Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להתקין חיפוי מעץ למדרגות במקום שיש?

Ameer.86
שימו לב! השרשור הזה בן 4126 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני נמצא בשלבי בניה של בית פרטי, המדרגות בבית הן עגולות, ספירלה. ואני מתלבט לגבי החיפוי.

לאחרונה ראיתי חיפוי מעץ למדרגות, פלטות עץ על המדרגה כששאר חלקי המדרגה צבוע בלבן נקי.

האם מומלץ? והאם הדבר יהיה פרקטי לפחות כמו השיש? אשמח לעצות לכאן או לכאן.

מצ"ב תמונה של המדרגות במצבן הנוכחי, וגם תמונה מהרשת לגבי הכיוון שעליו אני חושב

20121010141051-b.jpg

שש.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיש זה לא חומר שחביב עליי כ"כ מהסיבה שהוא דורש תחזוקה די גבוהה, מכיוון שמדובר במדרגות, התנועה תהיה גדולה, ברגע שהsealer נשחק מתחילות הבעיות, שיש נסדק, שיש זה חומר סופג. אם כבר הייתי עולם על אבן קיסר.

עץ הוא חומר שיותר נוח לעבוד איתו, נשרט? תחזיק בבית את הstain של העץ ותעבור על השריטה, מה גם שאם צריך להחליף מדרגה יהיה יותר קל להתאים לשאר, מכיוון ששיש זה אבן טבעית, כל פלטה שונה מאחותה ולכן אם עוד כמה שנים תזדקק למדרגה או שתיים לך תדע איך תיראה הפלטה.

כשאני מרכיב ללקוחות אבן טבעית בין אם מדובר כשיש, מקבל או טרברטין, אני תמיד דואג להשאיר המון אקטרות, זה קל כשמדובר על מרצפות, מעצבן ולא נוח כשמדובר על חלקי פלטה.

עץ זה חמים יותר גם במראה ולא רק בתחושה.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אצלנו בבית יש מדרגות ספירליות עם חיפוי עץ- כל המדרגה מכוסה בעץ ולא רק החלק העליון. הרבה יותר ביתי ויפה (לדעתי). הבעיה היחידה היא שלפעמים יש חריקות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך כלב, הצקצוקים ישגעו אותך, מעבר לזה עץ הוא אחלה.

תודה על התגובות,

עד עכשיו לא בדקתי לעומק ולא עשיתי סקר שוק מחירים, אבל האם ההפרש בין שיש לעץ הוא גדול ?

יש לקחת בחשבון שיש צריך לכסות את כל המדרגה מכל הצצדים, אבל אם אני הולך על עץ אני אלך רק על פלטה אחת (יותר יפה לטעמי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילפילון, אתה מדבר על למינציה? כי אם כן היא בהחלט מושפעת ממזג אוויר, ועוד יותר משינויי לחות.

אם לא, אשמח לדעת על מה דיברת, כי זה חדש לי.

לפותח השרשור, לדעתי הדוגמא שהבאת מאוד יפה, קח בחשבון שעץ טוב עולה הרבה. וכמובן שגם פה כמו שבנצי המליץ, לשמור חומר אקסטרה למקרה של החלפה/תיקון מאסיבי.

הערה - גם עץ דורש טיפול/שימון. אמנם כשהוא בתוך הבית ולא חשוף לשמש התדירות יורדת, אבל זה לא לגמרי שגר ושכח.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדרגות עץ תוצרת הארץ יהיו לא מקצועיות. מעט מאד נגרים כאן מכירים סוגי עצים עמידים בשחיקה:- סיפו, סאפלי, מאקורה, אירוקו והכי מתאים - אקי ekki שקשה מאד לניסור וקידוח) חפש מדרגות מיובאות מגרמניה/איטליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

אני עשיתי אצלי, העץ אומנם הוא אגוז אפריקאי (לא קשה במיוחד) שמשתלב עם חלק מהבית, כבר שלוש שנים ומחזיק מצויין.

לא לצבוע עם צבעים דו-קומפוננטים, לכה ורונית פשוטה תהיה הטובה ביותר למשימה זאת, תמיד ניתן לצבוע שוב ולתקן.

