Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלוקת עיתונים-כמה שאלות

E.L
שימו לב! השרשור הזה בן 5612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה לי ויכוח קל עם חבר לגבי חלוקת עיתונים עם קטנוע (בשעות הבוקר המוקדמות או בערב,לא קריטי)

לדעתי השליח מסתמך על הזיכרון,מאחר ובשבוע-שבועיים הראשונים הוא

מתלמד וצמוד לשליח ותיק יותר עם ניסיון.

לדעת החבר,יש לו מעין רשימה עם כתובות וכך הוא עובד.

מי לדעתכם צודק? (אני מפנה את השאלה בעיקר לאלה שעבדו בזה)

ועוד שאלה,

למי ממכם שעבד בעבודה זו,עד כמה קשה/מתישה/שוחקת העבודה הנ"ל ?

האם השכר משתלם?

אשמח לשמוע חוות דעת ממי שבאמת עבד ולא מ" שמעתי שזאת אחלה עבודה" .

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל שליח יש רשימה. בעיתונים היומיים צריך להקפיד כפליים להתעדכן בשינויים כי ישנם לקוחות שמקפיאים מנוי לתקופה מוגבלת או מבטלים מנוי.

העבודה (יחסית לשעות העבודה בפועל) דיי מתגמלת אבל לא בכל העיתונים משלמים טוב. בעיתונים הגדולים (מעריב וידיעות) אני יודע שמעריב משלמים טוב יותר ומערך ההפצה שלהם עדיף על זה של ידיעות. בעיתונים הקטנים יותר (ישראל היום) משלמים אפילו טוב יותר (יש לי חבר קרוב שעובד בישראל היום כבר כמה חודשים. קו חלוקה בבוקר סטנדרטי מכניס 3000 שח).

מה שכן, זו לא עבודה קלה - בעיקר בחורף.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חוקית - אין אפשרות כזאת במדינה בכל סוגי העבודות.

האלטרנטיבה האפשרית היא שאתה עצמאי שמוציא חשבונית לחברת ההפצה.

אם אתה עוסק זעיר/פטור - רק קבלה.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע אמיר,אבל את זה ידעתי.

השאלה שלי היא האם חברות העיתונים למרות החוק ,משלמות לציבור העובדים השכירים שרוצים עבודה שניה(שלפי דעתי זהו קהל היעד העיקרי של העבודה הנ"ל) בשחור,מבלי שיצתרכו לבצע תיאום מס?

ושוב השאלה מופנת למי שעסק בתחום ויודע בוודאות.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין בעבודה לא מתועדת, חפש בלוח של "מקומונים בכפר",

המפיצים את העיתונים המקומיים באזור השרון - קול רענן, קול הכפר וכו'.

לפני כמה שנים עבדתי אצלהם, התנאים היו טובים והצ'קים הגיעו בזמן.

באותה תקופה הייתי צעיר ולא ידעתי מה זה תלוש משכורת. רק בדיעבד

הבנתי מדוע כל הצ'קים נמסרו לי ביד... :rolleyes:

מבחינת העבודה עצמה, מעולם לא עבדתי על קטנוע, אלא ברגל, 1-2

פעמים בשבוע. אם לא מציבים יעדים גבוהים מדי ולוקחים אזור בשכונה

טובה, זאת אחלה השלמת הכנסה. ברגע שקופצים מעל הפופיק ולוקחים

יותר מדי עיתונים במעט מדי זמן, העבודה הופכת למלחיצה ומעצבנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצוי לבצע את העבודה ברגל או באופניים, בשום אופן לא בכלי זולל דלק כי הדלק יורד מהכיס של העובד.

מי שמקושר בעבודה הזאת מקבל אזור בו כל החלוקה מתרכזת בשכונה אחת ככה שזה הכי קל שיש, מי שלא ממש מקושר ובלי וותק יקבל לפעמים כמה עיתונים בשכונה אחת ועוד כמה בשכונה אחרת ועוד כמה בעוד שכונה.

את העיתונים צריך להעביר נדמה לי תוך שעתיים (מקבלים אותם נדמה לי בשעה 5 בבוקר ועד 7 צריך לסיים את החלוקה)

יש גם את עניין התלונות של הלקוחות שלא קיבלו את העיתון שלהם משלל סיבות, אם זה באשמת המחלק אז מטפלים בו (לא זוכר כבר איך), אם זה בגלל שמישהו גונב, מנהל האזור מגיע ומחפש מקומות מסתור לשים שם את העיתון ומיידעים את הלקוח איפה המקום החדש.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות המהירות.

עבדתי בעבר יום אחד בחלוקת פלאיירים בגבעתיים,ברגל.

