Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק סיאט איביזה 2019

Creedex
שימו לב! השרשור הזה בן 1370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, יש לי סיאט איביזה 2019 וזה רכב שאמור להיות מאוד חסכוני.

הרכב אצלי כחודש והצריכה הכי טובה שהגעתי אליה היה באזור ה13 לליטר. והבנתי שבכלל הרכב הזה אמור לצרוך לפחות 15 לליטר.

נסעתי טנק שלם באמת הכי רגוע שיש והכל וצריכה 13 לליטר.

יש לכם רעיונות למה ?

לפני שאלך למוסך

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, noknok כתב:

לפי מה הגעת לנתון של 15? בעירוני? בין עירוני? עם מזגן? בלי מזגן?.

לא הגעתי לצריכה של 15, אני אומר שרכב כזה צריך לעשות לפחות אחד ל15 לפי מה שידוע לי.

עם מזגן, בעיקר בין עירוני ועירוני 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין שיש הפרש משמעותי בין צריכת דלק בעירוני לצריכת דלק בבין עירוני?.

נתוני יצרן לא מתייחסים לדברים כמו עליות,ירידות מזגן וכו'.

1-13 בעירוני זה מעולה! בבין עירוני זה לא רע בכלל.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, noknok כתב:

אתה מבין שיש הפרש משמעותי בין צריכת דלק בעירוני לצריכת דלק בבין עירוני?.

נתוני יצרן לא מתייחסים לדברים כמו עליות,ירידות מזגן וכו'.

1-13 בעירוני זה מעולה! בבין עירוני זה לא רע בכלל.

אוקי סבבה תודה אני נוסע לאילת גם תכף ואבדוק גם את הצריכה בנסיעה לאילת.

עוד שאלה אולי תוכל לעזור לי, ברכב יש התנעה בכפתור האם אני מניע בלחיצה אחת על הכפתור או לחיצה ארוכה כי שניהם מניעים את הרכב השאלה מה עדיף או שזה לא משנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Creedex כתב:

אהלן, יש לי סיאט איביזה 2019 וזה רכב שאמור להיות מאוד חסכוני.

הרכב אצלי כחודש והצריכה הכי טובה שהגעתי אליה היה באזור ה13 לליטר. והבנתי שבכלל הרכב הזה אמור לצרוך לפחות 15 לליטר.

נסעתי טנק שלם באמת הכי רגוע שיש והכל וצריכה 13 לליטר.

יש לכם רעיונות למה ?

לפני שאלך למוסך

תודה

הרבה תלוי בסגנון נהיגה, מצב התנועה ומצב הרכב.

אצלי מאזדה 2 עם מנוע 1.5 וגיר אוטו רגיל (כלומר לא רובוטי ולא רציף)  צריכת דלק בעיר נעה בין 11 ל- 15 , ברכב אחר עם מנוע טורבו וגיר רובוטי בין 10 ל-14 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר בחנתי את האיביזה הקודמת עם מנוע וגיר דומים קיבלתי גם באזור 1/13 בתנאי מבחן.

כאשר נסעתי בבין עירוני רגוע הצריכה הייתה כמעט 1/17.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש רכב כמו שלך. אמנם מ-2018, אבל אותו דגם. הספקתי לעשות עליו כ- 50000 קילומטר.

קודם-כל, שמתי-לב שצריכת הדלק השתפרה כשהגעתי לאיזור ה- 15000 קילומטר, אז תן צ'אנס למנוע "להפתח" ואז צריכת הדלק תהיה גם טובה יותר (אגב, אם עדיין אתה שם ולא קראת על כך,  ב-1500 ק"מ הראשונים, כתוב בספר הרכב שיש לנסוע במגבלות של עומס על הרכב - להשתדל לא להאיץ בפתאומיות וגם לא לבלום בפתאומיות. אני חושב שיש שם גם מגבלה של מהירות מירבית).

בנוסף, כדי לסייע לך שתדע יותר טוב , אתה יכול לבחור שמחשב הדרך יראה לך את צריכת הדלק בפועל ,בכל שניה. לי יצא שכשנתתי גז חזק, המחשב הראה 6 ואפילו 4 ק"מ לליטר.

לעומת-זאת, בנסיעה רגועה מחוץ לעיר, הוא גם הראה שאני נוסע ב-28 ק"מ לליטר.

