Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ראשון לצעיר טרי בהייטק אחרי טראומה מרכב קודם

cedrik23
שימו לב! השרשור הזה בן 5121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני בן 26 כבר 8 חודשים עובד בהיי טק וגר עם החברה.

קיבלנו מההורים שלה במתנה (הם קנו רכב חדש) את הרכב הישן שלהם דייהו סופר רייסר 96 - כן אני יודע זוועה, מלא בעיות שותה דלק חופשי (8-8.5 ק"מ לליטר בתוך העיר).

מאז שקיבלנו אותו אני כמעט כל חודש וחצי במוסך על בעיה אחרת (חלק מכאני כמו להחליף סטארטר או סוויטש ואחרים אלקטרונים כמו חלונות לא נפתחים).

בעקבות הבעיה האחרונה שצצה (מזגן הפסיק לקרר - הלך המדחס - תיקון עולה 1100) אמרנו חלאס ואני עכשיו חושב על רכב אחר יותר נורמלי.

השימוש של הרכב יהיה בעיקר לנסיעות בעיר לעבודה (15 ק"מ) וחזרה וכאלה מידי פעם נסיעה לצפון או אילת.

מה הדרישות שלי:

1. צריכת דלק נמוכה.

2. רכב שכמה שפחות רואה מוסך (כבר יש לי טראומה :) ).

3. רכב נוח מבחינת נוחות נסיעה.

4. לא רכב גדול בשביל חניה נוחה אולי אפילו קומפקטי כזה או האצבק.

5. מיגבלת סכום של +- 40 אלף שקל.

יש לכם המלצות ?

רק אומר שכמה אופציות שהמליצו לי היו סוזוקי באלנו, מאזדה 323 או לאנטיס.

מודה לכולכם מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחור צעיר, בלי ילדים, חשוב לך עניין החניה - ובכל זאת אתה שוקל מכוניות בזבזניות באורך כמו באלנו, 323 ולאנטיס? :?

במילה אחת: האצ'בק.

בשתי מילים: סופר מיני.

בשלוש מילים: תקנה פיאט פונטו.

מכונית מרווחת, זולה (כך שתוכל לקנות שנתון מתקדם), אמינה ונוחה. חסכונית בדלק ואם ממש מתעקשים יש גם

גרסה אוטומטית, למרות שלאופי הנסיעות שלך (בחור צעיר בתוך העיר) אין סיבה לא לקחת ידנית.

אפשרויות נוספות: פיז'ו 206 - נוחה, מהנה וחסכונית עם אמינות יותר מסבירה. ואם אתה ממש חייב משהו יפני אז

טויוטה יאריס תיכנס (בדוחק) לתקציב, אבל לטעמי תהיה נחותה בגלל הגיל המתקדם. מנגד, היא חסכונית ויש גם

אפשרות לתיבה אוטומטית רגילה וטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחור צעיר, בלי ילדים, חשוב לך עניין החניה - ובכל זאת אתה שוקל מכוניות בזבזניות באורך כמו באלנו, 323 ולאנטיס? :?

במילה אחת: האצ'בק.

בשתי מילים: סופר מיני.

בשלוש מילים: תקנה פיאט פונטו.

מכונית מרווחת, זולה (כך שתוכל לקנות שנתון מתקדם), אמינה ונוחה. חסכונית בדלק ואם ממש מתעקשים יש גם

גרסה אוטומטית, למרות שלאופי הנסיעות שלך (בחור צעיר בתוך העיר) אין סיבה לא לקחת ידנית.

אפשרויות נוספות: פיז'ו 206 - נוחה, מהנה וחסכונית עם אמינות יותר מסבירה. ואם אתה ממש חייב משהו יפני אז

טויוטה יאריס תיכנס (בדוחק) לתקציב, אבל לטעמי תהיה נחותה בגלל הגיל המתקדם. מנגד, היא חסכונית ויש גם

אפשרות לתיבה אוטומטית רגילה וטובה.

