלתות מעוצבת עם קצת יותר שיק. רק שקיה עשתה טעות ולא קראה לרכב בשם חדש לחלוטין, נניח "קיה K500". לא נורא, מסתבר שלקוריאנים יש עוד הרבה מה ללמוד מהאירופאים בכל הקשור לעיצוב תאי נוסעים וגימיקים שיווקים.

אם באמת נדבר ברצינות, ממתי גרסת ה-3 דלתות לאותו הרכב היא הגרסא המעוצבת\השיקית\הספורטיבית ששמה אותה בקטגוריה שונה? (בסדר, למעט סיאט איביזה כי להביא איביזה 3 דלתות זה יותר נחשב בשכונה).

פיקנטו ספורט לעומת פיקנטו היא כמו קורסה 3 דלתות לעומת החמש, או כמו כל רכבי האצ'בק שלוש דלתות לגרסת החמש.ממתי פס אדום מסביב לגריל וחישוקי מגנזיום שמים את הרכב בקטגוריה אחרת?

גם אם מחר תקרא לפיקנטו ספורט קיה 458, זאת תשאר עדיין פיקנטו עם שלוש דלתות, בעוד שה500 והפנדה אומנם חולקות את אותן יחידות ההנעה ופלטפורמה אבל לא נמצא אפילו לא חלק פח אחד זהה וכנראה גם לא אלמנטים עיצוביים מבפנים או מבחוץ.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שכמעט תמיד הגרסה הספורטיבית מגיעה במרכב 3 דלתות בלבד, וזה מקרין תדמיתית על הגרסאות הזולות יותר.

וזה ממש לא החל בשנים האחרונות.

יש הרבה הגיון בצירוף הפיקנטו למבחן; האדם וה 500 מתחרות באותו פלח שוק בדיוק, והוספת הפיקנטו נועדה להאיר זווית נוספת.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פורום רכב ולא לילה כלכלי בערוץ 10, התוצאות צריכות להתאים לקהל היעד.

חוץ מזה שבערך בכל דיון על הפיקנטו אומרים שזה הרכב הכי גרוע שנמכר בארץ.

אז איך חובבי רכב צריכים לסכם:

מהירות מיירבית

1.אדם

2. פיאט 500

3. פיקנטו

תאוצה

1. פיאט 500

2. אדם

3. פיקנטו

עיצוב חיצוני

1. פיאט

2.אדם

3.פיקנט

עיצוב פנים

1.פיאט

2.אדם

3.פיקנטו

איכות חומרים

1.אדם

2.פיאט

3.פיקנטו

צריכת דלק

1.פיאט

2.אדם

3.

4.

5.

6.

7. האמר H3

8.

9.

10 האמר H2

11.

12.

13.

14.

15. האמר H1

16.

17

18

19

20. פיקנטו

חבל שאין פיאט 900 סמ"ק אוטומטית אחרת התוצאה הייתה שונה לגמרי.

יש גם אבארט אוטומטית שאפשר להשתמש ואז יש לפיקנטו איזה סיכוי בצריכת דלק.

היא לא תהיה יותר טובה אבל תתקרב קצת למקום 4-5.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מה עושה פה הפיקנטו.

כנראה שהאדם באמת יותר טובה. מן הסתם, השוויתם כאן צעירה בשלה ולבושה בשמלת ערב למילפית מזדקנת לבושה בג'ינס וטישרט וברור מי תיקח.

מעניין מה יהיה ב500 מתוחת הפנים. למרות שעל פניו מתיחת הפנים נראית די מינורית ונוגעת כמעט רק בענייני אבזור כך שהמילפית אמנם תקבל גם היא שמלת ערב אבל עדיין תשאר זקנה.

יש עוד מכוניות חדשות (מהשווקים המובילים) שמוצגות בימים אלה עם רובוטי חד מצמדי? חשבתי שזה עובר מן העולם.

