Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה מתופעה מעצבנת: הברקסים "גבוליים"/"נגמרו" (או: עזרו לבעל המוסך לבנות פרגולה)

פריג'י
שימו לב! השרשור הזה בן 2022 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שאני מקפל את הזנב והולך למקום אחר, אני מעוניין לקבל תגובה מהמקום, ששייך ליבואן טויוטה או מהיבואן עצמו.

אני פדנט, ורוצה שהרכב ימשיך להיות מטופל בחלפים מקוריים לפי הנחיות היצרן. אני גם רוכש מהמוסך חלקים לרכב השני, וסך הכל ההתנהלות חיובית והמחירים סבירים לארץ.

חשבתי לעבור מוסך, האלטרנטיבות המורשות הוציאו לי את החשק לגמרי. חוסר המקצועיות היה כבר בטלפון. האם יש 'מוסך רון' לטויוטה באיזור הצפון??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך מוסך מורשה יבואן כדי לטפל בחלפים מקוריים.

הם לא מחזיקים חלפים בבלעדיות, תמצא מוסך יותר רציני שיספק לך גם עבודה וגם חלפים מקוריים.

בכל מקרה הייתי מציע לך תמיד להיות מעורב במה שקורה לך ברכב, גם במקומות כמו מוסך רון, לא לשים צ'ק פתוח וללכת.

לא תמיד אתה והמוסך חושבים אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון ביניים

השבוע התקשרו מהמוסך לבקש חוות דעת על הטיפול.

אמרתי את מה שרשום פה וחזר אלי לאחר מספר ימים המנהל המקצועי של המוסך, ש''הסביר'' לי שלא הייתי צריך לשאוב את השמן אלא להגיע אליהם. אמרתי לו שאני לא חושב שזו בקשה סבירה ממישהו שגר מחוץ לעיר ואמור ליסוע כל יום 80 ק''מ עם עודף שמן.

ניסה לשכנע אותי בעדינות שלא היה קורה שום דבר אבל אני בשלי, לא מקבל מצב שיש מעל למקסימום.

קבענו שאגיע עם הרכב למוסך כשאהיה באיזור, מה שקרה היום, שם קיבל אותי מנהל עבודה שסירב לבדוק שמן לפני שהרכב עלה על 'משטח ישר' (חניתי במישור).

העובד שלו בדק שמן, וראה שהאוטו פלס על הקו העליון. שלפתי את המיכל עם 700 מ''ל והוא גם כן אמר שאם קורה משהו כזה אני צריך להגיע למוסך ולא להוציא לבד, כדי שהוא 'יראה בעצמו'. כמובן שאמרתי לו שזו לא בקשה הגיונית אבל הוא בשלו, מתעקש שלא יקרה שום נזק.

באוטו שלו שייסע עם ליטר שמן עודף 80 קמ' ביום. לא אצלי.

בכל אופן, אמרתי לנציגת השירות שמבחינתי כלום לא נעשה ואני לא מרוצה. הבטיחה לי שיחזרו אליי במהלך השבוע (ואז נסכם ואעדכן בכל הפרטים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריג,לדעתי אתה סתם מבזבז את הזמן שלך.

עזוב אותם,אתה רואה ששמן הם לא מסוגלים לשמים.

אם אתה חייב לטפל שם,אז תעמוד ליד הרכב כל הזמן.

אין דרך יותר טובה מזו על מנת להינמע מחוסר מקצועיות של המוסך ובזבוז הזמן שלך בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בנוסף לברקסים,

כל פעם שהרפידות אצלי נגמרות המוסך מחליף גם צלחות בטענה שצריך לשייף את הישנות, וההבדל בסך הכל הוא 100 שח לחדש.

האם זה נכון שאין מדרגה בצלחת עדיין צריך לשלוח אותה לחריטה?

ככה כבר 5 סטים זה פשוט נראה מוזר שצלחת מחזיקה רק אורח חיים אחד של סט רפידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב מה הם טוענים.

ת מ ד ו ד !

לגבי חריטה כן או לא, אז לא בהכרח.אין שום הנחיה לחרוט אלא אם יש זריקה, מה שמופיע שנדרש לבדוק אבל בפועל אף מוסך לא שם שעון זריקה ובודק את זה.

