Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם: החלפת נוזל קירור כהלכתה, טנדר סאנגיונג אקטיון ספורטס 2008

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2918 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על התגובות.

אני לא חושב שיש בעייה מיוחדת עם נוזל הקירור של פרסטון, אני בהחלט חושב שיש בעייה עם אנשים שמוזגים נוזל קירור שאינו מתאים לרכב. נוזל קירור לא בוחרים לפי הצבע או המותג, נוזלי קירור הפכו להיות מוצר כימי מתקדם ומורכב עם מאפיינים שונים. זה עם סיליקטים וזה בלי, זה אורגני וזה הייבריד, זה בעל תכונות "לונג לייף" וזה מיועד להחלפה כל שנתיים.

נוזל קירור שאינו מתאים לרכב אליו הוא נמזג יכול לגרום נזק, מה שבדיוק מביא את כל סיפורי האימה וה"שם הרע" שיש למותג כזה או אחר. את סוג נוזל הקירור בוחרים אך ורק לפי הוראות היצרן, מחליפים אותו בתדירות הנדרשת ולא מתחכמים.

שמח לשמוע שקנית. לא החזירו לי תשובה לגבי מה שדיברנו ובגלל זה לא חזרתי. תתחדש

אין בעייה, תודה, סמכתי על האינסטינקטים הדרוכים משהו שלי והכל הסתדר לטובה.

השכנים לא ניסו להרוג אותך?

הטיפול התבצע במגרש חנייה שומם ורחוק מכל אדם.

כל הכבוד! איתמר מה מחירו של מיכל עיבוי? אולי בחום בארץ שווה להחליף?

איתמר, מה שלום הצינורות קירור אצלך?

אגב, איזה צבע נוזל הקירור שקנית מאבי? כחול?

אין טעם להחליף רק את נוזל הקירור או את צנרת הגומי, הם בסדר ותקינים. יותר מטריד אותי מה הולך בתוך מעברי המים במנוע והרדיאטור, שאומנם הוא רק בן שנה אבל אלוהים יודע איזה "נוזל קירור" היה בו וכמה משקעים עוד תקועים במערכת. אני מתעתד להחליף את משאבת המים שנראה שלא הוחלפה וגם את התרמוסטט, בהנחה שבלוק המנוע והרדיאטור אינם אכולים או סתומים זה אמור להבטיח מערכת קירור תקינה לאורך שנים.

הנוזל הספציפי של FEBI מגיע בצבע כחול (FEBI 1089), אני משער שיש להם נוזלים בכל צבעי הקשת.

תודה על השיתוף.

מדוע השתמשת דווקא במים מזוקקים לשטיפה?

מה היתרון שלהם על פני מים מהברז (או מים מהבריטה למהדרין) כאשר מדובר בשטיפה בלבד?

נכון שיש "כשר" ויש "גלאט-כשר"? אז זה זה. בהחלט אפשר לבצע שטיפה עם מי ברז או בריטה, אבל מים מזוקקים לא עולים כל כך הרבה והעדפתי לא להכניס מי ברז למערכת.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא שיש מים 'מזוקקים' שגרועים יותר ממי ברז המיועדים לשטיפה. זה שהמים נראים צלולים אינו מדד לשום דבר או לתכונות של המים כאשר הם מתחממים.

לדעתי מיותר לנקות את מערכת הקירור עם מים מזוקקים גם אם העלות המשוערת היא 50 שקלים. אני לא יודע של איזה ייצרן רכשת מים מזוקקים אבל מים מזוקקים תוצרת סנו עולים כ-12 שקלים ל-2 ליטר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחטיין על ההשקעה.

לגבי הנוזל קירור שהשתמשת בו, באתר האישורים הרשמיים של מרצדס ה-febi לא מופיע.

לעומת זאת ולוולין זרקס G48 כן, והוא עולה רק 60 ש"ח לגלון (אם כי לא יודע אם זה תרכיז או "מוכן לשימוש").

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק ומרק, יש גבול גם לפדנטיות שלי. קניתי מים מזוקקים גם של "דליה" וגם של אוטו-דיפו, לא זוכר מי יצרן ה OEM שלהם.

טום, אני מכיר את ה BEVO הזה אבל לא יודע אם הוא מעודכן. בכל מקרה אם חברה בסדר גודל של FEBI רושמת על הבקבוק שלה שהוא עומד בתקן יצרן מסויים - אני מאמין לה. חוץ מזה ולדעתי הנוזל אינו מיוצר ע"י FEBI, סביר להניח ש FEBI במקרה הזה הוא לא יותר ממדבקה והנוזל עצמו מיוצר ע"י יצרן אחר.

רציתי לקנות את ה G48 אבל לא היה אותו לאבי, אמר שהוא לא מכיר אבל הוא יברר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב בפינה שהרשימה מעודכנת לתאריך של אתמול. מעיד על משהו או לא, לך תדע. :wink:

מניח שה-febi עומד בתקן ורק לא קיבל גושפנקה רשמית ממרצדס שכנראה עולה סכום כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2918 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...