Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חבר'ה - לא לשכוח להזיז את השעון אחורה היום בלילה

איציק נ.

פוסטים מומלצים

במקום סתם לקשקש, אתם יודעים בכלל מה הסיבה שמלכתכילה מזיזים את השעון אחורה בחורף וקדימה בקיץ?

רמז: זה התחיל במלחמת העולם הראשנה

הכל קשור לכסף... זה פשוט יותר זול

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A2%D7%95%D7%9F_%D7%A7%D7%99%D7%A5

בהתחלה כדי לחסוך בנרות לתאורה.

ב-1784, בעת שכיהן כשגריר ארצות הברית בצרפת, הציע בנג'מין פרנקלין לצרפתים, לחסוך בנרות בדרך של קימה מוקדמת עם הזריחה[3]. פרנקלין חישב בחיבורו ומצא כי אם כל 100,000 תושבי פריז ינהגו לפי הצעתו, יחסכו 64,050,000 אונקיות של שעוות נרות, וסכום של 96,075,000 לירות

במלחמת העולם הראשונה - כדי לחסוך בפחם.

רק המחסור בפחם, שהורגש ביתר שאת בימי מלחמת העולם הראשונה, הביא את גרמניה לאמץ בפעם הראשונה את רעיון שעון הקיץ בדומה להצעתו הראשונה של בנג'מין פרנקלין. רעיון זה הונהג בשטחה של גרמניה ובשטחים שכבשה באירופה ב-30 באפריל 1916. בריטניה אימצה את הרעיון זמן קצר אחר כך, ב-21 במאי 1916, כדי לחסוך בפחם ובשל שעות ההאפלה הארוכות בעת המלחמה. רוסיה הצטרפה ב-1 באפריל 1917 ובארצות הברית שותקה ההתנגדות לשעון קיץ לאחר הצטרפותה למלחמה ב-1917, ומחוגי השעון הוזזו בה קדימה לראשונה באביב 1918. לאחר המלחמה, חדלו מספר מדינות מהנהגת שעון קיץ, וארצות הברית, לדוגמה, לא שבה להנהיגו במישור הלאומי כבר ב-1919, אם כי מספר ערים אמריקאיות הנהיגו שעון קיץ באופן מקומי. לעומת זאת, בבריטניה הונהג שעון קיץ ללא הפסקה מאז 1916.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל קשור לכסף... זה פשוט יותר זול

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A2%D7%95%D7%9F_%D7%A7%D7%99%D7%A5

בהתחלה כדי לחסוך בנרות לתאורה.

ב-1784, בעת שכיהן כשגרירארצות הברית בצרפת, הציע בנג'מין פרנקלין לצרפתים, לחסוך בנרות בדרך של קימה מוקדמת עם הזריחה[3]. פרנקלין חישב בחיבורו ומצא כי אם כל 100,000 תושבי פריז ינהגו לפי הצעתו, יחסכו 64,050,000 אונקיות של שעוות נרות, וסכום של 96,075,000 לירות

במלחמת העולם הראשונה - כדי לחסוך בפחם.

רק המחסור בפחם, שהורגש ביתר שאת בימי מלחמת העולם הראשונה, הביא את גרמניה לאמץ בפעם הראשונה את רעיון שעון הקיץ בדומה להצעתו הראשונה של בנג'מין פרנקלין. רעיון זה הונהג בשטחה של גרמניה ובשטחים שכבשה באירופה ב-30 באפריל1916. בריטניה אימצה את הרעיון זמן קצר אחר כך, ב-21 במאי 1916, כדי לחסוך בפחם ובשל שעות ההאפלה הארוכות בעת המלחמה. רוסיה הצטרפה ב-1 באפריל1917 ובארצות הברית שותקה ההתנגדות לשעון קיץ לאחר הצטרפותה למלחמה ב-1917, ומחוגי השעון הוזזו בה קדימה לראשונה באביב1918. לאחר המלחמה, חדלו מספר מדינות מהנהגת שעון קיץ, וארצות הברית, לדוגמה, לא שבה להנהיגו במישור הלאומי כבר ב-1919, אם כי מספר ערים אמריקאיות הנהיגו שעון קיץ באופן מקומי. לעומת זאת, בבריטניה הונהג שעון קיץ ללא הפסקה מאז 1916.

תודה רבה, חד ביותר.

