Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משתף אתכם בצריכת הדלק של רכבי- C3 פיקאסו ידני דיזל

PASHUT
שימו לב! השרשור הזה בן 863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

רציתי לשתף בצריכת הדלק שלי.. ולשמוע דעת המומחים.

אז ככה, הרכב הוא סיטרואן C3 פיקאסו ידני דיזל 1.560 טורבו, מודל סוף 2010- מהראשונים שהגיעו לארץ. ק"מ 348 אלף.

מיכל מלא עולה בסונול היום 309 ש"ח, כי סולר מזומן עולה 6.18 ויש 50 ליטר.

תוואי הנסיעה הוא עירוני הררי, ובינעירוני משתנה, לפעמים ירושלים ולפעמים איזור ת"א.

בנסיעה שרובה בינעירונית כלומר צפון הלוך חזור ועוד כמה נסיעות המיכל החזיק 720 ק"מ, ז"א 1 ליטר ל 14.4 ק"מ מדוייק.

בפעם הקודמת שהיה יותר עירוני החזיק 640 ק"מ, ז"א 1 ל 12.8 מדוייק.

חישבתי מחיר נסיעה לדוגמא, יוצא מודיעין- ירושלים 17 ש"ח, ת"א ירושלים 25 ש"ח.

אני חושב שבהתחשב בכך שיש לי הרבה עליות זה ממש חסכוני- 1 ל 13.5 בממוצע משוקלל.

מה אתם אומרים? אגב באתר i-car ראיתי צריכה דומה.

מקור: https://www.icar.co.il/מבחני_רכב/מבחן_החסכוניות:_טויוטה_פריוס_מול_סיטרואן_C3_פיקאסו_מול_סיאט_איביזה_TSI/

אציין שהסגנון נהיגה שלי מעט אגרסיבי נניח בין 110 ל 130 בבינעירוני. 

כמובן שיש לקחת בחשבון שהרכב גבוה ומרווח ומעט כבד, ולמרות זאת הביצועים לא רעים כלל.

עריכה אחרונה על ידי PASHUT
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא קשר לדלק 348 אלף ק"מ זה נתון גבוה ומכובד מאוד.

רכבי דיזל בדר"כ יותר חסכוניים מבנזין ומנסיוני יותר חסכוניים מהנתון שהצגת.

14.4 ק"מ לליטר זה בדיוק מה שקיבלתי לא מזמן בנסיעה מהמרכז לאילת בסוזוקי SX4 בנזין אוטומט 1.6, אחלה נתון למשפחתית בנזין אוטומטית אבל קצת נמוך מדי לרכב דיזל ידני קטן יחסית. מצד שני הרכב שלך כבר לא צעיר ועבר מרחק משמעותי מאוד.

הנסיון היחיד שלי עם רכבי דיזל הוא מחו"ל, לדוגמא בטיול לאלפים האוסטריים יצא לנו 16.6 ק"מ לליטר בC4 grand picasso דיזל ידני כמעט חדש מהניילונים (אם איני טועה מנוע 1.6), 4 מבוגרים ברכב, נהיגה עם רגל כבדה על הגז, הרבה עליות שרציניות יותר מירושלים, הרבה כבישים מפותלים מהנים (עד כמה שאפשר עם גראנד פיקאסו) וכבישים מהירים בשיוט של 120-130 קמ"ש וחלקים בגרמניה ב150+ קמ"ש.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנהלתי מספר שנים עם אוקטביה טורבו דיזל ידנית 2 ליטר 2007, בתוואי דרך דומים (כבישי הגליל) ונהיגה אגרסיבית פה ושם, והצריכה הממוצעת הייתה 1 ל18. וזה רכב גדול וכבד בהרבה.
בנסיעה בין עירונית הגעתי גם ל1:20.

עריכה אחרונה על ידי ZiggyMan
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה פרמטרים שמשפיעים על צריכת הדלק באופן אגרסיבי: 

נסיעה במתווה הררי, נסיעה עירונית, שיוט במהירות גבוהה, רגל כבדה על הגז. 

נראה שאתה עונה על ארבעתם באופן מלא, כך שנראה לי שצריכת הדלק שלך טובה במסגרת האילוצים.

בשביל לבדוק שהכל בסדר אתה צריך לנסות לתדלק מיכל מלא ולצאת לנסיעה על שיוט בינעירוני של לא יותר מ 100-110 על מרחק של 200 קמ לפחות בשביל לקבל מושג. 

