Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגורים במגדל - בעד ונגד?

Asaf-R
שימו לב! השרשור הזה בן 3113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנו עומדים בפני רכישה של דירה חדשה וההתלבטות היא בין דריה גבוהה במגדל או דירה בקומה נמוכה בבניין "רגיל".

יש הרשת הרבה כתבות מפחידות בנושא (בולט מעליהם הוא ראש עיריית פתח תקווה שאומר שכל המגדלים החדשים בעיר שלו יהפכו בסוף לסלאמס).

מהחברים פה בפורום שגרים במגדלים - מה אתם חושבים?

כמה זמן אתם גרים במגדל?

איך עלות התחזוקה?

איך מצב הבניין?

יש רעשי רוח בקומות הגבוהות (15+)?

האם הנוף מפצה על הכל?

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מגדל מגורים, באם האוכלוסיה לא חזקה לעמוד בהוצאות תחזוקה שוטפות וחידוש מערכות בהיקף של כ 1500 שקל בחודש בטווח הארוך - אכן יהיה סלאמס.

אם אתה קונה היום ועוד שנתיים / ארבע עובר - ניחא. לקנות היום ל 15 שנים - רק איפה שיש אוכלוסיה חזקה כלכלית.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו, האוכלוסיה יכולה להתחלף.

יכול להיות שבהתחלה יהיו שכנים מצוינים ואחר כך יבואו אנשים בעייתים או פחות מבוססים כלכלית, אי אפשר להבטיח את עצמך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגדל זה 40 קומות מבחינתך או 20?

בכל אופן בתור מי שגר ב"מגדל" בן 18 קומות יחסית ברמה גבוהה (עם lounge וחדר כושר) - הייתי מעדיף להתגורר בבנייה נמוכה.

נתחיל מכך שמגדל מצריך חברת אחזקה - עלות של 300-400 ש"ח בחודש. נמשיך בכך שיש עלויות חשמל ומים מרובות (פנסים, נורות, מזרקות למיניהן, גינון) - שעלולים להעלות עוד יותר את הוועד בית החודשי.

באם מדובר במגדל יוקרה הכולל שומר וכו' - עלויות אחזקה עולות ל1000 ש"ח בחודש ואף יותר.

נעבור לאוכלוסיה - במגדל יש המון אנשים - המון אנשים = ריבוי אוכלוסיה (אנשים מסוגים שונים). לא לכל מי שיש כסף בהכרח יש תרבות. מה שאומר שיכולים ללכלך, יכולים לעשות רעש, יכולים להתנהג כמו בני זונות במקרים מסוימים (למשל ילדים ערסים בלובי עם חברים מעשנים נרגילה) ועוד שלל שטיקים שלא עולים לי בראש.

מעליות - אם המגדל למשל בן 18 קומות, 2 מעליות לא יספיקו. אתה נאלץ להמתין לעתים (בשעות העומס) הרבה זמן יחסית (4-5 דק'). אם יש ריבוי מעליות אז בהתאם עלויות האחזקה עולות.

כמובן מגדל צריך שיהיה בניין שנבנה בשטח ריק ולא בפרויקט של פינוי בינוי כי האוכלוסייה שמתגוררת שם בבניינים הישנים הללו, הינה לרוב אוכלוסיה שלא תוכל לעמוד בהוצאות של מגורים במגדל ולכן כמו שאמרת = סלאמס.

אצלי האמת לא נתקלתי בבעיות מרובות פרט ל - שכנים בדירות גן התלוננו שזרקו להם זבל לגן, מעליות כל הזמן מלוכלכות (ומנקים את הבניין כל יום), מעליות לא מספיקות, עלויות אחזקה גבוהות.

לחבריי שגרים במגדלים - במגדל של חבר עם פיר זבל - ערסים זורקים מגשי פיצה לפיר, סותמים את הפיר וכל הזבל מצטבר = פינוי עולה כסף ועד הפינוי יש ריח מגעיל. בלי קשר, בכל בניין עם פיר יש צחנת זבל בבניין בכל הקומות.

נניח ושכן מחליט שהוא מחנה גם על החניה שלו וגם על שלך - לך תמצא אותו אח"כ. אנשים שמביאים חברים שיחנו בחניות למטה. וכו'.