זאת היתה עבודה סיוטית שאין מצב שאחזור עליה.

גם השכר לא היה להיט בלשון המעטה.

לאור הפירסומים שראיתי בעיתונים,חלוקה עם קטנוע יותר משתלמת ריווחית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל,

לעבוד בשחור פירושו לקבל כסף מזומן ביד- לא צ'ק, גם לא צ'ק בנקאי.

אם אתה מקבל צ'ק ומפקיד אותו בחשבונך, תעדת לחלוטין את העובדה שקיבלת כסף וממי קיבלת כסף. במצב שכזה אם יום אחד תיפול במדגם מס הכנסה, (או בכל אפשרות אחרת), תצטרך להסביר לפקיד המס מאיפה, איך ולמה קיבלת כסף מגורם כלשהו. ככל שקיימת מחזוריות של הפקדות כאלה, כך זה נראה ברור יותר שמשהו לא בדיוק כשורה.

הכרתי מישהו שחילק פלייארים בתבות דואר עבור חברה מסויימת שהפיצה את הפרסומת שלה באופן מחזורי שיטתי. הבחור עבד שם תקופה די ארוכה עד שהפסיק. עבד ללא תלוש וקיבל צ'ק בכל חודש.

מספר שנים לאחר שהפסיק לעבוד נקרא לפקיד המס והסתבך קצת - איך עלו עליו ? בדקו את הספרים של החברה שהעסיקה אותו, ושם היה רשום מי קיבל את הצ'קים ומשם הדרך קצרה לברר איזה חשבון פדה את הצ'קים.

במקרה של הבחור זה נגמר בקנס/כופר שעלה לו הרבה מאוד כסף.

עכשיו נחזור להתחלה - לעבוד בשחור פירושו לקבל כסף מזומן ביד - פירוש הדבר שלא תוכל להפקיד את הכסף בחשבונך, כי פקיד המס ישאל מאיפה קיבלת כסף מזומן כל חודש וחודש לכאורה בלי לעבוד. פירוש הדבר שלא תוכל להקפיץ את רמת החיים שלך בלי לעורר שאלות מהיכן הרכב החדש /הנסיעות התכופות לחו"ל /מכשירי החשמל שבבית וכו'.

ללכת לעבוד ולהסתכן בשביל כמה אלפי שקלים לא שווה את הסיכון. אם כבר לעשות מכה - תעשה אותה כמו בועז יונה - גם כשהוא ישתחרר, הוא ישאר אדם אמיד.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, אתה לא מדייק, בלשון המעטה.

אדם שיסדר לעצמו תוספת הכנסה של 3K בחודש במזומן, לא יהיה לו חסר על מה להוציא את הכסף, והוא לא יסתבך עם שום פקיד שומה.

אתה מדבר על סכומים גדולים בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי תקופה ארוכה בחלוקת עיתונים וגם סידרתי לחברים לעבוד שם. להלן מספר דגשים:

1. אכן מומלץ להשתמש בקטנוע ולא ברכב. מכיוון שחוץ מהדלק יש את עניין הבלאי המואץ שנגרם לרכב.

2. יחסית לכמות שעות העבודה מדובר בעבודה מתגמלת מאוד (חלוקה של קו בממוצע לוקחת כשעתיים).

3. העבודה משתלמת רק למתמידים, יש הרבה בונוסים (בונוס חודשי, בונוס קיץ/חורף וכו').

4. אם אתה בא עם קטנוע תבקש קו חלוקה לקטנוע (כלומר וילות). מראש אני אומר לך שיגידו לך שאין דבר כזה רק קו של וילות ולכן אני ממליץ לך להקדים תרופה למכה ולחפש קוים לא באזור מגוריך אלא באזורים של וילות.

5. אני אמרתי לעצמי אם אני כבר קם באמצע הלילה ומוציא את עצמי מהמיטה אז שווה לי לקחת עוד חצי קו ולעשות עוד כמה ג'ובות. ככה הגעתי למצב שחילקתי כמעט 2 קווים כל יום (העיתונים מגיעים בסביבות השעה 3, אסור לחלק אחרי השעה 7 בבוקר, זה אומר שאם אתה זריז ומכיר את הקוים טוב תוכל לסיים 2 קוים ב-4 שעות).

6. הדבר הכי מעצבן בחלוקת עיתונים זה הכתבי עת (נשיונל גיאוגרפיק/לאישה/רייטינג וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל,

לעבוד בשחור פירושו לקבל כסף מזומן ביד- לא צ'ק, גם לא צ'ק בנקאי.

