Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעסיק שלא שילם פנסיה

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בת כמה אחותך?

העצה הכי חשובה שאני יכול לתת לכם זה ללמוד את העניין של פנסיה וכו'

זה לא דברים שיש להשאיר אותם לשנים שאתה כבר לקראת פרישה, אלא להתעסק בזה כבר עכשיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.7.2022 בשעה 00:24, guya72 כתב:

ממליץ לפנות למינהל אכיפה והסדרת חוקי עבודה במשרד הכלכלה ולהגיש תלונה

זה ממש לא יעזור לך. אולי המדינה תקנוס אותו בסכום קטן, אבל לך לא יצא מזה כלום.

----------------------------------------------------------------------------

להגיש תביעה לבד זו דרך בטוחה לבזבוז זמן רב, עם הרבה עצבים, ועם מלחמה בטחנות רוח. אחרי כמה שנים תקבל קצת, אבל תצטרך להתפשר בגדול.

בתאריך 10.8.2022 בשעה 09:17, guya72 כתב:

. להגיש תביעה לבד - העלות היא אפסית. החסרון הוא שצריך לעשות את כל העבודה "השחורה" לבד, ואם טועים - זה עלול לפגוע בסכומי הפיצויים.  חסרון נוסף - הפיזור של בתי דין לעבודה הוא מאוד נמוך, כך שיתכן ותצטרכו להגיע לישוב שמרוחק מכם.

אין צורך לפחד מהגשת תביעה עצמאית - בתי דין לעבודה ערוכים לטפל במקרים כאלו.

ציטוט:  "הסיכוי של עובד לזכות בתביעה בבית הדין לעבודה, כשהוא מיוצג, שונה לגמרי מהסיכוי לזכות בה כשהוא לא מיוצג", אמר עורך הדין וגיף אליאב, המייצג לרוב עובדים בתביעות בבית הדין....יש לי הרגשה שהשופטים בבית הדין, שהם עמוסים מאוד וקשה להם להתמודד עם כך, מחפשים, בלי לשים לב, את הצד החלש"

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3992241,00.html

בתאריך 9.8.2022 בשעה 19:48, DareDevil כתב:

לפנות לעורך דין ויפה שעה קודם

עורך הדין בכל מקרה יקח מהלקוח הרבה כסף. תמורת זאת, עו"ד זוטרה מהמשרד שלו תכין כתב תביעה, ולקראת הדיון הראשון בבית הדין לעבודה יסביר ללקוח שחשוב להתפשר ויפחיד אותו בסיפורי אימה על מה שקורה למי שלא מתפשר. בדיון הראשון עצמו השופטת לוחצת חזק להתפשר, וברוב גדול של המקרים הלקוח מתפשר, מקבל פחות ממה שמגיע לו (אחרת אין פשרה) והעו"ד שמח שיקבל סכום גבוה על מינימום זמן ומאמץ שהשקיע בתיק.

עריכה אחרונה על ידי yehuda-k
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, yehuda-k כתב:

עורך הדין בכל מקרה יקח מהלקוח הרבה כסף. תמורת זאת, עו"ד זוטרה מהמשרד שלו תכין כתב תביעה, ולקראת הדיון הראשון בבית הדין לעבודה יסביר ללקוח שחשוב להתפשר ויפחיד אותו בסיפורי אימה על מה שקורה למי שלא מתפשר. בדיון הראשון עצמו השופטת לוחצת חזק להתפשר, וברוב גדול של המקרים הלקוח מתפשר, מקבל פחות ממה שמגיע לו (אחרת אין פשרה) והעו"ד שמח שיקבל סכום גבוה על מינימום זמן ומאמץ שהשקיע בתיק.

להתפשר על כספי פנסיה? חישוב ימי מחלה שגוי? 

היא אולי לא תקבל פיצוי על עוגמת נפש אבל לפחות היא תקבל את הכספים שהיו צריכים להיות שלה מלכתחילה. 

לתהליך הזה נכנסים כאשר מנסים למצות את כל התהליכים מחוץ לבית משפט, עורך דין יוכל לנווט בתוך התהליך הזה. 

המטרה לפי דעתי צריכה להיות לקבל את הכספים שהיא צריכה לקבל ולא להתחיל עם אספרציות ולחשוב שאפשר לחלוב את בעל העסק.

עורך דין טוב שווה את הכסף שישלמו לו, גם אם העלות גבוהה כעת, לאורך זמן כספי הפנסיה (בשאיפה) יגדלו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, DareDevil כתב:

עורך דין טוב שווה את הכסף שישלמו לו, גם אם העלות גבוהה כעת, לאורך זמן כספי הפנסיה (בשאיפה) יגדלו.

עורך דין הכי טוב שיש יוכל לגרום להפקדת חלק קטן מכספי הפנסיה בקרן ואת השאר היא תקבל במזומן (בכפוף ליכולת לגבות מהמהעסיק לשעבר). לקרנות יש תקנונים ואתה לא יכול להפקיד מתי שאתה רוצה.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הלנת שכר לכל דבר אבל את הקרנות זה לא מעניין. אתה יכול להפקיד רק עבור שנת המס הנוכחית.

אם המעסיק ישלם ב 1.1 אז אי אפשר להפקיד כלום.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים נוכלים?

כעסק תתמודד עם הספקים, עם הרשויות, עם הרגולציה ועם מי שאתה רוצה אבל לא עם העובדים שלך. העובד לא שותף שלי ולא מעניין אותו אם הרווחתי או הפסדתי. הוא חייב לקבל את כל מה שמגיע לו בלי להתוכח ובלי אפילו לבקש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לציין כי לעתים רבות כשנעזרים בשירותי עו"ד תובעים את עלות שכר טרחתו גם כן ואז המחיר שלו פחות קריטי.

כמובן שלא מובטח שיקבלו אותה וכו'.

אינני עו"ד או משפטן. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אמירה נחרצת וכרגע לא מגובה בנתונים. לכן הייתי מציע להתייחס אליה בהתאם. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@RKהתיחס אליה, והוא בברנז'ה.

בדרך כלל שכ"ט עו"ד שנפסקים אינם מכסים את עלות הייצוג המשפטי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

^ אמירה נחרצת וכרגע לא מגובה בנתונים. לכן הייתי מציע להתייחס אליה בהתאם. 

הוא צודק.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע לי על מאגר אבל אתה יכול לנסות לחפור בפסקי דין.

הניסיון שלי כזה שתמיד שילמתי הרבה יותר ממה שנפסק ואני לא עובד עם משרדי צמרת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...