Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבדיקת רכב

לירון .ה.
שימו לב! השרשור הזה בן 1001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

ידידה שלא מבינה הלכה לקנות סוזוקי סוויפט 2009, יד ראשונה.

108k

הוצאתי לה דוח סליקה, ואת טופס הבדיקה במכון. על פניו נראה לא מציאה.

מחיר מבוקש 21000

דעתכם?

20210725_115453.jpg

20210725_120034.jpg

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעט נושא חוסר שמן ונוזל קירור אין משהו חריג.

יש היסטורית טיפולים?

ראיתם אם מדובר בהזעה או נזילה של ממש?

כמה חסר שמן לפי המדיד?

נוזל קירור מתחת למינימום?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי היסטוריית הביטוח, ממליץ לבקש מהמחיר תמונות/דוח שמאי/חשבונית תיקון וכו' והסבר קצר מה בדיוק קרה שם.
לגבי המחסור בשמן/נוזל קירור - צריך להבין לאורך כמה זמן הרכב נסע במצב כזה, אם מעולם לא בדקו שמן/מים בכל שנות האחזקה של הרכב ודחו/התקמצנו על טיפולים, אני הייתי מתרחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, nadavd4 כתב:

לגבי היסטוריית הביטוח, ממליץ לבקש מהמחיר תמונות/דוח שמאי/חשבונית תיקון וכו' והסבר קצר מה בדיוק קרה שם.
לגבי המחסור בשמן/נוזל קירור - צריך להבין לאורך כמה זמן הרכב נסע במצב כזה, אם מעולם לא בדקו שמן/מים בכל שנות האחזקה של הרכב ודחו/התקמצנו על טיפולים, אני הייתי מתרחק.

זה מה שאני אמרתי לה

ראיתי את רישיון הרכב, אכן יד ראשונה.

אבל אשתו זאת שמשתמשת ברכב, הוא טען שהרכב מטופל במוסך יבואן(בבדיקה ברשת, מוסך של מזדה ופורד, ששם הוא מטפל ברכב האישי שלו)

וגם זה לא מוסך יבואן בדיוק, לכן נראה לי חשוד קורויזה במערכת קירור?

גם לא ידע איזה צמיגים יש על הרכב.

לא היה מוכן לרדת במחיר, רק להחזיר את ה 500 שקל על בדיקה.

גם אני הצעתי להתרחק, ב 20k עדיף לחפש רכב יותר שמור , עם היסטוריה יותר טובה, גם ביטוחית

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, פריג'י כתב:

לא הייתי נוגע באוטו הזה.

אכן, היא ויתרה.

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, לירון .ה. כתב:

אכן, היא ויתרה.

עשתה בשכל.
לצערי כנראה שיבוא קונה אחר די מהר מכיוון שהרכב הזה יחסית מבוקש - ומכיוון שמבוקש עוד יותר אצל אנשים ש"בחיים לא פתחו מכסה מנוע" יש סיכוי שהרוכש המאושר יצטרך לטפל בראש מנוע, דליפה מהשמשה או קטסטרופה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, nadavd4 כתב:

עשתה בשכל.
לצערי כנראה שיבוא קונה אחר די מהר מכיוון שהרכב הזה יחסית מבוקש - ומכיוון שמבוקש עוד יותר אצל אנשים ש"בחיים לא פתחו מכסה מנוע" יש סיכוי שהרוכש המאושר יצטרך לטפל בראש מנוע, דליפה מהשמשה או קטסטרופה אחרת.

כן הקטע היה, היא באה לבדוק את הרכב במכון ביחד עם בעל הרכב, ואז היא שלחה אלי את הבדיקה, ועשית לה את הבדיקה של הסליקה.

וראיתי שרשום גם שהצמיגים יבשים, אמרתי לה שתשאל את בעל הרכב איזה צמיגים יש לו? הוא אמר, "לא יודע"

פה אמרתי לה, עזבי

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.7.2021 בשעה 06:52, לירון .ה. כתב:

אמרתי לה שתשאל את בעל הרכב איזה צמיגים יש לו? הוא אמר, "לא יודע"

פה אמרתי לה, עזבי

@לירון .ה. למה שהוא ידע אילו צמיגים יש לו?

