Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חילוץ מתאם גלגל הגה

hatzkel
שימו לב! השרשור הזה בן 7062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בפורד אנגליה שלי ישנו גלגל הגה לא מקורי של חברת מוטוליטה . גלגל ההגה מורכב על מתאם שמולבש על מוט ההגה, כנראה שהמתאם מולבש עם גלגל שיניים על גלגל השיניים שבקצה מוט ההגה.

את גלגל ההגה פירקתי בקלות הוא היה מחובר עם שמונה ברגים קטנים למתאם.

המתאם היה מחוזק עם אום מרכזי למוט ההגה - גם את האום הזה פירקתי. ואז נתקלתי בבעיה-

אני לא מצליח לחלץ את המתאם מן המוט המרכזי. הוא פשוט תפוס חזק, כמה מכות שלא נתתי זה לא עזר.

האם יש למישהו ניסיון או רעיון מקורי כיצד לחלץ אותו?

צירפתי תמונה של המתאם כדי שתבינו למה קשה לחלץ אותו פשוט אין אחיזה נוחה. מהחור שבמרכז המתאם יוצאת ההברגה של מוט ההגה.

מחכה נואשות לתשובה.

יחזקאל.

boss_h.gif

ac cobra - יצירת אומנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לפעול כך:

הרכב בחזרה את גלגל ההגה אל המתאם וחזק היטב את הברגים. את האום המרכזי, המחבר המתאם אל עמוד ההגה, סגור חלקית בלבד (כדי שההגה כשיחלץ לא יעוף אל פניך).

כעת בצע פעולה של תיפוף, עם כפות הידיים פתוחות, על חישוק גלגל ההגה מסביב.

כך אתה מזעזע את המתאם כדי שישתחרר מעמוד ההגה. בשתי ידיים נסה לטלטל ולמשוך את כל מכלול גלגל ההגה עם המתאם אליך (הידיים בשעה9 ושעה 3). אם לא תצליח תאלץ להעזר במוסך המצויד בחולצים.

נא דווח תוצאות.

בהצלחה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לבנות אפ-ציר , שיתפוס את המתאם מלמטה (חתיכת לוחית עבה , ובחלקו העליון יהיה אום שיתלבש על ההברגה של ההגה) . זהו החולץ עליו דיבר רפי.

טיפה WD40 וחצי שעה המתנה עושים נפלאות אף הם לעיתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לפעול כך:

הרכב בחזרה את גלגל ההגה אל המתאם וחזק היטב את הברגים. את האום המרכזי, המחבר המתאם אל עמוד ההגה, סגור חלקית בלבד (כדי שההגה כשיחלץ לא יעוף אל פניך).

כעת בצע פעולה של תיפוף, עם כפות הידיים פתוחות, על חישוק גלגל ההגה מסביב.

כך אתה מזעזע את המתאם כדי שישתחרר מעמוד ההגה. בשתי ידיים נסה לטלטל ולמשוך את כל מכלול גלגל ההגה עם המתאם אליך (הידיים בשעה9 ושעה 3). אם לא תצליח תאלץ להעזר במוסך המצויד בחולצים.

נא דווח תוצאות.

בהצלחה - רפי לין :-)

רפי לין תודה רבה.

כתמיד תשובתך מקצועית יסודית בתוספת הוראת בטיחות.

ביום ראשון אני אנסה לחלוץ את המתאם לפי הסברך המפורט.

במידה ולא אצליח אני בבעיה כי אמרת שאז אצטרך לפנות למוסך עם חולץ. אבל האוטו כרגע בעיצומו של תהליך שיפוץ ולא נוסע, כך שלא אוכל להגיע למוסך. השאלה היא מהו אותו חולץ? האם ניתן לרכוש אותו? או לחליפין להשאיל אותו מהמוסך (האם זה מכשיר קטן ונייד)?

ac cobra - יצירת אומנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם נגיע לגשר ואח"כ נראה איך עוברים אותו.

היכן נמצאת המכונית?.

בברכה - רפי לין :-)

הרכב נמצא בצור הדסה.

לא ענית לי מה זה חולץ, או איך הוא נראה?

מחכה לתשובה .

יחזקאל.

ac cobra - יצירת אומנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נמצא בצור הדסה.

לא ענית לי מה זה חולץ, או איך הוא נראה?

מחכה לתשובה .

יחזקאל.

חיפוש בגוגל הניב את התמונה הבאה, אבל אני לא בטוח שזה החולץ שדיבר עליו לין

S13651.jpg

אכא זילוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו אכן חולץ - ייתכן שיש עוד גדלים , אבל עיקרון הפעולה דומה.

