Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מממנים קניית רכב?

Ivgeni
שימו לב! השרשור הזה בן 4987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

לא מזמן יצא לי לשבת עם נגד אחד, (אני חייל), שסיפר על זה שהוא לקח משכנתא מטורפת על הדירה,

ושלא אכפת לו שעכשיו הוא צריך לשלם כל החיים. בכל זאת חיים רק פעם אחת אז לפחות לחיות טוב.

עכשיו, אני לא בא לשאול איך לממן סובארו ג'אסטי :-P

אני מתכוון לכל אלא שנוסעים על המכוניות היקרות יותר, האם גם הם לקחו משכנתאות מטורפות על הרכבים שלהם?

(אפשר לקחת משכנתא על רכב נכון?).

ואם הרכב הולך טוטאל לוסט? עדיין צריך לשלם עליו ואז קצת קשה לרכוש רכב חדש, לא?

חשבתי על זה קצת, אחרי הכל בעתיד ארצה רכב נחמד, אני לא מדבר פה על בנטלי ופרארי, אלא על משהו קצת יותר ממאזדה 3.

אז אם לא אכפת לכם להשתתף בסקר קטן, על איזה רכב אתם נוהגים וכיצד אתם משלמים עליו?

שבוע טוב לכולם.

I :inlove: MY Mitsubishi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הדרך הטובה ביותר לממן רכב היא לחסוך כסף ולקנות אחד.

הדרך השנייה היא מימון דרך הבנק, כשאתה מחזיר כל חודש סכום שסוכם מראש עם הבנק.

הדרך השנייה יקרה יותר מכיוון שאתה משלם ריבית על הכסף שלווית מהבנק, אך לפעמים אין ברירה וזו הדרך לרכוש רכב.

את הרכב אתה מבטח בביטוח מקיף כך שאם הרכב ניזוק אתה מקבל את הכסף חזרה מחברת הביטוח עם הפחתה של גיל הרכב (מחיר מחירון).

על רכב לא לוקחים משכנתא אלא הלוואה, ובדרך כלל הבנק לא מממן את כל עלות הרכב אלא 70% ממנו כאשר את השאר אתה מממן.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייבגני, השאלה שלך במקומה גם מכיוון שרוב הישראלים חיים מעל ליכולתם הריאלית, וזה כולל רכישת רכב חדש ויקר.

רכב חדש בישראל עולה לצרכן בערך פי 2-3 ממקבילו האמריקאי והאירופי, בהתחשב בהכנסה פנויה וכח קניה ריאלי. כן מיסים, לא מיסים זה לא רלוונטי, מה שחשוב הוא כמה כסף מהנטו שלך אתה שם על הרכב.

כמו שמיכאל כתב יש כל מיני דרכים למימון, אבל מה שחשוב הוא לשים לב לעלות האמיתית של הרכב בהתאמה להכנסה שלך ולצרכיך.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל שיעור ממקור ראשון:

לפני שנתיים וחצי בערך החלטתי להגשים חלום "צנוע" יחסית ולקנות איביזה קופרה חדשה.

בזמנו המחיר היה 146K בערך.

50K היו לי מחסכון שחסכתי ועוד 90K לקחתי הלוואה מהבנק בתנאים מעולים - פריים מינוס חצי.

יצא שעל כל ה-90K שלקחתי היתה ריבית של משהו כמו 10K במשך תקופה של 5 שנים.

וכמו ש"נהג מתחיל" כתב, יש אנשים שחיים מעבר למגבלות הריאליות שלהם.

אני כשקניתי בזמנו את הרכב, חייתי עם ההורים ויכלתי לתחזק את הקופרה כי אלו היו כמעט ההוצאות היחידות שלי.

כיום, אני גר עם החברה ומודה ומתוודה שאני לא יכול להחזיק גם דירה וגם רכב כזה + החזר חודשי לבנק.

לכן אני נאלץ למכור את הרכב כי אני יודע שסגנון החיים שלי השתנה וחייבים לעשות התאמות גם אם הן כואבות...

אז לסיכום, קניית הרכב היא פחות הבעיה, הבעיה היא לתחזק אותו,

ואם סגנון החיים שלך או הסטטוס שלך (מקום עבודה, מצב משפחתי וכו') מאפשר לך לעשות זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה שלי: אם אין לך את רוב הכסף זמין, אל תקנה את הרכב.