אצלי אתן דוגמא כזו - הבניין מנוהל היטב ובקפידה. אין ערסים בלובי, אין גניבות, יש אבטחת מצלמות, יש חדר כושר מסודר עם צ'יפ והכל - ומהבחינה הזו הכל בסדר. אבל מה? המעליות כל הזמן מלוכלכות (כמו שציינתי לעיל). אני רואה את המנקה מנקה כמה שעות, הולך לאנשהו, חוזר - מעליות מלוכלכות. למה? כי אנשים הם זבל. הילד הלך עם ארטיק שטפטף, דרך שם והופ יש לך שחור על הרצפה. נכנס שכן למעלית ומרח את זה הלאה. בבניינים נמוכים הסיכוי לכך נמוך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאד תלוי היכן ואיזה מגדל מדובר.

אני בעשור האחרון גר במתחם מגדלים סגור ומאד מרוצה.

זה אמנם מייקר את סעיף המגורים משום שיש חברת אחזקה (וועד הבית) שעולה סכום לא מבוטל של כמה אלפים בשנה אבל המקום מתוחזק ברמה גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו, האוכלוסיה יכולה להתחלף.

יכול להיות שבהתחלה יהיו שכנים מצוינים ואחר כך יבואו אנשים בעייתים או פחות מבוססים כלכלית, אי אפשר להבטיח את עצמך.

בהחלט. ככל שגיל הבניין יעלה, ומערכות הבניין יתיישנו וידרשו תחזוקה כך אוכלוסיה חזקה תצא כי יש לה אלטרנטיבות, ואוכלוסיה פחות חזקה תיכנס.

אלא אם מראש האוכלוסייה היא הומוגנית מבחינת היכולות הכלכליות.

אגב, שכנים זה לא משהו שאתה שולט בו, לא במגדל, לא בבית דירות רגיל ולא בשכונת וילות. בהחלט מספיק שכן 'עארס לא מפותח' להרוס להרבה שכנים את איכות החיים.

במגדל, עם חדר כושר ובריכה ולובי עם שומר - דמי ועד של 1000 שקלים זה נמוך מאוד, ולא מספיק לתחזוקת מערכות הבניין.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בעצם של שואל על צפיפות הכלובים ורוחב מחילות המעבר.

בכלוב צפוף מאוד בעל אוכלוסיה גבוהה ומחילות צרות - במגדל -

עולה הסבירות לאגרסיביות ולמגפות, ולכל תקלה תשתית יש השפעה רחבה,

ביחס ישיר למס' המוחזקים בכלוב. להמתין למעלית של עצמך ?

כלומר פקק גם בדרך הביתה, בתוך הבניין ?!

מפתיע למה אנשים מסוגלים להכפיף את עצמם.

מזכיר לי עמידה בפקקי המעלית של מגדל משה אביב, חוויה אנתרופולוגית אורבנית.

"יהיה סלאמס" ? זה בעיני סלאמס, אבל מבטי צר ואיני אדם חכם.

ככל שקטן הכלוב קטן החיכוך והתשתיות עומדות בעומס,

קטן הסיכוי לשאוף וירוס באוויר המעלית, אז זה לכאורה עדיף,

אבל שאל תרנגול בריא איזה כלוב עדיף לו והוא יגיד לך שלא זה ולא זה,

שעדיף לו להיות תרנגולת חופש בכפר.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמירו, אני גר בבניין של 5 קומות.

השכנים למטה למשל היו שקטים בהתחלה, עד שאחד הדיירים בדירת הגן עזב ובמקומו הגיע אחד שעושה קריוקי ב2 בצהריים ביום שישי או ב12 בלילה, חושב שהוא על אי בודד.

היה גם שכן שהיה חונה לנו במקום החניה, למזלנו הוא עזב. (הוא חנה לנו במקום כי המקום שלו צפוף, וזה למרות שהוא הגיע לבניין אחרי שהמקומות כבר סומנו וחולקו לדירות).

דיירים "טובים" שמכניסים חברים שלהם לא חסר, אז לרוב לא תופסים מקומות חניה אבל חונים על הסיבוב בעליה לחלק העליון של החניה וחוסמים את הזרנוק של מכבי האש. זה מאוד קל כשכמה דיירים קמצנים הרסו את השער החשמלי במקום לתקן את השלט שלהם.

וזאת נחשבת שכונה ממוצעת מבחינת רמת אוכולוסייה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החיים גרתי בבניין דירות (אצל ההורים).

למרות שלא היו לנו בעיות מיוחדות, ולמען האמת יש לנו חברי משפחה קרובים מאוד שנהיו כאלו בזכות שגרנו באותו בניין - היה לי ברור שאני לא מתכוון לגור בבניין בחיים. עבורי, מבחינה הסתברותית במצב הנוכחי בארץ, זה מתכון לאסון. הסיכוי שאחד מהשכנים יהיה חלאה הוא גדול בבניין של 4 קומות, ואני סבור שהוא קרוב ל100% בבניין של 10 ומעלה.

