Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פיאסטה / מאזדה 2 / יונדאי i20

GuyLa
שימו לב! השרשור הזה בן 5119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לפני כשבוע התחלתי בחיפושים אחר רכב בסביבות של כ-70K ש"ח עקב טוטאלוס שעברה היאריס שלי לשעבר. לאחר חיפושים ובדיקות (שניתן לראות את חלקן בפוסט הזה: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=320655), ולאחר שקיבלתי סכום נכבד יותר משחשבתי עבור היאריס ז"ל, החלטתי לרדת מרכישת רכב יד שנייה ולהתחיל בחיפושים אחר רכב חדש מהחברה, בתקציב של סביב ה-105K ש"ח.

הרכב הוא רכב לאישה (רכב שני במשפחה- בנוסף לטויוטה קורולה שקיימת ברשותינו).

חשוב לי שהרכב יהיה חסכוני בדלק ובהוצאות טיפולים וביטוח, בטיחותי, אמין (לא רוצה לבקר איתו במוסך הרבה מעבר לטיפולים השגרתיים) ובעל ירידת אחר נמוכה (ככל האפשר כמובן). כמו כן, הרכב צריך להיות אוטומטי.

הרכב לא מיועד להחלפה ב4-5 שנים שלאחר הקנייה (בתקווה שאהיה מרוצה ממנו ואז אפילו יותר.....)

היום ביקרתי בשלושה אולמות תצוגה ובדקתי פרטים לגבי הרכבים הבאים:

מאזדה 2 DYNAMIC אוט' 1.5 - מחיר 108,500 ש"ח.

פורד פיאסטה החדשה TREND טיפט' 1.4 - מחיר 105,000 ש"ח.

יונדאי i20 INSPIRE אוט' 1.4 - מחיר 101,000 ש"ח.

בדקתי גם את הסקודה פאביה (שאתמול הוזהרתי כאן בפורום מהבעיות החוזרות ונשנות שלה בארץ ומהיחס שלו זוכים בעלי המכונית מהיבואן , זה ובנוסף מנוע 1.6 שאשתי לא זקוקה לו הובילו אותי כנראה לרדת ממנה) .

הפורד הרשימה אותי בבטיחות שהיא מציעה - 7 כריות אוויר . כמו כן, היא מאובזרת ובעלת נוכחות יותר מהשתיים האחרות, אם כי הפחד שלי הוא מאובדן הערך שלה וחוסר הידע שלי לגבי האמינות והטיפולים בפורד בארץ.

בפורד ובמאזדה הבלמים האחוריים הם תוף ולא דיסק- האם שיקול שכדאי לקחת בחשבון? האם הוא משמעותי לדעתכם?

אשמח לשמוע המלצות, הערות והארות לגבי אחד הרכבים - מה עדיף לדעתכם? מה מספק את התמורה הגבוהה ביותר למחיר? איזה מכונית אמורה להיות חסכונית יותר (דלק, טיפולים, הוצאות נלוות)? מהי ירידת הערך הצפוייה לדעתכם לדגם החדש של הפיאסטה? האם זה משמעותי לרכב שאמור להיות ברשותי מספר שנים רב יחסית (4-5 +), או שמא אחרי מספר שנים הירידה בערך מתאזנת בכל הרכבים והופכת פחות או יותר לשווה? ועוד פרטים ככל שעולה על רוחכם.

מודה לכם.

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירידת הערך של הפיאסטה לא צפויה להיות חריגה באופן שצריך למנוע ממך לקנות אותה.

מבין השלוש, הפיאסטה היא החבילה המשתלמת ביותר - היא מציעה אבזור עשיר, נוחות נסיעה טובה ורמת בטיחות מצוינת.

היא וה-2 מבוססות על אותה הפלטפורמה ולמעשה פותחו שתיהן על-ידי מאזדה. למרות זאת ה-2 מעט יותר נמרצת וקצת

פחות נוחה. ההבדלים לא ענקיים אבל למי שלא חובב נהיגה, הפיאסטה תהיה עדיפה תודות לנוחות העדיפה.

ה-i20 בינונית מאוד בהשוואה לשתיהן - נוחות הנסיעה, העידון והתנהגות הכביש ברמה נמוכה יותר מה-2 והפיאסטה.