לשיטתי ,שמדברת על רכב משומש בלבד : מתקדמים לאט לאט. כל פעם חוסכים את ההפרש מהרכב הקודם לרכב הבא וכשיש לך אותו ביד או אתה מספיק קרוב אליו, אז הולכים על זה.

בהתחלה היה לי רכב של 30 אלף ש"ח (במשך שנה עד שהושבת) ,אחר כך רכב של 50 (הוחזק 5 שנים )אחר כך רכב של 60 אחר כך רכב של 75 (הוחזק 3 שנים) כיום רכב של כ115-110 אלף ש"ח. (שכנראה לא הייתי רוכש לולא פיצויי פיטורין שקיבלתי וסגרו לי את מרבית הפער מהרכב הקודם)

כמובן שחשוב לחקור לפני כן במה כרוכה אחזקת הרכב, המינימום זה לברר לפני הרכישה את עלויות הביטוח והטסט השנתי.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם!

לא מזמן יצא לי לשבת עם נגד אחד, (אני חייל), שסיפר על זה שהוא לקח משכנתא מטורפת על הדירה,

ושלא אכפת לו שעכשיו הוא צריך לשלם כל החיים. בכל זאת חיים רק פעם אחת אז לפחות לחיות טוב.

עכשיו, אני לא בא לשאול איך לממן סובארו ג'אסטי :-P

אני מתכוון לכל אלא שנוסעים על המכוניות היקרות יותר, האם גם הם לקחו משכנתאות מטורפות על הרכבים שלהם?

(אפשר לקחת משכנתא על רכב נכון?).

ואם הרכב הולך טוטאל לוסט? עדיין צריך לשלם עליו ואז קצת קשה לרכוש רכב חדש, לא?

חשבתי על זה קצת, אחרי הכל בעתיד ארצה רכב נחמד, אני לא מדבר פה על בנטלי ופרארי, אלא על משהו קצת יותר ממאזדה 3.

אז אם לא אכפת לכם להשתתף בסקר קטן, על איזה רכב אתם נוהגים וכיצד אתם משלמים עליו?

שבוע טוב לכולם.

אני מציע לך לעלות את הנגד הזה למשפט על זה שהוא מדבר שטיות, הייתי נותן לו 14 יום מחבוש בכלא 6 :lol:.

עכשיו נחזור לשאלה שלך, לפי דעתי להתחייב על רכב זה דבר טיפשי כי רכב זה דבר שהערך שלו יורד, אם עדיין תחפוץ לעשות שטיות ולהתחייב על רכב אז כיום עם כל סכום התחלתי אתה יכול לפרוש לתשלומים גם בלי ריבית במבצעים מסוימים ולקנות גם הונדה אקורד אפילו שזה קצת יותר ממאזדה 3 :)

"אין ייאוש בעולם כלל" :lol:

פעם הונדה - היום סיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לתשובות החכמות שקיבלת פה.

למרות שלא יאה לומר זאת בפורום חובבי רכב,רק הישראלי רואה ברכבו נכס

בהתנהלות כלכלית ראויה ונכונה, כל רכב הוא נטל ולא נכס. נכס, בהגדרה (כלכלית "אקדמית" פרופר)מייצר עבור בעליו הכנסה. נטל גוזל ממנו הכנסה.

עכשיו, ניקח דוגמא "מהחיים" כדי להמחיש את חוסר הכדאיות ברכישת רכב מכסף ש"אין לך".

1. נניח לצורך העניין שיש לך 30,000 ש"ח פנויים לצורך רכישת רכב.

2. נניח לצורך הדוגמה "הרעה" שאתה מעוניין ברכב בעלות של 100 אש"ח.

3. אתה לוקח מימון: רקלצורך ההמחשה ב"מימון ישיר". יתכן שתוכל למצוא פתרון אשראי משתלם מעט יותר (ואני אומר בכוונה מעט, כי פריים מינוס חצי בסכומים האלה ובריביות הפריים היום, זו אוטופיה שאפילו בנו של מנכ"ל הבנק לא מקבל, ובטח לא לווה צעיר ועתיר סיכוני אשראי כמוך.)

מצ"ב צ"מ מאתר מימון ישיר-אתה מחזיר 2160 ש' לחודש במשך 36 חודשים מה שמגלם ריבית של כמעט 8000 ש' לכל תקופת ההלוואה.

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=217686&d=1287315935

4. תוסיף ירידת ערך ממוצעת של הרכב - 10% לשנה והנה נעלמו לך בסוף תקופת ההלוואה עוד 27,100 ש"ח שעוד לא הרווחת.

