Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סמכויות שוטר בלבוש אזרחי ללא הצגת תעודה

פוסטים מומלצים

ערב טוב

אשמח לעזרה במקרה מוזר שקרה לי היום

נכנסתי לכיכר כשיש רכב משמאלי כשלדעתי אני לא אמור לגרום לו להאט (מה שנקרא זכות קדימה)

ביציאה מהכיכר הוא התחיל לרדוף אחרי ולהבהב באור גבוה

האצתי והוא המשיך אחרי ובהמשך הוא ניסה לחסום אותי

ברחתי שוב ובהמשך עצרתי וחיכיתי לו כדי לגמור עם הסיפור הזה

הוא יוצא מהרכב ואומר לי כך 

"אני שוטר מחר בבוקר אתה תזומן לתחנה ותקבל דו"ח גם על אי מתן זכות קדימה וגם כי תוך כדי שנסעתי אחריך לא נתת זכות קדימה להולכי רגל במעבר חציה"

כמובן לא הוציא תעודת שוטר או כובע או כל דבר אחר

עכשיו נניח שהוא באמת שוטר

1 האם מותר לו לנהל מרדף אחרי אזרח ללא רכב משטרתי תעודת שוטר או כל דבר אחר?

2 האם מותר לשוטר בלבוש אזרחי כנ"ל להבהב באור גבוה?

3 האם חוקית יש אפשרות לזמן אותי מחר לתחנת משטרה או שזה אפילו לא ישים חוקית?

תודה רבה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לגבי 1 ו 2 - כל עוד לא זיהה עצמו כשוטר זכותו ככל אזרח אחר.  לנהל "מרדף" אסור לו.  אבל ליסוע אחריך כל עוד אינו עובר על החוק - ברור שמותר.  כנ'ל לגבי הבהוב אורות - לא מכיר תקנה שאוסרת זאת.

לגבי 3 - בהחלט כן.  לא מכיר את הפרוצדורה, אבל במיוחד אם תיעד את העברות שלטענתו עשית, ניתן לידיעתי למלא דוח בתחנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dani666 כתב:

לגבי 1 ו 2 - כל עוד לא זיהה עצמו כשוטר זכותו ככל אזרח אחר.  לנהל "מרדף" אסור לו.  אבל ליסוע אחריך כל עוד אינו עובר על החוק - ברור שמותר.  כנ'ל לגבי הבהוב אורות - לא מכיר תקנה שאוסרת זאת.

לגבי 3 - בהחלט כן.  לא מכיר את הפרוצדורה, אבל במיוחד אם תיעד את העברות שלטענתו עשית, ניתן לידיעתי למלא דוח בתחנה.

לא מדוייק. זכותו לנהוג, לנהל מרדף או כל דבר אחר שבסמכות שוטר. זכותו של אזרח להתייחס אליו כאל אזרח רגיל כל עוד השוטר לא הזדהה כאחד כזה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומכיון שכך

אם אני טוען שהרגשתי בסכנה ומשום כך לא ראיתי את הולכי הרגל (במקרה ובאמת היו)

זו טענה קבילה?

בנוסף נניח וכל העבירות בוצעו מה העונש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שהוא שיקר והוא לא שוטר, זה לא נשמע התנהלות תקינה של שוטר שיודע את עבודתו.

לפני 46 דקות, נהג חדש תקציב קטן כתב:

ומכיון שכך

אם אני טוען שהרגשתי בסכנה ומשום כך לא ראיתי את הולכי הרגל (במקרה ובאמת היו)

במקרה וזה מגיע לזימון ולדו"ח - אל תטען שעקב הסכנה לא ראית את הולכי הרגל, כי אתה בעצם מודה שאתה נהג מסוכן לסביבה כשאתה נכנס למצב מלחיץ, ואם כן אתה לא כשיר לנהיגה,

יותר הגיוני לטעון שהבחנת בהולכי הרגל, והפעלת שיקול דעת שאתה לא מסכן אותם אלא רק מונע מהם זכות קדימה וזאת עקב שהרגשת מאויים.

אני רואה שלא ציינת שהוא דרש ממך להזדהות, ואם אכן זה המצב אז הסיכוי שהוא דובר אמת שואף למינוס, שוטר לא אמור לרדוף אחריך כדי להוציא קיטור, אלא כדי לאמת את זהותך ולתעד פרטים רלוונטיים, מה שנראה שלא בוצע במקרה שלך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הדיוק

זו נשמעת באמת טענה הרבה יותר הגיונית

הוא באמת לא דרש ממני להזדהות וכן לא הציג תעודת שוטר והתחושה שלי היא שזה סתם מתחזה

אבל את זה נדע בהמשך

בכל אופן זו הזדמנות לחדד את הפרטים ואת דרך ההתנהלות במקרים כאלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזומן לתחנה? בשביל להפיק לך דו"ח לא צריך להזמין אותך לשום מקום, כל שוטר יכול לדווח על עבירה שראה, יופק דוח שישלח בדואר.

הוא אפילו לא ביקש שתזדהה, אז ישלח לבעל הרכב.

שום דבר לא סביר בהתנהלות שלו, שלא לדבר על להתחיל לרדוף אחרי רכב ולחסום את דרכו כאשר הוא לא בניידת מסומנת, וכל זה בגלל עבירת תנועה. אם הוא אכן שוטר, מגיעה לו תלונה על סיכון מיותר. יכול היה לרשום את פרטי הרכב בלי לסכן איש.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי שכשהייתי בסדיר נסעתי מראשון לציון לאשדוד והיה נתיב אחד לכל כיוון ואיזה דביל נסע אולי 40, ברוב טיפשותי עקפתי אותו חלקית על קו לבן רצוף, והרכב שאחרי גם הוא עקף אותו כבר על לבן רצוף, אחרי פחות מדקה מגיעים לרמזור, אני לצד ההוא שעקף, פתאום הדביל  נכנס ביננו עם צ'קלקה צועק עליי ועליו לעצור בצד.

כולי בלחץ, ההוא צורח עליי שהוא ידווח לצבא ואני אכנס לכלא צבאי(חשבתי שזה מוזר, אבל הסיטואציה הייתה מלחיצה) אחרי איזה 20 דקות מגיעה ניידת והם לוקחים ממני רישיון והולכים לדבר בצד. אחרי כמה דקות הם חוזרים אליי ואומרים לי סע. לא יודע מה קרה. נסעתי, חיכיתי לדוח/הזמנה למשפט/הוצאה להורג.. כלום. 

אחרי מספר שבועות אני קורא כתבה בעיתון על איזה מתחזה לשוטר שעוצר אנשים סתם, צועק מאיים, הוא אפילו הטריל את משה נוסבאום בכל מיני מעשיות שלא קרו. מסתכל בתמונה - וואלה, זה הדביל. 

• מצחיק 8
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים שקט

מקווה שזה באמת המצב

העניין שהוא לא היה נראה "גורילה" שיאיים סתם

אבל מי יודע

תודה רבה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הרבה שנים,יצאתי משביל עפר  לפני צומת ביל"ו,היה רכב לדעתי רחוק מסיכון ,נהג  הרכב אזרחי וצעק עלי שסיכנתי אותו ושיגיע לי דו"ח בדואר.

בפועל הגיע זימון לבית דין.

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...