Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש חו"ד לגבי עלות טיפול ששולמה - סיטרואן סי 1 - 1,800 ש'ח

feel
שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משהו פשוט לא ברור במחיר החלקים. מה זה חלקים בחינם? או שניכנסו במחיר העבודה? לא הבנתי?!

הוא שילם 1800 כולל מעמ על טיפול קטן + רפידות+ צלחות לשני גלגלים קדמיים בלבד.

קיבל יענו 100 אחוז הנחה על חלקים אבל כללו אותם במחיר השורה עליונה בטיפול (הצגה מאוד מטעה)

בשורה התחתונה טיפול קטן אם קונים חלקים מקוריים - חלקים כ400 ושעת עבודה גג 300 (כולל מעמ)

החלפת ברקסים - רפידות סביב ה100 שח וצלחות סביב ה200-300 ש"ח תלוי באיכות + 50 שח עבודה לכל גלגל

תעשו חשבון

מה עדיף ? מוסך מורשה שמספק חלקים שחלקם מקוריים ושמנים בינוניים ולשלם 1800 או 1400-1300 למוסך פרטי ואתה מספק לו חלקים איכותיים מקוריים ושמן איכותי

אם המוסך הזה היה נותן לו 10 אחוז הנחה כפי שהם נוהגים לתת...הייתי מתלבט, במצב הנוכחי לא שווה -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה לכולם.

כל הסיפור של ביצוע טיפול נשלח בן אדם מבוגר (לא יכולתי להגיע).

לא נכנס כרגע לנושא של האם היה צריך להחליף את הרפידות ודיסקים או לא (רכב בן שנתיים עם

16,460 ק"מ

). אבל בעיניי דבר בסיסי, זה להחזיר את החלקים שהוחלפו לרכב.

למען ההגינות, הם יצרו איתי קשר טלפוני לפני הטיפול ונמסר לי שהרפידות ורצוי גם צלחות דורשים החלפה. שאלו לגבי סגנון נהיגה ובאיזה עיר / איזור במתבצעת הנהיגה.

הוצע

טיפול + החלפת רפידות + השחזת דיסקים ב-1,500 ש''ח

או

טיפול + החלפת רפידות + דיסקים חדשים - 1,800 ש''ח.

מחוסר ידע של כמה צריך לעלות כל הסיפור + חוסר זמן לבירורים באותו יום + לא הייתי פיזית במקום - הסכמתי ל-1,800 ש''ח.

לדעתכם כן כדאי לפנות למוסך עם תלונה / בקשה לקבלת הסברים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות או יותר כל התגובות ציינו שאלה המחירים הסטנדרטיים במוסך היבואן, עם הסייגים שצויינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון

שלמת שלמת, למדת את הטעות להבא תקבל הצעת מחיר לפני שאתה מטפל, סיכוי קטן שב16 אלף צריך להחליף ברקסים.

לך תדע למי כבר הם שמו את הברקסים ה"גמורים שלך"

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די משוכנע שהברקסים המשומשים הולכים לפח (מקווה שהצלחות לפחות למחזור ברזל).

יש למוסך רווח גדול על החלק עצמו וגם על העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון

שלמת שלמת, למדת את הטעות להבא תקבל הצעת מחיר לפני שאתה מטפל, סיכוי קטן שב16 אלף צריך להחליף ברקסים.

לך תדע למי כבר הם שמו את הברקסים ה"גמורים שלך"

אוי ואבוי לחשוב ככה. גם המוסך הבזיוני ביותר לא ירשה לעצמו לשים ברקסים משומשים. ואני מקווה שאף אחד פה לא שמע גם על מיקרה שכזה.

ולעניין הטיפול צריך או לא צריך פשוט פעם הבאה להיות בקרבת הרכב על מנת שתוכל לראות בעיניים מה צריך. אם היה מדובר על 100- 200 שח ניחא אבל מדובר פה בכמעט 2000 שח. ולא ברור לי מבחינת חוקיות החשבונית לצורך מיסים וכל מה שמסביב איך מעבירים מחירי חלקים תחת מחירי עבודות ורושמים 100 אחוז הנחה על החלקים בסעיף שלהם. למה לעשות דבר שכזה? אולי מביני הכלכלה פה יוכלו להסביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מאור שואל אותך בכמה תגובות לגבי ה 100% הנחה ואתה לא מתייחס לזה ?

