Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר לחבר למגבר שני ערוצים 4 רמקולים והאם זה מומלץ...

TaZoK
שימו לב! השרשור הזה בן 7615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הייתי רוצה לדעת אם זה אפשרי כי זה פשוט יחסוך לי קצת כסף במקום מגבר ל4...

אפשר לחבר אבל זה יוריד את ההתנגדות של המגבר ואז הוא יתחמם יותר, כמובן שההספק שהוא יתן לכל רמקול יהיה קטן יותר... בקיצור לא הכי מומלץ אם אתה רוצה להחזיק במגבר הזה תקופה ארוכה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההספק, מגברים אמורים (אני אומר אמורים כי תלוי איזה) להכפיל את ההספק כאשר ההתנגדות יורדת ל2 אוהם ככה שההספק שמגיע לכל רמקול נשאר זהה לזה שמקבלים זוג רמקולים ב 4 אוהם.

המגבר אכן יעבוד קשה יותר אבל עדיין גישור הערוצים למשל מהווה את אותו העומס על המגבר ככה שיש הרבה מגברים שיכולים לעמוד בזה.

מה שתאבד הוא אפשרות שליטה על הFADER ויווצר מצב שהאחוריים והקדמיים יקבלו עוצמה זהה כל הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההספק, מגברים אמורים (אני אומר אמורים כי תלוי איזה) להכפיל את ההספק כאשר ההתנגדות יורדת ל2 אוהם ככה שההספק שמגיע לכל רמקול נשאר זהה לזה שמקבלים זוג רמקולים ב 4 אוהם.

המגבר אכן יעבוד קשה יותר אבל עדיין גישור הערוצים למשל מהווה את אותו העומס על המגבר ככה שיש הרבה מגברים שיכולים לעמוד בזה.

מה שתאבד הוא אפשרות שליטה על הFADER ויווצר מצב שהאחוריים והקדמיים יקבלו עוצמה זהה כל הזמן.

אייל, אני הבנתי ממנו שהוא מתכנן לחסוך, בגלל זה הסקתי שהוא יקנה חברה ברמה דיי נמוכה ולכן כדי שהמגבר יאריך ימים לא כדאי להעמיס עליו.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איל אני בטוח שכבר שאלתי אותך בעבר.. אבל רק בשביל להיות בטוח אני אשאל שוב

זה אפשרי לעשות גישור שכזה וגם עם אופציה לשלוט בעוצמה ?

זאת אומרת .. אין איזה משהו אלקטרוני שאפשר להשים בין המגבר לרמקול שינמיך טיפה את האות בשביל להתאים את העוצמה בין הרמקולים האחוריים לקידמיים ?

(האחוריים צריכים יותר כוח.. אז השאלה פה אם אפשר לתת להם יותר כוח ובאותו זמן להוריד את הכוח שהקידמיים מקבלים)

ובמילים אחרות. לתת למגבר לעשות את אותו הדבר שהוא עושה היום על 2 ערוצים ולקבל את אותה התמורה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל האחוריים צריכים פחות כח ורצוי שלא יהיו בכלל.

שנית, כן אפשר כעקרון להשתמש בפוטנציומטר להפחתת העוצמה, זה נקרא L-PAD. עולה אם אני זוכר נכון 24$ לאחד של פניקס גולד שמתאים להתנגדות 4 אוהם.

NEO, ראיתי לנזר שעמד בזה אז זה באמת תלוי במגבר, הוא לא חייב להיות יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה אפשר למצוא דבר כזה ?

אני משער שלא בחנויות לקאר אודיו ..

ועוד משהו.. יש לי שליטה במתח מאפס עד 100 אחוז ? או שזה משהו מוגדר כמו

"6 דציבלים יותר 6 דציבלים פחות" ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.partsexpress.com/pe/showdetl.cfm?&User_ID=14071462&St=7469&St2=78350115&St3=-31580857&DS_ID=3&Product_ID=6298&DID=7.