נשמע טוב אבל זכור לי משהו לגבי בטיחות כשמדברים על פיאט פונטו - כלומר שהיא לא הכי בטיחותית בתאונות וכאלה.

אגב מה לגבי צריכת דלק? יש לך מספרים בנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מזה : קנה פיאט פנדה.

יש בדיוק כאלה יוצאות השכרה, בקל אוטו.

המחיר: 40K במחירון, אפשר להתמקח קלות אבל לא יותר מדי כי כנראה הרכב התרסק בטירוף במחירון ואין גמישות.

הק"מ: בערך 100 אלף, זה מה שיש עליהן.

לא מובן לי למה אתה צריך מכוניות משפחתיות עם תא מטען גדול ומנוע בזבזני. לא מובן לי למה אתה צריך אוטו גדול.

כמו כן - מבחינת שוק מכירה - השוק של הפנדה פשוט מדהים עקב ההיצע הנמוך ביותר של הרכבים הנ"ל והרצון של כולם לאוטו קטן, חסכוני בדלק וזול לרכישה.

סביר להניח שבעוד 3-4 שנים, כשתרצה למכור - תוכל למכור במחיר שלא יהיה רחוק בהרבה מהמחיר שבו אתה קונה אותה כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ בחום להיכנס לאתר www.euroncap.com ולראות את רמת הבטיחות של סוזוקי באלנו לפני שמאשימים את הפונטו בבטיחות בעייתית ;-)

לבאלנו שני כוכבים עם הערת אזהרה (שפירושה שלפי המבחן נמצאה סכנה מוחשית לחיי אחד הנוסעים). לפונטו ארבעה כוכבים, והיא מודרנית בהרבה

מהסוזוקי הנושנה. מאזדה 323 ולאנטיס כלל לא נבחנו - כך שהבטיחות שלהן אף היא מוטלת בספק ושתיהן מיושנות מהפונטו.

לגבי תצרוכת דלק - ניתן לצפות ליותר מ-1:10 בנסיעה רק בתוך העיר, אלא אם אתה נוסע מיכל שלם רק בפקקים ואז זה ירד. אם במיכל אתה נוסע

לפעמים גם בלי פקקים ו-או מחוץ לעיר, תוכל להשיג בקלות 1:14. תצרוכת דלק אופיינית לפונטו נעה בין 1:12 ל-1:15 בהתאם לאופי הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מזה : קנה פיאט פנדה.

יש בדיוק כאלה יוצאות השכרה, בקל אוטו.

המחיר: 40K במחירון, אפשר להתמקח קלות אבל לא יותר מדי כי כנראה הרכב התרסק בטירוף במחירון ואין גמישות.

הק"מ: בערך 100 אלף, זה מה שיש עליהן.

לא מובן לי למה אתה צריך מכוניות משפחתיות עם תא מטען גדול ומנוע בזבזני. לא מובן לי למה אתה צריך אוטו גדול.

כמו כן - מבחינת שוק מכירה - השוק של הפנדה פשוט מדהים עקב ההיצע הנמוך ביותר של הרכבים הנ"ל והרצון של כולם לאוטו קטן, חסכוני בדלק וזול לרכישה.

סביר להניח שבעוד 3-4 שנים, כשתרצה למכור - תוכל למכור במחיר שלא יהיה רחוק בהרבה מהמחיר שבו אתה קונה אותה כרגע.

זה נשמע טוב אבל מבדיקה שעשיתי עכשיו באתר "זה וזה" בכל הארץ כרגע יש רק 17 דגמים כאלה למכירה...לא קצת מדאיג לקנות רכב שההצע שלו כל כך נמוך? עושה רושם כאילו יתכן ויהיה לי בעיה למכור אותו עוד 3-4 שנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פג'ו 206, מנוע 1400 ידנית. תחפש אחת שמורה ומטופלת ולא יהיו לך בעיות. פנדה ידנית גם תעשה את העבודה. אף אחד לא יכול לנבא איך השוק יתנהג עוד ארבע שנים - תקנה מה שעונה לצרכים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שאפשר לנבא - יש ביקוש אדיר לרכבים קטנים.

