Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנעה באמצעות כבלים הפוכים

VANILLA24
שימו לב! השרשור הזה בן 3349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

לפני מספר ימים איש עזר לי להניע את רכבי שנתקע באמצעות כבלים

הכבלים חוברו לרכב ה"תורם" בצורה הפוכה.

יצאו מספר ניצוצות והרכב התורם לא הניע. לאחר מכן, בעזרת רכב שלישי הצלחנו להניע את הרכב ה"תורם" שנסע לדרכו.

לטענתו, יום אחרי המצבר לא עבד שוב והוא נאלץ להחליפו, יחד עם עוד פיוזים ומערכת שנשרפה, לטענתו בעקבות ההתנעה ההפוכה.

האם הדבר הגיוני בהתחשב בכך שהרכב נסע?

אשמח לעצתכם בטרם אשא בהוצאות הרבות הכרוכות בכך.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

על איזה רכבים מדובר ?

התנעת רכב בעזרת כבלים יכולה לגרום נזקים גם אם הכבלים מחוברים כמו שצריך ולא הפוך. קציני רכב בחברות שעבדתי בהן תמיד אסרו על התנעת רכב אחר באמצעות רכבי החברה. הם טענו שזה יכול במקרה גרוע לגרום להרס של מחשב הרכב.

אני לא חשמלאי אבל די ברור לי יצירת קצר (כבלים הפוכים) בין 2 מצברים לזמן ממושך מביאה להרס שלהם, ואני מניח שגם יכול להביא להרס של מערכות אחרות ברכב.

עכשיו נשארה השאלה מי חיבר את הכבלים לרכבים.

לדעתי אם אתה חיברת, זה יהיה הוגן לשלם לו את כל הנזק, אם הוא חיבר זה יהיה הוגן להשתתף איתו בהוצאה לפחות בחצי.

צריך לזכור שהיה כאן ניסיון כנה לעזור, ושנגרם לו נזק וטירטור כדי לתקן את הנזק, אולי גם אבדן שעות עבודה וכו ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אין לי ספק שהיה ניסיון לעזור, ובמידת הצורך - גם אקח על עצמי את האחריות הנדרשת (הדיון אינו בשאלת האחריות בשלב זה).

אני רק רוצה לוודא, שאין כאן ניסיון להרוויח משהו על גב המקרה, וכי הנזקים אכן סבירים בהתחשב במקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבת על איזה נזקים בדיוק ואיזה סכום מדובר ?

פיוזים זה גרושים, מצבר זה בסביבות ה 500 שקל, ורדיו סטנדרטי פשוט (מערכת ?) בין 200 ל 500.

ככה שאם אני מבין והנזק הוא בסביבות גג 1000 שקל זה עוד סביר.

מצבר שעבר טראומה כזו של התרוקנות ובמיוחד עקב קצר לזמן ארוך ששואב ממנו את האנרגיה במהירות וגורם להתחממות רבה לפעמים לא יתאושש מזה. הוא אולי יצליח אח"כ לאגור חשמל יאבד אותו במהירות ואולי אפילו לא יחזיק לילה, כך שבבוקר לא יוכל להניע את המנוע.

אבל מה הוא כבר יכול להרויח מהעניין ? אולי מצבר חדש ... ? לדעתי לא סביר שמישהו מסתובב עם מצבר גמור ומחפש קרבן שנתקע וצריך התנעה בכבלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

מדובר על חשבוניות שהוגשו בסכום כולל של למעלה מ-2,500 ש"ח.

בין הנזקים: פיוזים (באמת גרושים), מצבר (ששולם עליו כ-1200 ש"ח למרות שבזאפ מצאתי את הסוג הזה בסביבות ה700 שח גג), ומצלמה אחורית שהפסיקה לעבוד לטענתו בעקבותהקצר (עלות תיקון לטענת המבקש כ-800 ש"ח.. גם לא ברור, ראיתי שמצלמות חדשות נעות בין 150-500 ש"ח... אז רק תיקון 800?) לכן אני קצת חושדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הוא מבקש שתשתתפי או שתשלמי את הכל ?

צריך לקחת בחשבון גם את גיל המצבר הקודם שלו, מצברים מחזיקים בסביבות 3-4 שנים. אם זה מצבר שהיה לפני סיום חייו צריך לקחת בחשבון.

לגבי המצלמה המחירים בזאפ הם רק למצלמה, יש גם מסך שמציג את התמונה שלה אז תלוי מה התקלקל, וגם אם זו רק המצלמה, יש את עלות העבודה של המתקין שיחליף את המצלמה שיכול לנוע בין 100-300 שקל .

אני ממש לא יודע מה להגיד זו סיטואציה לא נעימה.

תחכי קצת לשמוע עוד תגובות של אחרים כאן ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי בעצם חיבר את הכבלים כאן השאלה, אם הוא ביצע את החיבור ההפוך, בתכלס האחריות היא עליו.. אבין השתתפות עצמית של 20-30% נגיד, במידה ואת ביצעת את החיבור ההפוך אז באמת האחריות היא עליך.