לגבי למה לא נתנו לכם מכונית מבחן, הייתי בוחן עוד אפשרויות חוץ מזו שהועלתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למתיחת הפנים של ה 500 מדברים על אלפי שינויים, בפועל אני רואה אולי 3 (הגה, קצת בחוץ וקצת בדשבורד)

LOTUS - הרגת, הצריכת דלק של הפיקנטו :lol:

בכל אופן אין ספק שהייתי לוקח את האדם על פני ה 500 עם מנוע ה 1.2, הרכב יפהפה אבל העיצוב של ה 500 זהו עיצוב יוצא דופן שלדעתי ישאר יותר זמן.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שזה רק אני אבל במציאות האדם נראית הרבה פחות טוב מאשר בתמונות וגם בתמונות היא לא משהו ליפול ממנו.

הפרונט הגועלי הזה שאופל הדביקו לאדם ולקורסה? אלוהים ישמור...

דווקא הצבע-הקפוצ'ינו לא רע...

אמרתי שכנראה זה רק אני..

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקיישן לוקיישן לוקיישן.

לא יודע איפה ואיך מצאתם את קטע הרחוב הזה שנראה כאילו נלקח מטוסקנה, אבל התמונות שצולמו שם ראויות לככב בשולחן העבודה שלי. לגמרי.

את המבחן נהניתי לקרוא, אבל התמונות עשו לי את זה הרבה יותר (מאחר ואין לי שום עניין באף אחד משלושת הרכבים)

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שפבל עשה עבודה מעולה פה!

חסרה לי פיג׳ו 108 שכל המטרה שלה והבידול מC1 שהיא מתוכננת להיות מיני פרימיום גם, יותר מהפיקנטו

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנייקל שלי:

ראשית, ברור לכם שהמסקנות לא הוסקו לגבי ה500 הספציפית הזאת, כן? כמובן שלוקחים בחשבון שיש גרסאות בהחלט מעניינות יותר איבזורית ל500 היום.

ובכל זאת,

האדם היא המכונית הטובה כאן לטעמי. היא החדשה ביותר, וזה מאוד מורגש בהכל, היא מאובזרת טוב מאוד ונחמד לנהוג בה (להוציא את הגיר). בניגוד לפיאט, אופל לא נשענים על עיצוב מהעבר, ולכן התוצאה מעניינת מאוד. הגיר הוא נקודת התורפה כאן.

הפיקנטו היא אכן האופציה השפויה כאן. בלי שום יומרות. היא גם הכי פרקטית.

ה500? אה, ה500. אין ספק שהאוטו הזה כבר Overdue, וזה בהחלט מורגש. אבל, וזה מה שמשחק אצלה, כשנוהגים בה פשוט עולה חיוך דבילי על הפנים.

אף אחת מהן לא על נמצאת ברשימת הקניות שלי האמת, וגם אין לי מושג מה הייתי קונה מבינהן.

אבל במבחן הספציפי הזה, הכי נהנתי בפיקנטו. הגיר עבורי הוא פקטור כל כך חשוב בבחירת הרכב, שהוא מטה את הכף לטובת הקיה, מבין השלוש. וזה רק בגלל שבטעות התייצבה הגרסה הידנית.

השורה התחתונה מבחינתי, יבואנים, תביאו כבר את הגרסאות המאובזרות בידני. כל הגירים האלה לא לעניין.

כתיבה יפה מאוד, תמונות ברור שיפות !

עריכה אחרונה על ידי Caveman

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברורות לי התלונות על הפיקנטו. השלוש דלתות בהחלט נכנסת לקטגוריית "העירוניות המעוצבות" - גם אם תא הנוסעים שלה סטנדרטי לגמרי - נתוני המכירות והקהל שרוכש את הדגם מוכיחים את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי, אין שום דבר מעוצב בפיקנטו משולשת דלתות, גם אם דחפו לה לדים, סאנרוף, חישוקי מגנזיום סיניים וקו אדום בגריל אה-לה-GTI. סתם גרסה מאובזרת ורמת גימור נוספת שהוסיף היבואן בארץ (רעיון שאגב עובד נפלא, רק חבל שקראו לה "ספורט". אני רואה יותר מידי ערסים יושבים ברכב הזה בפוזה מטורפת וזה קצת מצחיק).

היא אינה קשורה למבחן הזה.

לעיצוב של האדם לא התחברתי, אבל מצד שני גם ל500 לא התחברתי בהתחלה והיום היא פחות מגעילה אותי. אולי ככה יהיה לי גם עם האדם.

אני צריך לנהוג על האדם ולהרגיש את הגיר שלה, מסקרן אותי.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...