Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוד השמש (שיש לו גם חמם) מפלה אותי (ואני לא שחור)

gsi16v
שימו לב! השרשור הזה בן 6331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתקין "אטמור", ככה אני חושב קוראים לזה. תפתור את כל הבעיות.

גם המים רותחים ישר ואין צורך לחמם שעה לפני. וגם אין הגבלה על כמות המים שאפשר לחמם.

http://www.ktl.co.il/product.asp?productid=3084

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בבית כנסת יש לי בעיה אחרת

אני לא מצליח לעבור את הדלת של הרב בריח,

כניראה שדוד השמש אמר לו לא להכניס אותי.

בקשר לאטמור, למה לי להתקין אם יש לי דוד שאמור לספק מיים חמים למשפחה כמו כל הבניין ורוב המדינה שמרוצה מסידור כזה.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.בגלל שאם אתה מתקין אטמור אתה לא צריך לחמם חצי שעה לפני, אתה פשוט מתקלח מתי שאתה רוצה.

2. בגלל שאתה לא מוגבל בכמות המים החמים שיש בדוד. אתה יכול לקבל מים חמים כמה שאתה רוצה.

המחיר שלו זול מאוד, יעלה לך פחות מאשר להזמין הבייתה מישהו שיתקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אטמור זה רעיון טוב.

אבל אם יש דוד למה לא לנצל אותו?

תעלה לדוד,אחרי שהורדת את הפחת בלוח ,בדקת שהמתג של הדוד כבוי,ובבית חדש גם מפסק על הרגל של הדוד.

לפתוח למטה את הטרמוסטט להוציא אותו להעביר מיקוי עם היד,רוב הסיכויים שיצא מלא אבנית,להחליף טרמוסטט בעלות 70 ש"ח בערך,וזכית בדוד חדש ודוגש.

סכנה,חשמל זה עסק מסוכן.

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר פותחים את הדוד, מחליפים גם טרמוסטט וגם גוף חימום ומאיץ (מאיץ=השרוול הזה מפלסטיק). עלות כוללת 100 ומשהו שקל לכל החלקים ביחד. העבודה כאן זה הבאסה.

כמובן לבצע רק כשהחשמל מנותק!

ואטמור זה לא פתרון פלא, זרם המים שניתן לקבל הוא לא מאוד חזק, ויש תלות בין עוצמת הזרם לחימום, ככל שפותחים זרם יותר חזק המים הופכים ליותר קרים.

אה, וכדי להתקין אטמור צריך להכין נקודת חשמל ייעודית עם פקק נפרד וחוטים עבים במיוחד (4 ממ"ר או יותר) בגלל צריכת הזרם הגבוהה מאוד שלו. (אמנם צריכה למשך זמן פתיחת הברז בלבד, אבל החוטים חייבים לעמוד בזרם הזה...)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקין "אטמור", ככה אני חושב קוראים לזה. תפתור את כל הבעיות.

גם המים רותחים ישר ואין צורך לחמם שעה לפני. וגם אין הגבלה על כמות המים שאפשר לחמם.

http://www.ktl.co.il/product.asp?productid=3084

מוצר גרוע ביותר!

יש לנו אחד מותקן. במידה והמים קרים לגמרי הוא לא מחמם אותם לטמפ' מספיק טובה כדי להתקלח בכיף, לרוב הלחץ של המים לקבלת מים חמים צריך להיות נמוך מאוד.

אחרי יום גלישה בחורף אתה חוזר מת מקור כולך מלח מת למקלחת חמה וה"אטמור" רק מעלה לך את הקריזה כי לא ניתן בעזרתו להתחמם :? .

