Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטובוסים, רק אוטובוסים.(או קונטרה לדב)

asaf572
שימו לב! השרשור הזה בן 2276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמה חוויות מטיול שנתי-

טיול שנתי של שכבה י"ב (בתחילת השבוע) להרי אילת- התחלנו את הטיול באיריזר סטנדרטי (אגד תיור ונופש) על שלדת מאן. המזגן שלו הספיק להתקלקל (והנהג היה בנאדם פשוט מרושע... אבל זה לא רלוונטי) בחום הנוראי של אילת, והאוטובוס שרץ בג'וקים! כן, ג'וקים! לא להאמין... החליפו לנו אותו במרצדס 404 שהגיע מאילת, וכולו היה מכוסה בפרסומות למסעדות באילת.

איזה אוטובוס נהדר זה! הרבה יותר נוח מהאיריזר, יותר שקט (ועושה רושם שגם יותר חזק) והרבה יותר מרווח לרגליים- והנהג שהגיע איתו היה ממש "כלי"! שם לנו מוזיקה והכל...

ושאלה קטנה... לאחרונה יצא לי לנסוע במטאור על שלדת וולוו. לא היה רשום איזה דגם, אבל בכזה דבר לא נתקלתי- הנהג "משך" את המנוע לסל"ד גבוה מאוד לפני שהחליף הילוכים (האוטובוס היה ידני!), ונתן הרגשה של המון רעש בלי כוח. מוכר לכם? זה תקין?

והמטאור נראה מדהים מבחוץ... עדיין עדכני בעיצובו, שזה אתגר רציני למעצבים.

DSC00431.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[במסגרת שיטוטי ברחבי הארץ הגעתי לחנות למכירת יד שניה וענתיקות.

מצאתי שם תמונות בגודל A3 עם צילומים של דגמי אוטובוסים של אגד.

בשיחה עם המוכרת הבנתי ממנה שהגיעו לחנות כ 10 צילומים של דגמים שונים (ונשארו רק 2 יח' אותם רכשתי).

צילומים אלו הונפקו ע"י חב' אגד ונאגדו באוגדן.

למיטב הבנתי צילומים אלו הינם משנות ה-50/60 ואת הנחתי אני מבסס לפי סוג הנייר שעליהם הודפסו ולפי זה שאחת התמונות מוסגרה ועל המסגרת יש בולי מס קניה.

האם משהו נתקל בצילומים כאלו או יודע היכן אפשר להשיג.

מצורפות שלושה תמונות.

WHITE מודל 1935 שילדת משאית מרכב ישראלי 31 מקומות ישיבה.

wmklyu2rzmv3.jpg

ריאו מודל 1936 שילדת משאית מרכב ישראלי 28 מקומות ישיבה.

zmmazyyjmzzm.jpg

אוגדן שבו היו התמונות

vmju2yqjm5g2.jpg

"ברוכים הבאים לעולם הטילונים"

אלבום צילומים - http://public.fotki.com/ufd41/

אתר הטילונים הקלאסיים I.C.M וכל השאר - http://icmisrael.com/

פייסבוק - http://www.facebook.com/groups/icmisrael/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז הגיע הזמן גם לקצת תמונות שלי.

התמונות הבאות צולמו בתאריך 12 באפריל 83', כשהייתי בן שנה ושלושה חודשים.

האוטובוס הוא המרצדס O-303 המוגמר של אבא שלי, מספר 40-779-81 ופנימי 19661.

צולם בתחנה המרכזית בנתניה.

DSC04585.JPG

DSC04586.JPG

DSC04588.JPG

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלך היתה 303 "מאולצת", שזה אומר שלא היה לה מזגן רק איורור ודלתות רחבות.

ורק בתחילת שנות התישעים, חיזקו להם את הגג והרכיבו להם מזגנים.

לאבא שלי (שעבד בסניף ת"א) היתה 303 ממוזגת ומספרה היה 40-876-81.

חיפושית 1971,אאודי 75 ואריאנט 1972,:fadein:

אאודי 80 1974, אאודי 80 1982, אאודי 80 1986, אאודי 80 1988,אאודי 80 1990, אאודי 100 1974 , אאודי 100 1987.

כבר אמרתי שאני חולה אאודי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאה, ממשיכים:

לפני הרכישה המאסיבית של דגם הקומותיים מתוצרת NEOPLAN שבוצעה בראשית שנות ה-90', הובא דגם יחיד לארץ לצורך בדיקה וניסוי. ביום שבת 7 ביוני 86' בוצעה נסיעת התרשמות לעובדי סניף נתניה ובני משפחותיהם (83 מושבים - יש מקום לכולם :-D).

