Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיון בהבנת דוושת מצמד מבעלי לאון טורבו 2003-2005 או כל מבין אחר

אביתר א.
שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לנכבדי הבאים והשבים

בכמה חודשים אחרונים הקלאץ אצלי מתנהג מוזר, כאילו יש לו מספר נקודות שהוא משתלב ממש מאין תחושה שכל פעם הנקודה שבה הקלאץ מתחבר משתנה:roll:

יש לציין שהקלאץ לא מחליק.

עוד נקודה ששמתי לב אליה היא שכשאני מעביר הילוך לוקח לטורים קצת זמן לרדת למטה מהרגע שהקלאץ נלחץ

לפעמים זה מלווה בזה שהטורים גם עולים ממש טיפה שלוחצים על הקלאץ לפני העברת הילוך.

קראתי על זה בפורומים אחרים שמצביעים על חיישן קלאץ

מישהו נתקל בתופעה הזאת?

אגב מישהו יודע כמה עולה החלק ? המקט שיש אצלי הוא 1J0927189E

ממה שראיתי באתרים מחו"ל החלק שודרג לגרסה F ועולה שם 28 דולר.

מחר אני אברר במוסך מורשה, אם מישהו יודע לפני כמה עולה אני אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את זה לפני כמה שנים ,בעברת הילוך בלחיצה, האוטו היה מעביר אמריקיות הטורים בקושי נפלו.

היה באיזור 100 שקל לחישן,אבל סודר בסוף ב E&A אחרי שאלי עלה על הבעיה שהחישן רופף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו בדקתי אותו והוא גם היה קצת רופף, שחיזקתי אותו מאוד בעדינות אני חייב לציין, הוא פשוט עשה רעש של נשבר משהו שם :) אני מחכה שיגיע למחסנים החלק שאני יוכל להחליף אותו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז היום סוף סוף הגיע החלק.

עכשיו סיימתי להרכיב אותו, עבודה של 15-30 דקות.

מקט החלק התחלף וכך גם צורתו של החיישן

מקט ישן- 1J0-927-189E

מקט חדש- 06Q-927-189

עלות החלק 75.5 ש"ח לפני מע"מ

אגב צילמתי את תהליך ההחלפה למי שמעוניין :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי

בעקבות בקשת הקהל החלטתי להכין מדריך קצרצר על החלפת החיישן\מתג של הקלאץ.

שרשור זה יתאים לכל רכבי הקבוצה עם שינויים מינוריים בכמות הברגים ומיקומם.

דבר ראשון סורי על התמונות, גם צולם בפלאפון וגם ערכתי אותם עם הצייר אז נא להבין :)

חשוב, לא לעבוד עם מפתח בסוויץ גם כי הוא יפריע בפירוק החיפוי שמתחת להגה וגם כי אנחנו לא רוצים שיעבור חשמל שלא נגרום לקצרים מיותרים, אפשר ולפעמים עדיף לנתק את הפלוס מהמצבר.

טוב אז לעיניינינו.

כלים שנצטרך.

1. מפתח T25

2. מברג פיליפס

3. מברג שטוח לפתיחת מכסה הפיוזים.

4. חיישן חדש מקט 06Q-927-189

נגש לעבודה

פתיחת מכסה בית פיוזים

dmi2zdzhwmjj.jpg

אחרי שהסרנו את המכסה יתגלו לנו ברגים 4 מתוכם נצטרך לפתוח

wnynmqgd0t45.jpg

לאחר מכן גשו למתג פתיחת מכסה המנוע , נצטרך להזיז אותו הצידה שלא יפריע בפירוק החיפוי. 2 ברגי פיליפס והוא בחוץ אין צורך לפרק את הכבל ממנו, פשוט הסיטו אותו הצידה.

yzyzjhvzmyij.jpg

אוקיי אחרי שהזזנו את החלק יש להמשיך בפירוק ברגי חיפוי ההגה.

בורג ראשון

yzmjkvdkyxz4.jpg

בורג שני

unljky2jbmmm.jpg

בורג 3

mmgmzmcwvjtz.jpg

אחרי שפתחנו את כל הברגים של החיפוי פשוט מושכים את כל החיפוי אלינו בזהירות, ומנתקים את מתג האורות+ עמעם.

nof2jzmcewt2.jpg

לאחר מכן יש להזיז את החיפוי שלא יפריע לנו להמשך העבודה.

נראה כך, ניתן לראות את החיישנים שנמצאים בחלק העליון של הדוושה נתמקד בדוושת הקלאץ.

זכרו איך היא ממוקמת זה חשוב בהרכבה כי ניתן בקלות לשבור את הפין של החיישן.

ylzzjhn4yjjy.jpg

רבע סיבוב לשמאל, נגד כיוון השעון ומשיכה לכיוונינו והחיישן יוצא ממיקומו, אין צורך להפעיל כח.

סורי אין לי תמונה של הפירוק.

לאחר מכן לוקחים את החיישן החדש ופשוט שמים אותו איך שהוא במיקום שהוא היה לפני, בגלל זה אמרתי שחשוב לזכור איך החיישן יישב לפני. ונותנים לו סיבוב לימין עד שהוא נינעל, שוב בלי כח, תשמעו קליק קטן.

הנה החיישן החדש מורכב שימו לב למיקום.

0qmg2nzdnlrz.jpg

תמונה של חיישן חדש מול ישן, מצד ימין זה החדש.

mwjmnozdk0mh.jpg

תהליך ההרכבה הוא ממש כמו בפירוק מה שיש לשים לב זה שבחלקו העליון של החיפוי יש 3 ווים כאלה שנכנסים למיקום יעודי אז שימו לב שאתה מכניסים אותם כמו שצריך ושאתם לא שוברים אותם.

וככה זה נראה שהכל מורכב

ajjnrn4tmo0m.jpg

זה הכל .

בהצלחה ומי שלא בטוח במה שהוא עושה שלא יתחיל לפרק כי חבל להרוס, גשו לאיש מקצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...