תרשה לי לתת פרספקטיבה קצת שונה:

אני לא מבין שום דבר ברכבים.

אני לוקח את הרכב למוסך ועושה מה שהם אומרים. זה לא חכם במיוחד, אבל כאמור אני לא מבין בזה כלום, וסומך על המוסך שיעשו את העבודה שלהם. (מוכרח לציין שהניסיון שלי בעניין הזה הוא מועט יחסית - רכב ישן לפני הרבה שנים כשהייתי סטודנט, ורכב חדש של אישתי בשנתיים האחרונות. הרכב העיקרי היה רכב ליסינג שלא אני טיפלתי בו, וממילא ברכב חדש אין תקלות).

אם יגידו לי במוסך / בטסט שאני צריך להחליף צמיגים, אני אסע לפנצ׳ריה, אשאל אותם מה צריך לשים, ואקנה את מה שהם יגידו. אני אפילו לא יודע אילו שאלות לשאול אותם, אז כנראה שלא אוכל לקבל החלטה מושכלת בעצמי.

לדעתי, זה שאני לא יודע אילו צמיגים אלה (לא כשאני קונה אותם, ובטח שלא אזכור את השם כמה חודשים אח״כ), לא אומר כלום לגבי רמת התחזוקה של הרכב.

כמובן שזה לא אומר כלום לגבי הרכב הספציפי הזה, שנשמע שהוא לא מציאה, אבל באופן כללי אני מאמין שרוב האנשים דומים יותר לי מאשר לך, ואילו צמיגים יש להם ברכב זו שאלה שהם אף פעם לא נתקלו בה...  :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, KZ כתב:

@לירון .ה. למה שהוא ידע אילו צמיגים יש לו?

תרשה לי לתת פרספקטיבה קצת שונה:

אני לא מבין שום דבר ברכבים.

אני לוקח את הרכב למוסך ועושה מה שהם אומרים. זה לא חכם במיוחד, אבל כאמור אני לא מבין בזה כלום, וסומך על המוסך שיעשו את העבודה שלהם. (מוכרח לציין שהניסיון שלי בעניין הזה הוא מועט יחסית - רכב ישן לפני הרבה שנים כשהייתי סטודנט, ורכב חדש של אישתי בשנתיים האחרונות. הרכב העיקרי היה רכב ליסינג שלא אני טיפלתי בו, וממילא ברכב חדש אין תקלות).

אם יגידו לי במוסך / בטסט שאני צריך להחליף צמיגים, אני אסע לפנצ׳ריה, אשאל אותם מה צריך לשים, ואקנה את מה שהם יגידו. אני אפילו לא יודע אילו שאלות לשאול אותם, אז כנראה שלא אוכל לקבל החלטה מושכלת בעצמי.

לדעתי, זה שאני לא יודע אילו צמיגים אלה (לא כשאני קונה אותם, ובטח שלא אזכור את השם כמה חודשים אח״כ), לא אומר כלום לגבי רמת התחזוקה של הרכב.

כמובן שזה לא אומר כלום לגבי הרכב הספציפי הזה, שנשמע שהוא לא מציאה, אבל באופן כללי אני מאמין שרוב האנשים דומים יותר לי מאשר לך, ואילו צמיגים יש להם ברכב זו שאלה שהם אף פעם לא נתקלו בה...  :)

שמע הכול נכון, אולי רוב האנשים לא יודעים/לא מעניין אותם איזה צמיגים יש להם, כל עוד זה מתגלגל ובצבע שחור.

למרות שאישית אני לא מבין איך חלק שאשכרה מחבר את הרכב לכביש, והוא קשור לבטיחות של החיים שלך והמשפחה שלך, זה משהוא שלא מעניין?

