Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חרדות מפני טיסה ארוכה

yossy

פוסטים מומלצים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה למגיבים קראתי ואקרא שוב בעיון רב בערב בבית כאשר אתפנה.

אחרי שראיתי את מחירי הפרימיום והפירס קלאס כל החשק אפילו לחשוב על זה ירד,

אין לי אפשרות לשלם פי 3, ולא מצדיק.

לשאלה, כן האנשים שנילווים אלי יש סבלנות וסובלנות רבה, הם רגועים ומאד נעים לי איתם. 😊

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה רלוונטי ויש מקום פנוי, תיקח מושבים מועדפים.

לא יודע עם איזה מטוס אתה טס, אבל מושב מועדף עולה הרבה פחות מפרמיום או ביזנס אבל עדיין משפר לך משמעותית את המרווח לרגליים. החיסרון בחלק מהמקרים זה שהמושב הזה נמצא בשורה ראשונה בתוך section מסוים ואז אין מושב לפנייך ולכן השולחן ומערכת הבידור (אם ישנה, באייר קנדה יש) ממוקמים בין המושב שלך למושב של הנוסע לידך\ליד המעבר, מה שיש לו שני חסרונות:

1. אין לך אפשרות להזיז את משענת היד (קבועה).

2. המושב קצת יותר צר.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@dorsht ובחלק מהמושבים המרווחים יותר - בתלות בדגם המטוס והסידור הפנימי שלו - גם אי אפשר להטות את גב המושב לאחור. בעיקר במושבים הסמוכים למעברי חירום. יש חברות הגובות תוספת על מושבים אלה וחלק לא. 

אני חוזר - כיוון שמדובר בנסיעה עסקית באופייה קרוב לודאי שיהיה מעורב סוכן נסיעות, סביר שהוא יוכל לסייע לך לתמרן, בוודאי כאש רמדובר במושב במחלקת התיירים, שבחירתו תעלה לא יותר מכמה עשרות דולארים.

אגב - יש לך נקודות באחת מחברות התעופה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 50 דקות, dorsht כתב:

אם זה רלוונטי ויש מקום פנוי, תיקח מושבים מועדפים.

לא יודע עם איזה מטוס אתה טס, אבל מושב מועדף עולה הרבה פחות מפרמיום או ביזנס אבל עדיין משפר לך משמעותית את המרווח לרגליים. החיסרון בחלק מהמקרים זה שהמושב הזה נמצא בשורה ראשונה בתוך section מסוים ואז אין מושב לפנייך ולכן השולחן ומערכת הבידור (אם ישנה, באייר קנדה יש) ממוקמים בין המושב שלך למושב של הנוסע לידך\ליד המעבר, מה שיש לו שני חסרונות:

1. אין לך אפשרות להזיז את משענת היד (קבועה).

2. המושב קצת יותר צר.

עוד בעיה עם מושבים מועדפים - לפעמים הם על יציאת החירום מה שאומר שלפני הטיסה יש תדריך קצר איך להפעיל את הדלת וכולי, לא יודע אם זה רעיון טוב למי שסובל מחרדת טיסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש חרדה מטיסות \ נסיעות ארוכות במקום צפוף.. אבל מצאתי שקצת יין (או הרבה - תלוי בכמה אתה יכול לשתות - לא מתכוון להשתכרות, יותר לכיוון של 'לתפוס ראש') עוזר מאוד!

אתה יותר נינוח ופחות שם לב לכל הצפיפות והבלאגן מסביב, ובנוסף זה גם קצת מרדים שזה מאוד עוזר!

עריכה אחרונה על ידי DC10
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, flytomars כתב:

עוד בעיה עם מושבים מועדפים - לפעמים הם על יציאת החירום מה שאומר שלפני הטיסה יש תדריך קצר איך להפעיל את הדלת וכולי, לא יודע אם זה רעיון טוב למי שסובל מחרדת טיסה.

