Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התבשרתי על מנוע תקול - צריך עצה - מה לעשות עם המכוני ?

demo_x
שימו לב! השרשור הזה בן 911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

יש לי ניסאן קשקאי 2015 עם מנוע בנזין 1.2 

לאחרונה ראיתי שהמנוע התחיל לשתות שמן ולאחר דיאגנוסטיקה במוסך מורשה של יבואן (קרסו) "התבשרתי" שמנוע תקול ושצריך להחליף אותו.

בדיקה במוסכים אחרים לקבלת דעה נוספת העלתה אותה בעיה -  רעשים ברצועת תזמון וראו קצת עשן יוצה כשפתחו את פקק השמן בראש מנוע (מזה הסיקו שרינגים לא אוטמים טוב ושמן עובר למנוע שם הוא נשרף)

תסלחו לי אם הסברים לא נכונים או מבלבלים - אני לא מבין גדול בנושא.

הרכב כבר לא באחריות ולאחר פנייה ליבואן הוא הציע להישתתף ב50% עלות של מנוע חדש (רק החלק) . סך כל עלות החלפת מנוע לאחר הנחה - כ 20000 שח (כמובן עליי)

אני בהתלבטות קשה - האם לתקן ולספוג את העלות או לנסות להיפתר מהאוטו ?

ואם להיפתר - מי יקנה מכונית עם מנוע תקול -  בין אם פרטי או טרייד אין ?

מה הייתם מציעים לעשות ?

אגב האוטו נוסע וחוץ מאכילת שמן (ממקסימום לרדת למינימום לקח לו כ 2000 קמ) ורעשים בשרשרת -  כמעט ואין סמפטימים אחרים לבעיה. לכן יש לי זמן לחשוב ולהחליט ולא לרוץ לתקן מייד

תודה

עריכה אחרונה על ידי demo_x
תיקון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יצרנים שלצערי זה לרוב הצרפתיות(ניסאן בבעלות רנו), שההתנהלות היצרן והיבואן היא לא פחות מבושה.

20 אלף על החלפת מנוע כאשר הם משתתפים ב 50 אחוז עלות על המנוע??? את מי הם מחרטטים בדיוק? 

אני בטוח שאתה יכול למצוא את מנוע מפירוק + הרכבה ב-7 אלף

הייתי מציע לך לעשות את זה , להפטר מהנבלה, ולא להתקרב לקרסו לעולם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך הרבה מידע ברשת על התקלה במנועים אלה כולל תביעה ייצוגית

קצת ממה שאספתי עבורך:

https://thecar.co.il/תביעה-ייצוגית-נגד-רנו-וניסאן-מנועי-ה-1-2-ל/

https://cars.walla.co.il/item/3309489

https://thecar.co.il/מנועים-של-רנו-ניסאן-ודאציה-נהרסים-בגל/

עדיף שתיצור קשר עם עורכי הדין של התביעה הייצוגית ותיראה מה כרגע המצב.

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים

כן , אני מכיר את התקלה הסדרתית של המנוע הזה ועל התביעה הייצוגית והכל ...

השאלה מה עלי לאעשות עם כל זה ?

אופציות:

1. להחליף מנוע מפירוק ב - 12000 כולל עבודה ואחריות 3 חודשים ולמכור  ( מישהו יקנה מכונית חדשה יחסית על מנוע שהוחלף ? אני הייתי נרתע...)

2. לקחת הצעת היבואן ולהחליף למנוע חדש עם שנתיים אחריות בכ - 20000 ש"ח ( אבל התקלה סדרתית ומנועים האלה חיים בממוצע 60-80 אלף קמ)

3. לנסות למכור אותו בטרייד אין AS IS עם גילוי נאות על הבעיה (בטח יורידו לי חצי מחירון אם ייקחו בכלל...)

4. להמשיך לנסוע איתו כאילו לא קרה כלום תוך הוספת שמן לעיתים קרובות (האוטו נוסע רגיל , אולי ייסע עוד כמה שנים טובות - במוסך אחד אמרו שהוא בתחילה של סוף דרכו) , ולהחליף מנוע רק כשייגמר באמת

עם איזה מהאופציות אצא עם פחות נזק כלכלי ?

עריכה אחרונה על ידי demo_x
הוספה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מפעיל יותר לחץ על השירות של היבואן ברגע שידעו שאתה מכיר שבתקלה היא סדרתית יציעו לך עלות תיקון יותר הגיונית זו דעתי.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://motor-center.co.il/מבצעים/

תסתכל פה , מנוע ב5000 ש"ח + מע"מ.

בהנחה שזה אותו מנוע .

אולי בכלל אפשר לשפץ את המנוע ולתקן את התקלה .

עריכה אחרונה על ידי asd asd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.10.2021 בשעה 14:42, TDI כתב:

זה פשוט מטורף !!! אולי הרכבים  שהיבואן הזה מייבא טובים אבל השירות והטיפול בפרשה פשוט ביזיון שגובל בפלילים !!

עריכה אחרונה על ידי dkn1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא פלילי אבל כן הוא משתין על הלקוחות בקשת. פרייארים לא מתים ובארץ אין התאגדות צרכנים נבונה. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.10.2021 בשעה 09:01, demo_x כתב:

אופציות:

1. להחליף מנוע מפירוק ב - 12000 כולל עבודה ואחריות 3 חודשים ולמכור  ( מישהו יקנה מכונית חדשה יחסית על מנוע שהוחלף ? אני הייתי נרתע...)

2. לקחת הצעת היבואן ולהחליף למנוע חדש עם שנתיים אחריות בכ - 20000 ש"ח ( אבל התקלה סדרתית ומנועים האלה חיים בממוצע 60-80 אלף קמ)

3. לנסות למכור אותו בטרייד אין AS IS עם גילוי נאות על הבעיה (בטח יורידו לי חצי מחירון אם ייקחו בכלל...)

4. להמשיך לנסוע איתו כאילו לא קרה כלום תוך הוספת שמן לעיתים קרובות (האוטו נוסע רגיל , אולי ייסע עוד כמה שנים טובות - במוסך אחד אמרו שהוא בתחילה של סוף דרכו) , ולהחליף מנוע רק כשייגמר באמת

הכסף שתקבל על רכב תקין ונוסע, פחות עלות התיקון, תמיד יהיה יותר ממה שתקבל על רכב עומד או עם תקלה חמורה במכלול ראשי, שאז מה שנשאר זה לפתוח פתח בגג, למלא באדמה ולשתול שם עץ שסק.

מעבר לזה, לדעתי הדחף למכור את הרכב לאחר התיקון הוא אמנם מובן ביותר אבל לא רציונלי מבחינה כלכלית. הדבר הנכון לדעתי הוא להמשיך לנסוע עם הרכב לאחר שהוא תוקן ונפתרה הבעיה, שוב בהנחה שהבעיה מטופלת באופן יסודי ומותקן מנוע מפירוק או יבוא מרוויזיה שבה בעיית צריכת השמן נפתרה.

מציע להתחיל לבדוק אצל יבואני מנועים (שלמה נאור/איתי מוטורס) ואצל מוסכים מתמחים (לא מורשי יבואן) כמה תעלה החלפת מנוע.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...