Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאבת מים נוזלת טויוטה פריוס 2007

poratnir
שימו לב! השרשור הזה בן 4277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. גש למכונאי רכב לבדיקה נוספת.

2. עקוב אחרי מפלס נוזל הקירור במיכל העיבוי.

2. ייתכן שהנזילה ממקום אחר ופשוט הנוזל מגיע לאיזור המשאבה.

דרך מסך המחשב לא ניתן לבצע דיאגנוסטיקה ולתת לך תשובה חד משמעית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי היצרן המקורי של המשאבה?

ראיתי שיש בebay

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BOSCH-WATER-PUMP-SCION-ALL-TOYOTA-ECHO-PRIUS-96169-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem43a39de15bQQitemZ290507841883QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

משאבה של בוש בסך הכל ב70 דולר.

כדאי לקחת סיכון?

האם הן נחשבות איכותיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק שבוש היא ה OEM של טויוטה. אין שום הגיון כלכלי מאחורי זה.

קצת משונה העניין הזה, אבל שיהיה. אני הייתי מחליף רק למקורי. אם יש לך מישהו שחוזר מארה"ב ויכול להביא לך את המשאבה המקורית אין כאן בכלל שאלה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שבוש הוא לא היצרן אבל טויוטה לא מייצרת את המשאבות אלא לוקחת חברה מסויימת שמייצרת בשבילה.

וכמו בכל דבר לוקחים כסף על החותמת.

ככה שאני למעשה שואל מי היצרן שמייצר עבור טויוטה, שאני יכול לקנות מאותו סוג .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
  • 8 חודשים מאוחר יותר...

עברו כבר כמעט תשעה חודשים מאז אמרו לי שיש בעיה עם המשאבה , בינתיים המפלס נשאר אותו הדבר לא ירד ,

אך יש מעט סימנים של נוזל קירור יבש מסביב לציר של המשאבה כמו הזעה כזו.

יש בטויוטה שני פקקים של הנוזל יש את מיכל העיבוי ולידו את הצינור שגם לו יש פקק - המדידה צריכה להיות רק במיכל העיבוי נכון?

האם עדיין מומולץ להחליף משאבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשעה חודשים זה פרק זמן מספיק בהחלט ע"מ לאתר נזילה. מאוד יכול להיות שהיה מדובר בנזילה ישנה או מזערית כשבינתיים הנוזל קירור סתם אותה. הייתי מנקה את מה שרואים בעין ועוקב האם בכל זאת יש נזילה זניחה.

על איזה שני פקקים אתה מדבר? רדיאטור ומיכל עיבוי? אם כן, ברדיאטור המים אמורים להגיע עד הפקק (ולבדוק את זה רק כשהמנוע קר!) ובמיכל העיבוי הנוזל צריך להיות בין ה MAX ל MIN.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי בפורומים בחו"ל שיש בעיה עם משאבות מים בדגמים כגון היאריס והפריוס (לטענת אחד המשתמשים שם הן חולקות את אותה משאבת מים) .

קפוץ למוסך, אל תיקח סיכון. אם המשאבה ממשיכה לפתח הזעה אז יש מצב שהיא קרובה לסוף חייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה בסדר בשני המצבים..

ניקיתי לפני כמה חודשים את הציר של המשאבה אבל שוב יצאו הזעות של המשאבה.

האם אתה נוהג כול יום ברכב או שיש תקופות שהרכב עומד ללא נסיעה ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

הי, לאחר כמה שנים...

יש ברשותי פריוס 2002 מהדור הראשון שלא הגיע לארץ( בארה"ב), וגם אצלי משאבת המים מזיעה ויש סביבה שאריות ורודות, גיליתי את זה השבוע וישר לכנסתי לקארספורום כהרגלי בצעירותי בימי ה 205 העליזים (אני באמת מתגעגע ל 205).

האמת שזו מחלה ידועה מאד ברכבים האלו, על כך קראתי בפורומים בארה"ב שם רושמים אנשים עם הרבה נסיון עם פריוס, כי הרכב מאד נפוץ בארה"ב.

הרבה סיפרו כי המשיכו לנסוע עשרות אלפי מיילים ולא קרה כלום, אבל מי יודע.

אגב למי שהזכיר פה את המחיר של 74 דולר בארה"ב וששוה לבקש ממישהו שיסחוב את זה לארץ, לא הייתי מתאמץ, זה מחיר לא כולל מע"מ אצל דילר טויוטה, וכבר מצאתי שני קישורים בארץ למשאבות יותר זולות , ובמקרה הזה אני מאמין שמשאבה לא מקורית תהיה דווקא יותר אמינה, בגלל כל הכשלים עם המשאבה המקורית.

משאבה 1

http://service-brakes.co.il/product/58,0,8120.aspx

משאבה 2

http://www.f100.co.il/product_list3?c0=51310

ד"א מחיר של 1400 ש"ח הוא מאד זול יחסית למה שהציעו לי, ביקשו 510 דולר ללא מס, כלומר בסביבות 560 דולר, ואם אני רוצה להחליף את הרצועה שמניעה את המשאבה זה עוד 150 דולר ללא מע"מ.

מרק מה הוא הכלי המיוחד שאיתו משחררים את הפולי של המשאבה?

האם יש בידך מדריך היינס לפריוס 2001-2003?

תודה.

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...