Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל שדרוג של הרכב - קטגורית סופר מיני/מיני, עם גיר ידני

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 3545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכסאות שם מצויינים אני לא מבין מה אתם רוצים.

אני כולה 1.75 ולי לא מפריע הגובה של הכיסא, גם בפוקוס ליסינג אני בקושי נוגע בכיוון, אם זה היה אז זה נחמד, לא משהו שחסר לי.

המושבים אוחזים טוב, ואם אתה חושבים שב i20 או בקליאו המושבים טובים יותר אתם טועים.

דרך אגב מהירות המפוח לא משפיעה על סחיבת הרכב.

יש ירידה בכוח כמו בכל רכב עם מנוע קטן.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 120
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לירידה בכוח אני רגיל ולא מתרגש מזה. אגב נסעתי בפיאסטה טרם מתיחת הפנים והיא די נוחה. שוב מה לגבי עלויות האחזקה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאדם, אתה כל כך מסונוור מאהבת הרכב שלך, שאתה דורש מישהו שיפוצץ את הבלון הזה עבורך..

ובכן, יש רכבים שבהם אין ירידה מורגשת בכוח, עם כסאות יותר נוחים, עם אבזור טוב לא פחות אחרי שמשלימים להם רדיו ב-500 ש"ח עלובים, עם נוחות טובה לא פחות, שדורשים להקריב גודל עבורם - לטוב ולרע - וכמו כן בטיחות אך מנגד עולים 20 עד 25 אחוז פחות, באים עם שירות טוב יותר, עם מנועים נעימים יותר לשימוש עירוני, עם חלפים זולים יותר, עם מרווח טיפולים כפול ואפילו עם מחשב דרך ושעון חום! הא!

בעצם יש רק רכב אחד כזה. :wink:

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדון פנדה, הפנדה לוקחת אותי הרבה לאחור. רכב קטן יותר, פחות בטיחותי, פחות מאובזר, פחות מושבים.

בפיאסטה אני מפסיד רק קרוז קונטרול וכיוון גובה כיסא אבל מקבל בטיחות עדיפה וביצועים טיפה טובים יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי אליך. תמשיך להשלות את עצמך ואל תביט במפרטים בכלל, לא באבזור ובטח לא מתי המומנט מתקבל - מה שחשוב כל כך בהאצות - אבל גם לא בשנות ציון הריסוק (לעומת הרכב שלך) ולא באיכות המושבים במקום בכמותם.

תמשיך ככה ותגיע רחוק. בעיקר תגיע רחוק הודות לזילזול בדעתו של היחיד כאן שיש לו נסיון עם שני הרכבים, שנהג על שניהם ושאוהב - כן כן - את שניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי לפגוע, הפנדה והפיאסטה לא משחקות באותו מגרש בכלל. הפנדה מיושנת וקטנה יותר, או שאולי חשבת שאתה קונה את אותו רכב ב25% פחות ככה סתם?

כל אחד יקנה מה שהוא אוהב, אבל הפיאסטה היא אחת ממובילות הקבוצה, רכב גרמני שבנוי ומרגיש כמו אחד שנולד שם.

מישהו זרק פה איזה משהו בטעות או שלא על ענייני יציבות, נוחות , והשם יודע מה. אני יכול רק לאמר לך שהיא בטח ובטח לא נופלת בשום היבט, (אולי למעט כל הטורבו הקטנות שיותר זריזות...), וברוב הפרמטרים בצמרת הקבוצה, בטח מבחינת נוחות, אמינות, נסיעה שקטה, וכו׳.

אני מתייחס לדגם הטרנד האוט׳.

נחנק בתחילת נסיעה? אכן לא מדובר באיזה חורכת אספלט, נוסעת יפה וטוב, ותופסת תאוצה יפה מאד.

למי שחשוב 0-100 בעוד שניה פחות, שיקנה טורבו שמורבו, הפיאסטה לא הכי זריזה.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על הפנדה החדשה. בחו"ל ההפרש ביניהן קטן יותר. את הפנדה אפשר לקנות במחיר קרוב למחיר חו"ל בעוד את הפיאסטה לא. ברור שבמחיר הרשמי שלה אין מה להתקרב אליה. בכל אופן, חזרתי ואמרתי, הפיאסטה רכב משובח ונהדר ואם תחפש בהיסטוריית ההודעות שלי תמצא את אותן המחמאות מורעפות באופן עקבי. אבל לשלם עוד 25% על אוטו שלא מרגיש שהוא 25% יותר? לא נראה לי; אבל כידוע, כל אחד יעשה השיקולים שלו.

לגבי "רכב גרמני": הפיאסטה לא מרגישה גרמנית "באמת" (כמו VAG\אופל). מצטער. היא כן מרגישה אירופאית ובוודאי גם "מגורמנת", אבל כך גם הפנדה למען האמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הפיאט פנדה עולה 70 אלף ש"ח, למה לקחת אותה כשאפשר לקחת סופר מיני באותו מחיר?

