Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקיפה ע"י בעל מוסך

Coro
שימו לב! השרשור הזה בן 2033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקס כתב "ילד חכם" וכתבתי לו שילד בן 3 לא יכול להיות חכם ולא יעזור שום דבר כי אין לו ניסיון חיים, אומץ ועוד כפי שכתבתי קודם. זה לא החכמה כאן.

למה האסוציאציה שלך לא אחרת? בן 15 ובן 30?

או בן 24 ובן 40?

רמז:

שאלתי לגילו של פות"ש עוד בדפים הראשונים...

למה דווקא 3?

עד שלא נשמע את הצד השני הכל באוויר.

מה שכן - תודה לבחור על השיתוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 227
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המותקף אשם, מה זאת אומרת.

אם אנסו אישה - זה בגלל שהיא התגרתה באנס עם הלבוש הפרובקטיבי שלה.

אם תקפו גבר - בטח עשה משהו להרגיז את התוקף.

אם רצחו ישראלי - זה בגלל הכעס על מדיניות ישראל.

התוקף אף פעם לא אשם. הוא לא אחראי למעשיו, זה הנתקף שעורר בו רגשות שאין לו שליטה עליהם!

אח"כ אנשים לא מבינים למה המדינה נהיית אלימה מיום ליום.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל פה רק שומעים את המותקף... אפילו בבית משפט בעזה נותנים לנאשם להגיב .

מעבר למדינה שנהיית אלימה, נהיה חוסר מודעות אצל אנשים להתנהגות שלם עצמם.

אני למשל במקום בעל המוסך הייתי אומר לך שעד שלא תלמד לפרק קליפר אל תעלה לי פה אף הצעת ייעול ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת את זה רחוק, ולמקום שמסיר ממך כל אחריות.

עד שלא תבין ש'אין הגמל רואה את דבשתו' וגם 'צריך שניים לטנגו' - הדיון לא יתקדם.

אל תתבלבל, אין כאן אחד שחושב שבעל המוסך הוא אחד מל"ו צדיקים, אבל יש כאן לא מעט שמפנים חלק מהאחריות לאירוע גם כלפיך.

אתם (אתה) תמשיכו (תמשיך) להפנות אצבע מאשימה כלפי כל העולם, ולא לבחון האם יש לך גם אחריות תורמת לאירוע.

11 עמודים של דיון ואין יותר לאן להתקדם.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאלימות מילולית יש משקל לא פחות משמעותי מאלימות פיזית.

כדי שתבדוק את עצמך לפני שאתה מאשים את המדינה.

אחזור על זה שוב,אף אחד לא טוען שהמוסך הוא טלית שכולה תכלת (אחרת לא היינו מגיעים עד הלום)

אלא שגם לך הייתה איזושהי תרומה לתגובה שלו.

מעבר לזה, באמת אי אפשר לשפוט מישהו בלי לשמוע את הצד שלו. זהו בסיס מהותי לדיון הוגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המותקף אשם, מה זאת אומרת.

אם אנסו אישה - זה בגלל שהיא התגרתה באנס עם הלבוש הפרובקטיבי שלה.

אם תקפו גבר - בטח עשה משהו להרגיז את התוקף.

אם רצחו ישראלי - זה בגלל הכעס על מדיניות ישראל.

התוקף אף פעם לא אשם. הוא לא אחראי למעשיו, זה הנתקף שעורר בו רגשות שאין לו שליטה עליהם!

כמה פאתוס, וכמה בולשיט. מה שעוד לא השכלת להבין זה שפרט לעניין ההתערבות בעבודה וקביעת המחיר אף אחד לא חושב שבעל המוסך הוא טלית שכולה תכלת. אבל החיים, שוב, בניגוד כנראה למה שאתה חושב, אינם שחור ולבן, ולכן אין פה עניין של משחק סכום 0. שניכם תרמת תרומה שווה, +/- כמה אחוזים, להתלקחות המצב, שניכם נושאים בתוצאות. רק מה, מההתקרבנות שלך ומחוסר הרצון המובהק והמופגן שלך להסתכל על עצמך במראה אני מהמר שדברים דומים קרו לך, וכפי הנראה גם יקרו לך. אם בכל זאת לבחר להקשיב לכמה וכמה אנשים בשרשור הזה, כפי הנראה עם יותר ניסיון חיים ממך, תתחיל לקחת אחריות על עצמך. כשיש לך אינטראקציה עם מישהו, 50% ממנה בשליטתך. תנצל אותם כך שלא תצטרך להתקרבן אחר כך.

בפועל, שום דבר באמת קריטי לא קרה. לאף אחד מכם. סתם אובר-דרמטיזציה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאלימות מילולית יש משקל לא פחות משמעותי מאלימות פיזית.

כדי שתבדוק את עצמך לפני שאתה מאשים את המדינה.

