Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

5. לדעתי קפיצה בריבית יכולה לפוצץ את בועת הנדל"ן אך במקביל תיצור משבר כלכלי שלם בישאל כיוון שרוב נוטלי המשכנתאות יהיו חדלי פרעון. מיסוי אכזרי כגון מס רווחי הון לא יקרה בתחום הנדל"ן.

אתה לא טועה.

ביום שהריבית תעלה דרסטית, שוק הנדל"ן יחטוף מכה אנושה, ואנשים יקפצו מהגג.

אני עדיין סבור שכחלון לא מבין מה קורה סביבו ולא מצליח להתמודד עם הבעיה.

לטחון לאזרח את הכיס במיסוי על שכירות, במקום לתת להם אפיק השקעה הגיוני, לא נראה לי כפתרון חכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את הקטע הזה שצריך "להשוות" מיסים. האם כל מי שמרוויח קצת כסף במדינה הזאת צריך להענש במלא הצינור ?

עניין של תעדוף אפיקי השקעה. אם יהיה מס נמוך יותר על נדל"ן, המדינה בעצם "תדחוף" אנשים להשקיע בנדל"ן.

האמת שלא ברור לי איך ממס הכנסה של 50٪, מיסוי על דלק מעל 100٪ ומיסי קניה על רכב של עשרות אחוזים, דוקא מיסוי על רווח כזה או אחר מהון מטריד אותך. אחד המיסים המוצדקים, אם לא ה-, לדעתי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי דווקא די מוזר שהמס הזה לא קיים בישראל, כי בעולם הוא מאד פופולרי. למשל כאן המס הוא 30% על הרווח (נקי אחרי ארנונה וועד בית). לדעתי, מדובר באחד המיסים הכי(!) לא מוצדקים. למה שאדם שעמל קשות כדי לקנות נדל"ן, צריך לקבל כזה קנס כל חודש?

אגב, מישהו מהוותיקים פה בפורום יודע מדוע המס הזה בוטל בשנות ה-80?

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

לי לא ברור על איזה מס אתה מדבר

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לינק לראיון על שוק הדירות להשכרה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4920085,00.html

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד יהיה אפשר להמשיך להשכיר את הנכס באותו מחיר, מחיר הדירה משחק תפקיד קטן יותר ברצון למכור אותה כרגע לדעתי

מכיוון שמחירי הדירות זינקו (נגיד בגסות) ב 100% בעשור האחרון אבל השכירות לא עלתה ב 100% גם ירידות במחירי הדירות לא ימשכו את מחירי השכירות למטה לדעתי, בתקווה שהם יקפיאו אותם לכמה שנים אולי.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח להבהיר לך את הנושא:

מהסיבה שאני לא גר בישראל :)

עניין של תעדוף אפיקי השקעה. אם יהיה מס נמוך יותר על נדל"ן, המדינה בעצם "תדחוף" אנשים להשקיע בנדל"ן.

האמת שלא ברור לי איך ממס הכנסה של 50٪, מיסוי על דלק מעל 100٪ ומיסי קניה על רכב של עשרות אחוזים, דוקא מיסוי על רווח כזה או אחר מהון מטריד אותך. אחד המיסים המוצדקים, אם לא ה-, לדעתי.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על הנימה המעט סוציאליסטית, אבל זה די ברור: מישהו צריך לשלם מס. האם צודק יותר לגבות מס ממי שאין לו, ע"י מיסוי גבוה של הכנסות מעבודה ומיסי קנייה, או לגבות ממי שיש לו, ע"י מיסוי גבוה על הכנסות מנכסים (שלכאורה בעליהם של הנכסים לא "עובד" כדי לייצר את ההכנסות האלו)?

לי התשובה נשמעת די ברורה, בלי קשר לאם אני כאן או שם.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

לי לא ברור על איזה מס אתה מדבר

ישה,

השאלה מיועדת אלי?

אם כן, אז מדובר על מס שגובה המדינה מהרווח שמגיע מהשכרת נדל"ן.

פו הדוב,

מיסים אמורים להיות, על כך אין עוררין, אבל המדינה לא צריכה להפוך להיות רובין הוד בהתגלמותו.

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עדיין עדיף שהיא תגבה יותר ממי שיש לו מאשר ממי שאין לו, לא? לא הבנתי למה זה רע, עדיין.

ככה זה עם דובים, עקשנים.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקשנים זאת לא מילה:wink:

בגלל שמי שיש לו כך או אחרת קיבל את כספו בעמל רב, ולא קטף את הכסף על העצים, או מצא נפט בגינה בזמן שעשה על האש (לא ניקח מקרי קצה).

בן אדם עובד, משלם מיסים על משכורתו, חוסך על עצמו וקרוביו כדי להשיג משהו, משיג את המשהו הזה, ואז באה המדינה ודורשת מהפירות האלה את חלקה (הגדול יש לציין). למה מי שאין לו, ואני לא מתכוון לאנשים עם מום כלשהו שפשוט לא יכולים וצריך לעזור להם, צריכים לקבל משהו כשלא עשו כלום למענו? בצורה הזאת מענישים את האדם המתאמץ, נותנים לגיטימציה לעצלן ועל הדרך גם דופקים את הכלכלה, כי מי ירצה לעשות משהו, כשהוא יודע שלא יצא לו מזה כלום?