אם אתה מקבל צ'ק ומפקיד אותו בחשבונך, תעדת לחלוטין את העובדה שקיבלת כסף וממי קיבלת כסף. במצב שכזה אם יום אחד תיפול במדגם מס הכנסה, (או בכל אפשרות אחרת), תצטרך להסביר לפקיד המס מאיפה, איך ולמה קיבלת כסף מגורם כלשהו. ככל שקיימת מחזוריות של הפקדות כאלה, כך זה נראה ברור יותר שמשהו לא בדיוק כשורה.

הכרתי מישהו שחילק פלייארים בתבות דואר עבור חברה מסויימת שהפיצה את הפרסומת שלה באופן מחזורי שיטתי. הבחור עבד שם תקופה די ארוכה עד שהפסיק. עבד ללא תלוש וקיבל צ'ק בכל חודש.

מספר שנים לאחר שהפסיק לעבוד נקרא לפקיד המס והסתבך קצת - איך עלו עליו ? בדקו את הספרים של החברה שהעסיקה אותו, ושם היה רשום מי קיבל את הצ'קים ומשם הדרך קצרה לברר איזה חשבון פדה את הצ'קים.

במקרה של הבחור זה נגמר בקנס/כופר שעלה לו הרבה מאוד כסף.

עכשיו נחזור להתחלה - לעבוד בשחור פירושו לקבל כסף מזומן ביד - פירוש הדבר שלא תוכל להפקיד את הכסף בחשבונך, כי פקיד המס ישאל מאיפה קיבלת כסף מזומן כל חודש וחודש לכאורה בלי לעבוד. פירוש הדבר שלא תוכל להקפיץ את רמת החיים שלך בלי לעורר שאלות מהיכן הרכב החדש /הנסיעות התכופות לחו"ל /מכשירי החשמל שבבית וכו'.

ללכת לעבוד ולהסתכן בשביל כמה אלפי שקלים לא שווה את הסיכון. אם כבר לעשות מכה - תעשה אותה כמו בועז יונה - גם כשהוא ישתחרר, הוא ישאר אדם אמיד.

.

בוקר טוב אמיר.

אתה משום מה מתעקש להסביר לי דברים כאילו אני ילד בן 16 .כל מה שרשמת אני יודע,איפה ראית שרשמתי לקבל משכורת בצ'קים אני לא יודע(עברתי על התגובות שלי ורשמתי כסף שחור-משמעותו כפי שרשמת כסף מזומן),ואני לא יודע מה איתך,אבל כמה ג'ובות כל חודש במזומן יעשו לי חיים קלים,מי צריך להפקיד???חסר מה לשלם? גז,ארנונה,חשמל,מים,קניות,בגדים לילדה הקטנה,בגדים לילדה הגדולה(אשתי)...אני מניח שהבנת את הרעיון.

זה שזה לא חוקי ולא בסדר...אני יודע ,מה לעשות...צריך לשרוד.:-)

יום טוב.

ועכשיו שוב אני שואל כי לא ענו על זה...האם העיתונים משלמים גם במזומן? ללא תלוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקי,

אם לא שמת לב, כתבתי שעלו עליו בדרך הפוכה.

בדקו את ספרי החברה שהעסיקה אותו. שם היה מתועד למי נתנו את התשלומים. משם הם הגיעו אליו.

(אגב, הם הגיעו גם אל אחד שקיבל מזומן, אבל ההוא דיווח עצמאית על חלטורה ויצא בשלום מהענין).

מיכאל,

אומנם אתה בן 29 ומתברר שאתה מאלה שיודעים דבר או שניים (את זה לא יכולתי לדעת מראש), אבל תתפלא שיש גם בני 40 שעוד לא מבינים. התשובה נכתבה לך, אבל ההסבר הוא לאלה שלא מבינים.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עבדתי כשליח גלובס בערב, לרוב אתה זוכר את המסלול בעל פה, וכמובן מידי ערב נוספים ומורדים מנויים, לרוב המסלול לא משתנה, אולי נוסף רחוב או משהו, הכל בעל פה אתה כבר מזהה כל בית, לפי האוטו בחניה הכלב בחצר, תיבת הדואר והמון סימנים ככה אתה זוכר איך נראה הבית יותר טוב מהבעלים.

כמו כן ברשימת מנויים לפעמים יש תלונות/בקשות וצריך לזכור וליישם את זה, למשל, לשים את העיתון בתיבת דואר, או לא לזרוק על הדשא, או לא להבהיל את הכלב, באמת.

יש המון בקשות מוזרות...

בשחור לא ניתן לעבוד, זה גם לא חוקי, אם אתה חייל אני מניח אתה יכול לקבל אישור עבודה.

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...