Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש עדיפות לטיפול 100K במוסך מורשה? ניסאן מיקרה 2014

dvir10
שימו לב! השרשור הזה בן 1249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי מיצובישי ספייס סטאר 2014 1.2 והקילומטרז 82000
לפי הספר טיפולים שהגיע עם הרכב כתוב להחליף שמן גיר ב-80 אלף. ראיתי מישהו שכתב בקבוצה בפייסבוק תשאלו כנופצון שצריך להחליף ב80 אלף או חמש שנים (לגבי החמש שנים אני אבדוק מול הספרות המקצועית באנגלית)
בכל אופן באתר של הכנופיה יש מדריך איך להחליף שמן גיר באופן עצמאי ואני עדיין מתלבט אם לנסות להחליף לבד.
מעבר לזה אני צריך להחליף שמן מנוע, פילטר אוויר, פילטר מזגן, פילטר שמן ופלאגים.
גם לגבי הפלאגים (אירדיום) ראיתי שכתוב להחליף כל 100 אלף או חמש שנים. כדאי לפתוח לראות את המצב שלהם ואז לקבל החלטה אם להחליף או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

חד משמעית צריך להחליף בגיר הרציף של ניסאן שמן עד 60000 קמ , הגיר לא יתפקד היטב עם שמן מלוכלך ואתה מגדיל את הסבירות לכשל בגיר,השמן המלוכלך הורס את בתי השסתומים והבוכנות ויוצר שריטות,השריטות לא מאפשרות לשסתומים לפתח מספיק לחץ ובהדרגתיות תגיע למצב שהגיר יהרס, הסממנים  יהיו עליה בצריכת הדלק,קפיצות חדות בטורים,הרכב זקוק לסלד גבוה יותר כדי לנוע והדלקת קודי תקלה.עד שהרכב יגיע למצב שכמעט ולא יזוז.

עלות גיר חדש 12000 שקל.

שיפוץ גיר זה באלפים ותלוי מה עושים ומה רמת השיפוץ וכמה זמן יחזיק לך 'השיפוץ' הרבה מרכיבים מכאניים נישחקים משמן נחות.

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

levy אני איתך בדעה.

ואני אולי אפילו אחליף.

אבל נאמר פה על מוסכי קרסו שמחליפים. ויש להם שיטה. ומחליפים גם כל מיני פילטרים - אבל הם לא. 

ההנחיה בקרסו היא לא להחליף במיקרה שמן גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, save כתב:

כל שמן מתחמצן ומאבד מיעילותו. התהליך מואץ בחום. שלח דגימה למעבדת חומרים .

צודק ב100%.

הסיבה שבעלון טיפולים רשום גם ק"מ וגם שנים (והמוקדם מבינהם) היא ששמן שומר על התכונות שלו לאורך זמן מסויים או לאורך בלאי מסויים.

אני לא מומחה בגירים רציפים בכלל לכן אסייג את דברי.

בכל מקרה, בתיבה יש שמן, ולאחר זמן מסויים או בלאי מסויים של התיבה, השמן מתחמצן, ומאבד מהתכונות שלו (סיכוך, קירור ועוד)

הבעיה נובעת בכמה זמן לא בוצעה החלפת שמן (מכיר את התופעה מגירים פלנטריים).

לדוגמא בגיר פלנטרי יש נקודה שממנה החלפת שמן תגרוע מן הגיר ותגרום להחלקה. 

לא קשור לנושא אך אם תרצה אשמח לפרט יותר.

כמו שציינתי אינני בקיע בגירים רציפים ולכן אינני אוכל להגיד לך מתי תצוץ בעיה בהחלפת שמן בגיר שכזה.

שורה תחתונה, בעולם היפוטטתי החלפת שמן כל 60K כמו שציינו, בהנחה ונעשית נכון, תאריך את חיי הגיר ותשמור עליו לאורך זמן.

בשורות טובות.

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...