אחרי 3 שנים "הפסדת" בסה"כ סך של 34,860 ש"ח. נשארת בתיאוריה, (לפני שמכרת והתמודדת עם הישראלי חובב המציאות) עם 65,140 ש"ח

5. עכשיו ניקח את אותם 30,000 ש"ח ונקנה בהם רכב.

6. אחרי 3 שנים של אותה ירידת ערך נשארת עם 21,870 ש"ח. (כנראה שיותר, כי רוב הרכבים הישנים לא "נופלים" בכ"כ הרבה, אבל ניחא,קח את זה בתור הוצאות על תיקונו של הרכב, הלכאורה פחות אמין שרכשת)

7. את אותם 2160 ש"ח אתה שם מידי חודש בקרן נאמנות סולידית, נניח כזו שמתמחה באג"ח ממשלתי-קונצרני. (ויש לך מאיפה, שאם לא הרי לא יכולת להחזיר את ההלוואה מסעיף 3) אחרי 3 שנים יהיו לך כ-85,000 ש"ח בחסכון. (וכאן תצטרך להאמין לי, מכיוון שקשה להוכיח זאת-דרושות טבלאות שפיצר ונתונים של קרנות וזה בכ"ז פורום רכב ולא כלכלה).

8. יחד עם הרכב שתמכור סוף-סוף יהיו לך יותר ממאה אלף שקלים שהם שלך, בלי טובות וטלפונים חודשיים ממנהל הסניף- ואתה יכול או לרכוש בעזרתם רכב או לקנות מתנה יפה לאשתך הטריה (3 שנים אחרי הצבא זה הזמן להתחתן, למה אתה בדיוק מחכה?:-P ).

9. אז עכשיו אתה קונה רכב במאה וממשיך באותה שיטה. בעוד שלוש שנים כבר תקנה אוטו בכמעט 200K ש' שאתה לא חייב עליו כלום לאיש.

10. וכן הלאה.

מי שעבד לפי סעיף שלוש יאלץ כל פעם להשלים את אותו סכום שאתה חוסך מידי חודש, רק כדי "לשמור על רמת החיים" כלומר, לקנות רכב באותה רמה שהייתה לו קודם. כדי להתקדם כמוך, הוא יאלץ להשקיע משאבים רבים נוספים

*כמובן שכל החישוב אינו משקף עלייה מדדית (שאגב, אן תבחר באפיק החסכון שהצעתי אתה יחסית מוגן מפניה) שתייקר את מחירי הרכבים החדשים מידי שנה, אבל זה נכון בשתי ה"שיטות" וזה מאד מקל על הבנת החישוב.

ואגב- כל ההלואות צמודות גם הן ממדית. עוד כמה מאות שקלים שיפסיד ה"פראיר" מסעיף שלוש.

אשראי זה ללוזרים.

אם תפנים זאת, תוכל לחיות ברווחה.

למשל כשיגיע חודש לחוץ (טיפול שיניים לילד או הוצאה לא צפויה אחרת) אז אתה מוותר על ההפקדה לחסכון באותו חודש. מה שאתה לא יכול לעשות כשיש לך הלוואה להחזיר, אלא אם אתה רוצה שיקחו לך את האוטו.

והם עושים זאת. תוך דקות. תכנס לרשימת המעוקלים במכרזי הוצל"פ ותראה כמה דוגמאות יש.

נתקו

ללא שם.jpg

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, "חיים רק פעם אחת" זה משפט יפה, בתנאי שהוא עומד במבחן המציאות. לקחת משכנתא מטורפת ולשלם כל החיים סכומי עתק, בלי בטחון כלכלי, זו שטות (והבנקים לא צריכים לאשר כזה דבר. זו הרי אחת הסיבות למשבר הכלכלי לפני שנתיים...).

עם זאת, אין שום בעיה ברכישת רכב בתנאי מימון. יותר מזה - אני מוכן להעריך שמרבית הקונים הפרטיים עושים את זה. בקניית רכב בסדר גודל ממוצע (נניח 100-120 אלף שקלים) הריבית שמשלמים בסוף התקופה נעה סביב 5000-15000 בהתאם לתנאי המימון, כלומר בממוצע 10% משווי הרכב. כמובן שתשלם פחות אם תקנה משומש ב-30-50 אלף שקלים, אבל גם תקבל פחות... הרבה אנשים מוכנים "להפסיד" עוד כמה אלפי שקלים כל שנה בשביל להשתדרג ברמת החיים (וכאן נכון המשפט "חיים רק פעם אחת").

