Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים סיטרואן קקטוס 1.2 טורבו.

yulianx

פוסטים מומלצים

אגב, שאלתי מה עלות החלפת טיימינג- 1500 שקל.

מגבים לקקטוס 230 בגלל מנגנון ההתזה שנמצא על המגב, יקר מאוד אם כי המגבים הנוכחיים כבר בני 2.5 שנים.

• מעניין 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבעלותי קקטוס דומה משנת 2018. אומנם הנסועה נמוכה אך עד כה, אפס תקלות. הוחלפו רק מצבר ומגבים (למקוריים כמובן), שניהם לפני החורף הנוכחי. אני מניח שהמגבים החזיקו מעמד אצלי כי הרכב נמצא כל הזמן בחניה מקורה.

הרכב בסיסי למדי אך נוח בצורה שלא תיאמן, המשקל הקל מאפשר זינוק קל ומהיר, תיבת ההילוכים ידועה כאמינה ביותר ועם פקקי ישראל היא מתאימה מאד לאתגר, פעולת התיבה איננה מעודנת במיוחד.המזגן טוב ויעיל. וסה"כ מדובר בתמורה טובה לכסף ובעיקר ברכב ייחודי, או שממש אוהבים, או שממש לא...

הרכב שלי עדיין באחריות, הטיפולים נעשים במוסך מורשה יבואן (צמרת בחיפה) אבל אצלי העלות גבוהה יותר. הביטוחים, כפי שציין יוליאן, כ-3,200 ש"ח לחודש (באמצעות סוכן ולא ביטוח ישיר כלשהו).

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.2.2023 בשעה 08:12, yulianx כתב:

אגב, שאלתי מה עלות החלפת טיימינג- 1500 שקל.

מגבים לקקטוס 230 בגלל מנגנון ההתזה שנמצא על המגב, יקר מאוד אם כי המגבים הנוכחיים כבר בני 2.5 שנים.

אני צריך להחליף מגבים ב3008 שלי שגם כן יש מנגנון התזה על המגב. איך זה משפיע על בחירת המגב? מאיפה מביאים כזה מגב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבואן, או ebay/amazon במידה ויוצא יותר זול.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Tamir FR כתב:

אני צריך להחליף מגבים ב3008 שלי שגם כן יש מנגנון התזה על המגב. איך זה משפיע על בחירת המגב? מאיפה מביאים כזה מגב?

מעניין מה העלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.2.2023 בשעה 10:55, Tamir FR כתב:

המנגנון ברכב הזה נמצא בזרוע.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אולי שווה לבדוק החלפה רק של הגומי של המגב. זכור לי שזה אפשרי בחלק מהמגבים, ואם אני זוכר נכון - זה מה שמצוין בספר הרכב של הקקטוס (אבל זה זיכרון מעורפל למדי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל כפי שצוין מעלה, המגבים הגנריים לא מתאימים כי ברכבים המדוברים הצינור של המתזים מחובר ישירות למגב (לזרוע שמחזיקה אותו). אז אם אתה רוצה להחליף למגב גנרי - אתה צריך לנתק את הפלסטיק של המתז מהמגב, ואז הוא פשוט מתנדנד שם ומתיז לכל מקום חוץ מלשמשה. המגב חייב להיות אחד ספציפי שמתאים לזה, ואישית לא מצאתי בארץ אחד כזה מחוץ ליבואן. להלן תמונה של המגב עם המתז מספר הרכב:

image.thumb.png.75d5b8619d2be0d31b4c2861e59e7eaa.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, daniel.asu כתב:

אבל כפי שצוין מעלה, המגבים הגנריים לא מתאימים כי ברכבים המדוברים הצינור של המתזים מחובר ישירות למגב (לזרוע שמחזיקה אותו). אז אם אתה רוצה להחליף למגב גנרי - אתה צריך לנתק את הפלסטיק של המתז מהמגב, ואז הוא פשוט מתנדנד שם ומתיז לכל מקום חוץ מלשמשה. המגב חייב להיות אחד ספציפי שמתאים לזה, ואישית לא מצאתי בארץ אחד כזה מחוץ ליבואן. להלן תמונה של המגב עם המתז מספר הרכב:

/cdn-cgi/mirage/930887110300f6711e84f95708a5056615948a4cce906729ceccda98b4559df7/1280/https://carsforum.co.il/uploads/monthly_2023_02/image.thumb.png.75d5b8619d2be0d31b4c2861e59e7eaa.png

אלוהים איזו שטות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, daniel.asu כתב:

/cdn-cgi/mirage/50b292a0107ec4961052cefc39119adaa6ac5f9e4014c73b260d2518e5a61020/1280/https://carsforum.co.il/uploads/monthly_2023_02/image.thumb.png.75d5b8619d2be0d31b4c2861e59e7eaa.png

אני לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך על איזה צינור אתה מדבר או מתכוון אבל אתה שוגה בדבריך, בישראל יש מגבים מתאימים לכך.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Tamir FR כתב:

אלוהים איזו שטות. 

זה דווקא מסוג הדברים שאחד מתייחס עליהם כבאג ואחד כפיצ׳ר.

הרעיון הוא שהמים יוצאים ישירות על המגב ואז לשמשה, ולא מושפרצים ככה שחצי מהם מפספסים את הרכב. המחיר הוא החיסרון, כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 שעות, ariel000 כתב:

אני לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך על איזה צינור אתה מדבר או מתכוון אבל אתה שוגה בדבריך, בישראל יש מגבים מתאימים לכך.

אתה לא יודע על מה אני מדבר אבל אני טועה? מעניין... זה שיש איפשהו בישראל מגבים מתאימים לכך זה בטוח, לא כתבתי אחרת בשום מקום (למשל אצל היבואן, כפי שציינתי מעלה). אבל זה שיש את זה בכל חנות - ממש לא נכון. אלו מגבים מאוד ספציפיים בגלל המתז, ולא כל כך קל למצוא כאלו. כשהחזקתי ברכב בעבר, הייתי צריך לפרק את הצינור המדובר מהמגב הישן כדי להתקין אחד חדש. מן הסתם, במגב הגנרי החדש לא היה את החיבור שמעגן את המתז למגב, על כן הייתי צריך לאלתר שם משהו זמני (שמעולם לא תוקן כי הרכב רוסק קצת אחרי).

לגבי סוף דעתי: הבט שוב בתמונה שצירפתי למעלה. אתה רואה שם חץ ירוק? הוא מצביע על המתז של הרכב. יש שם מין צופציק קטן כזה שמעוגן לתחתית המגב עצמו, ולא למכסה המנוע למשל כמו ברכבים אחרים (יש לידו גם חץ אדום כזה, שמציין שצריך לפרק אותו מהצינור שמוביל מים למתז). על כן, אם אתה מחליף מגב, אתה צריך אחד שיהיה לו את קצה המתז, אחרת הצינור לא מחובר למגב ולא מעוגן לשום מקום. ברגע שאתה מפעיל את המגב, הצינור של המתז פשוט מתנדנד מצד לצד. אם אתה רוצה לשטוף את השמשה עם המתז המדובר, הוא משפריץ לכל עבר במקום לשמשה עצמה. על כן, אם רוצים להחליף מגב - צריך זוג שיש לו את העיגון למתזים, אחרת אי אפשר להשתמש בהם. 

מצורפת תמונה של המגבים המקוריים לרכב. מה שמוקף בה באדום זה קצה המתז המדובר, שכאמור לא מגיע כסטנדרט במגבים גנריים.

image.thumb.png.7ccd0686320ae0afdf3f620d3b3d708b.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...