Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

התהליך של ההגעה לקו הוף הוא לא פומבי (אבל גם לא מאוד רלוונטי).

איך לא רלוונטי?

לפני 2 (עכשיו 3) עמודים טענת שפיקה לא יודע מה זה הקו הזה לפחות 3 פעמים כבסיס לדיון בעניין. אז איך הגיעו לקו הזה פתאום לא רלוונטי?

מה שכן רלוונטי זה שה"מתווכים" עשו הלוך-חזור ויצאו בסוף עם הצעה שאמורה להיות סוג של פשרת אמצע, ישראל מקבלת פחות שטח מים כלכליים אבל את קו המצופים, לבנון מקבלת יותר שטח מים אבל קו המצופים מקובע.

התשובות להצעת הפשרה הזו גם פומביות.

אתה מתחיל ללכת קצת סחור-סחור. אתה טענת "זה פומבי". אמרתי אחלה, ביקשתי סימוכין. צירפת תמונה (זה רק PNG, אין לינק, בדקתי). עכשיו אתה מדבר על המתווכים, הלוך-חזור עם הצעות וכו'. 

אם זה פומבי, איפה המסמכים? איפה הפרוטוקולים?

גם המעשה המטונף (ובדיעבד המוצלח למדי מצידם) של לבנון עם קו 29 הוא פומבי.

סימוכין?

אלה נתוני המפתח לתהליך.

אחלה. יש לך סימוכין?

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4898

• SlowRide

4769

• פינדר

3785

• m3x7r3m3

2926

Just now, Gosser1860 כתב:

איך לא רלוונטי?

לפני 2 עמודים טענת שפיקה לא יודע מה זה הקו הזה לפחות 3 פעמים כבסיס לדיון בעניין. אז איך הגיעו לקו הזה פתאום לא רלוונטי?

הקו עצמו מאוד רלוונטי (וגם המשמעות שלו, ומה הוא מייצג), איך הגיעו אליו זה פחות רלוונטי.

אם כי גם זה פומבי בחלקו, כפי שפירטתי קודם.

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

אתה מתחיל ללכת קצת סחור-סחור. אתה טענת "זה פומבי". אמרתי אחלה, ביקשתי סימוכין. צירפת תמונה (זה רק PNG, אין לינק, בדקתי). עכשיו אתה מדבר על המתווכים, הלוך-חזור עם הצעות וכו'. 

אם זה פומבי, איפה המסמכים? איפה הפרוטוקולים?

המסמכים עצמם (בהנחה שקיימים כאלה, ולא שרבוטי כתב-יד-יתדות), אינם פומביים.

מה גם שההצעות עצמן - מה שהגיעו אליו, זה פומבי.

כאילו אתה מחפש ללמוד את הכל דרך תהליך המו"מ, זו טעות, אתה לא תלמד משם שום דבר מועיל, חוץ מטכניקות מו"מ.

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

סימוכין?

למה? שקו 29 נולד בשנת 2020?

לפני 5 דקות, Gosser1860 כתב:

אחלה. יש לך סימוכין?

סימוכין למה? לקו 29? לקו 23? לקו 1? לדרישה הישראלית? לדרישה הלבנונית? לשינוי של הדרישה הלבנונית? תפרט

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, m3x7r3m3 כתב:

וגם לא הכניעה בפני איומי חיזבאללה אליבא דהחוו"דים החסויים

מה חדש? נתניהו במשך כל הכהונות שלו נכנע בפני איומי חיזבאללה. נתן להם להפוך למעצמת טילים עולמית.
הוא גם נכנע בפני איומי חמאס, ארגון קיקיוני בסדרי גודל והעביר להם מזוודות כסף כדמי פרוטקשיין.

ליד הכניעות של נתניהו ה"כניעה" התיאורטית של לפיד שאותו אני ממש לא מסמפט היא כלום ושום דבר או לפחות הייתה עד שאדון נתניהו החליט לקשור את ההסכם לאותם איומים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, farkash7 כתב:

מה חדש? נתניהו במשך כל הכהונות שלו נכנע בפני איומי חיזבאללה. נתן להם להפוך למעצמת טילים עולמית.
הוא גם נכנע בפני איומי חמאס, ארגון קיקיוני בסדרי גודל והעביר להם מזוודות כסף כדמי פרוטקשיין.

