Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרכון פורטוגלי

tkjbi
שימו לב! השרשור הזה בן 1431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

חשקה נפשי בדרכון פורטוגלי ואחרי בירורים הבנתי שזה סיפור די יקר

מישהו עשה את התהליך לבד ויודע מה הפרוצדורה \ מצא דרך להוזל עליות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משרדי עורכי דין שמתעסקים עם זה.

בעיקרון הם מאוד גרידים והם יקחו כסף מכל אחד בטענה שכדאי לברר. ברוב הפעמים רק שם משפחה ספרדי איפה שהוא באילן היוחסין מספיק בשבילם כדי להתחיל את התהליך. אבל הם תמיד ימצאו משהו בלי התחייבות לתוצאה הסופית.

זה אמור לעלות כמה אלפים טובים וזה תהליך שיכול לקחת כשנה.

לבד אתה כנראה תטבע בבירוקרטיה שלא תדע איך לצאת ממנה ותעשה טעויות מחוסר הבנה שיפסלו אותך, אז כדאי לעשות את זה דרך עורך דין שמתמחה בכך. תשים לב שמדובר בעורך דין מורשה ולא באיזה חאפר.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזול הוא היקר... הטעויות שלך יעלו לך בזמן וכסף.
אתה רוצה לעשות...תשלם ותשלם לאחד מומלץ.
זה אומנם לא בחינם אבל גם לא בשמיים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tkjbi כתב:

היי

חשקה נפשי בדרכון פורטוגלי ואחרי בירורים הבנתי שזה סיפור די יקר

מישהו עשה את התהליך לבד ויודע מה הפרוצדורה \ מצא דרך להוזל עליות?

לפני שאתה מתחיל את התהליך מול עורכי דין אני מציע לך תחילה לפנות למשרד הפנים הקרוב לביתך ולנסות לשלוף מידע לגבי סבא/סבתא שלך מהיכן הם עלו ותאריך העלייה וגם מסמך המאשר על שינוי שם במידה והם עשו זאת בארץ.

בכול מקרה שים לב מידע מסויים נמסר אך ורק לקרבה ראשונה של סבא/סבתא ואם הם נפטרו זה קצת יותר בעייתי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מדריך מפורט (באתר אחר) למי שעושה לבד. לא חייבים עורך דין לכל המסלול. זה עניין של נוחות .בלי עורך דין זה בערך ₪5000 . יש אגרות ואפוסטיל בשלבים מסויימים.

בכל מקרה, לקחת משרד שיעשה לך הכל (ויש בינהם תחרות מרה): תכין כ ₪8000 . תדאג למדרגות תשלום : כי באמצע התהליך פתאום לא ימצאו את הקשר המשפחתי הדרוש ואז תאלץ להפסיק או שאתה במקרה מוצא אשכנזי (חס וחלילה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חו"ח אשכנזי. חצי בולגרי אבל עלו לארץ ב 1910.

מעדיף לשלם עוד 3000 שקל ולא להתעסק עם זה אבל השאלה היא מי מומלץ.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשינו (משפחה של 5, על צד האב, טורקיה) את כל התהליך והאחרונה סיימה לפני הקורונה. באוקטובר האחרון הלכתי לאסוף את הדרכון. הייתי השני לסיים את התהליך עד סופו (קבלת דרכון) אחרי אבי. שאר המשפחה קיבלו כרגע רק ת"ז. שים לב שבהנחה שעושים את התהליך במלאו רק בארץ, כלומר בלי לטוס למשרד הפנים בליסבון, מה שכרגע גם ככה לא אפשרי, מרגע קבלת הת"ז עד קבלת התור לדרכון יכולה לעבור בכיף שנה וחצי+ וגם אז סביר להניח שידחו אותך רחוק יותר. 

את כל התהליך התחלנו סביב סוף 2016, אז קח בחשבון שמדובר על תהליך לא קצר, אם כי לא דורש ממך הרבה מלבד לשלם כל פעם שמתקדמים שלב. אנשים פה רושמים על לעשות את הכל לבד אבל לא בטוח שהם יודעים בכלל על מה מדובר... התהליך כולל בין היתר הוצאות כתובות מארכיונים של בתי כנסת, עניינים של הקהילה היהודית בפורטוגל, חתימות של נוטריונים פורטוגלים... לא רואה אין בנאדם בלי רקע וקשרים בתחום לא יוותר מהר מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב , יש שרשורים מאד מפורטים ממי שעשו את התהליך עצמאית וכתבו מדריכים מפורטים. חפש במרשתת. זו התעסקות וכן זה לוקח זמן. מסכים שיותר נח בליסינג תפעולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב גם שאם הדרכון מוצא דרך הקונסוליה בארץ, אז יהיה כתוב בו שהוא הוצא בתל אביב או שאתה תושב ישראל  וגם שיש לך אזרחות נוספת ישראלית.

