Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנייה באמריקה

שימו לב! השרשור הזה בן 7305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תראו מי מדבר :roll:

אדי כל מה שרשמת פה בת'רד פשוט לא נכון. יכולים לתפוס אותך עם מוצר אחד, קרה לי אישית מספר פעמים. אם אתה מביא מספר גדול של מוצרים זהים אז כבר בכלל תהיה לך בעיה לשחרר (אם זו כמות מסחרית).

לדוגמא פעם אחרונה הביאו לי אוזניות שעליהן יש רק מע"מ והכריחו את מי שהביא לי לשלם עליהן מס. ככה שאפילו על מוצר אחד שאין עליו מכס אלא רק מע"מ יכריחו אותך לשלם.

המוכס לא יודע אם אתה מבריח מה וכמה לפי הפרצוף שלך, מי שנראה לו חשוד בהברחה הוא עוצר אותו, בודק, אם יש לו פריטים מעל 200$ הוא ישלם. פשוט וקל ולא נתון לויכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כניראה שהבנת הנקרא היא לא הצד החזק של חלק מהאנשים פה פשוט אין גבול.

תמיד אתה חייב להגיד משהוא... :screwy:

אדי, אני חייב להגיד משהו כשאני רואה שמישהו כותב דברים לא נכונים. תאר לך שאתה תשאל שאלה (זה קורה) ומישהו יטעה אותך (לא בכוונה) מה אתה מצפה שאחרים יעשו? לא יכתבו?

ודרך אגב, עוד משהו קטן (נקרא לזה טיפ) הרבה פעמים אני לא מגיב אחרי שאנשים כתבו דברים נכונים (אני בטוח שתבין :wink: ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שאם המוצר הסחורה יותר מ200 דולר אז לא משלמים כלום.

השאלה שלי היא אם זה 200 דולר לכל מוצר בנפרד או סך כל המוצרים שאני מביא מחול.

יעני אם אני מביא מצלמה ב100 ורמקולים ב100 מגבר ב100 אז אני משלם על כולם כי זה 300 דולר? או שבגלל שכל אחד זה 100 דולר אז אני לא משלם כלום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מה לעשות שאתם אנשים לא יודעים להחביא טוב :roll:

כול המערכת שלי ועוד חלקים למינהם הבאתי מחו"ל ואף פעם לא קרא לי כלום....

אז אני בטוח שלבן אדם הזה לא יקרא כלום אם הוא יביא רמקולים או מגבר...

למה לא נכונים אני מכיר הרבה אנשים שעשו את זה ולא ניתפסו אני לא מדבר סתם...

אני בטוח אתה לא בא למכס ואמור לכם הינה קניתי רדיו דיסק בבקשה אני רוצה לשלם עליו מכס נכון??

פשוט זרוק אותו במיזוודה וזהו....

בלי חברות ובלי אריזות ....

ואני לא מבין הם באים ופותחים לך את מיזוודה ורואים מה שווי המוצרים שלך???

למשל הביאו לי רדיו דיסק שעלה 350 דולר שהובא במיזוודה ובלי קרטון ..ולא קפצו אליו החברה מימכס.

אם אני לא טועה אפשר להגיד שזה מתנה או יד 2 ואז הם לא יכולים לעשות דבר ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי פליקס חלפון היה צריך לקבל ממך עצות. פותחים מזוודה, מה פתאום :roll:

יש להם מחירון גדול מאוד של כמעט כל מוצר שקיים (זה העבודה שלהם). אתה יכול להביא את המוצר בלי אריזה אבל עדיין יהיה רשום עליו הדגם. מחקת את הדגם? (לא אפשרי בכל המקרים בטח לא ברדיו דיסק) הם עדיין ימצאו דרך לחייב אותך או אפילו להחרים לך את המוצר אם לא תביא מסמך שמעיד על הדגם וכולל בתוכו תמונה של המכשיר או משהו דומה.

מתנה? אין חיה כזו. יד שניה? מורידים עד 25% מערך המוצר וכמו כן הוא צריך להראות יד שניה - שוב, הם לא טיפשים כמו שאתה חושב.

