Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוראת נוהל 31(26.3.15) - מימוש אחריות ללוחיות רישוי פגומות

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 2932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי, גם אני אכניס את הסיפור שלי פה עקב כך שגם נפלתי בטרטורים בגלל הלוחיות הפגומות האלו.

זה יהיה ארוך, כדאי לכם לקרוא עד הסוף, זה גם יכול להיות מועיל לנהגים אחרים בסיטואציה כזאת.

אז ככה, הרכב שלי מקבוצת VAG, שנת עליה לכביש מאי 2013.

לפני שנה שעשיתי את הטסט הראשון (רכב חדש אחרי שנתיים עושים), הלוחיות היו במצב סביר אבל כבר עם סימני דהיה קלה.

השנה, כשהגיע הזמן לעשות שוב פעם טסט, כבר ראיתי מראש ופחדתי שיפילו אותי על הלוחיות כי בבירור ניתן היה לראות ששתיהן דהו, לפחות חצי מהצבע הצהוב דהה בשתיהן.

בתאריך 22 לאפריל 2016 יום שישי (שזה שבוע שעבר מתאריך כתיבת הודעה זאת), מוקדם בבוקר החלטתי לנסוע ולהעביר טסט לשני הרכבים, האחד של אבא, רכב דייהטסו קלאסיק ישן בן 19 שנים (שנת 97), שמעולם לא נפסל על לוחיות רישוי ולא הוחלפו בו הלוחיות, והפעם הוא עבר שוב פעם בלי שום בעיות בכלל (רכב שמור), והשני הוא הרכב שלי (הפרטים עליו רשומים מעלה).

בגלל שפחדתי שיפסלו על משהו את הרכב של אבא שלי כי הוא דיי ישן, ובגלל שפחדתי שיפסלו את הרכב שלי גם כן בגלל לוחיות הרישוי הדהויות, התייעצתי בעבודה עם אנשים איפה כדאי לעשות טסט, איפה שפחות עושים בעיות.

המליצו לי על טסט אדיר ביהוד, קרוב לעבודה שלי (לפני זה תמיד הייתי עושה רק אצלי בראשון, באזור התעשייה הישן), אמרו לי ששם הם פחות עושים בעיות, מגיעים אליהם, 5 דקות ויוצאים...

אז ביום שישי כמו שרשמתי, על הבוקר הרצתי קודם את הרכב הישן של אבא שלי, עוד לא היה תור ארוך, נכנסתי עם הרכב, עשו את כל הבדיקות, ולהפתעתי עבר טסט, הלכתי למשרד לפקידה, קיבלתי מדבקה ונסעתי משם חזרה הבייתה, בכדי להחנות את הרכב של אבא, לקפוץ לרכב שלי, ושוב לנסוע לשם, אמרתי לעצמי, וואלה באמת היה זריז עם הרכב של אבא בלי שום בעיות כמו שאמרו לי בעבודה, אז כנראה גם הרכב שלי אמורים להעביר ככה ללא הפתעות, למרות הלוחיות הדהויות, אבל לא!

אני מגיע לשם כבר עם הרכב שלי (באותו היום, יום שישי), כבר יותר רכבים שם, עובר את כל הבדיקות, מחנה את הרכב והולך למשרד.

ממתין בתור, ניגש לפקידה, והיא ישר אומרת לי שניפסלתי על שתי הלוחיות ואני חייב להחליפן (לא ידעתי כלום על אניין הלוחיות באחריות), אז שאלתי אוקי, מה העלות, הפקידה אמרה 120 ש''ח לשתיהן.

לפני זמן מה, קראתי פה שרשור אחר על בעיית הלוחיות, איך הם עושים כסף (ועדיין ממשיכים, תקראו עד הסוף), וממה שאני זוכר מהשרשור, היה רשום שלא חייבים להחליף דווקה באותו המכון שהפיל אותך אלא לדרוש חותמת ולהחליף אחרי זה במקום אחר.

וזה מה שעשיתי, חשבתי לעצמי, ככה אתם, פעם ראשונה אני בא אליכם, ועוד עם שני רכבים במכה ואתם פוסלים אותי על לוחיות רישוי דהויות, אין בעיה.

