Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מוסך מורשה יבואן יכול לתקן רכב שבאחריות באמצעות חלקים תחליפיים/משופצים?

RedLabel

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

במסגרת שרשרת התקלות הבלתי נגמרות ברכב של אבא שלי (אופל גרנדלנד) התפתחו בזמן האחרון רעשי דפיקה מכיוון הגלגלים הקדמיים.

הרכב היה במוסך והוחלפה ציריה, אך הרעשים לא נעלמו.

אתמול הרכב נכנס חזרה למוסך. במוסך קבעו שהצירייה שהותקנה כנראה לא תקינה, והודיעו לאבא שלי שצריך להחליף אותה - ואמרו לו שהאופציות הן ציריה תחליפית או משופצת (ששופצה ע"י היבואן, מה שזה לא אומר).

אני מדגיש - הרכב עדיין בתקופת האחריות (לא אחריות מורחבת או משהו כזה) וכמובן שמטופל במוסך מורשה יבואן.

אבא שלי התעקש שיחליפו לו את הצירייה לחדשה ומקורית בלבד.

אגב, ההתנהלות התמוהה הזאת של המוסך מעלה את השאלה האם הציריה המשיכה לדפוק כי הציריה שהרכיבו לא תקינה כי היא לא חדשה ומקורית.

שאלתי היא כזאת: האם מותר בכלל למוסך לתקן רכב שבאחריות יצרן בחלקים שהם לא חדשים ומקוריים? אם לא, למה בכלל מציעים לאבא שלי משהו אחר?

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אומרים תנאי האחריות? תבדוק

אני לא זוכר התניה של החלפת חלק בחדש אלא החלפה בתקין ובכל מקרה האחריות על תקינות החלק לא חורגת מתנאי האחריות של המכלול
לדוגמא, אם האחריות פגה עוד חודש, החלק שהוחלף לא זוכה לאחריות של שנה כמו מוצר חדש.

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, סולל הדרך כתב:

ובכל מקרה האחריות על תקינות החלק לא חורגת מתנאי האחריות של המכלול
לדוגמא, אם האחריות פגה עוד חודש, החלק שהוחלף לא זוכה לאחריות של שנה כמו מוצר חדש.

במגאן II שהיתה לי נעשה טיימינג קרוב לסוף האחריות לחדש ומקורי שזכה לאחריות נוספת של שנה כמו כל חלק מקורי וחדש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שאחריות יצרן אינה חלה על חלקי הינע כמו ציריות,בולמים, משולשים וכד. תקרא היטב את תנאי האחריות שקיבלת

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה נעשה, זה חורג מחובת האחריות וזה חריג.
האם זה היה ריקול?
יתכן במקרים של ריקול יש אחריות מורחבת
אבל ע"פ תנאי אחריות כללים ומקובלים, אין הארכה של תקופת האחריות על תיקון שנעשה במסגרת האחריות מעבר לתקופת האחריות הכללית.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציריות לא מתקלקלות סתם, זה בדרך כלל שבר או התעקמות כתוצאה מחבטה קשה (בורות עמוקים בכביש, עליה/ירידה ממדרכות) .

אבל בהחלט ישנה אפשרות לכשל מיבני בסדרת יצור. תיקונים במסגרת אחריות מחייבים שימוש בחלק תקין, אין חובה לשים חלק חדש או להאריך את תקופת האחריות. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, סולל הדרך כתב:

אם זה נעשה, זה חורג מחובת האחריות וזה חריג.
האם זה היה ריקול?
יתכן במקרים של ריקול יש אחריות מורחבת
אבל ע"פ תנאי אחריות כללים ומקובלים, אין הארכה של תקופת האחריות על תיקון שנעשה במסגרת האחריות מעבר לתקופת האחריות הכללית.

לא. החלפה של המוסך על דעת עצמו כי לדעתו הרצועה היתה יבשה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וממתי מוצר מתכלה באחריות? כמו מצמד, רפידות, נורות וכד...
לא ברור לי למה היא הוחלפה ללא עלות במסגרת אחריות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

במגאן II שהיתה לי נעשה טיימינג קרוב לסוף האחריות לחדש ומקורי שזכה לאחריות נוספת של שנה כמו כל חלק מקורי וחדש.