אם תרצה, יש לי מהגוני ספלי, לא מעט, מוכן להדבקה, עובי 42מ"מ.

ועצים נוספים כמו אגוז אפריקאי, זברנו ועוד.

פלג_

אצל אחותי עשיתי מאלון מולבן כדי להתאים לפרקט, אך אין לי תמונות כרגע, אצלה זה בסיגנון של התמונה שצירפת

27032010034.jpg

27032010039.jpg

P1060514.JPG

P1060698.JPG

P1060710.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילפילון, אתה מדבר על למינציה? כי אם כן היא בהחלט מושפעת ממזג אוויר, ועוד יותר משינויי לחות.

אם לא, אשמח לדעת על מה דיברת, כי זה חדש לי.

לפותח השרשור, לדעתי הדוגמא שהבאת מאוד יפה, קח בחשבון שעץ טוב עולה הרבה. וכמובן שגם פה כמו שבנצי המליץ, לשמור חומר אקסטרה למקרה של החלפה/תיקון מאסיבי.

הערה - גם עץ דורש טיפול/שימון. אמנם כשהוא בתוך הבית ולא חשוף לשמש התדירות יורדת, אבל זה לא לגמרי שגר ושכח.

ממש לא למינציה.

משהו כזה:

http://www.tzel-haoren.co.il/agalleries/c18339/238269.php

עוד:

http://www.i-wood.co.il/index.php?dir=site&page=articles&op=item&cs=3090&langpage=heb&category=3002

החזקתי דוגמא של לוח כזה ביום שבת האחרון, וזה עושה רושם של חומר רציני וקשיח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקישור הראשון רואים חומר בשם טרקס, זה חומר פלסטי גס שמרגיש כמו עץ, תשכח מלעבד אותו, אני משתמש בו לא מעט.

הוא מיועד לשימוש חיצוני, הנה תמונה שלו מורכב באחת העבודות שלי, אל תשפטו, עדיין לא הגעתי לחלק של הבריכה, רק צילמתי את הנוף.

2012-10-22_12-20-09_HDR.jpg

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייבואן המבין בעצים קשים ואדומים אפריקאיים (hardwoods,redwoods) היה "מי ערד" בסוף סימטא של סוף איזה"ת סגולה. היינו מספקים לו , לא נקלטו כ"כ טוב בארץ בגלל שאנשים קונים סיפורי סבתא על עצים סוג ג' ובלבד שיהיו זולים. אני לא מעודכן.

שיעור קצר :- 5 איכויות בעץ קשה גלמי:- הכי טוב LM - לויאלמשאנד. אח"כ - second,industrielle,economique

שם החמישית ,הגרועה ביותר מטעה:- special.

זה רוב הביקוש כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... כששאר חלקי המדרגה צבוע בלבן נקי.

בזו'רנלים זה נראה אחלה, אבל במציאות זה מאוד, אבל מ-א-ו-ד לא פרקטי. תוך זמן קצר יהיו לך סימני נעליים וזה מאוד מאוד רגיש לפגיעות (קיר צבוע בלבן).

לדעתי האישית, חפה את המדרגות (כולל החלק שמתחת ל"חלק העליון") באותו החומר ובאותו הצבע, ואם אתה מתעקש להשאיר בלבן, חפש אריח לבן ניטרלי (גדול, שניתן יהיה לחתוך במידה הרצויה ובצורה הרצויה) ותדביק בצורה כזו שכאילו הוא ה"קיר הצבוע" שאתה רוצה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואו, לא ידעתי שיש כל כך הרבה סוגי עץ שמיועדים בדיוק למדרגות. בין אם זה דרגות קושי ו/או שחיקה.

יש המצלמה למקום/יבואן בארץ לבדוק את אצלו את הסוגים הנ"ל ? כפי שרוב המגיבים הגיבו נראה שהחומרים האיכותיים אינם מיובאים.

לגבי הפרקטיות והנקיון, לא יהיו הרבה נפשות בבית (לפחות בשנים הראשונות).

אבל, החלקים הלבנים, יש לא מעט צבעים "נשטפים" מיוחדים ומיועדים למשימה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...