התמונות הבאות צולמו ברציף ההורדה בתחנה המרכזית בנתניה (וכן, הילד שעומד ומגונן על עצמו מהשמש זה אני... כבר בן 4 וחצי).

אנקדוטה מעניינת היא שבתום הניסוי הוחזר האוטובוס הזה לגרמניה, ובשלב מאוחר יותר, עת בוצעה הקניה המאסיבית, הוא עצמו שב לסניף נתניה ועבד בקווי השירות השונים עד צאתו מהשירות.

שימו לב שבתמונה יש לו דלת קדמית ואחורית בודדת. כשהוא שב לשירות, הוחלפה כל דלת בודדת בשתי דלתות קטנות.

DSC04589.JPG

DSC04590.JPG

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופצים כמה שנים טובות קדימה: התאריך היום הוא 13 בינואר 01', ואני נמצא במרחק של יומיים מיום הולדתי ה-19.

בתמונה אני מצולם עם ה-O-404 של אבא שלי על רקע עתיקות שבטה.

האוטובוס הזה עבד כמו סוס וגמע קרוב ל-100,000 ק"מ בשנה! :shock:

הנהג, אגב, הוא לא אבא שלי.

DSC04591.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז הגיע הזמן גם לקצת תמונות שלי....

האוטובוס הוא המרצדס O-303 המוגמר של אבא שלי

הלאה, ממשיכים:

התמונות הבאות צולמו ברציף ההורדה בתחנה המרכזית בנתניה (וכן, הילד שעומד ומגונן על עצמו מהשמש זה אני... כבר בן 4 וחצי).

קופצים כמה שנים טובות קדימה: התאריך היום הוא 13 בינואר 01', ואני נמצא במרחק של יומיים מיום הולדתי ה-19.

בתמונה אני מצולם עם ה-O-404 של אבא שלי.

קופצים עוד כמה שנים טובות קדימה: התאריך היום הוא XX בXXXX שנת 20XX', ואני נמצא מתחת לחופה עם בחירת ליבי

האוטובוס בתמונה הוא ה-O-505 של אבא שלי.

קופצים עוד כמה שנים טובות קדימה: התאריך היום הוא XX בXXXX שנת 20XX', ואני כמו שאתם רואים משחק עם הנכדים שלי

האוטובוס בתמונה הוא ה-O-606 של אבא שלי.

ממש חיים שכאלה בצל האוטובוסים יש לך :-)

ההורים דאגו לך גם לתמונות בלי אוטובוס ברקע? :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שדי נברתי באלבומים כדי למצוא את התמונות האלה. כמובן שיש גם תמונות אחרות, אבל אני מאמין שהן לא ממש מעניינות את שאר המשתתפים בדיון והן גם לא ממש קשורות אליו.

אגב, אבא שלי כבר בפנסיה, ככה שאין יותר תמונות עם 505, 606 או אלוהים יודע מה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סמוך ובטוח שיש לך עוד תמונות רבות אחרות ללא אוטובוסים ברקע. התמונות שסרקת והעלית העלו בי זכרונות נעימים וחיוך. בגלל שכ"כ נהניתי מכל השרשור בנושא האוטובוסים ומהתמונות נהיה לי מצב רוח וחמדתי לי מעט לצון. אני חושב שזה מאוד יפה לראות את "האבולוציה" של האוטובוסים באגד בתמונות שהעלית ואני מאחל לך ולאביך עוד הרבה הנאה מאוטובוסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[במסגרת שיטוטי ברחבי הארץ הגעתי לחנות למכירת יד שניה וענתיקות.

מצאתי שם תמונות בגודל A3 עם צילומים של דגמי אוטובוסים של אגד.

בשיחה עם המוכרת הבנתי ממנה שהגיעו לחנות כ 10 צילומים של דגמים שונים (ונשארו רק 2 יח' אותם רכשתי).

צילומים אלו הונפקו ע"י חב' אגד ונאגדו באוגדן.

למיטב הבנתי צילומים אלו הינם משנות ה-50/60 ואת הנחתי אני מבסס לפי סוג הנייר שעליהם הודפסו ולפי זה שאחת התמונות מוסגרה ועל המסגרת יש בולי מס קניה.

האם משהו נתקל בצילומים כאלו או יודע היכן אפשר להשיג.

מצורפות שלושה תמונות.

WHITE מודל 1935 שילדת משאית מרכב ישראלי 31 מקומות ישיבה.

wmklyu2rzmv3.jpg

ריאו מודל 1936 שילדת משאית מרכב ישראלי 28 מקומות ישיבה.

zmmazyyjmzzm.jpg

אוגדן שבו היו התמונות

vmju2yqjm5g2.jpg

הצילומים הם משנות התשעים....

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...