@Night Driver האם הטיימינג הוחלף במסגרת האחריות בשל תקלה או כחלק משגרת הטיפולים? אם הוחלף כחלק משגרת הטיפולים, זה נורמלי ומקובל שתקופת האחריות היא עבור חלק מקורי וחדש (כי הרי הלקוח שילם עליו).
אם הטיימינג הוחלף מאיזושהי סיבה במסגרת האחריות, הרי שבדרך כלל חלה עליו אחריות עד סוף תקופת האחריות המקורית של הרכב, אלא אם ישנה איזו החרגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חוייבתי עליה. היו לה עוד כמעט 20,000 עד מועד ההחלפה לפי שגרת הטיפולים.

הגדלת ראש של המוסך לבדוק הכל לפני תום האחריות, ראה רצועה יבשה, קיבל אישור להחליף באחריות והחליף.

@סולל הדרך טיימינג לפני מועד ההחלפה לפי הוראות היצרן הוא לא רכיב מתכלה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי... ואיך אתה יודע שניתנה עליה שנת אחריות?
בכל מקרה גם אם ניתנה, זו לא הפרקטיקה המקובלת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מוסך שאני מטפל בו הרבה שנים בכל הרנואים שהיו לי.

כשנאמר לי שעשו טיימינג באחריות הרמתי גבה, אמרתי תודה (סיפור של 4000 שקל שנחסכו בטיפול הבא) ושאלתי למה. הסבירו לי שראו שהרצועה יבשה ושיש אחריות על החלקים כמו בכל תיקון עם חלקים מקוריים.

במקרה של טיימינג כשל הוא לא החלפת רכיב אלא החלפת מנוע שלם ולכן גם אם לא היו מצהירים על זה היו צריכים לשאת בעלות התיקון כי בהיסטוריה מופיע טיימינג מלא בזמן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את הכתבה הזאת:

https://www.ynet.co.il/article/2098334

ספציפית הקטע הזה:

ציטוט

במועצה לצרכנות, לעומת זאת, היו הרבה יותר ברורים וחדים. חוזר משרד התחבורה מיום 11.12.00 קובע: בתקופת האחריות מחוייבים היבואנים להתקין ברכבו של הלקוח חלקים מקוריים חדשים בלבד (בחלקים הכלולים בכתב האחריות) ולמעט ברכבים מסוג אוטובוסים ומשאיות, כותבים ד"ר יוסי ברג וזאב פרידמן. בחוזר נאמר כי במקרה שאין חלקים מקוריים במלאי ניתן להרכיב חלק תחליפי ולתת ללקוח אחריות עליו, שלא תפחת מתקופת האחריות הניתנת לחלק מקורי. בנוסף, חובה ליידע את בעל הרכב על סוג החלק שהותקן. הוראה זו, מוסיפים ומציינים היועצים המשפטיים של המועצה לצרכנות באה לאחר התייעצות במועצה המייעצת (זו שחווה בן-ארי רוצה לפנות אליה) והמלצותיה אושרו על-ידי משרד התחבורה.
יודגש כי חלקים תחליפיים הינם חלקים חדשים, אם כי אינם מיוצרים על-ידי יצרן הרכב. מהותה של האחריות היא להשיב מצב לקדמותו לאחר החלפת חלק שנמצא פגום. החלפת חלק פגום בחלק משומש או משופץ אינה משיבה מצב לקדמותו, אלא פוגעת בצרכן. התקנה של מיכלול משופץ שמקורו ברכב אחר (גם אם חלקיו הפנימיים חדשים) ברכב חדש שבו מבצעים תיקונים במסגרת אחריות היצרן מנוגדת לחוק.

לפי מה שאני מבין, תיקון רכב באחריות צריך להתבצע באמצעות חלקים חדשים ומקוריים בלבד לפי חוזר משרד התחבורה שמוזכר. האם המצב השתנה מאז?

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה ברורה - לא חלקים משופצים. אבל בהחלט לא רק מקורי. גם חליפי חדש, תואם מקור, ניתן ליישום.

בשום מקום בעולם, למיטב ידיעתי, אין חובה חוזית להרכיב חלק מקורי מתוך ה bom של היצרן. כל חלק חדש תקין, תואם מקור או oem ישמש לתיקון במסגרת אחריות. 

הבעיה בארץ היא, חלקים מזויפים או באיכות ירודה, גם כשהם חדשים.  למשל :

😬 🥵

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שאתה צודק.

קניתי אוטו חדש עם חלקים מסויימים. אם קניתי מרצדס למה אני צריך להסכים למשל לדיסקיות גיר של ואג רק כי היה כשל בייצור של הרכב הספציפי שלי?

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...