Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוד השמש (שיש לו גם חמם) מפלה אותי (ואני לא שחור)

gsi16v
שימו לב! השרשור הזה בן 6331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי מה שאתם מתארים פה בעצם חמם מהיר/ מאיץ אינו מיועד לדוד שוכב, האם ישנו פתרון אחר לדוד שוכב?

מסנן אבנית טוב שמיועד בעיקר לצינור כניסה לבית (אבל אפשרי בהחלט גם להרכיבו על הברז הראשי כדי שישאיר גם את הממטרות והטפטפות נקיות), יש לקיבוץ עמיעד. מניסיון של בן משפחה ממושב כורזים שגם היה מנקה את הדוד כל שני וחמישי והקומקום היה מוציא מים מגעילים מרוב אבנית, לאחר התקנת המסנן נגמרו התירוצים לקומקום והוא נשאר מבריק, בנוסף דוד השמש אינו נסתם כבר שנתיים או שלוש.

עלות רגילה של מסנן כזה נעה באיזור 700-700 ש"ח תלוי היכן.

ארז דבר איתי אם אתה מעוניין, נשיג לך אחד במחיר טוב יותר.

דרך אגב, קצרין עיר המים היין והרצח הלא מפוענח נקייה כמעט לחלוטין מהזוועות של האבנית ולראיה אני יכול להציג את דוד השמש שלי ש (בלי לפתוח עין..) עובד מצויין כבר 6 שנים ללא לאות.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא עדיף ליפתוח את הדוד כל כמה חודשים ולנקות מאשר ליקנות מסנן וכל פעם ליקנות אותו שוב או לנקות ?

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנקות/להחליף מסנן זה פרוייקט קטן בהרבה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נראה.....לעלות לגג, לנקז את המים מהדוד, לפתוח את המחמם, לנקות, להחזיר את המחמם (זאת רק במידה והוא תקין ואפשרי לנקות אותו, אחרת 'לך תביא') ולמלא מים מחדש בתקווה שעשית עבודה טובה ואין נזילות.

לעומת זאת, לגשת למסנן שנמצא בראש הברז בכניסה לבית או בכניסה הראשית של המים לשטח, לפתוח הברגה גדולה ולנקות בזרם מים את הלכלוך, באמת אין הבדל בעבודה הנדרשת...

דרך אגב, המסננים האלה מחזיקים מעמד הרבה יותר ממה שאתה חושב, אולי רק להחליף פילטר פנימי כל כמה שנים.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה לא היה על הגג, אלא בתוך הדירה במקום ובגובה שהיה לי מאוד נח לעבוד

כמו כן כבר על הצנרת עצמה היה מפצל+ברז שמשמשים לניקוז וגם בצד של בכניסת מיים ככה שחוץ מסגירת השיבר והפניית 2 הברזים ופתיחת ששת הברגים כדי להוציא את החמם לא הייתי צריך לעשות כלום.

אני מעדיף ליפתוח 6 ברגים מאשר ליקנות פילטר ולהחליף אותו.

יש מקרים שבהם זה לא כדאי כמו שתיארת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתם מתארים פה בעצם חמם מהיר/ מאיץ אינו מיועד לדוד שוכב, האם ישנו פתרון אחר לדוד שוכב?

לא מכיר מאיץ לדוד שוכב, אבל טריק מקובל הוא לכופף כלפי מעלה את גוף החימום כך שהחימום יהיה יותר 'שכבתי' והנפח העליון יתחמם מהר יותר.

יש לסמן את כוון הכיפוף מבחוץ על הפלנג' כך שלא תטעה בכוון בהרכבה.

כמובן שגם בזמן הושבת הדוד במקומו יש לוודא שצינור הוצאת המים החמים נמצא בחלק העליון של הדוד.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם גרתי בדירה יישנה מאוד , אלו שבהם התיקרה הרבה יותר גבוהה מאלו שניבנו אחרי שנות ה 80.

היה לנו בויידעם שהו 80 ס'מ גובה מהתיקרה, ובו היה הדוד, שוכב, ודווקא זה עבד טוב.

השאלה, איזה זה עבד ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עדיף ליפתוח את הדוד כל כמה חודשים ולנקות מאשר ליקנות מסנן וכל פעם ליקנות אותו שוב או לנקות ?

אתה מדבר רק על הדוד.

אל תשכח שמכונת הכביסה שלך אוכלת אותן כמויות כמו הדוד בערך.

אני לא חושב שתהנה לפתוח מכונת כביסה.

והקומקום? גם אותו אתה אוהב לנקות? והבריאות שלך כשאתה שותה את כל האבנית הזאת?

וכל הצנרת בדירה תהיה יותר נקייה.

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. רק בשבוע שעבר ביצעתי פירוק משני למכונת הכביסה (הלך גוף חימום עקב אבנית וקורוזיה אחרי 4 שנים :-(.

אגב - אם אתם חושבים שמכונות כביסה צרפתיות בנויות פחות מסובך ממכוניות צרפתיות - תשכחו מזה), הדוד לא מחמם כתמול שלשום (מלא אבנית אחרי פחות משנתיים), הקומקום צורך "סיליט" כמעט ביחס של 1:1 עם המים שהוא מחמם, הדגים באק' כמעט הפכו למאובנים, ובקרוב נעבור לשחק בבית "5 אבנים" - מייד לאחר הניתוחים הדרושים.

יש מספיק מקומות בארץ בהם מסנן טוב הוא MUST.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה מה שצריך "מסנן למניעת אבנית".

טוב

ארז, אני לא יודע אם היתכוונת אלי, אבל אצלי התרמוסטט נכנס באותו פאלנג' של החמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. רק בשבוע שעבר ביצעתי פירוק משני למכונת הכביסה (הלך גוף חימום עקב אבנית וקורוזיה אחרי 4 שנים :-(.

אגב - אם אתם חושבים שמכונות כביסה צרפתיות בנויות פחות מסובך ממכוניות צרפתיות - תשכחו מזה), הדוד לא מחמם כתמול שלשום (מלא אבנית אחרי פחות משנתיים), הקומקום צורך "סיליט" כמעט ביחס של 1:1 עם המים שהוא מחמם, הדגים באק' כמעט הפכו למאובנים, ובקרוב נעבור לשחק בבית "5 אבנים" - מייד לאחר הניתוחים הדרושים.

יש מספיק מקומות בארץ בהם מסנן טוב הוא MUST.

חכה שיוציא לך כליה :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אצלי התרמוסטט נכנס באותו פאלנג' של החמם.

זה כבר נשמע כמו משהו ששייך לשרשור "סיפורי גבורה פרוקטולוגיים".

ברור, אתה חושב שסתם החמם הוא כזה להיט בטורקיה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, אתה חושב שסתם החמם הוא כזה להיט בטורקיה ?

הנה עשית זאת שוב, קופירייטר מבוזבז שכמותך.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...