אלה החוקים, אם למוכס יש יום נחמד והוא מחליט לוותר לך משום מה הוא יכול, בדיוק כמו שוטר שתופס על מהירות.

אומרים, מסבירים ומבקשים ממך לא לכתוב דברים אם אתה לא יודע אבל אתה פשוט ממשיך ועוד מוסיף דברים שגויים על הדברים שכבר אמרת. מעכשיו במקום להשקיע זמן בלבקש ממך שוב ושוב, ההודעות הללו פשוט ימחקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלא שמתם לב לפרט חשוב שמחבר ההודעה ציין, והוא שדודיו שמתגוררים בארה"ב (וכנראה בעלי דרכון אמריקאי בין השאר) באים לכאן כתיירים, וכתיירים אין הם צריכים לשלם מכס או מס כולשהו על רכוש שהם מביאים איתם, בין אם זה באריזה חדשה ומקורית ובין אם לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה ובגדול ידידי - אם הם לא רוצים לשלם מכס הם מחוייבים בתצהיר שאומר שאת כל הציוד שהם הביאו עמם הם גם מחזירים עמם ולא משאירים כאן כלום ממה שהוצהר עליו. הצהירו ובכל זאת השאירו - יחוייבו במכס מלא כדת וכדין.

עשה טובה ואל תזלזל באינטלגנציה של המכס ומשרד האוצר, לא נראה לי שיש משפחה אחת בישראל שאין לה מישהו שגר בחו"ל, אם דברים היו מתנהלים כפי שטענת ממזמן לא היו כאן יבואנים במיוחד בתחום האודיו לרכב עקב תחרות קשה מאוד, הכנסות ממסי יבוא ו/או מכס היו צונחים משמעותית וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יתכן ויש להם אזרחות ישראלית. שנית גם תייר אם יבוא עם מוצרים שונים יצטרך לשלם מיסים. מה יש לתייר לעשות עם רדיו דיסק? הוא ירכיב אותו ברכב השכור?

בקיצור הכל כתוב כאן:

http://www.mof.gov.il/customs/tyar.htm

גם לתייר מותר להביא מוצרים עד 200$.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו לעניין - לפי הנתונים האחרונים.

אמרת שמגיעים קרובים (ז"א יותר מאחד). לפי הקישור שאייל נתן כל אחד יכול להכניס משהו עד 200 $.

לפי מה שאמרת אתה מעוניין "ליבא" סט קומפוננט וסאב. שני אלה אתה יכול למצוא רכיבים מעולים בסכומים שלא עולים על 200$.

ככל שמגיעים יותר אנשים (מעל גיל 2) ככה תוכל לבקש יותר רכיבים (בהקפדה של עד 200 דולר).

כל זאת בתנאי והם לא ירצו להביא דברים אחרים, ולא יהיה להם בעיה לעשות עבורך את המשלוח הזה.

שים לב שייתכן והם יחוייבו על משקל עודף במזוודות (מאוד תלוי באיזו טיסה, באיזו חברת תעופה, ומי ישקול את המזוודות). חיוב זה הוא בד"כ גבוה בצורה מחרידה רק לשם ההרתעה.

על כל 1 ק"ג נוסף יכול להיות קנס של כמה עשרות דולרים. זה סיכון נוסף. אם תצליח גם למצוא רכיבים טובים זולים וקלים, הסתדרת לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמממ.. לא הייתי מודע לעניין שגם לתייר מותר להביא רכוש בעד 200$... :wink:

אבל תראה הפיתרון הקל ביותר, שוב בגלל שהם תיריים, להביא את זה בתיקים, הסיכוי שיעצרו תיירים לבדיקת מכס, הוא קלוש יחסית...כך לפחות ההגיון אומר...

בכל מקרה, תמיד יש את הסיכון שיתפסו, ועליך ע"פ שיקולי רווח/הפסד, לחשוב מה כדאי לך יותר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שטחננו את הנושא הזה כל כך עד שלאף אחד אין דבר לחדש - יש את גישת ה-Eddy שאומרת להבריח בכל מחיר ולעומתה גישה שאומרת שלא כזה ברור ופשוט או מצליח תמיד להבריח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...