אגב, על הקורסה נהגתי בגרסת 1.4 ידנית, רכב מזעזע וגרוע לא ראיתי הרבה זמן. זה באמת קמצנות טוטאלית, הכול שחור ומגעיל בפנים, וגם לא מאובזרת בטיחותית.

אני רק רוצה להדגיש נקודה חשובה - הרכב הזה הולך לשרת אותי עוד כמה חודשים בעיקר בנסיעות עירוניות, פה ושם נסיעות בינעירוניות. חשוב שיהיה רכב חסכוני בתוך העיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאדם, אתה כל כך מסונוור מאהבת הרכב שלך, שאתה דורש מישהו שיפוצץ את הבלון הזה עבורך..

ובכן, יש רכבים שבהם אין ירידה מורגשת בכוח, עם כסאות יותר נוחים, עם אבזור טוב לא פחות אחרי שמשלימים להם רדיו ב-500 ש"ח עלובים, עם נוחות טובה לא פחות, שדורשים להקריב גודל עבורם - לטוב ולרע - וכמו כן בטיחות אך מנגד עולים 20 עד 25 אחוז פחות, באים עם שירות טוב יותר, עם מנועים נעימים יותר לשימוש עירוני, עם חלפים זולים יותר, עם מרווח טיפולים כפול ואפילו עם מחשב דרך ושעון חום! הא!

בעצם יש רק רכב אחד כזה. :wink:

חביבי, אני קניתי את הפיאסטה ב68k הפנדה עולה 63k.

גם במחיר המלא של הפיאסטה זה עדיין לא 20 אחוז הפרש במחירים.

ודרך אגב בפיאסטה כן יש מד חום מנוע.

לגבי כל שאר הדברים שאמרת, כן יש רכבים שאין ירידה מורגשת בכוח עם מזגן, רכבים עם מנועים גדולים יותר, לא יודע על סמך מה אתה אומר שהמנוע של הפנדה נעים יותר, ככל הנראה על סמך שום דבר.

ועל הטיפולים כבר דיברנו מקודם, אז תפסיק לדחוף את הרכב המיושן הזה לכל מקום.

הפיאסטה היא אחד הרכבים הטובים בקטגוריה אם לא הטוב ביותר.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נוח מבחינתך, לנקוב במחיר הכי טוב לפיאסטה ובפחות טוב לפנדה. זה 68 אלף ב"יום טוב" מה שנקרא. ההפרש הרשמי גדול ומשמעותי יותר.

צודק לגבי מד חום מנוע, איתך הסליחה.

מנוע הפנדה נעים יותר, כי ביום-יום אנחנו לא מושכים את הסל"ד לאזור ה-5-6 אלף - שזה מה שעשו במיאוץ מ-0-100 בו הפיאסטה שלך מנצחת במעט - אלא נרצה להעביר הילוכים בכחצי מכך. למה? ובכן, כי זה פחות רעש, פחות דלק, פחות בלאי למנוע ובוודאי גם פעולה נעימה ו"זורמת" יותר של מערכת ההינע. אספקה של המומנט ב-3,000 סל"ד היא אידאלית לכך, לעומת אצלך היכן שהוא מתקבל בפי 1.5 יותר! המזגן, כמו שאמרתי, לא מתנתק תחת עומס והשפעתו זניחה (מוזר, אבל זה המצב).

למה כולם קוראים לרכב שיצא לשוק ב-2011 מיושן? אם כבר, לך יש רכב מיושן, ששורשיו נטועים אי שם ב-2008.

אני הכחשתי שהוא אחד הטובים בקטגוריה? באמת?! אני כבר מצטער שבכלל נכנסתי ותרמתי לדיון, עם רמת דיון שכזו. טוב, הגיע הזמן להסתלק. :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרש הרשמי עומד על 7000₪, הפנדה במחירון 70 אלף ש"ח, והפיאסטה 77 אלף ש"ח.

הסבר לי איפה וכיצד ניתן בכלל להשיג את הפנדה ב60 אלף ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קל: מכבים את המחשב, יוצאים מהבית ונכנסים למו"מ רציני עם הסוכנות הקרובה לביתך, בכפוף לנסיעת מבחן. כנ"ל גם לפיאסטה - לא הייתי קונה אותה ביותר מ-70 אחרי המבצע שהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולה הגרסה המאובזרת של הפנדה עם 5 מושבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע. אני רק יודע שהפחות מאובזרת - זו שדיברתי עליה כאן - היא זו שנמכרה אז ב-60 ויש לה גם 5 מושבים. היותר מאובזרת לא משתלמת כי במחיר שלה כבר עדיף לקחת פיאסטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...