לעומת זאת, מי שריאלית יכול להרשות לעצמו טויוטה קורולה, יהיה טמבל אם יקנה לקסוס בפי 3 מחיר, כי הוא פשוט לא יעמוד בעלויות.

בכל מקרה, natco, סלח לי, אבל אני לא מסכים איתך. נכון שלא קל למצוא דילים טובים מפריים מינוס חצי, אבל יש הפתעות בשוק. בנוסף, בהרבה מקרים לא מחזירים 2000 שקלים בחודש אלא 1000 או 500, ואת ההפרש בסוף התקופה - אז גם אפשר למכור את הרכב בלי בעיה. מה שכן, יש ירידת ערך משמעותית בקניית רכב חדש, וזה המינוס שמשלמים תמורת קבלת רכב איכותי פי כמה.

לצורך הדוגמה - הפיאט 500 של חברה שלי. היא נקנתה ב-30000 שקלים (שהתקבלו ממכירת ה-C3 2003 שלה). כל חודש היא מחזירה 1000 ואחרי 3 שנים את ההפרש. הדיל, אגב, הוא בפריים מינוס 3! כך שהריבית קטנה מאוד.

אז כן, היא תפסיד 40000 שקלים על הרכב לאורך 3 שנים, אבל היא תהנה מרכב חדש, איכותי יותר, בטיחותי יותר (נסה לכמת את זה בכסף...) ועם אחריות ושקט נפשי. אה, וגם יפה יותר :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לרוני.

אני קניתי את הראב 4 שלי במימון בנקאי [פריים מינוס חצי למי ששאל].

החישוב שלי היה מאוד פשוט:

הליסינג התפעולי הוריד לי מהנטו 3200 ש"ח [כולל סוציאליות].

במה אני יכול לנהוג אם אני מחזיר את הרכב לחברה וקונה רכב חדש.

אחרי תחקיר מעמיק העדפתי לרכוש רכב בן שנתיים [שברמה הסטטיסטית עדיין אמין כמו רכב חדש].

ועליו חלה ירידת ערך קטנה יותר מרכב חדש.

כל חודש אני משלם סכום שווה למה ששילמתי לליסינג אבל לבנק [הכולל את הביטוח את ההלוואה את הדלק ואת ירידת הערך].

ובסוף התקופה יהיה לי רכב ביד [למרות ירידת הערך ושאר ההוצאות, מה שלא היה קורה עם הליסינג בסוף התקופה.]

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי שננסה, רק לצורך הוויכוח (וזה קשה, אני יודע, בכ"ז פורום של חובבי רכב, ובסה"כ אני חושב בדיוק כמוך) לנטרל שיקולים של רגש ("כיף לנהוג ברכב חדש ויפה" וכו') ונתמקד בכלכלה:

הרכב שחברתך רכשה, אינו שלה. הוא רשום ע"ש חברת המימון עד לסוף התקופה. וזה רע מהרבה סיבות.

למשל, חו"ח מלח שום, אם חב' המימון פושטת רגל, נושיה יתפסו את נכסיה ובניהם רכבה של חברתך (חס וחלילה טפו, טפו)

שנית, כמו שאמרת, כלכלית היא "מפסידה" הרבה כסף. שזה אגב ממש ממש בסדר אם היא יכולה להרשות זאת לעצמה. הכסף שאנו עובדים כ"כ קשה בשבילו, אמור לפנק אותנו ולגרד לנו בדיוק איפה שאנחנו אוהבים. שאם לא, בשביל מה להתאמץ?

אבל אנחנו חייבים להבין שזה פינוק ולא "השקעה" . בדיוק כמו חופשה בקריביים. (וגם המטוסים לשם מלאים, מה שמראה שגם זה ממש ממש בסדר למי שזה הקיק שלו).

רכישת רכב במימון משתלמת מאד. אבל לא לחיילים משוחררים. אלא לחברות בע"מ (מאד) ולעוסקים מורשים (פחות) שמגלמים זאת (מי יותר ומי פחות ) כהוצאה ומזדכים על כך במס. לאדם הפרטי שנושא את כל העלות מכיסו זה בדיוק כמו הלוואה, רק בתנאים פחות טובים.

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקו, הייתי שמח אם תצליח לפשט לי את השיטה שלך לגבי קרן הנאמנות או פה או בפרטי, כי קצת הסתבכתי (בכ"ז אני עוד "ילד" ולא מבין בכלכלה והמושגים קצת בלבלו אותי)

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקניית רכב אחרונה שאלתי את הסוכנות אם הם מקבלים מזומן.

