Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגביי פיג'ו 308 SW שנת 2015

DANIELU2
שימו לב! השרשור הזה בן 1094 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

בדקתי היום רכב יד שניה פרטי. ראשונה ליסינג פריים ליס נהג יחיד (עוד מעט נגמרת אחריות בת שנתיים שקיבל מלובינסקי).

טסט עד 11/21

העביר ספר טיפולים (מצ"ב - רצועה הוחלפה החודש)בנוסף עשה בלמים והחליף צמיגים.

עלה לכביש 11/2015, 109,000 ק"מ.

כעת לדילמה - מחירון יד 2 34K והמוכר מבקש 38K.

נהגתי על הרכב ובאמת מרגיש אחלה אך עוד לפני בדיקה זיהיתי מספר בעיות שאיני יודע לאמוד-

- יש שפשופים בחלק מהדלתות ובדלת נוסע אחורית יש מכה קטנה ושפשוף בתחתית אך זה כבר יותר משפשוף.

- בתחילת נהיגה יש רעידה קטנה מהמנוע (אישתי טוענת שהרגישה גם במהירות גבוהה אך אני לא הרגשתי) - המוכר טוען שלא הרגיש זאת עד כה וגם הרכב מטופל במוסך יבואן ולא העירו לו על כך .

- דלת נוסע אחורית בצד הנהג, כאשר פותחים אותה יש רעש חריקה כאילו היא לא יושבת טוב , וגם המנגנון החשמלי של  החלון לא עולה/יורד במכה ברגע שנותנים לחיצה אחת על הכפתור.

חשוב לי לומר שהמוכר אדם מהיישוב והגון מאוד ולכן אני מתלבט מאחר ובתחילה אמרתי לו שאלו הבעיות שזיהיתי בעין הלא מקצועית שלי וזה עוד לפני ביצוע בדיקה כך שסיכוי יותר מסביר שיימצאו דברים נוספים לטיפול שאפילו יובילו למחיר נמוך משמעותית מהמחיר שהוא מבקש. הוא הציע שאקח למוסך שלי לבדיקת הרכב.

אשמח לשמוע לדעתכם אם יש טעם לעשות זאת על פי הנתונים שהצגתי בפניכם.

20210427130246 (2).pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, היה לי רכב כזה מעבודה, גם 2015 של פריים ליס. כמה דברים חשובים:

א. רכב מאוד כיפי  לנהיגה, נסעתי מרחקים ארוכים, רכב מהנה לנהג, כשנתיים היה מצוין.

ב. וזאת נקודה מאוד חשובה, התחילו רעידות, והמנוע נכבע באמצע הנסיעה, המון פעמים לקחו למוסך, ולא פטרו את הבעיה, היה חוזר על עצמו 

עד שלא החליפו לרכב אחר. אחרי זה מוכר שלי רכב רכב כזה יד שניה, בדיוק אותו דבר, כחצי שנה נהנה מהרכב, ואז התחילה אותה בעיה. באחד המוסכים, אחד העובדים אמר 

לו שכל עוד לא מופיע הבעיה, הרכב מצוין, ברגע שזה מופיע, בארץ לא ודעים לטפל בזה כמו שצריך. לאחר המון מלחמות היבואן החליף לו חלק במנוע, החלק במסגרת האחריות, 

שילם על העבודה.

לסיכום:

יש סיכוי סביר שהמוכר לא מודע לבעיה, אבל אם הרעידות מורגשות, אז כנראה שמודע ובגלל זה מוכר, בכל מקרה המלצתי לא להכנס להרפתקעה הזאת, וללא קשר לבעיה, אין שום 

סיבה לשלם יותר מהמחירון, לרב אתה יכול לרכוש בהרבה פחות. מצטער לבאס, אבל הרגשתי חובה לעדכן אותך.