בדרך כלל, וזו הכללה, מי שלא יודע איזה צמיג יש לו, ומוכן לשים כל מה שהפנצריה דוחפת לו, אני מסיק שהוא פחות מעורב בתחזוקה.

ליסינג זה שונה, כי גם ככה אתה מחזיר אחרי 3 שנים, ואו שהם מחליפים לך למשהוא סיני כלשהוא, ויש לך יכולת השפעה כמעט אפסית.

קיצור למדתי מזמן שלהיות נודניק ולשאול הרבה שאלות כל הזמן, זה לא כי אני קרציה, כי אכפת לי.

ושוב מה שקשור לבטיחות אין פשרות.

נ.ב אותו מוכר בסוף בכלל לא היה לו שום מושג גם מה עשו לו במוסך..

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, לירון .ה. כתב:

אישית אני לא מבין איך חלק שאשכרה מחבר את הרכב לכביש, והוא קשור לבטיחות של החיים שלך והמשפחה שלך, זה משהוא שלא מעניין?

לדעתי זה נובע מכך שלאנשים אין את ההבנה הבסיסית או הכלים כדי להבין את המשמעויות של זה.

אם הבחור בפנצ׳ריה יגיד שיש זבל סיני לא בטיחותי ב-300 ואתה מסכן את החיים של המשפחה שלך, או גרמני איכותי ובטיחותי ב-500, אנשים יקחו את האיכותי (סתם זרקתי מחיר. אין לי מושג כמה עולים צמיגים... :) ).

אם הוא יגיד קח את זה כי: זה ברמה של הצמיג שיש לך / ברמה של מה שמגיע עם הרכב מהמפעל / זה טוב / אתה לא צריך יותר מזה / סתם חבל על הכסף - אז אנשים יקחו את מה שהוא יתן להם.

מי שלא מבין לא יודע לזהות מתי מסבנים אותו, ולא יודע לדרוש דגמים ספציפיים. אין לו ברירה אלא לסמוך על בעל המקצוע שאליו הוא הולך.

אנשים גם לא שואלים במוסך מאיזו חברה הבלמים, או כל דבר אחר.

אגב, גם את הרופא אני לא שואל אם הסטטוסקופ שהוא משתמש בו הוא מהיקרים או מהזולים, ואם התרופה שהוא רושם לי זה כי חברת התרופות שולחת אותו לכנסים מפנקים בחו״ל או כי זה באמת מה שמתאים  ;) 

לפני 54 דקות, לירון .ה. כתב:

בדרך כלל, וזו הכללה, מי שלא יודע איזה צמיג יש לו, ומוכן לשים כל מה שהפנצריה דוחפת לו, אני מסיק שהוא פחות מעורב בתחזוקה.

אני מסכים לחלוטין.

אישית אני לא רוצה להיות מעורב בתחזוקה, ואני מאמין שרוב בעלי הרכבים כמוני.

מבחינתי שיעשו מה שצריך ובאיכות גבוהה, ומעבר לזה זה לא ממש מעניין אותי (ואם הייתי סומך עליהם לחלוטין אז גם שיקחו את הרכב מהבית שלי ויחזירו אותו, ורק יגידו לי כמה לשלם).

הבעיה מתחילה כשאתה לא יכול לסמוך על בעלי מקצוע, והחשש הוא שאם לא תהיה מעורב ותשאל שאלות אז ידחפו לך חלפים גרועים, והכי גרוע - לא בטיחותיים.

(אגב, אין לי בעיה לשאול שאלות, ואני קרציה לא קטן ומציק בשאלות כשזה מעניין אותי. אבל בנושא הרכב אני לא אצליח להבין אם נותנים לי תשובות טובות או שסתם מחרטטים אותי. אולי הלקח צריך להיות לבוא למקום כמו הפורום הזה, עם אנשים טובים ומבינים שמוכנים לעזור, ויכולים להגיד לי ״תבקש את הצמיג הזה״ ואז לא אהיה תלוי בשיקולים הכלכליים של הפנצ׳ריה).

עריכה אחרונה על ידי KZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...