להפתעתי הרבה הוא אמר שלא. הם אינם ערוכים לעבוד במזומן.

אין כסף - לא קונה. במיוחד רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה נתקו, אבל רכב חדש זה לא "שיקולים של רגש". זה שיקולים של איכות, בטיחות, נוחות, אמינות...

אבל בוא נתמקד בכלכלה באמת. הרכב הוא שלה ורשום על שמה. יש שיעבוד לחברת המימון וזה בסדר גמור - כל עוד היא לא שילמה את כל הסכום. אין בזה כל רע. קודם כל - הסיכוי שחברת המימון (אחת מהגדולות במשק) תפשוט רגל הוא פצפון עד כדי שאיפה לאפס (וההשלכות שלו הרבה יותר גדולות מהאוטו של חברה שלי, שבטח לא יהיה הראשון שהנושים של החברה ירוצו לחפש).

בנוגע ל"מפסידה כסף" - בוודאי. לכן אמרתי שרק אנשים שיכולים להרשות לעצמם רכב חדש צריכים באמת לקנות כזה. כל שאני טוען הוא, שיש אנשים כאלה (למשל חברה שלי) שלא יכולים להרשות לעצמם להוציא 100 אלף שקל בבום, אבל כן יכולים לשלם על הרכב בתשלומים. בשביל אנשים כאלה מימון זו אופציה מצוינת. במיוחד בכאלה תנאים טובים...

אף אחד לא חושב שרכב הוא השקעה. הודית בעצמך - רכישת רכב מימון משתלמת. לרגע לא טענתי שהיא משתלמת לחיילים משוחררים (וכמובן שזה לא נכון), אבל היא כן יכולה להשתלם לפרטיים, ולא תמיד בתנאים פחות טובים מהלוואה (ראה ערך, שוב, חברה שלי).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע,

מרכישת הרכב שלי, קיבלתי סכום של כמה עשרות אלפים, ללא ריבית וללא הצמדה לשלוש שנים.

נראה לי די משתלם, היות ולא היה לי את מלוא הסכום של האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לתשובות החכמות שקיבלת פה.

למרות שלא יאה לומר זאת בפורום חובבי רכב,רק הישראלי רואה ברכבו נכס

בהתנהלות כלכלית ראויה ונכונה, כל רכב הוא נטל ולא נכס. נכס, בהגדרה (כלכלית "אקדמית" פרופר)מייצר עבור בעליו הכנסה. נטל גוזל ממנו הכנסה.

עכשיו, ניקח דוגמא "מהחיים" כדי להמחיש את חוסר הכדאיות ברכישת רכב מכסף ש"אין לך".

1. נניח לצורך העניין שיש לך 30,000 ש"ח פנויים לצורך רכישת רכב.

2. נניח לצורך הדוגמה "הרעה" שאתה מעוניין ברכב בעלות של 100 אש"ח.

3. אתה לוקח מימון: רקלצורך ההמחשה ב"מימון ישיר". יתכן שתוכל למצוא פתרון אשראי משתלם מעט יותר (ואני אומר בכוונה מעט, כי פריים מינוס חצי בסכומים האלה ובריביות הפריים היום, זו אוטופיה שאפילו בנו של מנכ"ל הבנק לא מקבל, ובטח לא לווה צעיר ועתיר סיכוני אשראי כמוך.)

מצ"ב צ"מ מאתר מימון ישיר-אתה מחזיר 2160 ש' לחודש במשך 36 חודשים מה שמגלם ריבית של כמעט 8000 ש' לכל תקופת ההלוואה.

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=217686&d=1287315935

4. תוסיף ירידת ערך ממוצעת של הרכב - 10% לשנה והנה נעלמו לך בסוף תקופת ההלוואה עוד 27,100 ש"ח שעוד לא הרווחת.

אחרי 3 שנים "הפסדת" בסה"כ סך של 34,860 ש"ח. נשארת בתיאוריה, (לפני שמכרת והתמודדת עם הישראלי חובב המציאות) עם 65,140 ש"ח

5. עכשיו ניקח את אותם 30,000 ש"ח ונקנה בהם רכב.