אומר לפקידה, אוקי, אני לא רוצה להחליף אצלכם, שימי לי בבקשה חותמת ואני אחליף במקום אחר, על מה היא הופתעה ושאלה אותי למה?, עניתי לה כי ככה, אין לי זמן לזה ואני אחליף במקום אחר, שימי לי חותמת בבקשה.

ופה התחילו הטרטורים - היא אמרה לי לך לבוחן X השד יודע איפה הוא שם בין כל הבוחנים, בכדי שישחרר את רכבך מהמערכת, הלכתי, מצאתי את הבוחן, הסברתי לו ככה וככה, גם הוא הופתע שאל למה אני לא רוצה להחליף אצלם, עניתי לו את אותו הדבר כמו לפקידה, פתאום הוא אומר לי שנייה, עוזב אותי ורץ לאיזה רכב אחר ונעלם לכמה דקות, אני מחכה לו, הגיעה, בוא איתי למשרד, הולך איתו, הוא מסביר לפקידה מה לעשות והולך, אני שוב עומד בין כל האנשים ומחכה עד שהפקידה תתפנה עליי כי היו לה כבר דברים בעייתיים אחרים, לסגור לפניי, בסוף שמה לי חותמת, נתנה לי מדבקה ונסעתי משם להספיק סידורים אחרים.

בחותמת ד''א מוטבע שאני חייב להחליף את הלוחיות תוך יומיים מתאריך החותמת.

ביום ראשון, קצת אחרי הצהריים (לא יכולתי לפני), אני מחליט לקפוץ לטסט אצלי בראשון ולהחליף שם את הלוחיות, מה לעשות אני חושב, אצטרך לשלם 120 שקל.

הגעתי, הטסט סגור, מברר, מסתבר שבחול המועד פסח כל הטסטים עובדים רק עד הצהריים.

אוקיי, לא נורא, נמשיך בטרטורים, ביום שני מגיע בשעות הבוקר לטסט בראשון - פתוח.

ישר ניגש לחניה מסביב איפה שמחליפים לוחיות רישוי ומנורות לרכבים שפסלו אותם.

ניגש לאחד הבחורים שם ואומר לו שאני צריך להחליף את שתי הלוחיות כי נכשלתי, הוא בינתיים מורה לי להחנות הרכב בצד ולגשת לבחור צעיר אחר שמתעסק בדיוק בהחלפת הלוחיות הפגומות.

ניגש לבחור השני מסביר לו את העניין, הוא ישר שואל אותי איזו שנה הרכב, עונה לו 2013, הוא אומר לי חבל שתחליף אצלינו, זה יעלה לך 120 ש''ח, אני אומר לו מה זה משנה, גם איפה שפסלו אותי דרשו את אותו הסכום, הוא מופתע פתאום ואומר לי מה פתאום!, הם חייבים להחליף לך את הלוחיות ללא תשלום בגלל האחריות וזיכוי הלוחיות הישנות הפגומות - פה כבר אני מופתע, וואלה שאלתי אותו, אתה בטוח?, כי הם אמרו לי 120 ש''ח ולא אמרו מילה על האחריות של הלוחיות, הוא שוב אומר, כן כן, הם חייבים להחליף לך ללא עלות, תגיד להם שזה בגלל התקן משהו משנת 2013, והוסיף - הם מפחדים מזה והם חייבים להחליף לך, כי באמת חבל שסתם תשלם לי 120 ש''ח (יש עוד אנשים טובים, תודה רבה לבחור הזה), הודתי לו מאוד על המידע הזה (באמת לא ידעתי על זה וגם בטסט אדיר שום מילה על זה - שיטת המצליח כרגיל), ונסעתי שוב לטסט אדיר ביהוד.

הגעתי לשם, ניגשתי ישר לפקידה במשרד והסברתי לה את המצב, ההיא - רגע שנייה, תיגש שוב לבוחן X בחוץ ותגיד לו (נו באמת), מוצא את הבוחן ומסביר לו, עוד כמה דקות המתנה עד שסיים את עיסוקיו, והוא אומר לי בוא שוב למשרד.