מה שכן הוא יכול להתאים למטבח אם רוצים לחסוך בעבודות של הדוד. אגב צריכת חשמל שלו גם לא בין הנמוכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת צריכת החשמל חשוב להבדיל בין הצריכה הרגעית (האטמור צורך זרם גבוה) שמחייבת להעביר קו נפרד מהלוח ועלולה לגרום להקפצת הפקק הראשי אם מופעלים מכשירים זוללי חשמל נוספים והצריכה עוברת את הזרם המקסימלי של החיבור,

לצריכת האנרגיה הכוללת (לאורך זמן) כלומר מחיר החשמל - בה האטמור דווקא מצטיין בחסכוניות כי הוא מחמם אך ורק מים שדרושים לשימוש מיידי ולא ליטר אחד יותר.

יעילות החימום היא בדיוק 1 גם בדוד וגם באטמור, כמו כל מכשיר חימום למעט מזגן.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אצלי גם דוד תקין וגם אטמור.

הזמני אותו די בטעות דרך האינטרנט(סיפור ארוך) ויצא שזה דווקא שווה.

אצלי אם אני מדליק אותו על עוצמה מלאה, גם אם אני מדליק בחורף מים קרים המים יוצאים רותחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בבית הבעיה דומה, רק הרבה יותר קיצונית.

גם אם אני מדליק את הדוד 12 שעות רצוף, יש מים חמים רק ל-3-4 דקות :x

סגרתי את הברזים, וזה לא עזר.

אני אבדוק את הנושא של אבנית בגוף החימום. רק לא הבנתי איך האבנית על גוף החימום "מטעה" את הטרמוסטט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני אפתור לך את הבעיה בשניה, תדליק אותו לחצי שעה במקום 10 דקות. :idea:

חמם מהיר כמו שאמר לפני מישהו, מחמם כמות קטנה של מים ומנתב אותה לחלקו העליון של הדוד, איפה שיוצאים מים חמים, שם יש מים רותחים, אבל רק שם!

הם נגמרים תוך דקות.

אין ברירה אלה להדליק ליותר זמן, 10 דקות זה כלום, לשטוף ידיים אולי.

מעבר לעובדה שרצוי לפרק את גוף החימום ולנקות שם מידי פעם, ורק כדי להמחיש, בבית בגולן, שקיים רק 5 שנים, בית חדש לגמרי, החלפתי 7 גופי חימום!

כן, מה שאתה שומע, 7 גופי חימום, כל מספר חודשים הגוף היה נשרף ומקצר.

בדקתי מתח, המתח היה 222 וולט.

עד היום, בכל פירוק יוצא כחצי דלי של אבנית, היא מכסה את הגוף והוא פשוט נשרף.

המים שם זוועתיים.

לפני שבוע הוחלף אגב הגוף השביעי. זה לא סיפור גדול להחליף, קצת כלי עבודה, קצת התחכמות בריקון הדוד (יהיה מסובך בפעם הראשונה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

======= עדכון =======

הצצתי ככה מיסביב לדוד (שניראה דיי חדש כולל הכיסוי למטה שהוא ממש מבריק)

אל הדוד למטה ניכנסים 3 צינורות:

לאחד מהם אין ברז

לשני יש ברס שניתן ליסגור אותו

לשלישי יש ברז אבל לא זסוגר אותו אלא כאילו שאפשר לחבר אליו צינור (ניקוז ?)

בנוסף ישנו צינור רביעי שהוא בחלק העליון של הדוד, יש ברז שניתן ליסגור.

אז מי שמבין שיסביר לי מה לעשות עם זה כי אני עדיין עגל בנושא.

בקשר לניקוד החמם או הטרמוסטט.

לא הבנתי איך זה מיתבצע, אם יש עליו אבנית זה אומר שהוא נימצא ממש במגע עם המיים , אז איך ניתן לרק אותו בלי שכל הדוד ישפך עלי ?

או למעשה מה מיסתתר מיתחת לקערה המוברגת מיתחת לדוד (שזה ניראה לי הפתח שירות (?))

אני יודע להיתעסק עם חשמל וכל זה אבל פשוט לא הבנתי איך עובד דוד בבית, אז אם זה משהו שדודאי או בדואי יכולים לעשות זה אומר שגם אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה להסביר לך, תדמיין את מה שאני אומר...

