Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגשת תביעה נגד מע"צ- יעוץ

שימו לב! השרשור הזה בן 4963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אני מקווה שהפורום הזה הוא הנכון לשאלה.

חבר שלי נסע בכביש ששייך למע"צ.

במהלך הנסיעה הוא עלה על פס בטון יבש שככל הנראה נשפך ממשאית.

כתוצאה מכך, התפוצצו שני הצמיגים הימניים והג'אנט הקדמי התעקם. (הג'אנט הוא בר תיקון ולא נדרשת החלפתו).

הוא הזמין גרר וגרר את הרכב למוסך המרכזי. (היה חשש שגם נגרם נזק בתחתית הרכב. אך לבסוף הנזק הוא בצמיגים בלבד).

המלצת היצרן (ובכלל מומלץ מבחינה בטיחותית), היא שני צמיגים זהים על אותו הסרן. (הרכב הוא בעל הנעה כפולה).

הצמיגים הקדמיים היו שונים מהאחורים ומעט חדשים יותר. (הקדמיים היו מהשבוע ה40 לשנת 08 והאחוריים היו מהשבוע ה20 לשנת 08 )

כך שיוצא מצב שהוא חייב להחליף רביעיית צמיגים, לתקן את הג'אנט ולגרור את הרכב מהמוסך לפנצ'ריה.

כל זאת בעלות של 6500 ש"ח ללא מע"מ.

בשיחה עם מע"צ בנושא הם נתנו מספר פקס שאליו שולחים את כל הטפסים, קבלות, תמונות ושאר ירקות מהמקרה..

האם מישהו התנסה פעם בקבלת החזרים עקב מפגע בכביש?

אם כן, האם יש משהו חשוב שאותו צריך לדעת/לעשות/לשלוח להם?

תודה מראש לכל העוזרים!

עודד

נ.ב

מצורפות תמונות של ה"מפגע" בכביש ושל הצמיגים והג'אנטים.

תמונת תקריב.jpg

PA150012.jpg

PA150016.jpg

RACING! Because football, baseball, bowling & golf only require ONE BALL!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נס הרים? אם אני מזהה נכון זה בהתחלה, שלו מכיוון אשתאול - זה מעלה לי 2 שאלות, איך הוא הצליח לעלות על זה ואיך לעזעזל דבר כזה קורע לו את הצמיגים?!

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזיהוי נכון! זה בדיוק המקום..

לגבי איך הוא הצליח לעלות על זה: זה נמצא על הנתיב! לא על השוליים.. (צרפתי את התמונה המקורית כדי שתמחיש שזה נמצא במקום "אסטרטגי" ולא צריך להתאמץ בשביל לעלות על זה. כוונת המשורר ב"התמונה המקורית"-תמונה ללא זום על ה"מפגע")

ואיך זה קורע את הצמיג? גם אותי זה ממש עניין!

הצמיגים הם בחתך נמוך מאוד! 245/40/18. כנראה שזה פשוט מזל ממש רע וזווית מאוד ספציפית שבה הצמיג פגש את ה "דבר" הזה..

אם תסתכל טוב בתמונה של הכביש, תראה שיש שם חתיכה חסרה בפס בטון, שיצרה "מדרגה" של 2-3 ס"מ. ולפני החתיכה החסרה יש ממש שפיץ..

עודד.

PA150010.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצת היצרן (ובכלל מומלץ מבחינה בטיחותית), היא שני צמיגים זהים על אותו הסרן. (הרכב הוא בעל הנעה כפולה).

הצמיגים הקדמיים היו שונים מהאחורים ומעט חדשים יותר. (הקדמיים היו מהשבוע ה40 לשנת 08 והאחוריים היו מהשבוע ה20 לשנת 08 )

כך שיוצא מצב שהוא חייב להחליף רביעיית צמיגים, לתקן את הג'אנט ולגרור את הרכב מהמוסך לפנצ'ריה.

כל זאת בעלות של 6500 ש"ח ללא מע"מ.

בשיחה עם מע"צ בנושא הם נתנו מספר פקס שאליו שולחים את כל הטפסים, קבלות, תמונות ושאר ירקות מהמקרה..

האם מישהו התנסה פעם בקבלת החזרים עקב מפגע בכביש?

אם כן, האם יש משהו חשוב שאותו צריך לדעת/לעשות/לשלוח להם?

תודה מראש לכל העוזרים!

עודד

.

מע"ץ לא יאשר 4 צמיגים, אם השוני בין הצמיגים הוא רק טריות.

גם משרד התחבורה לא דורש זאת.

וגם תקנות התעבורה לא דורשות זאת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מניסיון אישי אבל יודע שהם מחזירים.

איך כמה למה אין לי מושג

אולי אחרי הנסיון של חברך נדע.

כמו בכל מקרה של נזיקין על הנפגע לנסות ולמזער את הנזק ככל האפשר.

לדוגמה הרכב מושבת הוא יכול לשכור רכב , לא מרצדס 500 אלא משהו צנוע שישמש אותו עד לתיקון הרכב.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמה הרכב מושבת הוא יכול לשכור רכב , לא מרצדס 500 אלא משהו צנוע שישמש אותו עד לתיקון הרכב.

מעבר לצמיגים, תיקון הג'אנט וגרירה (שכל אלו הם חובה על מנת להביא את הרכב למצב נסיעה), הוא לא "ביזבז" כסף מיותר..

עוד הצעות/רעיונות?

תודה!

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי על חברך לתעד את הנזק ע"י שמאי רכב מוסמך טרם התיקון (תיעוד בלבד -כמובן לא חוות דעת מאחר ומע"צ יוכלו לטעון שהיו משלמים ללא חוות דעת) וזאת על מנת שבמידה ומע"צ תתחכם ויידרש להגשת תביעה משפטית, יוכל אותו השמאי לערוך חוות דעת מלאה. את החשבונית עבור התיעוד יש לצרף לדרישה למע"צ.

נ.ב.

יש לבדוק בהוראות היצרן לגבי הצורך בהחלפת צמיג אחד או יותר. כמו כן, איני בטוח שיישור/תיקון חישוק הנו פעולה המותרת על פי הוראות היצרן ואיני בטוח שהייתי מבצע אותה (לפי החתך אני מניח שחברך אינו מהנוסעים לאט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי דני. תודה על התגובה!

הגיע שמאי מטעם חברת הביטוח למוסך שאליו הרכב נגרר.

השמאי אישר החלפת שני צמיגים ותיקון ג'אנט. (לבסוף הבחור החליט לא לערב את חברת הביטוח)

אני לא יודע אם הבחור השיג את חוות הדעת של השמאי בכתב.. (אנסה לברר זאת מחר).

כמו כן, אמרתי לו שינסה להשיג מהיבואן/יצרן, את ההוראה המחייבת שני צמיגים זהים על אותו סרן.

תודה.

עודד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...