כרגע יש לי דירה בדופלקס (מבנה של 4 דירות, 2 למטה 2 למעלה, כניסות נפרדות לחלוטין). הבית הבא יהיה פרטי.

למזלי השכנים שלי כרגע ממש ממש נחמדים, אבל ברור לי שאם מחר הם עוברים דירה יש הסתברות לא רעה שייכנסו אנשים פחות נוחים במקומם, וההימור הזה על המקום בו אני חי לא מתאים לי. מעדיף לצמצם אותו למינימום ההכרחי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוריו, אתה לא גר על אי בודד.

גם בוילה יש מצב שבהתחלה יהיו לידך שכנים שקטים ומתחשבים, ויעזבו מסיבה כלשהי ויגיעו במקומם אנשים בלגניסטיים שיעשו לך מסיבות, רעש וזבל כל היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוריאו - מה שאתה אומר זה יפה, אבל שאתה גר במרכז הארץ, עלויות של בית שהוא יחסית נפרד (גם דופלקס) - הן מפגרות.

דעתי - אי אפשר לדעת מה עדיף. כמו שכתבו לך - מספיק שכן אחד זבל שיהרוס מה שהרבה כשנים בנו יחד הרבה זמן.

מי שגר היום, לא בהכרח יגור בבניין עוד שנה

כלל אצבע, בגדול בבניין שרוב הדירות בו מושכרות - לשכנים לא אכפת והבניין נראה זבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור, תקרא שוב את ההודעה שלי, ואז את שלך, ותגיד אם הבנת מדוע אתה לא סותר מילה ממה שאמרתי (הסתברות וכו').

נקמיצ'י אתה צודק כמובן, המגורים במרכז הגיעו למחירים פסיכיים AS IS. אני אישית הייתי מעדיף 'לשלם' בעוד זמן נסיעה ולא להתפשר על המגורים (נניח, לרכוש דירה במושב ליד נתניה במקום במגדל בפ"ת) - אבל זה נכון עבורי, ולא בהכרח נכון עבור כל אחד. לא טענתי אחרת.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בבנין בן 8 קומות, אומנם אין לחץ על המעליות, אבל הן תמיד מטונפות.

השכנים המתחשבים וילדיהם דואגים לטנף את המעליות דקה אחרי שהמנקה הולכת, ובזכותם אני שומר על כושר ומעדיף לעלות במדרגות.

שואף לבית פרטי בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* גם אני גדלתי בבניין [קטן] וחייתי במס' בניינים בחיי ותמיד היה אחלה,

אבל אלו שנים אחרות ואנשים אחרים וגם בצפון ולא בלב המאפליה,

אפילו הילדים לא שיחקו כדורגל בין 2-4 ולא היו צועקים במדרגות.

היום לבקש כזה דבר מילד עלול להסתיים בדקירה ממנו או מאביו -

או בתלונה למועצה לשלום הילד ולמשטרה, תלוי בשכן.

* בית פרטי אינו ערובה לכלום וכל אחד עלול לסיים בבית פרטי שצמוד לוילת-מסיבות

או צמוד למשפחה מהגיהנום, ואני מכיר יותר ממקרה אחד מכל סוג, גם בצפון.

* גם בישוב הכי קהילתי ומלוקק ובכפוף לשלל איסורים ובלי צימרים ובלי ערסים עלול אדם

לסיים את חייו צמוד לשכן מדרוב שימרר אותם

[במקרה כזה זה יהיה לרוב אשכנזי עם סימפטום ולא מזרחי עם קריוקי]

ואז במקום לחטוף כאפה מערס הוא יחטוף תביעה\ות שיעשו לו התקף\י לב.

ראיתי כבר את כל סוגי סכסוכי השכנים שיש שכללו כל סוג אוכלוסיה ומיקום אפשרי

ומגוון אינסופי של נסיבות, ניהול סכסוך ותוצאות, המסקנה היא שפשוט אנשים רבים

הם דרעק ועדיף כמה שיותר רחוק לפיכך מאנשים בכלל.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכנים המתחשבים וילדיהם דואגים לטנף את המעליות דקה אחרי שהמנקה הולכת

שהמנקה תפסיק לחפף, ותתחיל לנקות את המעלית בכל קומה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...