ניגשים לפקידה (במשרד הרבה נהגים אחרים שממתינים, שימו לב), הם מדברים בינהם, והפקידה בקול שקט (שקוף היה שהיא לא רצתה שכל שער הנהגים ישמעו את זה או כמה שפחות), אומרת לבוחן - אז מה, להחליף לו עקב האחריות, על מה שהבוחן אמר לה כן והלך.

שוב אני ממתין עד שתסגור הפקידה דברים אחרים ואז תטפל בי.

טיפלה בי, ביטלה את החותמת מאחורי הרישיון רכב על לוחיות פגומות וגם ביטלה במחשב, הביאה לי שתי לוחיות חדשות ואמרה לגשת למכונה בחוץ בפינה בכדי שיתקינו לי את הלוחיות החדשות (ללא עלות כמובן כן)

ניגשתי למכונה שבחוץ, שם כבר המתינו שני רכבים, עוד בערך חצי שעה עד שהתקינו לי את הלוחיות החדשות ונסעתי משם.

בזה סוף סוף נגמר אצלי הסיפור עם הלוחיות הדהויות, כאשר טרטרו אותי כמה ימים ורצו לעשות עליי כסף, כמו גם על נהגים אחרים, פשוט ביזיון.

אני מקווה שהסיפור הזה יעזור לנהגים אחרים לא ליפול בפח של מכוני הרישוי ולהמנע טרטורים מיותרים כמו שהיה אצלי.

בעבר - Daihatsu Sharade (White) Classic 1997 1.5i MT - עדיין במשפחה

בעבר - Mitsubishi Lancer (White) X 2008 1.8 GTS CVT

בעבר - VW Jetta (White) MK6 2013 1.2TSI DSG7

כרגע (סוף סוף) - Seat Leon FR (not White anymore)) 2016 1.8TSI DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חברים צריך את עזרתכם. לוחית שכלולה בריקול. אך בחודש הבא כבר יעברו למש שנים ועדיין לא הגיע הטסט. איך אני יכול להחליף בלי קשר לטסט?image.jpeg

אפשר פשוט ללכת לכל מכון למקום של הלוחיות ואם היא כלולה בריקול יחליפו את הלוחית?

עריכה אחרונה על ידי swiv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחית רישוי זו כבר פג תקפה.

0611 = פברואר 2011, פספסת ב-3 ח'.

(אגב, הריקול הראשון עם הסדרות והתאריכים היה ל-18 ח'. היום הריקול הנו ל-5 שנים לכל לוחית באשר היא).

עריכה אחרונה על ידי kompy

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על המענה, לפי מה שהבנתי מהשרשור זה תאריך יצור ב4 ספרות, אז איך פברואר? ובלי קשר בהנחה והייתה עדין בתחום האחריות, מה ניתן היה לעשות במקרה המתואר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על המענה, לפי מה שהבנתי מהשרשור זה תאריך יצור ב4 ספרות, אז איך פברואר? ובלי קשר בהנחה והייתה עדין בתחום האחריות, מה ניתן היה לעשות במקרה המתואר?

אה כמו צמיגים מספר שבוע בשנה. הבנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון, הח' לוחית רישוי ריקול(דהויה/מופרדת שכבות) ניתנת בכפוף לפסילה במבחן השנתי.

ניתן לפנות ישירות ליצרנים בכדי לכפות החלפה שלא במסגרת הטסט(לא יודע את ההענות שלהם לנושא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידיעתך שגויה(אתה מוזמן לבדוק זאת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

יצאתי לרחוב ובדקתי בערך 10 כלי רכב.

כולם היו בטווח של בין 01-12 לא מצאתי רכב אחד שנמצא בטווח שבין 12-54 בכלל.

אני מעלה 2 אפשרויות:

בהנחה שאתה צודק בדבריך;

או שמייצרים את רוב (אם לא כל) הלוחיות ב 12 השבועות הראשונים של השנה.

או שיש יצרנים שמציינים את התאריך שלהם באופן שונה אחד מהשני.

עריכה אחרונה על ידי ravidp18
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...