תלוי בקונפיגורציה. אפשר לבדוק הכול בסיטגורו.

לפני כשעה, sperial כתב:

@dorsht ובחלק מהמושבים המרווחים יותר - בתלות בדגם המטוס והסידור הפנימי שלו - גם אי אפשר להטות את גב המושב לאחור. בעיקר במושבים הסמוכים למעברי חירום. יש חברות הגובות תוספת על מושבים אלה וחלק לא. 

אותה תשובה.

סיטגורו יענה על זה.

מה שאתה מציין פחות רלוונטי למטוסים רחבי גוף. יותר רלוונטי למטוסים כמו 737-800/900 או A320/1 שיש להם שתי יציאות חירום על הכנף, ואז בשורה הראשונה של יציאות החירום אין הטייה לאחור.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא פסיכולוג ולכן אין לי את הידע המקצועי לטיפול בחרדות, אך מה שאני יודע זה שחרדה לרוב נובעת מהלא נודע.

כיוון שאני טייס במקצועי, אוכל לענות על שאלות ספציפיות אם יש, הקשורות לתפעול המטוס ולבטיחות הטיסה. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DC10 כתב:

גם לי יש חרדה מטיסות \ נסיעות ארוכות במקום צפוף.. אבל מצאתי שקצת יין (או הרבה - תלוי בכמה אתה יכול לשתות - לא מתכוון להשתכרות, יותר לכיוון של 'לתפוס ראש') עוזר מאוד!

אתה יותר נינוח ופחות שם לב לכל הצפיפות והבלאגן מסביב, ובנוסף זה גם קצת מרדים שזה מאוד עוזר!

לפי הניק שלך חשבתי שאתה חובב תעופה וותיק.

מכל מקום, לא הייתי ממליץ על אלכוהול, לא לפני הטיסה ולא בזמן הטיסה. אתה לא יכול לדעת איך יגיב, לא לתהליך בטרמינל וחא בטיסה עצמה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@dorshtעדיין יכול להיות רלוונטי לטיסה לא ישירה..תורת הזמנת הכרטיסים.

@yossyנקודות לא חייבות להיות מטיסות. יכולות להיות מצבירה בכרטיסי אשראי. אבל צריך לבחור מועדון, להרשם ולדעת איך לצבור. בארץ המבחר לא גדול במיוחד, אבל מספק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה למייעצים.

אני מתעב אלכוהול, לא שותה יין אפילו,

גם כדורים הרגעה שמשפיעים על ההכרה אקח בבית לפני השינה, אבל לא אטול כאשר אני מחוץ לבית ואני אחראי על עצמי, בטיסה הקודמת לא העזתי לקחת וממש סבלתי, היו לי כדורי הרגעה ואבן, ולוריבאן מרשם רופא, לא מאמין שהם יעזרו וגם יש לי יסוד (אולי והלואי מוטעה) להניח שהם פוגעים בריכוז ובזיכרון.

לפיכך הדבר הרלוונטי האחרון שנותר הוא טיפול CBT. (ניסיתי גם חצי תריסר טיפולי IMDR ולא הצלחתי להתחבר בכלל לרעיון) חבר אמר לי שה CBT סייע לו רבות, אעשה זאת בכל מקרה גם אם לא אטוס.

בכללי עצות לגבי טיפולים שונים יכולים לעניין אותי מאד, הבעיה היא שקשה מאד בימנו למצא מטפל פנוי, אבל אפשרי. 

אשמח להוסיף על עצמי שעד לפני כ 10 שנים לא סבלתי משום חרדה ובצעירותי טיילתי ועבדתי כ 3 שנים באסיה וקצת אירופה לבד. הכל התחיל אחרי תאונת הדרכים בה נפצעתי ואיבדתי הכרה מספר פעמים, עדיין הגוף כואב אבל גם פצע נפשי נפתח מאז, וזה מתבטא בחרדות שונות.

😊👍

עריכה אחרונה על ידי yossy
איות
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...