6. אחרי 3 שנים של אותה ירידת ערך נשארת עם 21,870 ש"ח. (כנראה שיותר, כי רוב הרכבים הישנים לא "נופלים" בכ"כ הרבה, אבל ניחא,קח את זה בתור הוצאות על תיקונו של הרכב, הלכאורה פחות אמין שרכשת)

7. את אותם 2160 ש"ח אתה שם מידי חודש בקרן נאמנות סולידית, נניח כזו שמתמחה באג"ח ממשלתי-קונצרני. (ויש לך מאיפה, שאם לא הרי לא יכולת להחזיר את ההלוואה מסעיף 3) אחרי 3 שנים יהיו לך כ-85,000 ש"ח בחסכון. (וכאן תצטרך להאמין לי, מכיוון שקשה להוכיח זאת-דרושות טבלאות שפיצר ונתונים של קרנות וזה בכ"ז פורום רכב ולא כלכלה).

8. יחד עם הרכב שתמכור סוף-סוף יהיו לך יותר ממאה אלף שקלים שהם שלך, בלי טובות וטלפונים חודשיים ממנהל הסניף- ואתה יכול או לרכוש בעזרתם רכב או לקנות מתנה יפה לאשתך הטריה (3 שנים אחרי הצבא זה הזמן להתחתן, למה אתה בדיוק מחכה?:-P ).

9. אז עכשיו אתה קונה רכב במאה וממשיך באותה שיטה. בעוד שלוש שנים כבר תקנה אוטו בכמעט 200K ש' שאתה לא חייב עליו כלום לאיש.

10. וכן הלאה.

מי שעבד לפי סעיף שלוש יאלץ כל פעם להשלים את אותו סכום שאתה חוסך מידי חודש, רק כדי "לשמור על רמת החיים" כלומר, לקנות רכב באותה רמה שהייתה לו קודם. כדי להתקדם כמוך, הוא יאלץ להשקיע משאבים רבים נוספים

*כמובן שכל החישוב אינו משקף עלייה מדדית (שאגב, אן תבחר באפיק החסכון שהצעתי אתה יחסית מוגן מפניה) שתייקר את מחירי הרכבים החדשים מידי שנה, אבל זה נכון בשתי ה"שיטות" וזה מאד מקל על הבנת החישוב.

ואגב- כל ההלואות צמודות גם הן ממדית. עוד כמה מאות שקלים שיפסיד ה"פראיר" מסעיף שלוש.

אשראי זה ללוזרים.

אם תפנים זאת, תוכל לחיות ברווחה.

למשל כשיגיע חודש לחוץ (טיפול שיניים לילד או הוצאה לא צפויה אחרת) אז אתה מוותר על ההפקדה לחסכון באותו חודש. מה שאתה לא יכול לעשות כשיש לך הלוואה להחזיר, אלא אם אתה רוצה שיקחו לך את האוטו.

והם עושים זאת. תוך דקות. תכנס לרשימת המעוקלים במכרזי הוצל"פ ותראה כמה דוגמאות יש.

נתקו

קודם כל, צריך להניח שאדם מרוויח גם משכורת, לכן יוכל להרשות לעצמו לקנות רכב חדש מהחסכונות שצבר במשך אותן 3 שנים שבהן נהג ברכב חדש.

דבר שני, אם הולכים לפי השיטה שלך,אותו אדם נהג ברכב ישן ומשומש במקום בחדש במשך 3 שנים - ואת זה שום כסף בעולם לא יוכל למחוק.

זה מזכיר לי את התקופה בה למדתי ולא היה לי גרוש על התחת כי הכול הלך ללימודים, מגורים, אוכל, מעונות וכו'.

בצעד שנגד את הדיעה של כל החברים שלי וההורים שלי לקחתי הלוואה של 10 אש"ח ומטרתה יחידה - יציאות למועדונים, מסעדות וכו'. ההלוואה הייתה כזאת שאני משלם רק את הריבית וכשארוויח כסף אשלם את הקרן תוך שנה.

כולם אמרו שאני מטומטם כי אני לוקח הלוואה מכסף שאין לי ושאני אשלם על זה ביוקר..

היום אני עוד מעט מסיים להחזיר את ההלוואה ועם המשכורת שלי אני בקושי מרגיש את ההחזרים החודשיים (משכורת לא כ"כ גבוהה ד"א). 3 שנים נהניתי, וההנאה הזאת הייתה יכולה בקלות להתחלף ב-3 שנים הרבה פחות שמחות אם הייתי מקשיב ל- "עצה הכלכלית" שנתנה לי הסביבה הפחדנית ורודפת הכסף סביבי.

אז אותו נגד צודק חלקית - חיים רק פעם אחת.

וגם אתה צודק חלקית שצריך לתכנן את החיים - אבל לא לשכוח לחיות כמה שיותר טוב בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...