טעיתי במחיר, הוא זול יותר. אם אני לא טועה זה ספציפית יכול להנחית לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכוון בלחסוך... שלקנות שתי ערוצים יותר איכותי במקום 4 ערוצים יותר זול....

נגיד יש לי שתי קנווד 6X9 מאחור שאני מתכוון לקנות ומקדימה רמקולים של פיוניר

אם אתה צריך הספקים תגיד לי

חייבים את המגבר ל4 ערוצים או שאפשר לחבר את המגבר רק לשתיים ושתיים להשאיר בלי מגבר

כי אני ממש לא יודע מה לעשות... תעזרו לי בבקשה

למה? ככה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה הטובה ביותר מבחינת איכות קול היא רק סט קדמי וסאב.

אם אתה אתה רוצה אחורייה האופציה הטובה הבאה מבחינת איכות קול היא לחבר מגבר לקדמיים ולחבר את האחוריים על הרדיו דיסק ככה שיהיוחלשים משמעותית מהקדמיים ולא ימשכו את במת הקול לאחור.

אם אתה בכל זאת רוצה להגביר את האחוריים הדרך הטובה הבאה היא לקנות מגבר 4 ערוצים ככה שגם תוכל להזין מהרדיו דיסק כבל RCA לאחוריים וכבל לקדמיים מה שיאפשר לך שליטה בעוצמה של האחוריים והקדמיים מהרדיו דיסק באמצעות הFADER.

אם אין לך כסף למגבר 4 ערוצים ואתה רוצה שהאחוריים יוגברו אתה יכול לחבר את 4 הרמקולים במקביל למגבר 2 ערוצים, מה שיקרה הוא שהמגבר יראה התנגדות נמוכה יותר של 2 אוהם ובכך הוא יכפיל את ההספק שהוא נתן לזוג רמקולים אחד ב 4 אוהם. אם המגבר נתן 2X50W ב 4 אוהם, מגבר נורמלי יתן 2X100W ב 2 אוהם.

מה שקורה הוא שהמגבר עובד קשה יותר ומתחמם יותר, אם יש לך מגבר מפירמה לא טובה יש סיכוי גדול לכך שהוא לא יעמוד בזה למשך זמן ויום אחד הוא פשוט ישרף.

עוד דבר הוא שאתה מאבד שליטה בנפרד על עוצמת הקדמיים והאחוריים והם יקבלו כל הזמן את אותו ההספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לי איל.. עד כמה ההתחממות פה היא סיכון ?

מתקין מערכות ממוצע ימליץ על זה ? או ישלול את זה ?

עוד שאלה...במקרה שעושים שימוש של 2 יציאות בשביל 4 רמקולים אמרת שכשהמגבר רואה התנגדות כפולה הוא נותן מתח כפול כי זה בעצם 2 אום. אז מה קורה אם בזמן עבודה. החוטים של הרמקולים האחוריים משתחררים

(דוגמא קיצונית). הרמקולים הקידמיים יקבלו מתח כפול ? או שבאופן אוטומתי המתח הכפול ניפסק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקין מערכות ממוצע הוא לא אם שיש לסמוך על ההמלצות שלו.

הכל תלוי במגבר, אני מכרתי מגבר PPI שעבד בגישור ארבעת הערוצים ולא קרה שהוא נכנס למצב הגנה או הראה סמני מצוקה.

יש להבין, כל מגבר מתחמם, הטובים עומדים בהתחממות ובעומס ההספק ללא בעיה והגרועים שמקרה הטוב נכנסים למצב הגנה ובמקרה הגרוע פשוט נשרפים.

הוא רואה חצי מההתנגדות ואז ההספק עולה, נתתי פעם הסבר מפורט על התנגדויות אם אתה רוצה תקרא את הפוסט השני בלינק הזה http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=10807&highlight=%F6%E9%F0%E5%F8+%EE%E9%ED+%EE%F9%E0%E1%E4

אם החוטים משתחררים אז המגבר כבר לא יראה את העומס שמציב עליו אותו הרמקול והוא יראה רק את העומס (ההתנגדות) של הרמקול שנשאר מחובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...