אחזור על זה שוב,אף אחד לא טוען שהמוסך הוא טלית שכולה תכלת (אחרת לא היינו מגיעים עד הלום)

אלא שגם לך הייתה איזושהי תרומה לתגובה שלו.

מעבר לזה, באמת אי אפשר לשפוט מישהו בלי לשמוע את הצד שלו. זהו בסיס מהותי לדיון הוגן.

למה אתה מניח שהייתי אלים מילולית? זה בדיוק מה שאני מדבר עליו -תמיד ימצאו תירוץ להגן על התוקף..

הצד השני חופשי אגב להביע את עצמו. אף אחד לא סותם לו את הפה.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאף אחד לא נראה הגיוני שפנית למכונאי בצורה שדומה ל: "במחילה ממך אדוני, הואיל-נא שלא לתלות הקאליפר בצינורו ההידראולי, נא אבטח אותו כדבעי" ואז הבעלים של המוסך עף עליך בפצצות. לא הייתי שם כסף על ההתרחשות הזאת.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני למשל במקום בעל המוסך הייתי אומר לך שעד שלא תלמד לפרק קליפר אל תעלה לי פה אף הצעת ייעול ;)

וזו הייתה התנהגות לגיטימית לגמרי. ככה צריך להתנהג בחברה מתורבתת.

לא מכירים אותי אישית, אבל לבעל מקצוע אני מתייחס בשיא העדינות והטאקט (גם אני הייתי נותן שירות). לפעמים זה נתפס כחולשה או פחדנות בארצינו הקשוחה.

אתה יודע מה היו המילים שלי? "אם אפשר לשים משהו שלא יתלה מהצינור". "אם יש לך חוט באנג'י שיחזיק את הקליפר" רק כדי לא לדרוך על האגו ולא להביך את המכונאי. המכונאי לא נעלב. נתן לי להרים את הקליפר ואמר שזה לא מקום הכי בטוח לכן כאשר צץ הבעלים שאלתי אותו אם יש לו כבל באנג'י.

בעל מוסך עם קצת חוכמה עסקית היה אומר - "יאללה נזרום איתך. אני לא חושב שכבל אבטוח זה חובה, אבל רק בשביל שתהיה רגוע עם הרכב שלך, אני אתלה את הקליפר מחוט" , לא רק שהוא סוגר את העניין בלי עצבים בשנייה וחצי של עבודה הוא גם היה "קונה" לקוח תקופה ארוכה.

אנשים כאן נהנים להמציא סיבות אחר סיבות ממוחם האובר-דימיוני על דברים שבוודאי עשיתי שגרמו לבעל המוסך לאבד עשתונות ולא רואים את האבסורד כשהם במקביל מבקשים ממני מודעות עצמי :roll: תחשבו מה הבסיס לדימיון שלכם? דעות קדומות? השלכה של התכונות השליליות שלכם על מישהו אחר?

המודעות העצמית שלי גבוהה מאוד ואני לא חושב שעשיתי טעות אחת שיכולה לעצבן בעל מוסך שפוי ואני 30 שנה במוסכים.

יש לתת קרדיט שחלק היו הגונים מספיק כדי להודות בטעות שבאמת הדברים שחשבו שעשיתי היו סתם ניחוש פרוע.

עריכה אחרונה על ידי Coro

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שיתבגר. אף אחד לא צריך לתת לו פקטור.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

הוא כבר התבגר. לא נותן לו פקטור בגלל ה"גיל". הכוונה שלי בדוגמה היא שאתה (ואחרים) בא לבחור צעיר, כנראה, עם ים של תלונות כשכל מה שהוא ביקש זה שירות טוב ועבודה מקצועית כפי שהוא ראוי לה, במקום לעובדים במוסך בלבד שאמורים להיות מקצוענים בהכל. אתה בא לילד בן 3 שאמור לשחק במשחק שלו עם ים של תלונות במקום לילד בן 15 בלבד שאמור לתת לאחיו לשחק במשחק שלו.

או במקרה אחר כפי שנכתב, תבוא לאישה נאנסת (ואני לא טוען שקורו נאנס או הותקף כי, כידוע, החלק הזה לא מעניין אותי) עם ים של תלונות כי החולצה שלה קצרה, החולצה שלה לבנה, המכנסיים צמודים וכדומה כשכל מה שהיא רצתה זה לעבור ברחוב, במקום לאנס בלבד. נתתי לה פקטור בגלל שהיא אישה? לא. מגיע לה לעבור ברחוב מבלי שיאנסו אותה (ומגיע לקורו שיתקנו לו את הרכב כמו מקצוענים). נראה מהשרשור שאתה ואחרים תאמרו שגם האנס וגם האישה אשמים כי הרי שניהם גרמו לדברים לקרות. ומה כבר האישה עשתה? מה כבר קורו עשה? ביקש הסבר לתשלום? העז לגעת ולדאוג לרכוש יקר שלו? ביקש מהמכונאי לתפוס את הקליפר? ביג דיל. קורו פשוט "נודניק" ו"חוצפן" כמו שהאישה זונה. הוא לא היה "נודניק" ו"חוצפן" אם הוא היה יודע ב-100% שיעשו את הדברים כמו שצריך. אבל הוא יודע איפה הוא חי.