וכפי שאמרו פה, יש הבדל גדול בין נסיעה מחוץ לעיר לנסיעה בתוך העיר (או בפקקים לעומת ללא פקקים), וכמובן לפי אופי הנהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעל של איביזה 🙂

אני יכול להעיד שגם 1 ל10 בעיר זו לא מילה גסה , צריך להבין שמנועי טורבו בעיר לא חסכוניים .

הסיבה שבעיר כמעט ואי אפשר לנהוג חסכוני, לדוגמה בתאוצה בין רמזורים, עליות וכו'. 

מנועי טורבו כן נותנים חיסכון ניכר בנהיגה רגועה , לדוגמה אני בכביש 6 בשיוט רגוע של סביב 110-120 קמ"ש מגיע ל1 ל18\19 קמ לליטר 

בשיוט רגוע ביותר של 90-100 קמ"ש לא נדיר לראות צריכת דלק של 1 ל20 

שוב במנועי טורבו תוואי הנסיעה \ הרגלי הנסיעה , מאוד משפעים על צריכת הדלק.

זה סוג של בחירה שלך. אתה יכול ללחוץ על הגז, ולהגיע עם מנוע 1.0 ליטר טורבו, 

לביצועים שווים ובחלק גם עדיפים ממנוע 2.0 ליטר אטמוספרי. (20 וקצת קג"מ, מקביל פחות או יותר למנוע 2.0 ליטר)

או לנסוע רגוע ולקבל צריכת דלק של מיני ידנית . (יותר כוח לא מגיע בחינם ) 

עריכה אחרונה על ידי Shay Fishman
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי עם רכב שונה אומנם אבל גם על אותו עיקרון (קליאו 0.9 טורבו) צריכה בתוך העיר יכולה להיות גבוהה, אני לא חושב שאני עובר את ה 1 ל 13 בעיר, ואכן גם נמוך יותר ביום קשה של חום ופקקים.

בין עירוני רגוע (90-100) שם באמת היתרונות של מנוע קטן באים לידי ביטוי, בכיף אפשר 1 ל 19-20.

ככה זה עם מנועי טורבו, אם תלחץ (ובעיר ״לוחצים״ כל הזמן כי חייבים להאיץ בלי הפסקה ובקצב סביר עם התנועה) אתה תשלם על זה בגדול בצריכת דלק אבל אם תסע רגוע במהירות קבועה אז תהנה מהיתרונות של מנוע קטן וחסכוני.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות.

אשמח שתענו לי גם על עוד שאלה, יש לי הנעה בכפתור האם מניעים בלחיצה בודדת או בלחיצה ארוכה. שני האפשרויות מניעים את הרכב השאלה שלי מה עדיף מה כדאי או שזה לא משנה באמת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאלה אני מניע בלחיצה בודדת , לדעתי אין סיבה ללחוץ לחיצה ארוכה. לא נראה לי שזה באמת משנה .

דרך אגב אם אתה במקרה לא יודע, לחיצה על הכפתור בלי ללחוץ על הברקס. זה כמו לפתוח סוויץ' ברכב שמניעים עם מפתח 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Shay Fishman כתב:

לגבי השאלה אני מניע בלחיצה בודדת , לדעתי אין סיבה ללחוץ לחיצה ארוכה. לא נראה לי שזה באמת משנה .

דרך אגב אם אתה במקרה לא יודע, לחיצה על הכפתור בלי ללחוץ על הברקס. זה כמו לפתוח סוויץ' ברכב שמניעים עם מפתח 

כן האמת שידעתי את זה , תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

13 לליטר בשיוט על 100-110 זה ממש לא טוב

המזדה 3 ספיריט שלי שנת 2008 עושה אותה צריכה,

אתה צריך להגיע בין עירוני 1-15-16 או אפילו יותר ובעיר כבר 1-10 זאת אומרת ממוצע 13 זה מעולה אם אתה נוסע חצי חצי

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיר הרכב לא חסכוני, במיוחד אם אתה אוהב להיות ראשון אחרי כל עצירה...

יש לי מודל 2016 (מנוע 1.0 110כ"ס) כשרוב הנסיעות שלי בבין עירוני בלי פקקים והצריכה הממוצעת היא 1/17.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...