אז בעצם, למה לעזעזאל אנחנו עדיין חיים עם שעוני חורף וקיץ ?!?! אין בזה צורך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עדיין חוסך חשמל...

ב- 100,000 שנות אבולוציה גוף האדם היה קם בזריחה ומתחיל להתקפל סביב המדורה בשקיעה.

שקבעו את השעון החליטו שמועד הסינכרון הוא צהריי היום, פשוט היה להם קל וצהרי היום לא משתנים כל השנה.

כלומר אם אני מחליט ש 12:00 בצהריים זה שהשמש בדיוק באמצע השמיים, אז כל שעון שאכוון אותו ל 12:00

בדיוק האמצע היום.. כל השנה יראה לי 12:00 בדיוק שהשמש באמצע היום.

איפה הבעיה?

בחורף יש 10 שעות אור, באופן סימטרי , 5 שעות לפני 12:00 ו5 שעות אחרי 12:00 .

כלומר 7:00 - 17:00

בקיץ יש לנו 14 שעות אור, 7 שעות לפני 12:00 ו 7 שעות אחרי 12:00

כלומר 5:00 עד 19:00

הבעיה... גוף האדם רוצה לקום בזריחה (טוב זה לא בדיוק נכון) , כלומר בחורף אנחנו רוצים להיות פעילים 7:00 עד 17:00.

ואילו בקיץ היינו רוצים להיות פעילים 5:00 עד 19:00 ..

אבל לך תשכנע אנשים שבקיץ כדאי להתחיל את יום העבודה ב 6:00!!!!

כולם רוצים קביעות ... אם אני עובד במשמרת בבית חולים אני רואה שעות קבלה ושעות עבודה קבועים

לוח זמנים של טיסות .. אני רוצה קבוע כל השנה

שעות פתיחה של המוסך.. קבוע

אז הטריק הוא להזיז את השעון ,ולהשאיר את הזמנים קבועים...

ולכן בשעון קיץ השמש נמצאת באמצע השמים בשעה 13:00 ולא ב 12:00 .

ומכיוון שאנחנו בפורום רכב... כנראה שכדי להגיע ליעילות צריכים לשפר את המערכת כמו שמשפרים את הגירים.

במקום 2 שעונים לעבור ל 4 שעונים בשנה.

ובהמשך לעבור לגיר רציף... כל יום להזיז את השעון בכמה דקות .. אבל זה יתאפשר רק שיהיו לכולם שעונים חכמים שמחוברים

כל הזמן, ואז כל יום השעון יתעדכן אוטומטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או לעבור ל-DSG ולתקוע את השעון על 4 בבוקר, אבל להיות עם 7 שעונים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך שמחתי לגלות תגובה של שמר

עד שקלטתי שזה שרשור מ2002

השמחה הייתה מוקדמת, שמר כבר סיעודי.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אפשר. חכה כמה חודשים, והשעה בשעון תחזור להיות נכונה.

בעצם אפילו שעון שלא עובד יראה שעה נכונה פעמיים ביממה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אפשר. חכה כמה חודשים, והשעה בשעון תחזור להיות נכונה.

זאת השיטה שלי באוטו..

זה עדיין חוסך חשמל...

ב- 100,000 שנות אבולוציה גוף האדם היה קם בזריחה ומתחיל להתקפל סביב המדורה בשקיעה.

שקבעו את השעון החליטו שמועד הסינכרון הוא צהריי היום, פשוט היה להם קל וצהרי היום לא משתנים כל השנה.

כלומר אם אני מחליט ש 12:00 בצהריים זה שהשמש בדיוק באמצע השמיים, אז כל שעון שאכוון אותו ל 12:00

בדיוק האמצע היום.. כל השנה יראה לי 12:00 בדיוק שהשמש באמצע היום.

איפה הבעיה?

בחורף יש 10 שעות אור, באופן סימטרי , 5 שעות לפני 12:00 ו5 שעות אחרי 12:00 .

כלומר 7:00 - 17:00

בקיץ יש לנו 14 שעות אור, 7 שעות לפני 12:00 ו 7 שעות אחרי 12:00

כלומר 5:00 עד 19:00

הבעיה... גוף האדם רוצה לקום בזריחה (טוב זה לא בדיוק נכון) , כלומר בחורף אנחנו רוצים להיות פעילים 7:00 עד 17:00.

ואילו בקיץ היינו רוצים להיות פעילים 5:00 עד 19:00 ..