למעט מרווח טוב ומחיר סביר, אין בה שום דבר ראוי לציון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי רועי, תודה.

האמת ששתיהן (כמו שבטח הבנת מההודעה הראשונה) הן ההתלבטות העיקרית שלי.

כשביקרתי באולם התצוגה של סקודה לראות את הפאביה, סוכן המכירות שם ראה שיש לי ביד את הפרוספקט של המאזדה והפורד ומיהר להזהיר אותי שיש לשתיהן בלמים אחוריים תוף ולא דיסק ושכדאי לי לשים לזה לב. מה זה בכלל אומר? האם זה פקטור חשוב ברכישת רכב?

בנוסף אשמח לשמוע דעה מבעלי המכוניות (אם יש כאן) - התרשמויות וחוויות מהרכבים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערך הבלימה בשלוש המכוניות מתאים לאופי השימוש בהן - כלומר, לא למירוצים. לפיאסטה ול-2 אין חסרון בכושר הבלימה

מול ה-i20 (או כל רכב אחר בקטגוריה) גם תחת מאמץ, דוגמת נהיגה מהירה בדרך הררית.

במכוניות כאלה בלמי דיסק אחוריים הם משהו שטוב בקטלוג, אבל אין לו משמעות מבחינתך בפועל וזה לא צריך להדאיג אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כנראה שזה היה ניסיון להוריד אותי מהן כדי שאסתכל על הפאביה....

עוד מישהו שמכיר את אחד הרכבים מקרוב ובא לו לספר לי עליהם?

ושאלה נוספת - לשניים מהחברים שלי יש פורד פוקוס והם מתלוננים על צריכת הדלק הגבוהה של הרכב, לדבריהם של פורד בכלל. האם אותו הדבר נכון גם לגביי הפיאסטה החדשה? (צריכת הדלק שלה בבחינות המעבדה ע"פ המפרט שלה היא כ-8 ליטר ל-100 ק"מ, אבל תמיד יש הבדלים ולפעמים אפילו גדולים בין המפרט לבין מה שקורה בפועל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר שהפיאסטה נמכרת (105K ) היא ללא ספק המשתלמת ביותר,איכות פנים גבוה ביותר, היחידה עם 7 כריות אוויר,מרגישה כמו רכב בסגמנט מעל,לא סתם היא הרכב הנמכר מסוגה באירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להזהיר אותך שיש בלמי תוף מאחור?

אחד הטיעונים העלובים ביותר שיכלתי לחשוב עליהם

הוא סיפר לך שהפאביה קיבלה רק 4 כוכבים במבחני הריסוק?

אני מציע לכל אדם שינסה בלימה רצינית עם הפיאטסה-

בלימה מוציאת אישונים מובטחת!

לגבי צריכת הדלק-מפליא שאנשים שמכירים דגם אחד, משליכים על כל החברה כולה,

בין צריכת דלק בפוקוס 1600 לפיאסטה 1400,

מה ה-ק-ש-ר בצריכת הדלק???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 ופורד פיאסטה הן מהטובות בקטגוריה הזו למי שרוצה תיבה אוטומטית.

אבל בשביל הספורט הייתי מעיף מבט גם על פיז'ו 207 ורנו קליאו - שתיהן מאוד נחמדות אבל יחס המחיר-אבזור לא מבריק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפיאסטה רכב נוח ברמה מצויינת,מזגן ואיבזור מצוינים,מקום מרווח מאחור,בגאז' מעט קטן.הרכב צורך דלק,אני לא אשקר לך,לדעתי משהו כמו 1 ל10 או ל9.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר הרכב לא צורך כזאת כמות,בתור בעלים של פיאסטה אני יכול להגיד לך בוודאות שהרכב עושה בסביבות 1ל13ואפשר להגיע לנתונים טובים יותר עם רגל פחות כבדה על הגז,

אני מאד ממליץ על הפיאסטה הרכב מאד מאובזר,מאד נח , קח טיפה בחשבון שהוא די עצל בתחילת הנסיעה אבל לאחר מכן הוא בהחלט מרגיש זריז יותר.

שיהיה בהצלחה, בכל מקרה זאת הייתה הבחירה שלי!

cla 250 amg 2014 חבל שלא עם ההנאה הנכונה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...