Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

המשפט הזה מקביל לטענות שנשמעו בסוף שנות ה- 90 אודות ה"כלכלה החדשה" ו- "רווחים כבר לא חשובים". מיותר להגיד שההיגיון הכלכלי בסופו של דבר צודק.

האם קראת ולמדת כיצד ביטקוין עובד כל מנת להבין את ההגיון הכלכלי שלו?

במידה ולא - אז בבקשה, זה קוד פתוח -

https://bitcoin.org/bitcoin.pdf

https://github.com/bitcoin/bitcoin

יש רווחיות, יש הגיון, יש חדשנות, הכל במקום.

הבעיה היא שזה יותר אירוע טכנולוגי מאירוע כלכלי כרגע, לכן לא כולם יכולים להבין את זה.

בעתיד ינגישו את הטכנולוגיה להמונים, ואז זה יהיה פשוט יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האם אתה יודע מה זה היגיון כלכלי? האם אתה מבין את ההבדל בין אפשרויות השימוש בטכנולוגיה לערך הכלכלי של הביקטוין עצמו?

אם יש לך שאלות ספציפיות וענייניות לגבי כל מה שקשור לביטקוין\בלוקצ'יין אני אשמח לענות.

לביטקוין בכל אופן יש גם ערך שימושי וגם ערך חליפין : שימוש - משמש כתשתית מבוזרת להעברת מידע\כסף(בלוקצ'יין).

חליפין - ניתן למכור את המטבע עצמו כאל מול מוצרים\מטבעות שונים.

למים לדוגמא יש כביכול רק ערך שימושי, ניתן לשתות אותם, אבל מבחינת חליפין הם לא שווים הרבה.

זהב לדוגמא, בדומה לביטקוין, גם ניתן להחליף תמורת הרבה כסף, וגם לייצר ממנו מוצרי אלקטרוניקה\תכשיטים לשימושים שונים.

הבלוקצ'יין יכול לשמש למטרות רבות, בזמן שהמטבע שרץ עליו בעל ערך חליפין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, אז אני אחזיר אותך למה שכתבתי בהודעה מס' 91:

"

השווי כיום [של הביטקוין], להערכתי, נובע מיכולת השימוש כאמצעי תשלום- זאת אומרת, יכולת ההמרה ויכולת ההעברה. מבחינת יכולת ההמרה (למטבעות אחרים או למוצרים/שירותים), כאמר, ככל שהתנודתיות גבוהה יותר כך שווי יכולת זו יורד. מבחינת יכולת ההעברה, בעוד שהיא טובה משמעותית מהיכולת להעביר מטבעות "רגילים", יש בעיה רצינית של תחרות- כיוון שאין שום גיבוי לערך המטבע, ברגע שתקום טכנולוגיית העברה יעילה יותר, הערך של יכולת ההעברה של המטבעות הקיימים יעלם- וכמובן יש גם תחרות בין המטבעות עצמם."

לשווי טכנולוגיית בלוקצ'יין אין קשר לשווי הביטקוין. ומבחינת יכולת החליפין, התכונות של הביטקוין נחותות משמעותית ביחס למטבע "רגיל"- גם תנודתיות גבוהה וגם אפשרות לתחרות בגלל שאין מאחוריו ערך או גיבוי כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, אז אני אחזיר אותך למה שכתבתי בהודעה מס' 91:

"

לשווי טכנולוגיית בלוקצ'יין אין קשר לשווי הביטקוין. ומבחינת יכולת החליפין, התכונות של הביטקוין נחותות משמעותית ביחס למטבע "רגיל"- גם תנודתיות גבוהה וגם אפשרות לתחרות בגלל שאין מאחוריו ערך או גיבוי כלשהו.

ופה כנראה הטעות שלך או חוסר ההבנה הטכנולוגי,מה גם שבלוקצ'יין זה באזוורד חסר ערך, אבל נעזוב את זה.

ביטקוין מגובה בכח המחשוב החזק ביותר על כדור הארץ, הוא המטבע הדיגיטלי היחידי והמבוזר באמת,הוא כסף דיגיטלי נטול באגים לחלוטין, אתה צריך להכיר את ה"כורים" שמתחזקים את רשת הביטקוין וכך תבין במה מדובר.

בניגוד למטבעות דיגיטליים אחרים, שהם למעשה כולם בלי יוצא מן הכלל העתק טכנולוגי שלו, אך לא מגובים בביזור ועוצמה מחשובית כמוהו.

הערך עולה לאורך השנים כי יותר ויותר אנשים וארגונים פיננסיים מבינים מה זה אומר מטבע מבוזר, זה הגרעין של הערך.

המסחר היומי\חודשי שמשגע את השער והעיתונאים שמקשקשים עליו זה משהו טפל לחלוטין שרק טוב לייצור רייטינג.

עריכה אחרונה על ידי ITSIK86
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחסוך את הויכוח - לכלכ מי שמעוניין באמת להבין את הטכנולוגיה לעומק, וממה נובע הערך של ביטקוין -

סדרת הרצאות מצויינת של אוניברסיטת פרינסטון.

https://www.youtube.com/channel/UCNcSSleedtfyDuhBvOQzFzQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערך עולה לאורך השנים כי יותר ויותר אנשים וארגונים פיננסיים מבינים מה זה אומר מטבע מבוזר, זה הגרעין של הערך.

כמו שאמרתי, אתה לא מבין מה זה ערך כלכלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטכנולוגיה מדהימה. הפוטנציאל בשמיים. אבל הערך* הנוכחי בועתי בהחלט, ונובע רובו ככולו מספקולנטים.

וסופה של כל בועה להתפוצץ. אני פשוט חושב שיש קורלציה ישירה בין רמת הפסימיות לבין מספר שנות עבודה בתעשיית ההיי-טק... במיוחד אצל אנשים שחוו פיצוץ בועה או שניים. מי זוכר את בבילון או קונדויט של 2012-3? בזמנו כל יום הייתה כתבה במוסף הכלכלי על חצי עמוד שמהללת את היזמים והמנהלים....

*המונח 'ערך' מזכיר לי סיפור מוזר שהתרחש באוסטרליה לפני כמעט עשור - http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/3492411/Man-tries-to-pay-overdue-bill-with-spider-drawing.html - לפחות מהציור של העכביש ניתן להתרשם.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שרשור "הביטקוין השקעה כדאית?" חשבתי שיהיה מעניין לדעת למי פה יש ביטקוין ובאיזה שלב נכנסתם לשוק.

הביטקוין כרגע יושב על +-7700 דולר. לא רע בכלל לכל מי שקנה ב-25 סנט. אני בעצמי שוקל להכנס אבל עוד לא מצליח ללחוץ על ההדק.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מהשרשור ההוא הבנתי שזה לא כ"כ פשוט למכור את הביטקויין ולממש את הכסף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד, לא פשוט כמו לקנות סיגריות במכולת, אבל אפשרי בהחלט וקורה על בסיס יום יומי הן באינטרנט והן ב4\8\12 עיניים

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...