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנים רבות היה בתוקף מס רכוש

שילמו אותו על מגרשים שילמו אותו על מלאי עיסקי שילמו אותו על מכונות וציוד של עסקים על בניין עיסקי עוד עוד

החוק הזה בוטל לאיטו על ידי ממשלות הבורגנים.

יש גם הגיון בכך

יש לך פקדון בבנק האם נראה לך סביר למסות אותו?

לא על הריבית , אלא על עצם זה שהעזת לחסוך ויש לך כסף .

לכן מה ההבדל אם החיסכון של אחד מופקר בבנק או הוא שם אותו בבלטות (לא מתחת לבלטות ).

לגבי מיסוי שכ"ד

הוא קיים , המשכיר יש לו מספר אופציות לבחור ביניהן ועל פי זה לשלם.

חלק מהפטור שקיים היום של 5000 ש"ח הוא תוצאה היסטורית , כאשר בא גל העליה הגדול מרוסיה בתחילת שנות התשעים ורצו לעודד בעלי דירות ריקות להשכירן, ניתן הפטור המלא ולאט לאט הוא כורסם.

הפער העקרוני בין מיסוי הון למיסוי עבודה , נובע (כך מוכרים לנו ) כי ההון נוצר מעבודה שעליה כבר שולמו המיסים.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר!

מאד הגיוני. ברוב המקומות המס הזה משולם כבר משהשקל הראשון שנכנס. עד 5000 ש"ח, תקרה הגיונית, ששוות ערך למשכורת.

אלפא, מעלה את הדופק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש חורג מהדיון, אז אני מתנצל מראש. מבטיח שזו תגובה אחרונה בנושא.

עקשנים זאת לא מילה:wink:

בגלל שמי שיש לו כך או אחרת קיבל את כספו בעמל רב, ולא קטף את הכסף על העצים, או מצא נפט בגינה בזמן שעשה על האש (לא ניקח מקרי קצה).

למה מקרי קצה? חסרים מיליונרים שקיבלו את הונם בירושה? או סתם בעלי דירות שמשכירים את הדירה של סבתא ז"ל? למה מי שלא זכה צריך לשלם יותר מס על העבודה הקשה שלו, בעוד שמי שירש דירה יכול לשבת כל היום על החוף ולהנות מהשירותים שהמדינה מספקת בכספי המיסים של האנשים העובדים? זה יותר הגיוני?

בן אדם עובד, משלם מיסים על משכורתו, חוסך על עצמו וקרוביו כדי להשיג משהו, משיג את המשהו הזה, ואז באה המדינה ודורשת מהפירות האלה את חלקה (הגדול יש לציין). למה מי שאין לו, ואני לא מתכוון לאנשים עם מום כלשהו שפשוט לא יכולים וצריך לעזור להם, צריכים לקבל משהו כשלא עשו כלום למענו?

המדינה דורשת מס רק על הרווח. אם תיקח את מה שחסכת ותקנה יאכטה, דירת נופש או מטוס פרטי, תשלם מיסי קניה, שהם קצת פחות מוצדקים בעיני. אם תשקיע ותרוויח, תשלם מס על הרווח, לא על כל ההון. זה לא פתרון אידיאלי, אבל זה עדיף.

וגם, מי שלא חסך שילם מיסי קניה רבים במהלך השנים, כך שמי שחסך עשה זאת גם על חשבונו. אם תקנה רכב משומש המדינה לא תרוויח ממך מיסי קניה לעומת קניה של רכב חדש. די סביר לבקש ממנו לשלם מיסים כשיש לו

לגבי מי ש"אין לו" - נכללים בהם גם הרבה אנשים שפשוט עוד לא הספיקו לחסוך, או נולדו בתקופה שפחות קל לחסוך בה. יש פה צורך בשוויון הזדמנויות. בלי קשר לכמה קשה עבדת בשביל מה יש לך - אין שום היגיון בזה שצעירים שעכשיו יצאו לשוק העבודה ישלמו מס במקומך, רק כי אתה שילמת פעם. כל מי שמרוויח משלם מס, ורצוי שמי שמרוויח יותר, או שיש לו כבר נכסים, ישלם יותר. צדק בסיסי.

לגבי מי שמנצל את המערכת - זו באמת בעיה, צריך להשתדל להקטין אותה כמה שאפשר. ועדיין Two wrongs don't make a right.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר במיסוי על ההון - אלא במיסוי על רווחי הון. אלה רווחים שנוצרים שלא כתוצאה מעבודה, ולא מדובר במיסוי כפול.

אני לא מבין מדוע ההתיחסות אליהם שונה מההתיחסות להכנסות מעבודה. מדוע לא כל הכנסותיו של אדם נכנסות לסל אחד, שעליו מחושבים המיסים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...