ליד הכניעות של נתניהו ה"כניעה" התיאורטית של לפיד שאותו אני ממש לא מסמפט היא כלום ושום דבר.

אז הפתרון של הרל"ב זה לראות מה עשה ביבי, ולעשות אותו דבר, באופן יותר גרנדיוזי, כן?

נתניהו נכנע בפני איומי חיזבאללה (למשל עם תקרית בימוי ה"פצועים" שלא היו), אז אנחנו נכנע בפני חיזבאללה וגם ניתן לו יותר שטח וגז ממה שנתניהו הציע.

נתניהו אפשר להעביר מזוודות כסף מקטאר לעזה, אז אנחנו גם נעביר יותר כסף, וגם נאפשר להם להכניס חומרים דו שימושיים.

כאילו רל"ב ור"ב זה שני צדדים של אותו מטבע בדיוק. להקיא.

===============================================

עוד אחד צץ להגן על ההסכם ואולי חושף פן אחר:

הקרבה מוחלטת של כל האינטרסים הישראליים (גם כלכליים וגם ביטחוניים לטווח הארוך) - כי ארה"ב ביקשה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כאילו אתה מחפש ללמוד את הכל דרך תהליך המו"מ, זו טעות, אתה לא תלמד משם שום דבר מועיל, חוץ מטכניקות מו"מ.

לא. אני מנסה להראות, כנראה ללא הצלחה, שהאדם הפשוט לא באמת יכול לבחון בצורה ביקורתית את ההסכם הזה. כי אין לו את כל המידע, אפילו חלק מהמידע שיש הוא מוטה, חלקי מאוד, מפוזר (אמירות? טענות? טיוטה?). אין שום מסמך קוהרנטי שאפשר להסתכל עליו ולהבין מה המחלוקת, רווח/הפסד, ההצעות של הצדדים, ערבויות והפשרות בפועל. יש הרבה ברברת, דיוני קבינט, הצהרות של פוליטיקאים, טרוריסטים ושאר בעלי אינטרסים. בקיצור, הרבה רעש. 

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כי ארה"ב ביקשה

היא ביקשה או דרשה? או ביקשה "יפה" בסגנון "הלו גבר, אם לא תתפשר יהיו בעיות". 

שוב, איך אתה יודע?

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לטענתך האדם הפשוט לא יכול לחוות דעה על שום הסכם, אף פעם...

אז למה הדמוקרטיה וכו'? סתם בלאגן, סירבול...

ומילא זה, אילולא לבנון הייתה ממציאה את קו 29 בשנת 2020, לפיד היה צריך להמציא אותו בעצמו, אחרת לא היה יכול להגיד מה ישראל הרוויחה מההסכם.

בסופו של דבר, אפשר בהחלט לבחון את ההסכם בהתאם לכמה פרמטרים, כמו כל מו"מ.

נקודות הפתיחה של שני הצדדים.

מי הצד שצריך עסקה עכשיו ומיד (ולכן יתפשר על נקודות הפתיחה שלו).

מי הצד החזק בעסקה

מה הקווים האדומים של כל צד.

וכו'.

בכל הפרמטרים הללו זה הסכם כישלון, אלא אם כן אנחנו מבינים שהצד שצריך עסקה עכשיו ומיד, זה הצד הישראלי, כי לפיד רוצה להציג הסכם לפני הבחירות.

אלטרנטיבה לא פחות גרועה היא שהצד הישראלי צריך להסכים לעסקה עכשיו ומיד כי אחרת חיזבאללה תוקף.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, rev-Match כתב:

כי אצלנו הירידה במחיר החשמל מורגשת ואנחנו כולנו ממש נהנים מהמיליארדים שזורמים מהמאגרים. 

אה לא, בדיוק העלו לנו את מחירי החשמל בכמעט 10%. 

תשאל אם אתה לא יודע, מחירי החשמל עלו כיוון שעדין 20% מיצור החשמל נעשה על ידי פחם שמחירו עלה בלמעלה מ 500%.

עובדות ולא סיפורי פוגי.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Gosser1860 כתב:

היא ביקשה או דרשה? או ביקשה "יפה" בסגנון "הלו גבר, אם לא תתפשר יהיו בעיות". 

שוב, איך אתה יודע?

לא יודע, תנסה לשאול את אהוד ברק.