לגבי המחירים נשמע טיפה גבוהה מידי, וכמו שקודמי אמרו צריך לבדוק את גיל המצבר, למה בדיוק החליפו (כלומר פירוט מלא של כל מה שהוחלף או תוקן) רק כך נדע אם מדובר במחיר הגיוני או מוגזם.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שחיבר את הכבלים בפועל הוא אדם שאינני מכירה, והתנדב לעזור (לא בעל הרכב)

לאחר שהרכבים עבדו הוא הלך לדרכו, וכאמור, אחרי מספר ימים, קיבלתי דרישת תשלום מבעל הרכב שתרם את מצברו

כאמור, לטעמי וכפי שאמרתי, אין זו השאלה - אני מראש מוכנה לקחת אחריות מסוימת על האירוע

ואני מאוד מודה למי שעצב ועזר לי

החשש היחיד שלי שיש איזה ניסיון לתפוס "טרמפ" על האירוע

במידה והכל הגיוני - אז לא יהיו לי טענות לאיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, מה הקשר בינך לבין הנהג ש"תרם" את רכבו להנעה, סתם עצר בצד לעזור לך?

מה הקשר בינך לבין מי שחיבר את הכבלים? מאיפה הוא צץ? של מי הכבלים? האם ציינת בפני ה"תורם" שאינך יודעת להניע

בעזרת כבלים או שמא אמרת לו משהו בסיגנון "אל תדאג, שתי דקות מניעים עם כבלים, זו פעולה פשוטה"?

עם כל חוסר הנעימות, אני לא חושב שזה הוגן שאת תשלמי את כל עלות התיקונים, מה גם שלדעתי (הלא מקצועית)

הם נשמעים קצת מוגזמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה באזור של מוסכים ? אם כן אז כמעט וודאי שזה עוקץ . ( בעיקר כי עוד מישהו "התנדב" לעזור ולחבר ואז נעלם )

איך בעל הרכב הגיע אלייך ? הרי אם הוא רשם את המספר של הרכב ואז בדרך לא דרך מצא אותך , סימן שהייתה כוונה לעקוץ שהרי "חשב" שהכל בסדר כשנסע אז למה לרשום מספר רכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף. חסרים הרבה פרטים ובהחלט נשמע כמו עקיצה. למשל מי זה הרכב השלישי שכן הצליח להניע את התורם. המערכת הלכה או שרק הפיוז שלה? מה ההכרות שלך עם התורם, ועם האדם השלישי שהתנדב לחבר את הכבלים. להשתתף בנזק למישהו שרק רצה לעזור לך זה מכובד ומקובל, השאלה אם זה באמת המקרה או שנפלת על נוכלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שהתניע את הרכב שלך, איזה רכב הוא?

זה שראית מצלמה בזאפ ב 120 ש"ח לא אומר שבעל אוודי A6 חדשה (סתם לדוגמא)צריך להתקין כזו מצלמה במקום המצלמה המקורית שלו.

כנ"ל לעניין המצבר, יש הבדל בין בעל מזדה 323 שהלך והתקין מצבר חדש בחשמליית רכב לבין בעל A6 (שוב, סתם לדוגמא) שלקח את הרכב למוסך מורשה, ביקש שיחליפו מצבר ושיבדקו על הדרך אם לא נוצרו נזקים אחרים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל את לא גרמת את הנזק, כי את לא חיברת את הכבלים. מפה לפי דעתי כל השתתפות מצד שלך זה בגדר תודה.

-כשמחברים את המצבר הפוך ניגרם נזק למנגנון הטעינה של אלטרנטור (דיודות). אם יש פיוז אז הוא נפגע.

-דבר שני שנפגע זה המחשב של הרכב ומערכות אלקטרוניות.

יש לך מזל לא ניגרם נזק לרכב שלך או שניגרם פשוט את לא ידעת על זה שהוא קיים (אלטרנטור) שווה לבדוק.

לא הגיוני שיגרם נזק למצבר "בריא" שקיצרו לכמה שניות.

לא הגיוני שניגרם נזק למצלמת אחורית, כדי לגרום לה נזק היא צריכה להיות מחוברת למערכת החשמל,

החיבור הוא רק כשמשלבים הילוך רוורס ואורות רוורס דולקים, לא נירה לי הגיוני כשהוא ניסע לעזור לך האוטו שלו היה מונע אם הילוך רוורס משולב כשהוא מחוץ לרכב.

אם תוסיפי יותר פרטים יהיה יותר קל להבין את כל התמונה על איזה אוטו מדובר (רוב הסיכויים זה מופיע בקבלה של "דרישת תשלום").

האם האוטו שלו היה מונע בזמן החיבור?

עריכה אחרונה על ידי x-Anton-X
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...