תראה מה היה עם דייהו מאטיס, למשל.

רכב שסבל מחוסר ביקוש נוראי בשוק בזמן אמת ונקנה רק ע"י חברות השכרה. המחיר שלו היה בערך 50 אלף ש"ח כחדש בשנת 2000.

הרכבים האלה נמכרו בסביבות 30 אלף ש"ח ע"י חברות ההשכרה.

בסביבות שנת 2007, 5 שנים בערך לאחר שנמכרו ע"י חברות ההשכרה - יכלת למצוא בלוחות רכבים כאלה שנמכרים מעל המחירון (שעמד אז על סביבות 6 אלף ש"ח לפליטת השכרה). כמה מעל המחירון? היו רבים שנמכרו במחירים שקרובים ל-20K.

אז יוצא שרכשת רכב ב-30 אלף ש"ח, נסעת עליו 5 שנים - וכל ההפסד שלך מירידת ערך מסתכם ב-15K או פחות.

אגב - לוי יצחק עדכן מאז את המחירון, והעלה אותו לסביבות 12K עקב הביקוש הרב. להזכיר, דייהו בת 10, פליטת השכרה, שנמכרה ב-2002 בסביבות 30K ועכשיו, 8 שנים אחרי - מחירה הוא 12K. לא ייאמן.

אז אם מישהו חושב שלפנדה יש גורל שונה - שיקום.

בכל מקרה אין מה לפחד לקנות רכב עם היצע נמוך. אם תטפל בו גם במוסך מורשה תוכל למכור אותו בקלי קלות. עוד לא שמעתי על רכב קטן וחסכוני שלא נמכר במהירות שיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדרבא, עם הזמן מסתבר שהפיאט פנדה הפך להיות רכב מאוד מבוקש וכמעט כל רכב עם נתונים ממוצעים, נימכר מעל למחיר המחירון הנמוך, בוודאי רכבים עם נתונים טובים מהממוצע.

גם לדעתי אתה צריך לבחור בין הפנדה לבין הפונטו, זאת לאור השימוש שאתה מייעד לרכב והנתונים שהעלת כחשובים מבחינתך.

בהצלחה.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאם תחפש תמצא גם דוגמא הפוכה למאטיס.

רכב זה הוצאה, לא השקעה, אין בזה כל רווח. תבחר רכב לפי הצרכים שלך לא לפי תחשיבים של "אנאליסטים" בפורומים. הוצאות הרכב השוטפות (דלק, טיפולים, ביטוח, רישוי שנתי,...) גבוהות בהרבה מירידת הערך של הרכב.

ה-206 תציע נסיעה נוחה יותר ומנוע גמיש שתפור לנסיעות עירוניות. הפנדה תהיה יותר עצלה אבל הרבה יותר נוחה בנושא החניה. אין שום סיבה לשקול פונטו אלא אם יש לך צורך ממשי בגודל הנוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבי סופר מיני אירופאים עם גיר ידני שנתון 2003 בערך

PEUGEOT 206

CITROEN C3

VW POLO

שלוש המכוניות האלו מהמובילות בקובצה, נוחות בעיר ומחוצה לה. לפולו השוק החזק ביותר, מכונית טובה נמכרת פחות מ-24 שעות ממועד הפירסום.

היסטורית טיפולים היא חובה, על רכב ללא היסטוריה מתועדת פשוט צריך לוותר.

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני לא הייתי ממליץ על הפנדה.

לאור העובדה שכתבת נסיעה לאילת מדי פעם ב.

מה שכן ה 206 בהחלט רכב נחמד וטוב נוח ומפנק ,יחסית לגודלו אפילו נסענו 4 מבוגרים נסיעה ארוכה לצפון ונהנינו.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף לממליצים: פונטו ספייס או פג'ו 206.

רכבים עם שוק ער שמפגינים אמינות לא רעה, בטיחות ונוחות.

אני לא הייתי ממליץ על הפנדה בגלל שכתבת נסיעות לאילת והיא קצת עצלה בכביש בין עירוני.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...