Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם - החלפת צלחות ורפידות קדמיות במאזדה 3 1.6

asafasaf
שימו לב! השרשור הזה בן 3138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה שלי התייחסה למיכל נוזל הבלם שמעל המשאבה ברכב, לא המיכל של הקיט עצמו שכן עליו מצויין הלחץ המקסימלי בו הוא יכול לעמוד.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נראה מעולה כל הכבוד

הדבר היחיד שמפריע לי זה שלא השתמשתם בכפפות אבל זה כבר עניין של העדפה כנראה

אני תמיד שם כפפות (של רופאי שיניים) מתי שאני נוגעה במשהוא שקשור לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, שימוש בצמיג כספק לחץ אוויר יכול לגרום לכניסה של לחות למערכת. לא בטוח שזה ביג דיל אבל זה לא פתרון אופטימלי.

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה והצמיג נופח על ידי אויר רגיל שמסביבנו, למה שיהיה בו יותר לחות מהאויר? ממילא פותחים את הפקק של המיכל בלם והוא נחשף לאויר העולם.

צמיג שנופח על ידי קומפרסור בעל מיכל גדול, דוגמת זה שבתחנות דלק, כמות המים בו אפסית, פחות מהאויר סביבנו. לזה הבאתי פעם סימוכין מחקרי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיייי, איזו משאבה!!

איך שומרים על לחץ של 20 PSI? נגיד שמילאת 20 PSI ברזרבי, הלחץ בו יורד עם השימוש במשאבה. זה מספיק לניקוז מלא של כל ארבעת הגלגלים? אין חשש שהלחץ יכול לפגוע באטימה של מיכל נוזל הבלם?

מה נפח המיכל? אמאזון אנגליה שולחים לארץ?

ולעניין הגריז, מה התכונות של הגריז הסגול? איזה גריז מאזדה מבקשת לשים שם? אני עדיין סועד סרטים על העניין הזה וכמה שניסיתי לחקור לא הצלחתי להגיע לתשובה לגבי הגריז המתאים.

וכרגיל, עבודה יפה ומקצועית!

איתמר, כמה שאלות?

הצורך להוריד את הגלגל ל20PSI הוא רק כדי לא לבקע בטעות את מיכל העודפים, כהשהתחלנו הגלגל היה על 18PSI וכשסיימנו עם הגלגל האחרון נשאר 8PSI בגלגל. בגלל איך שהמערכת עובדת אין שום בעיה אחרי שני גלגלים לדוגמא למלא את הגלגל באוויר עד לPSI שאתה רוצה ולהמשיך.

בפורומים בחו"ל הם עובדים עם לחץ של 10PSI על מכוניות ישנות מחשש לבקוע את מיכל העודפים.

הגריז הסגול של פרמנטקס משמש על פי מה שרשום של הקופסא לגירוז המובילים, למריחה על המסילות של הרפידות ולמריחה על החלק האחורי של הרפידה על מנת להשתיק שריקות בבלימה.

(אני דיי בטוח שקראת כבר שהוא לא תוקף חלקי גומי ופלסטיק) בקיצור מוצר שמתאים לכל צורכי גירוז הקליפר והרפידות.

הוא מאוד דומה לגריז הירוק שלהם (שמספיק למכוניות קונבנציונאליות) רק שפה הגריז עמיד ל1650 מעלות צלזיוס ולא ימס. (עולה 5 דולר יותר מהירוק).

תכלס לא מצאתי שום תיעוד בשני WORKSHOP MANUAL של המזדות שייש לי על כך שבכלל מאזדה דורשת לגרז את הפינים.

(בדיוק אסף ואני דיברנו על זה בזמן ההרכבה).

אני רגיל לשים שם גריז ולכן אני שם גם פה בגלל זה מלכתחילה בחרתי בגריז איכותי שלא גורם שום נזק.

אגב, באחד המוסכים נתתי לאחד המכונאים קצת גריז כזה למרוח על רפידות ששרקו ולא הצליחו להשקיט אותם, לטענתו אחרי שימוש בגריז הסגול שלי לא היו יותר שריקות עד להחלפה הבאה.

כן אמזון אנגליה שולחים לארץ אבל לרכוש דרכם יעלה 175 שקל לעומת הלינק שאסף נתן שיוצא 130 שקל.

גודל המיכל כמעט 500 מ"ל

עריכה אחרונה על ידי firebirdrc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההעבודה,רק חבל שאמרו לך,שהרפידות הם מקוריות של מזדה.כי מה שמצולם בתמונה,זה של פוקוס 2.שמיוצר על ידי MOTORCRAFT.והרפידות המקוריות של מזדה מיוצרות על ידי ATE,ועולות יותר.(לא בהרבה) לא שיש פסול ברפידות של MOTORCRAFT,הם דומות רק יצרניות שונות.והם לא המקוריות שהולכות במזדה.

Honda civic eg9 manual 1995

Honda civic es1 manual 2004

הונדה הציתה את הדמיון!

היוםMX5 NC1 כי יש חוויות של פעם בחיים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, אני יודע בדיוק איזה רפידות שמתי :-). תזכיר לי ממתי מוטורקראפט מיצרת רפידות? היא בסך הכל ממתגת רפידות ואלו כן רפידות מקוריות של פוקוס 2 שמתאימות בדיוק אחד לאחד למזדה אז מה זה משנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והרפידות המקוריות של מזדה מיוצרות על ידי ATE,

בשקט בשקט אגלה לך שגם ATE לא מייצרת רפידות, ATE היא רק עוד חולייה בשרשרת המזון של יצרני הרכב. כבר דיסקסנו בנושא הזה בעבר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה והצמיג נופח על ידי אויר רגיל שמסביבנו, למה שיהיה בו יותר לחות מהאויר? ממילא פותחים את הפקק של המיכל בלם והוא נחשף לאויר העולם.

צמיג שנופח על ידי קומפרסור בעל מיכל גדול, דוגמת זה שבתחנות דלק, כמות המים בו אפסית, פחות מהאויר סביבנו. לזה הבאתי פעם סימוכין מחקרי.

אין פה עניין של מחקר, כמות המים במדחס תלויה בלחות באוויר שהוא דוחס וטמפ'. תמיד יאספו מים במדחס בין אם קצת או הרבה. השאלה היא האם למדחס יש מנגון ניקוז אוטומטי ומייבש. קשה לי להאמין שאפשר לסמוך על זה שכל תחנת דלק מחזיקה את המדחס שלה במצב טוב ושכל כך אכפת להם מלחות במדחס.

לצרכי ניפוח צמיגים זה לא קריטי אבל אם אתה משתמש בזה לדחוף נוזל בלמים זה קצת יותר.

http://www.mrsandmaninc.com/techinfo/AirCompMakeSoMuchWater.pdf

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...