האם ניסית את עצתו של רפי ? זה עם קצת שמן חודר אמור לעזור - כי אתה מקבל מנוף די גדול מגלגל ההגה.

אם לא תצליח - לדעתי לא שווה לך לרכוש כזה כלי. מה בדבר לבנות אחד כזה ?

אתה צריך דיסקית (באמצעה חור מעט גדול מקוטר מוט ההגה) עם לפחות 4 חורים שתתלבש בהתאמה על המתאם , ואליה לרתך צינור שבקצהו מרותך אום ובורג.

כאשר תלביש את כל הקונסטרוקציה הזו על מוט ההגה , תוכל בעזרת סיבוב הבורג לייצר מספיק מומנט כדי להוציא את המתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי לין שוב תודה רבה.

הבוקר פעלתי לפי ההסבר שלך, והמתאם נשלף בקלות. חבל שלא שמתי את השאלה בפורום לפני שהתחלתי להכות בו בפטיש ול"פצוע" אותו. בכל מקרה השיטה שהצעת עבדה מצוין.

עתה, אודה לך מאד באם תנחה אותי מה הדרך שיש להשיב את המתאם בבוא השעה?

נ.ב.

נמרוד תודה על הצעת העזרה.

ac cobra - יצירת אומנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלבש קלות את כל גלגל ההגה על עמוד ההגה והבא גלגלי הרכב למצב ישר (עד כמה שתוכל לדייק).

הוצא שוב את גלגל ההגה וכעת הרכב אותו למצב נסיעה ישרה (מצב בו רואים טוב את לוח השעונים או לפי הזרועות מהלב אל חישוק גלגלג ההגה). אל תסגור את האום המרכזי אלא מצע נסיעת מבחן קצרה וראה האם המצב נסיעה ישרה, בכביש ישר, גלגל ההגה במצב ישר, אם לא עצור, הציאהו ותקן המצב.

לאחר מכן הרכב את האום המרכזי אך אל תחזקו לגמרי ובצע שוב נסיעת מבחן לאמות מצב גלגל ההגה.

לאחר שהכל ישר ובסדר חזק סופית את האום המרכזי.

אני שמח שהצלחתי לסייע מרחוק - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
הלבש קלות את כל גלגל ההגה על עמוד ההגה והבא גלגלי הרכב למצב ישר (עד כמה שתוכל לדייק).

הוצא שוב את גלגל ההגה וכעת הרכב אותו למצב נסיעה ישרה (מצב בו רואים טוב את לוח השעונים או לפי הזרועות מהלב אל חישוק גלגלג ההגה). אל תסגור את האום המרכזי אלא מצע נסיעת מבחן קצרה וראה האם המצב נסיעה ישרה, בכביש ישר, גלגל ההגה במצב ישר, אם לא עצור, הציאהו ותקן המצב.

לאחר מכן הרכב את האום המרכזי אך אל תחזקו לגמרי ובצע שוב נסיעת מבחן לאמות מצב גלגל ההגה.

לאחר שהכל ישר ובסדר חזק סופית את האום המרכזי.

אני שמח שהצלחתי לסייע מרחוק - רפי לין :smile:

רפי שלום,

הגעתי לשלב בו אני צריך להחזיר הכל למקום.

השאלה שלי כעת היא איך דוחפים בחזרה את המתאם עד הסוף? כלומר לפני שהוצאתי אותו הוא היה על גלגלי השיניים עד הסוף. עתה שאני מחזיר אותו צריך להפעיל כח כדי לדחוף אותו וגם ע"י הפעלת כח זה לא כל כך מצליח.

מה אתה מציע לעשות?

תודה

יחזקאל

ac cobra - יצירת אומנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יורשה לי.

ההידוק הסופי (בהנחה שהמתאם יושב במקום על השיניים) הוא לא בעזרת כח , אלא בעזרת הידוק הבורג המרכזי של מוט ההגה.

הוא כבר יעשה את עבודת הדחיפה בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יורשה לי.

ההידוק הסופי (בהנחה שהמתאם יושב במקום על השיניים) הוא לא בעזרת כח , אלא בעזרת הידוק הבורג המרכזי של מוט ההגה.

הוא כבר יעשה את עבודת הדחיפה בשבילך.

שמר ראשית תודה.

שנית איך אני מוודא שהמתאם יושב במקום על השיניים? אי אפשר לראות זאת בעין.

ac cobra - יצירת אומנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...