Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמעט שנה לאחר מכירת רכב הקונה מאיימת בתביעה

שימו לב! השרשור הזה בן 629 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתבתי לה הודעה אחת שהרכב נמכר בשקיפות מלאה לאחר בדיקה וקנייה לשביעות רצונה, מאז רשמה עוד הערות ואייומי תביעה שציינתי בהודעה הקודמת שלא הגבתי להן, אני מאמין בקארמה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עו"ד, אבל השאלה, כך נראה מכל מיני מקורות שקראתי, היא- האם הודעת לה על כל הפגמים של הרכב במעמד הרכישה, למרות שהרכב נלקח כבר לבדיקה. אם כן, אז לא אמורה להיות בעיה. אם לא, אז פוטנציאלית יש לה עילה- גם אם היא לא הייתה לוקחת את הרכב לבדיקה.

מתוך https://cars.walla.co.il/item/3322094 (שנראה לי די אמין):

- ואם הקונה לקח את הרכב לבדיקה? האם עדיין חלה חובה גילוי מצד המוכר?

בהחלט. בית המשפט העליון קבע כי לקיחת הרכב לבדיקה ע"י הרוכש, אינה פוטרת את המוכר מגילוי יזום של הפגמים והתקלות שידועות לו. אומנם קיים כלל משפטי של "יזהר הקונה" אולם הוא אינו גובר על חובת הגילוי שמוטלת על המוכר.

למרות כל זאת, במקרה דנן, התקלה אירעה לאחר שנה, אז היא תצטרך להוכיח שזאת הייתה בעיה קיימת שבאיזשהו אופן מיסתורי לא הורגשה עד כה ופתאם פרצה לתודעה רק שנה אחרי- לעומת הסצנריו היותר סביר שזה נגרם מבלאי טבעי או מאי תחזוקה נכונה של הרכב.

מעניין אותי באמת, אם פתאם היא תגלה שהתפורר לה הטיימינג, האם זה היה מידע שהיית אמור להעביר לה עפ"י חוק או לא- או שזה לא רלוונטי לדגם שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את רצועת הטיימינג החלפתי על חשבוני במוסף גבע וגם צמיגי מישלין חדשים רק כמה חודשים לפני המכירה, דאגתי לאוטו כמו בובה, וכל אלו צוינו בפנייה אבל זה לא זכה להערכה רבה כי כאמור היא חסרת כל הבנה ורק רואה את עצמה, לגבי גילוי נאות...מעבר למה שצוין לא היה לי מה ליידע אותה, בעיות כאלו ואחרות שהתלגו במוסך הוצגו בפניה במעמד הרכישה ומשם נחתמה העסקה ונגמר הסיפור. 

עריכה אחרונה על ידי Mikelt89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.7.2022 בשעה 15:43, Mikelt89 כתב:

שלחתי לה הודעה בכך שהרכב נמכר לה בשקיפות לאחר בדיקה, החזירה לי תשובה שאני שקרן והאכב בכלל לא יד2 וכך וכך וממשיכה לאיים בתביעה אם לא אתקן את התקלות, פשוט הזויה, יש מה להגיב לה למה אני עצבני טילים

עוד לא קראתי הכל אבל דבר אחד אני יודע - כל מה שתגיד עלול ויכול לשמש נגדך. שתתבע. אז תגיב (אולי).

נ.ב. מה שהיא עושה (תתקן או שאתבע) זה סחיטה באיומים. תשלח לה הודעה לאקונית שאומרת שמכרת לה את הרכב כחוק ובתום לב, תודה ושלום. תחסום אותה, וזהו. לאיים בתביעה זה קל. לתבוע זה קשה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, laplug כתב:

אני לא עו"ד, אבל השאלה, כך נראה מכל מיני מקורות שקראתי, היא- האם הודעת לה על כל הפגמים של הרכב במעמד הרכישה, למרות שהרכב נלקח כבר לבדיקה. אם כן, אז לא אמורה להיות בעיה. אם לא, אז פוטנציאלית יש לה עילה- גם אם היא לא הייתה לוקחת את הרכב לבדיקה.

מתוך https://cars.walla.co.il/item/3322094 (שנראה לי די אמין):

- ואם הקונה לקח את הרכב לבדיקה? האם עדיין חלה חובה גילוי מצד המוכר?