שני המקרים אסוניים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Pika007 כתב:

הם בדקו את העניין (זה הוגש לשולחן היועמ"ש) ועל פי הבדיקה המשפטית, העניין כשר ותקין.

אה, והשאלה שלי מהעמוד הקודם- אפשר לדעת מה הבעיה עם התוכן? בהסבר הגיוני בבקשה, לא בססמאות.

שלב העתירות אמור להגיע לאחר שהגורם שמאשר את ההסכם יאשר את ההסכם. אפשרי שזו תהיה רק הממשלה ואפשרי שזו תהיה הכנסת. בכל אחד מהמצבים ההשלכות המשפטיות הן אחרות.

מצחיק אתה , בבחירות הקודמות נמנעה הבאת חיסונים כיוון שהיועץ דאז חשב שיכול להשתמע שמדובר על תעמולת בחירות....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז לטענתך האדם הפשוט לא יכול לחוות דעה על שום הסכם, אף פעם...

יש הבדל בין לחוות דעה לבין מה שכתבת לפני כמה עמודים כאילו מדובר באיזו אמת אבסולוטית.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עובדות, יש דעות, העובדות הן עובדות, הדעות הן דעות שלי.

העובדות הן אמת אבסולוטית.

כאילו אפשר לטעון שלבנון לא התחילה את המו"מ ב-2010 עם קו 23, או שהם המציאו את קו 29 לפני 2020, זה פשוט לא יהיה - לא אמת, ולא אבסולוטית, בטח לא אמת אבסולוטית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, nev כתב:

ל"פלסטינים" אין מוצא משותף, היסטוריה משותפת, ארץ משותפת, תרבות משותפת ובעצם שום דבר משותף. 

מה בדיוק מגדיר אותם כ"עם"? האיחוד האירופי? 

השמאל הישראלי .

• מצחיק 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, nev כתב:

על מה שלמדתי. מילת המפתח היא "משותפת". 

עדיין מחגה שתכתוב כאן הגדרות משותפות ל"פלסטינים" מלבד הרשימה לכנסת (שגם היא התפרקה בינתיים). 

לא הבנתי את שני המשפטים הראשונים, מודה. עדיין מחכה שתספר לי איזה הגדרות מקובלות אתה מכיר ל״עם״ או ״אומה״ ועל מי הן מקובלות. .

בינתיים אמשיך להניח שאתה מגיב על סמך אינטואיציה. 

..

כתבתי כבר בתגובה הראשונה. 100 שנה של סכסוך אתני - דתי זו היסטוריה משותפת. 

אגב סתם שתדע לפני 150 שנה נראה לי זה היה פרידריך אנגלס שדיבר על עמים במרכז אירופה שביקשו עצמאות כ״עמים לא אמיתיים״ או משהו כזה. גם בזה אין חדש.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

או, התקדמות, אבל זה אומר שהסכסוך הוא לא בין הפלשתינים לישראלים אלא בין המוסלמים ליהודים...

וזה אכן סכסוך אתני-דתי ולא סכסוך בין עמים, ולכן עולה השאלה - למה שהסכסוך הזה ייפתר כמו סכסוך בין עמים?

מכיר את ההוא שיש לו ביד פטיש ולכן הכל נראה לו כמו מסמר?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

לא הבנתי את שני המשפטים הראשונים, מודה. עדיין מחכה שתספר לי איזה הגדרות מקובלות אתה מכיר ל״עם״ או ״אומה״ ועל מי הן מקובלות. .

בינתיים אמשיך להניח שאתה מגיב על סמך אינטואיציה. 

..

אגב סתם שתדע לפני 150 שנה נראה לי זה היה פרידריך אנגלס שדיבר על עמים במרכז אירופה שביקשו עצמאות כ״עמים לא אמיתיים״ או משהו כזה. גם בזה אין חדש.

אני פשוט לא מצליח להאמין שאתה חושב שהרצון של הערבים להרוג יהודים נחשב בעיניך כקריטריון לעם. במיוחד כאשר רק כ50 שנה ממנו הוצמדה הכותרת "פלסטינים". 

כפי שכתבתי - קבוצה אתנית עם מוצא וזהות משותפת. 

מתבטא במספר דרכים (כולן או רובן לפחות) - מוצא, שפה, היסטוריה, תרבות, גזע ועוד ועוד. 

ל"פלסטינים" אין כלום מהנל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...