יש בדוד כניסה עליונה, היא חזרה מקולטי שמש, זכור אותה.

יש למטה 3 חיבורים, כניסת מים קרים, יציאת מים חמים, יציאה לקולטים.

אמור להיות שסתום פריקה שמחובר לצינור שיוצא החוצה (אמור).

המטרה שלך היא להכניס אויר פנימה, אחרת לא ייצא טיפת מים.

אויר יוכל להכנס או מיציאת מים חמים שבעצם היא צינור שהולך בתוך הדוד עד לחלקו העליון. או מהחזרה של הקולטים, שנמצאת בצד הדוד. (לפרק אותה, ועדיין ישפכו קצת מים בצד).

נניח שבחרת על יציאת מים חמים בתור כניסת אויר לדוד.

אתה צריך לחבר צינור ניקוז לדוד, שבעצם יתחבר כניסת המים הקרים, מה שבעצם אתה עושה, אתה משתמש בכניסת המים הקרים לניקוז הדוד, כי הצינור ממוקם בתחתית הדוד, וביציאת המים החמים לכניסת אויר, כי הוא ממוקם בחלקו העליון של הדוד.

עד לפה מובן?

חבר את כניסת המים הקרים לצינור שהולך לביוב או החוצה, ופתח את צינור יציאת המים החמים, על מנת שיוכל להכנס אויר, אתה תתחיל לראות מים יוצאים מצינור הניקוז החדש שלך.

זה לוקח כמה דקות טובות.

בסוף פרק את גוף החימום, 8 ברגים, ויצאו משם עוד כמה ליטרים טובים של מים, שינזלו עליך כמובן. ובראבו, הגוף בחוץ.

נקה הכל, והכנס יד פנימה לתוך הדוד ונקה גם שם.

אחר כך תנסה להרכיב בחזרה, במילוי הדוד, צריך לפתוח ברז מים חמים בבית. כדי שיוכל לצאת אויר ולהכנס מים.

למען האמת, אצלי בדוד יש מערכת שלמה שבניתי לריקון מהיר שכוללת 5 ברזים, ברז אחד נמצא מעל גובה קצה הדוד ומטרתו היא רק להכניס אויר, ועוד צינור ניקוז קבוע וברזים לניתוב המים, עובד מצויין, אבל כאמור, אצלך אין צורך, זהו פירוק חד פעמי.

עוד משהו, על מנת לחסוך לך את כאב הלב שהיה לי שגיליתי שהכל נוזל בפעם הראשונה שהרכבתי, נקה את שאריות הסיליקון ושים חדש, סגור חזק חזק, ואת הנזילות תראה רק כאשר יווצר לחץ בדוד. וזה כואב כשצריך לעשות הכל מההתחלה, אז תעשה יסודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יגיע הביתה, אסתכל טיפה על הדוד , אנהל איתו דו שיח , וניראה אם אני יכול לעשות את זה (אחד הדברים שאני לוקח בחשבון העצלנות זה לפנות את המחסן שהיצטבר סביבו)

אם זה יראה לי מעל ומעבר ואני יאלץ להעמיד את אחד הצדיקים במבחן, כמה זה ציון עובר (בשקלים חדשים) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא תעשה, אל תפתח את שמונת ברגי ה-14 מ"מ שבתחתית הדוד לפני ריקון הדוד , אם אתה לא רוצה להתמודד עם 150 ליטר מים (קפואים או רותחים, תבחר מה שיותר כיף לך) שעפים עליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא תעשה, אל תפתח את שמונת ברגי ה-14 מ"מ שבתחתית הדוד לפני ריקון הדוד , אם אתה לא רוצה להתמודד עם 150 ליטר מים (קפואים או רותחים, תבחר מה שיותר כיף לך) שעפים עליך.

נראה שכולנו התנסנו בחוויה המדהימה הזו

172 סוסים כבר לא מספיקים אז קנינו הונדה מצוננת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...