בהחלט. בית המשפט העליון קבע כי לקיחת הרכב לבדיקה ע"י הרוכש, אינה פוטרת את המוכר מגילוי יזום של הפגמים והתקלות שידועות לו. אומנם קיים כלל משפטי של "יזהר הקונה" אולם הוא אינו גובר על חובת הגילוי שמוטלת על המוכר.

למרות כל זאת, במקרה דנן, התקלה אירעה לאחר שנה, אז היא תצטרך להוכיח שזאת הייתה בעיה קיימת שבאיזשהו אופן מיסתורי לא הורגשה עד כה ופתאם פרצה לתודעה רק שנה אחרי- לעומת הסצנריו היותר סביר שזה נגרם מבלאי טבעי או מאי תחזוקה נכונה של הרכב.

מעניין אותי באמת, אם פתאם היא תגלה שהתפורר לה הטיימינג, האם זה היה מידע שהיית אמור להעביר לה עפ"י חוק או לא- או שזה לא רלוונטי לדגם שלך?

היא תצטרך להוכיח שהוא ידע. מאוד קשה להוכיח דבר כזה. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסנריו הסביר היחיד שמישהו לא שם לב למזגן ךא ץקין במדינת ישראל, זה אם מכירת הרכב והבנת התקלה היו בתאריכים 1.12 עד 28.2.

מעבר לכך כל תאריך אחר הוא יום שדרוש בו מזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עדיין את ההזויים וההזויות שתמיד קר להם, "לא אוהבים מזגן", וילכו עם סוודר גם ב35 מעלות חום.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות ה-freeloaderים שיש והחוצפה שלהם זו תופעת טבע.

לפני הרבה שנים כשהייתי צעיר עם עודף ביטחון ורכב שלא עמד בזה(גם לא היה לו abs) גרמתי לתאונה לאחר שהחלקתי על כביש רטוב ונכנסתי במישהי בכביש 4 ליד הסיירים, התאונה הייתה במהירות יחסית גבוהה. התוצאה הייתה טוטלוס לשני הרכבים, הם לא היו שווים יותר מדי(ו-11 שברים בכף יד שמאל שלי) בכל מקרה החלפנו פרטים והכל כוסה על ידי הביטוח ומבחינתי המקרה הסתיים. לאחר כמה חודשים נחת מכתב תביעה אצל הסוכן שלי עם הטענה שרכב של צד ג' גם נפגע ממני והם דורשים פיצוי. ידעתי שאף אחד לא נפגע והסוכן שלי אמר לי שאין מה להילחץ ושזה קורה די הרבה שאנשים רואים תאונה יחסית קשה ומכניסים את עצמם כדי לקבל פיצוי.

אמר שהוא בדרך כלל מתעלם מזה ולא שומעים מהם יותר. ובאמת כך היה...

בקיצור, נפלת על freeloaderית שרוצה שיממנו לה את אחזקת הרכב. בפעם הבאה,אם אין דברים בגו -  פשוט תתעלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבוע מכרתי את הרכב שלי. בתום תהליך הבדיקה (תהליך יסודי ברמה שפורקו חלקים מהרכב, לרבות הביטנה שמכסה את האיזור התחתון של המנוע) שבוצע במכון שאני בחרתי באופן אקראי, הבחור שנשלח מטעם הרוכש נתן אור ירוק לרכישה בטלפון, החתמתי אותו על זכרון דברים בו מופיע סעיף שמסיר מעלי כל אחריות לטענות עתידיות לגבי הרכב ונסעתי לקונה לצורך קבלת התשלום והעברת הבעלות.

השאלה היא אם זכרון הדברים (נוסח גנרי מהאינטרנט) מכסה אותי אם וכאשר תרחיש הזוי שכזה קורה גם לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה ב-״מכסה אותי״?

שומדבר שתחתום עליו לא מבטל הוראה של חוק. אם אתה מחוייב לפי החוק בגילוי נאות, מסמך כזה לא משחרר אותך מחובה זו.

אבל, באם תתבע בעתיד, המסמך יכול לשמש אותך לטובתך, אולי לסייע לדחייה של התביעה על הסף.

אם הכוונה ״במכסה אותי״ זה שאי אפשר לתבוע, אז אין כזה דבר. לתבוע תמיד אפשר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 629 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...