למה האסוציאציה שלך לא אחרת? בן 15 ובן 30?

או בן 24 ובן 40?

למה דווקא 3?

אז קח 4/5/6/7. מה שבא לך. זה לא הגיל שלהם אלא מה שמצופה מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם כבר...

בן אדם בגילך לא מעלה אסוציאציה של אונס ביחס לקליפר מסכן של קורולה מסכנה.

קצת פרופורציות .

ועכשיו שאני קורא את הדוגמאות שלכם- אני בהחלט חותם לכם שמי שמשווה אונס לחוסר מקצועיות במוסך הוא לא אדם שפוי.

מכיר ילדים בני 5 שלא ישוו סיטואציה של אלימות ברמה הכי נוראית בעולם לבלאי החריג שיגרם לצינור בלם של הקורולה הנ"ל.

מועדים לשמחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לדבריו הנכונים של מקס. נא לקחת בחשבון שקליפר אחורי, (בניגוד לקדמי), גם אם לא קושרים אותו הוא לא נשאר תלוי רק על צינור הבלם, מפני שכבל בלם היד גם נושא במשקל. בקיצור, הרבה מהומה על כלום ושום דבר. סביר להניח (כפי ש RK כתב) שלו היה פות"ש נדרש לשלם 50 ש"ח פחות הוא היה יוצא שמח וטוב לב מהמוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם כבר...

בן אדם בגילך לא מעלה אסוציאציה של אונס ביחס לקליפר מסכן של קורולה מסכנה.

קצת פרופורציות .

ועכשיו שאני קורא את הדוגמאות שלכם- אני בהחלט חותם לכם שמי שמשווה אונס לחוסר מקצועיות במוסך הוא לא אדם שפוי.

מכיר ילדים בני 5 שלא ישוו סיטואציה של אלימות ברמה הכי נוראית בעולם לבלאי החריג שיגרם לצינור בלם של הקורולה הנ"ל.

מועדים לשמחה.

למה אתה חושב שאני משווה? בסה"כ אני מביא אירועים שיש בהם שני צדדים. זה הכל. הדוגמה עלתה קודם אז חזרתי עליה כי לדעתי ראוי לחזור עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
כל המידע נמצא בשלושה שירשורים שונים בפורום, צריך רק לקרוא ולמצוא אותו.

אבל לצורך מתן פסק הדין אני אסכם את מה ששמענו עד כה:

פותח השירשור פנה לפנצריה על מנת להצליב גלגלים.

הפנצריה הצליבו את הגלגלים וסגרו את האומים חזק מידי.

פותח השירשור החליט לפתוח את האומים לבד וגילה ש-2 מהם נטחנו.

לטענתו הנזק נגרם בפנצריה... (הערה שלי - יתכן הנזק נגרם ע"י פותח השירשור בביתו שניסה לפתוח לצד הלא נכון)

פותח השירשור רכש 2 גוזונים וניסה להחליף אותם לבד , הסתבך עם פירוק הקליפר ולאחר מכן הסתבך עם פירוק הגוזונים.

לבסוף פותח השירושר פנה למוסך שהומלץ ע"י ותיק מהפורום פה ..

הגיע למוסך ביום שישי בבוקר וביקש להחליף את כל 4 הגוזונים..

בעל המוסך העריך את משך העבודה כשעה - והעריך את העלות המקסימלית ב 300 ש"ח לכל היותר ..(הכי הרבה עם נסתבך).

העבודה לקחה שעתיים ברוטו , העלות נקבעה ע"י בעל המוסך ל 270 ש"ח

להזכירכם יום שישי ... לרכב לקח שעה לעלות לליפט, נטו עבודה על הרכב רק 15 דקות .. היה עיכוב בהגעת החלפים מהחנות.

בשעתיים האלה , פותח השירשור הספיק לריב על בעל המוסך.

עכשיו ... מה פסק הדין?

מי אשם?

אולי הפנצריה שסגרה מראש את הגלגלים ?

כולם אשמים ואף אחד לא אשם. בסך הכל קצת נאחס מתגלגל.

המחיר שביקש בעל המוסך הוא מקובל לעבודה כזו ולדעתי אפילו טיפה נמוך.

היחס שקיבל בעל הרכב ממנהל המוסך לא מקובל בכלל, אבל ידוע שלנותני שירות בישראל אין להגיע עם ציפיות גבוהות. בנוסף, עדיין לא שמענו את הצד השני אז אין איך להגיב על זה חוץ מלומר לבעל הרכב שהוא לא צריך להרגיש מותקף, להמשיך הלאה ולשכוח את המקרה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...