Outnex, האמן לי, אני גם בוחן אופציות נוספות. זה לא המוסך הראשון שמילא לי ליטר שמן אקסטרה :/

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי גם היו מספר מקרים שלי ולאחותי במוסך מורשה של טויוטה וגם פתחתי על כך שרשור.

כל התלונות שלי להנהלת המקום ולאחר מכן לשירות היבואן נענו בכך שאני לא מבין ושהמוסך מבחינתם בסדר גמור.

הבנתי את הרמז, מאז אף אחד מהמשפחה לי לא נכנס למוסך של הסנדלרים האלה ואפילו שכנעתי את הורי לא לקנות טויוטה לאחר 20 שנה טויוטה ועם הסוכנות המבוקת ובשבוע שעבר הם הזמינו סוזוקי ויטרה חדשה.

מי שלא ישר ולא יודע לעבוד מול לקוחות, לא צריך לתת לו פרנסה.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ כדי לעדכן

הפוסט המקורי נכתב באוגוסט 2016, לפני שנה ו-8 חודשים. הרכב נסע מאז כ-55 אלף ק"מ.

היום ביצעתי רוטציה לצמיגים אז כבר מדדתי את הצלחות.

לפי החישוב הבלמים (צלחות) ב-33% (20 מ"מ עובי צלחת).

במהלך השנה שעברה כאשר היו באיזור ה-50% ביצעתי כבר החלפת רפידות.

אגב, בשני טיפולים אחרונים, באותו המוסך, לא העירו על הבלמים.

זה גם המקום להמליץ על השילוב צלחות של חברת ברקו (breco, מקבוצת ברמבו, לא הליצן שמשדר עם אופירה) ורפידות פרודו פרימייר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

הקפצה קלה,

הרכב עבר בשישי טיפול - 165000 ק"מ, אותו סט של בלמים. שום הערה. על סט* שלפני שנתיים+ ו- 61 אלף ק"מ זכיתי להערה ואזהרה מהמוסך.

כנראה שלפחות למדו לא להתעסק איתי :)

*כזכור, רפידות הוחלפו.

מניח שיש לבלמים האלו כ30 אלף ק"מ, ואז נחליף סט מלא צלחות ורפידות.

מה שכן, שוב מילאו חצי ליטר + שמן עודף. לכן לא זזתי מהמוסך לפני שעשיתי בעצמי בדיקת שמן, שכמובן הם הוציאו החוצה והתנצלו.

אני מבין קצת ערבית, ככה ששמעתי אותם מתווכחים ביניהם על הכמות בכרטיס, שהיא נכונה, והמכונאי שם כמות אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריג'י שואל בכנות,

אמרת שכל מוסך אמור להחזיקת את כל הכלים.

ראית אי פעם מוסך שעובד עם מפתח מומנט? או שמיישם לוקטייט על הברגים?

כשהייתי בטיפול טיימינג באחד המוסכים המומלצים פה בפורום, ושאלתי מדוע לא עובדים עם מפתח מומנט בטיפול טיימינג, קיבלתי תשובה שלעובד (שעבד עם פטיש אוויר) יש תחושה יותר טובה ביד מאשר כל מפתח.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה קשור אם עובדים כמו חאפרים? את הציוד יש, והוא מכוייל, אם הם רוצים לעבור ביקורת יצרן. זה לא סותר.

כנראה שמאחסנים בכספת ואת הקוד יודע רק המנהל, אבל יש.

צריכים לעבוד כמו במפרט היצרן. כל בורג שמפרקים ברכב כתוב להם איך להרכיב, מה לעשות ובמה להשתמש.

בפועל לא עושים את זה. גם לא בחו"ל, זה לא שרק פה המצב דרעק.

אגב אני לא בטוח שחייבים מפתח מומנט בטיפול טיימינג. צריך לבדוק.

מה שבטוח, אין יד של מכונאי, גם הכי מנוסה, שתהיה יותר מדוייקת ממפתח מכוייל. רק שלא תמיד זה באמת נדרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2022 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...