כמו כן אני לא יודע איזה רכב היה לך מקודם אבל הטורבו דיזל לא צריך שתקרע אותו. נצל את הכח הזמין בסלד נמוך ותראה שבין 1500 ל 2500 סלד אתה מספיק חזק להתנהל בכל כביש. 

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה נראה כצריכה יחסית גבוה (שוב אולי כתלות בסגנון הנהיגה)
שכן מחזיק אחת כזו (מונית לשעבר) ומוציא 1\18 ללא בעיות בנסיעה בין עירונית טהורה אפילו יותר טוב.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, PASHUT כתב:

בנסיעה שרובה בינעירונית כלומר צפון הלוך חזור ועוד כמה נסיעות המיכל החזיק 720 ק"מ, ז"א 1 ליטר ל 14.4 ק"מ מדוייק.

גבוה באופן יחסי, כנראה שהמזרקים לא במייטבם. אני מקבל צריכה טובה יותר משמעותית (1 ל 17 בינעירוני) בברלינגו עם המנוע הזה שכבדה וגדולה בהרבה. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי. תודה על התגובות.

מבחינת מזרקים וכו' הרכב מטופל מיומו הראשון בלובינסקי וגם אין ריח של סולר וכו', לא מרגיש "תקול". 

בכל אופן כנראה שסגנון הנהיגה שלי משפיע. אינני "קורע" מידיי אבל אין לי כוח להזדחל בעליות.

אפשר לראות בכתבה שציינתי שנסעו עליו במבחן מעמיק והגיעו אז באוטו חדש-  1 ל 13.5.

הוחלף גם התוסף למסנן חלקיקים.

אצלי- בלובינסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, אולי החישוב שלך לא מדוייק. 

מה הכוונה מיכל מלא 50 ליטר החזיק 640 ק"מ? 

נפח המיכל 50 ליטר אבל אתה מתדלק כשנורה נדלקת משהו כמו 43-44 ליטר. 

אז אם ב 640 ק"מ נצרכו 43 ליטר זה דבר אחר לגמרי, זה 1 ל 15.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היה לי כזה (מודל 2014, זצש'נ) אם כי עם קילומטרג' נמוך בהרבה הרבה.  הצריכה שלך גרועה (אני גר בחיפה, ואשתי שהיתה הנהגת העיקרית בו אמנם עובדת מחוץ לעיר אך נוסעת הלוך וחזור בשעות פקוקות).  בין עירוני זו לא היתה בושה להשיג גם 19 ק'מ לליטר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה בדיוק הקטע, כי מוכר הרכב, עובד ממשלה ואדם מאוד הגון ושקוף, לא רמאי בשנקל, כולל היסטוריה מסודרת וכו', אמר לי שהוא נהג רגוע בסביבות ה 100 קמ"ש בשיוט, והוציא מעל 800 ק"מ בכל תדלוק. אז חשבתי שגם אצלי יהיה כך.. אני הגעתי ל 720 במצב דומה.

בכל אופן הכיוון שלי הוא שאני אוהב להאיץ מהר בעליות וכדומה, ולנסוע בשיוט במהירות גבוהה ולכן אני צורך יותר.

בשילוב זה שהרכב בן 11 עם ק"מ מכובד.. 

עוד משהו- מידיי פעם יש לי נסיעות קצרצרות של 3 עד 5 דקות, ואולי כל התנעה לוקחת מעט דלק, יותר מהקילומטרז' הרשום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתר נוסף שטוען שצריכת הדלק האמיתית היא 14 לליטר - כבישים, של יואב קווה. מקור:

https://www.kvishim.co.il/cars/סיטרואן-c3-פיקאסו

ולגופו של עניין, האם יש איזשהו תוסף דלק איכותי זמין שאוכל לשים כדי לגרום לצריכה טובה יותר, תודה למומחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המגיבים דיברו מהתרשמות, הפעם אביא לך נתונים מנסיון, כולל צילום מסך. 

ברשותי היה אותו רכב, מודל 2018, עשיתי איתו קרוב ל70 א' ק"מ. 

המודל זהה. דיזל ידני. 

הנסועה - חיפה תל אביב, רגל כבדה על הגז, כולל נסיעות עירוניות. 

כל התדלוקים נרשמו באפליקציה, והתוצאה הממוצעת היא 15.8 ק"מ לליטר. 

כמובן שבנסיכה בינעירונית רגועה יכולתי להגיע ל1/20,אבל זה לא מייצג את הנסועה הממוצעת. 

חוצמזה, רכב מקסים, מרווח, נוח יחסית, לא מוערך מספיק בשוק

Screenshot_20211020-080010_Fuelio.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בכתבה החביבה הזאת

מקווה שתהנו 😄

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...