אבל לך תשכנע אנשים שבקיץ כדאי להתחיל את יום העבודה ב 6:00!!!!

כולם רוצים קביעות ... אם אני עובד במשמרת בבית חולים אני רואה שעות קבלה ושעות עבודה קבועים

לוח זמנים של טיסות .. אני רוצה קבוע כל השנה

שעות פתיחה של המוסך.. קבוע

אז הטריק הוא להזיז את השעון ,ולהשאיר את הזמנים קבועים...

ולכן בשעון קיץ השמש נמצאת באמצע השמים בשעה 13:00 ולא ב 12:00 .

ומכיוון שאנחנו בפורום רכב... כנראה שכדי להגיע ליעילות צריכים לשפר את המערכת כמו שמשפרים את הגירים.

במקום 2 שעונים לעבור ל 4 שעונים בשנה.

ובהמשך לעבור לגיר רציף... כל יום להזיז את השעון בכמה דקות .. אבל זה יתאפשר רק שיהיו לכולם שעונים חכמים שמחוברים

כל הזמן, ואז כל יום השעון יתעדכן אוטומטית.

הצורך בסטנדרטיזציה של הזמן החל לצוץ בערך באמצע המאה ה-19 ואילך עם הופעת אמצעי התחבורה והתקשורת הראשונים. עד אז העולם המתורבת התנהל לפי זמנים מקומיים של כל עיר, עיירה וכו'. המעבר לאזורי זמן סטנדרטיים בקפיצות של שעה אחת/15 מעלות התרחש די מאוחר בתחילת המאה העשרים, כאשר בפועל הזמן בכל מדינה/אזור נקבע לפי אזור הזמן שבו שוכנת עיר הבירה/העיר העיקרית באותו אזור. כך שלרוב הזמנים במדינות שונות (ובתוככי המדינות, כשהן מתפרסות על פני מספר אזורי זמן) מדלגים שעות שלמות, אבל יש יוצאים מן הכלל כמו דילוגים של חצי שעה, או מדינות עצומות כמו סין שמתפרסות על פני אזור זמן אחד בלבד.

שעת הצהריים השמשית (solar noon) ,אגב, אינה קבועה! היא נודדת במשך השנה בצורה מחזורית, בישראל מדובר בכ-15 דקות לכל כיוון.

https://en.wikipedia.org/wiki/Analemma

לא רק שאין שום מגמה להגדיל את מספר הזזות השעון בשנה, להפך - יש היום מגמה במערב לבטל את הזזות השעון, ולהשאר בשעון "קיץ" כל השנה. הדבר מבטא, אני מניח, את החלשות/היעלמות ההשפעה של המגזרים שצריכים באופן מסורתי לקום מוקדם בבוקר: בניה, תעשיה, חקלאות וכדומה, והתחזקות תרבות הפנאי.

בישראל אנחנו נמצאים די קרוב לקצה המזרחי של אזור הזמן שלנו, כך שאנחנו מקדימים את הזמן הטבעי בכ-20 דקות בממוצע. לדעתי הכי נכון יהיה לדלג חצי שעה קדימה לאזור זמן UTC+2.5, קרוב יותר לזמן הטבעי, ולהשאר שם כל השנה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באירופה יש מגמה לבטל את שעון החורף, אבל, מתברר, יש מגזרים המתנגדים לכך. אחד מהם הוא מגזר התעופה שאינו מתנגד למהלך באופן עקרוני, אבל זקוק למספר שנים על מנת לארגן מחדש את לוחות הזמנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באירופה יש מגמה לבטל את שעון החורף, אבל, מתברר, יש מגזרים המתנגדים לכך. אחד מהם הוא מגזר התעופה שאינו מתנגד למהלך באופן עקרוני, אבל זקוק למספר שנים על מנת לארגן מחדש את לוחות הזמנים.

היינו עכשיו בבאטומי (גיאורגיה),ושם לא הזיזו את השעה,המשיך כרגיל.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

מקפיץ. אומנם מ 2002 אבל רלוונטי להיום ;-) 

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושחטטטטטטטים נמאסתתתתם

למה רק למנהלים מותר להקפיץ שירשור בן 19?

(בואנה, הפורום אוטוטו בן 20!! אני זוכר את היומולדת 4 באשדוד. טירוף)

שעוןחורף שמח לכולם

• מצחיק 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...