אלכס

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, ALEX2424 כתב:

היי, היה לי רכב כזה מעבודה, גם 2015 של פריים ליס. כמה דברים חשובים:

א. רכב מאוד כיפי  לנהיגה, נסעתי מרחקים ארוכים, רכב מהנה לנהג, כשנתיים היה מצוין.

ב. וזאת נקודה מאוד חשובה, התחילו רעידות, והמנוע נכבע באמצע הנסיעה, המון פעמים לקחו למוסך, ולא פטרו את הבעיה, היה חוזר על עצמו 

עד שלא החליפו לרכב אחר. אחרי זה מוכר שלי רכב רכב כזה יד שניה, בדיוק אותו דבר, כחצי שנה נהנה מהרכב, ואז התחילה אותה בעיה. באחד המוסכים, אחד העובדים אמר 

לו שכל עוד לא מופיע הבעיה, הרכב מצוין, ברגע שזה מופיע, בארץ לא ודעים לטפל בזה כמו שצריך. לאחר המון מלחמות היבואן החליף לו חלק במנוע, החלק במסגרת האחריות, 

שילם על העבודה.

לסיכום:

יש סיכוי סביר שהמוכר לא מודע לבעיה, אבל אם הרעידות מורגשות, אז כנראה שמודע ובגלל זה מוכר, בכל מקרה המלצתי לא להכנס להרפתקעה הזאת, וללא קשר לבעיה, אין שום 

סיבה לשלם יותר מהמחירון, לרב אתה יכול לרכוש בהרבה פחות. מצטער לבאס, אבל הרגשתי חובה לעדכן אותך.

אלכס

תודה רבה על העדכון והמשך שבוע מקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 11 שעות, ALEX2424 כתב:

שילם על העבודה.

זו אכן נקודה מטרידה שהמוכר באמת לא יכול לדעת/לפתור.

אחת הסיבות היותר מפחידות להתחלת גמגומים היא תופעה שאופיינית בלא מעט מנועי טורבו קטני-נפח, ונקראת LSPI (Low Speed Pre-Ignition) -   לא כאן המקום להרחיב  אך נציין רק שמדובר ב"צלצולים" במנוע שנגרמים דווקא בסל"ד נמוך ויש להם השפעה הרסנית עד כדי נזק לבוכנות ואטם ראש המנוע.

גמגומים שתיארת יכולים לבשר תחילתו של כשל כזה, אך גם מצתים גמורים (לא הגיוני אצלך כי הוחלפו ממש לאחרונה) ו/או שימוש בשמן מנוע לא מתאים שלא מטפל היטב בתופעת ה- LSPI לאורך חיי המנוע.  החבר יוסי ממוסך "גבע" בת"א כבר כתב בפורום על החשיבות העצומה שיש במנוע הנ"ל בשימוש בשמן בתקן PSA שנגמר  ב- 2297 (TOTAL 2297 למשל), מה שהכי מבטיח חיים ארוכים למנוע. לפי מה שראיתי, זה לא השמן שהשתמשו ברכב שבדקת.

היות ואתה מדבר על מנוע שגמא מעל 100K ק"מ, הייתי ממליץ בכל הכבוד להמשיך לחפש... פשוט אין כבר שליטה על מה שנעשה בעבר וחבל  להיכנס להרפתקה, מה גם שאני מאד מחזק את קודמי שכתבו שאין מצב לשלם על הסטיישן מעל מחירון (משוקלל לליסינג כמובן). לרוב מצאתי סטיישנים של פריים ליס עם היסטוריה מלאה בפחות ממחיר מחירון.

ה-308 סטיישן הוא רכב מקסים וראוי שאני מכיר היטב ובודק לא מעט עבור לקוחותי (יועץ בקניית רכב משומש), אבל חובה לבדוק היטב כפי שעשית, ולדעת לברור את המוץ מן התבן...

מוזמן לפנות בפרטי במידה ותרצה ללמוד יותר.  

בהצלחה.

• רעיון טוב! 1

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1094 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...