צינזרת את הקבלה אז עברת עלה ביסודיות לא היה נראה לך מוזר ה 100% הנחה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מאור שואל אותך בכמה תגובות לגבי ה 100% הנחה ואתה לא מתייחס לזה ?

צינזרת את הקבלה אז עברת עלה ביסודיות לא היה נראה לך מוזר ה 100% הנחה ?

בהנחה שהשאלה אליי, אז ראה את ההצעה של 1,500 ו-1,800 שכתבתי מעלה. מעבר לזה אין לי הסבר כיצד בנויה החשבונית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכל דקה במוסך הזה (אפילו בטלפון) זה בזבוז זמן. פות"ש למד את הלקח.

חבל שלא רשמו איזה רפידות התקינו. זה היה מעניין מבחינה חשבונאית.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכל דקה במוסך הזה (אפילו בטלפון) זה בזבוז זמן. פות"ש למד את הלקח.

חבל שלא רשמו איזה רפידות התקינו. זה היה מעניין מבחינה חשבונאית.

גם לא רשמו אילו צלחות שמו, פותח השרשור רשם שהיה צריך לבחור לחרוט את הצלחות המקוריות או לשים צלחות חדשות בתוספת מחיר, אם הצלחות סיניות, הרי שלא רק קיבל צלחות מאיכות ירודה, גם שילם יותר (כלומר היה עדיף לחרוט את המקוריות).

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די משוכנע שהברקסים המשומשים הולכים לפח (מקווה שהצלחות לפחות למחזור ברזל).

יש למוסך רווח גדול על החלק עצמו וגם על העבודה.

מידיעה אני יכול לומר לך שישנם מוסכים שהעובדים לוקחים את ה"זבל" הזה לרכב שלהם (לא יודע לגבי המוסך הנ"ל), מניח שבהעלמת עין של בעלי המוסך, ולכן כאשר תבקש את החלקים שהוחלפו תמיד יגידו לך שהם זרקו, ורק אם ממש תתעקש אז או שימציאו לך איזה חלק או שיתנו לך.

now: Honda Jazz 2011 1339 i-vtec 99 HP CVT

past: Honda Jazz 2009 1339 i-vtec 100 HP manual

opel corsa C 2001 EcoTec 75HP manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידיעה אני יכול לומר לך שישנם מוסכים שהעובדים לוקחים את ה"זבל" הזה לרכב שלהם (לא יודע לגבי המוסך הנ"ל), מניח שבהעלמת עין של בעלי המוסך, ולכן כאשר תבקש את החלקים שהוחלפו תמיד יגידו לך שהם זרקו, ורק אם ממש תתעקש אז או שימציאו לך איזה חלק או שיתנו לך.

לא שכנעת אותי עם ה"ידיעה" שלך, ובכל מקרה זה לא נוגע למקרה הספציפי.

החלקים הם לא מאוד יקרים, גם מקוריים. אבל למוסך יש רווח יחסית גבוה עליהם. גם העבודה די פשוטה ולא ארוכה, ויש למוסך רווח משמעותי מחיוב על העבודה הזאת. אין שום פירוקים למעט גלגלים בדרך להחלפה.

הטענה העיקרית היא שהמוסכים נוטים להקדים להמליץ להחליף את החלקים האלה, וזאת טענה מספיק חמורה.

ויש כאן אלמנט נוסף שאנשים נוטים שלא לזלזל בחלקי מעצור והמוסכים מנצלים את זה.

מבחינתי לא צריך להמציא דברים מעבר, גם אם הם "מידיעה".

עדיין אני לא רואה עובד מוסך שמרכיב רפידות שעברו 16,000 ק"מ ברכב שלו, שזה לפחות שליש מחייהם. אולי אפשר לקחת את הצלחות ולהשתמש בהם לאחר חריטה - בדיוק כמו שהציעו ללקוח והוא סרב, כך שמבחינה עקרונית לא מדובר ממש בגניבה.

בעקרון הרצת חלקי מעצור נעשית לרפידות חדשות יחד עם צלחות חדשות או לאחר חריטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...