(אני לא זוכר בדיוק מה רשמו אצלי ואין לי כוח להוציא אותו מעליית הגג כדי לבדוק, אבל כתוב בבירור בדרכון האירופאי שאני ישראלי).

אז אם המטרה היא לטוס לטייל לאירן, או להחביא בחו"ל את עצם היותך ישראלי, זה לא יעזור לך.

יש להבנתי כל מיני קומבינות לעקוף את זה, כמו לשכור דירה בחו"ל ולשנות את הכתובת לשם.

לא עשיתי. תברר עם עורך הדין איך אפשר להוריד את הרישום הישראלי הזה.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתובה ארץ הלידה. בהנחה ונולדת בארץ, אין שום דרך לשנות זאת. בנוסף כתוב היכן ניתן הדרכון, במידה והוצא בארץ יהיה רשום תל אביב, את זה ניתן לעקוף במידה ומנפיקים בפורטוגל עצמה, את ארץ הלידה לעומת זאת...פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב שעל פי מה שאני שמעתי, הפורטוגלים בדרך לסגור את הפרצה הזו - החל מעוד שנה וחצי (עד כמה שאני שמעתי, אל תתפסו אותי במילה, ט.ל.ח) יוכלו לקבל אזרחות פורטוגלית רק כאלו שיגורו שנתיים בפורטוגל, מה שלמעשה יגרום ל 99.9% לוותר על התהליך.

אם זה נכון, אז מי שרוצה שווה להתחיל כמה שיותר מהר את התהליך ולקוות לסיימו בזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלנו החודש את האזרחות, עשינו את התהליך דרך משרד עו״ד מוכר שעוסק באזרחויות, ולא דרך כל החברות שעוסקות שמפרסמות את עצמן בכל מקום.

השלב הראשון הוא קבלת אישור מהקהילה היהודית - לוקח כ3-6 חודשים וברוב החברות יחזירו לך את הכסף במידה ולא קיבלת אישור (הן לא יגישו אנשים שלא עוברים את הקהילה).

השלב הבא הוא הגשת הבקשה לממשלת פורטוגל והמתנה ארוכה. להבנתי - במידה והגשת את הבקשה לממשלה לפני שהחוק יצא לא ידרשו ממך לגור שנתיים בפורטוגל.

לנו לקח כשנתיים+ לקבל את האישור הסופי (תעודת לידה).

אחרי שקיבלת אזרחות תצטרך להוציא תעודת זהות ואחריה דרכון.

אפשר לעשות את התהליך בשגרירות בארץ - כרגע ההמתנה היא מעל שנה וכתוב שהוצאת בתל-אביב. אפשר גם לטוס לפורטוגל ולהוציא בתהליך מזורז של שלושה ימים. 

בכל מקרה יופיע בדרכון מקום לידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, or_b7 כתב:

קיבלנו החודש את האזרחות, עשינו את התהליך דרך משרד עו״ד מוכר שעוסק באזרחויות, ולא דרך כל החברות שעוסקות שמפרסמות את עצמן בכל מקום.

השלב הראשון הוא קבלת אישור מהקהילה היהודית - לוקח כ3-6 חודשים וברוב החברות יחזירו לך את הכסף במידה ולא קיבלת אישור (הן לא יגישו אנשים שלא עוברים את הקהילה).

השלב הבא הוא הגשת הבקשה לממשלת פורטוגל והמתנה ארוכה. להבנתי - במידה והגשת את הבקשה לממשלה לפני שהחוק יצא לא ידרשו ממך לגור שנתיים בפורטוגל.

לנו לקח כשנתיים+ לקבל את האישור הסופי (תעודת לידה).

אחרי שקיבלת אזרחות תצטרך להוציא תעודת זהות ואחריה דרכון.

אפשר לעשות את התהליך בשגרירות בארץ - כרגע ההמתנה היא מעל שנה וכתוב שהוצאת בתל-אביב. אפשר גם לטוס לפורטוגל ולהוציא בתהליך מזורז של שלושה ימים. 

בכל מקרה יופיע בדרכון מקום לידה.

אפשר לשאול כמה עלה לכם התהליך?

מה ההבדל בין משרד עו"ד מוכר שמתעסק בדברים כאלה לבין חברות שזה כל מה שהן עושות/מפרסמות בכל מקום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...