Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מ 1 בנובמבר חובת בדיקת חורף לרכבי אספנות

oldcar
שימו לב! השרשור הזה בן 3823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השבוע ביצעתי בדיקות חורף לרכבי האספנות שלי:

לידעתכם:

מ 1 בנובבמבר חייבים רכבי אספנות שלא עברו טסט בתקופה של 90 ימים לפני 1 בנובמבר (3 בספטמבר), בבדיקת חורף.

לא מדובר בבדיקת חורף של מוסך בה מקבלים מדבקה לחלון כאם בבדיקה חורף שבסופה מקבלים אישור כדוגמת האישור שתצלומו מצורף.

נסיעה בטוחה!

התקנות:

[ ]273 ד.

(א) רכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר עולה על 10,000 ק"ג, רכב אספנות, רכב עבודה ואוטובוס למעט אוטובוס זעיר פרטי – אשר חלפה שנה מיום שנרשמו לראשונה חייבים בבדיקת חורף שתיערך מ-1 באוקטובר של כל שנה במפעל למכונאות רכב, כאמור בצו הפיקוח על מצרכים ושירותים (מוסכים ומפעלים לכלי רכב), תש"ל-1970, או בתחנת בדיקה כאמור בתקנה 273.

[ב) לא ינהג אדם ברכב כאמור בתקנת משנה (א), בתקופה שבין 1 בנובמבר ועד 31 במרס של כל שנה, אלא אם כן בידו תעודה מאת מפעל למכונאות רכב או תחנת בדיקה בנוסח שהורה עליו מנהל אגף הרכב, כי הרכב נבדק בבדיקת חורף ונמצא תקין.

(ג) בתקנה זו, "בדיקת חורף" - בדיקה שנערכה על פי מפרט והוראות אחרות של מנהל אגף הרכב, המופקדים לעיון הציבור במשרד התחבורה, או מבחן רישוי שנתי של הרכב שנעשה תוך 90 הימים שקדמו ל-1 בנובמבר של כל שנה.

[281א.

(א) רשיון לרכב אספנות יהיה לשנים עשר חודשים, בכפוף לאמור בתקנה 273 ו-273ד, ובלבד שבעלו יציג תעודה, כאמור בתקנה 273(ו), פעם אחת בשנה.

(ב) בעל רכב אספנות יתקין בו לוחית זיהוי שתכלול את המילים "רכב אספנות.

(ג) רכב אספנות לא ינוע בדרך בשעות 07.00 ועד 09.00 בימים א' עד ה' שאינם חלים בחג או במועד.

(ד) רכב אספנות לא ישמש את צרכי עיסוקו של בעלו.

(ה) רכב אספנות פטור מתשלום אגרה בעד תקופה שבה לא היה רשיון הרכב תקף.

(ו) לא יסיע אדם באוטובוס, שצוין ברישיון הרכב כרכב אספנות, יותר משישה נוסעים.

(ז) לא יוביל אדם מטען ברכב מסחרי שצוין ברישיון הרכב כרכב אספנות.

אישור בדיקת חורף.jpg

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בגדול כל רכב שביצע טסט החל מ 1/9 בכל שנה פטור מממבחן בדיקת חורף לפי התקנה המצורפת בהודעה הראשונה ....

הרכב נמכר ועכשיו יש חלקים למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המשמעות שרכב אספנות לא ישמש את צרכי עיסוקו של הבעלים?

שאסור לנסוע איתו לעבודה?

מותר לסוע איתו לעבודה, אסור לעבוד איתו.

כלומר, אסור להוביל מטענים בטנדר אספנות ואסור לאיש מכירות להשתמש ברכב אספנות לצרכי עבודתו.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חן

את זה רציתי לדעת ,יש לך מושג מה המחיר ? או מה התוספת ?

לנהג עד גיל 24 עלה לי בסביבות 1100 כולל צד ג' לפני שנה. שתביני את ההבדל, כיום אני משלם 650 על חובה, צד ג' וביטול השתתפות עצמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנהג עד גיל 24 עלה לי בסביבות 1100 כולל צד ג' לפני שנה. שתביני את ההבדל, כיום אני משלם 650 על חובה, צד ג' וביטול השתתפות עצמית.

בילבלת אותי ,לא הבנתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

להזכירכם החל מ 1.11 חייב רכב אספנות שלא עשה טסט בשלושת החודשים האחרונים לגשת לבדיקת חורף ולקבל תעודה כמו זו המצולמת בהודעה הראשונה.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...